Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Mavi Kalem Derneği Kadın Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

İstanbul’da faaliyet gösteren Mavi Kalem Derneği Fatih-Zeytinburnu bölgesinde yürüttüğü Projelerinde tam zamanlı görevlendirilmek üzere üç pozisyonda kadın ekip arkadaşları arıyor.

» Haberin Devamı

SHD Yaz Okulları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

İstanbul, Soma ve Aladağ’da yaşanan travmalardan sonra orada bulunan çocuklarla bir araya gelerek çalışma yürüten Sosyal Haklar Derneği’nin düzenlediği yaz okullarına gönüllü başvuruları başladı.

» Haberin Devamı

Türkiye’de Göç Eğitimi 8 Mayıs’ta İstanbul’da

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi'nin (CIES) yürüttüğü STK Clinique sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere düzenlediği eğitimlere devam ediyor. Sivil toplum kuruluşlarının hızlı gelişen ve değişen dünyaya adapte olma süreçlerine destek olmayı amaçlayan eğitimlerde sivil topluma gönül vermiş gençlerin bilgiyle donanması, becerilerinin güçlendirilmesi ve karar alma süreçlerine daha etkin katılım sağlaması hedefleniyor.

» Haberin Devamı

Su-Gender Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim Konferansı 11-13 Mayıs'ta İstanbul'da

Güncelleme Tarihi 24.04.2018

Sabancı Üniversitesi  Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi tarafından düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim Konferansı”  11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

» Haberin Devamı

"Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” Sergisi Kadıköy’de ziyaretçileriyle buluşuyor

Güncelleme Tarihi 24.04.2018

“Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” sergisi  25 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor.

» Haberin Devamı

Microsoft Teknolojinin Kadın Liderleri Ödüllerine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 19.04.2018

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için Microsoft Türkiye’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Microsoft Teknolojinin Kadın Liderleri ’ yarışması için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Mülteci Kadınların Sorunları İstanbul Barosu'nda Tartışılacak

Güncelleme Tarihi 18.04.2018

“Göç ve Sığınma Rejimindeki Kadınlar ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet” Konferansı, Şirin Ahmet Tekeli Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı ortaklığıyla 21 Nisan Cumartesi İstanbul Barosu’nda gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Uluslararası Vegan Festivali VegFest Bu Yaz İstanbul’da

Güncelleme Tarihi 18.04.2018

Türkiye Vegan ve Vejetaryenler Derneği'nin düzenleyicisi olduğu VegFest bu yıl İstanbul'da 23-24 Haziran tarihlerinde yapılacak.

» Haberin Devamı

Pembe Hayat KuirFest Denizli’ye Geliyor

Güncelleme Tarihi 18.04.2018

Bu sene 7’ncisi gerçekleşen Pembe Hayat KuirFest 21-22 Nisan tarihlerinde Denizli’de olacak.

» Haberin Devamı

Dernekler İçin Beyanname Süresi Nisan Ayı Sonunda Bitiyor

Güncelleme Tarihi 18.04.2018

Dernekler yılsonu itibarıyla faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını düzenleyecekleri beyanname ile her yıl nisan ayı sonuna kadar mülkî idare amirliğine vermekle yükümlüler. Bu kapsamda 2017 yılı dernek beyannamesinin son bildirim tarihi 30 Nisan 2018.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.