Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Göçmen Hakları ve Sosyal Uyum Derneği Çalışma Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.12.2018

Göçmen Hakları ve Sosyal Uyum Derneği (GÖÇ-DER), Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Keçiören Göçmen Hizmetleri Merkezi ile işbirliği içinde ve Save The Children ile ortaklaşa yürütülecek olan “İstanbul ve Ankara’da ikamet eden Mülteci Çocuk, Genç ve Yetişkinleri Koruma ve Refahı Güçlendirme” projesinde görevlendirilmek üzere ekip arkadaşları arıyor. 

Proje kapsamında proje asistanı, finans görevlisi ve topluluk katılım faaliyetleri görevlisi alınacak. İlgili pozisyonlar için aranan özellikler ve başvuru şartları için ekteki dosyalara bakabilirsiniz.

Başvurular için CV'lerin 31 Aralık Pazartesi günü, saat 23:59'a kadar gocdertr@gmail.com  adresine ve konu kısmına başvurulan pozisyon bilgisini ekleyerek gönderilmesi gerekmektedir. 

» Haberin Devamı

Aykırı Sinema Derneği Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.12.2018

Bursa'da hak temelli örgütlenmelerin çalışmalarının sinema yoluyla yaygınlaştırılmasına destek olmak amacıyla çalışma yürüten Aykırı Sinema Derneği çalışmalarını daha geniş kesimlere ulaştırmak için gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Proje Yöneticisi Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.12.2018

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği, “Yönetim Kurulunda Daha Çok Kadın: YKKD'nin İdari, Savunuculuk ve İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında görevlendirmek üzere proje yöneticisi arıyor. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 19.12.2018

İstanbul'da çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği, Kocaeli ofisinde yürüttüğü "Çocuk Koruma Projesi" proje kapsamında tam zamanlı görevlendirilmek üzere kadın ekip arkadaşları arıyor.

Klinik psikolog, ofis sorumlusu, sosyal çalışmacı/ proje asistanı, temizlik personeli ve vaka ekip çalışanı pozisyonlarına başvurmak isteyen adayların Türkçe özgeçmiş ve yarım sayfalık motivasyon mektubunu 24 Aralık Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar  ik@mavikalem.org adresine başvurulan pozisyonun ismini  yazarak göndermeleri gerekmektedir.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı'ndan Çocuk Odaklı Haber Tartışma Atölyesi

Güncelleme Tarihi 19.12.2018

Hrant Dink Vakfı 25 Aralık Salı günü İstanbul'da bulunan ofisinde çocuk hakları odaklı habercilik atölyesi düzenleyecek. Çocukların medyadaki yeri, çocukların hangi içerikler ve hangi söylem biçimleriyle temsil edildikleri, çocukların medyaya katılımı ve  konuları tartışmaya açılacağı atölyenin kolaylaştırıcılığını çocuk hakları alanında çalışan Ezgi Koman ve gazeteci Yüce Yöney yapacak.

Atölyenin katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlı olacakken, başvurular 21 Aralık Cuma günü 17.00'de sona erecek.

Friedrich Naumann Vakfı'nın desteğiyle düzenlenen atölye, katılımcıların çocuklarla ilgili metin ve/veya haber yazarken hak odaklı bir dili kullanma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Atölye katılımcıları belirlenirken, çocuk hakları alanında çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarına, medya çalışanlarına ve bu konularla ilgilenen üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

» Haberin Devamı

Hapiste LGBTİ+ Söyleşisine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 19.12.2018

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) ve LADEG+ ortaklığı ile 22 Aralık’ta Boysan’ın Evi'nde Hapiste LGBTİ+ Söyleşisi düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Üç Kentte Sivil Toplum Günleri Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 18.12.2018

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında Ocak ayında Zonguldak, Kocaeli ve Eskişehir'de  Sivil Toplum Günleri düzenlenecek. Sivil Toplum Günlerine katılmak isteyen STÖ'lerin başvuru formlarını  doldurarak ilgili valiliğin mail adresine iletmesi gerekmektedir. 

» Haberin Devamı

SEHAK'tan Çanakkale'de Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) iş birliğiyle  Çanakkale'de “Anne Frank’ın Yaşam Öyküsü Üzerinden Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” semineri düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Sivil Düşün'den Sendikalara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, 25 Aralık'ta Ankara‘da sendikalara ve sendikal haklar alanında çalışan aktivist ve STÖ’lere yönelik Bilgilendirme Toplantısı düzenleyecek. Toplantıda Sivil Düşün Destekleri ve iletişim çalışmaları katılımcılarla paylaşılacak ve Sivil Düşün’e başvuru yaparken bilinmesi gereken aşamalarla ilgili ortak çalışma yürütülecek.

Toplantıya katılmak isteyenler 19 Aralık 2018, saat: 12.00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

WWF Türkiye Ihlamur Vadisi Projesi İçin Alan Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Düzce’nin Yığılca ilçesinde ıhlamur ağaçlarının üretim ve ekoturizm potansiyeli konusunda orman köylülerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilecek örnek uygulama için “Ihlamur Vadisi Projesi Proje Alan Sorumlusu” arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.