STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

UNESCO Karşı Forum Karaköy’de toplandı

Güncelleme Tarihi 20.07.2016

UNESCO Dünya Miras Komitesi’nin İstanbul’da 10 Temmuz’da başlayan 40. toplantısına karşı, UNESCO’nun, kültür ve doğal varlıklara ilişkin “ortak miras”, “tarafsızlık” ve “koruma” söylemlerine güvenilmediği belirtilerek, “UNESCO neyi koruyor?!” başlığıyla karşı forum düzenlenme kararı alınmıştı.

» Haberin Devamı

İBB'nin Kabataş Mart Projesine İtirazlar Var

Güncelleme Tarihi 20.07.2016

Sendika.org, İBB’nin İstanbullulara danışmadan, proje süreçlerini usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirmeden başlamak istediği Kabataş Martı Projesi’ni İstanbullulara, uzmanlara ve yaşam savunucularına sordu

» Haberin Devamı

İş İlanı: Cinsel Sağlık Eğitim Programı Koordinatörü

Güncelleme Tarihi 20.07.2016

Pozisyonun amacı:
Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı üreme ve cinsel sağlık hakları alanında çalışan 1985 yılında kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Vakfımız kadın, çocuk ve ergen sağlığı alanında iletişim ve eğitim çalışmalarını toplumsal cinsiyet eşitliği ekseninde yürütmektedir. (www.tapv.org.tr)


Cinsel Sağlık Program Koordinatörü’nün okul temelli cinsel sağlık uygulamalarını ve psikolojik danışmanlara/öğretmenlere yönelik eğitim çalışmalarını yürütmesi ve yeni program unsurlarını geliştirmesi beklenmektedir.

» Haberin Devamı

Ankara Kalkınma Ajansı Sosyal Sorumluluk Platformu

Güncelleme Tarihi 22.06.2016

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından, Ankara’da sosyal sorunların çözümüne yönelik proje fikri olan STK’larla ve bu fikirleri desteklemek isteyen şahıs, kurum ve kuruluşları bir araya getirecek ve STK’lara kendilerini ve proje fikirlerini tanıtma olanağı vermeye hedefleyen Sosyal Sorumluluk Platformu oluşturulmuştur.

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı “Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi” Alanında Çalışacak Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 22.06.2016

İş Tanımı
Genç Hayat Vakfı, 11-18 yaş grubunun güçlenmesi, hayata katılımlarının desteklenmesi ve bu yaş grubuna dokunan her kesimde farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli projeler geliştiren bir sivil toplum kuruluşudur.

Çalışma alanlarından biri olan “çocuk işçiliğinin önlenmesi” konusunda; 2 yıldır fındık hasatında çalışan çocukların bahçelerde çalışmaması üzerine programlar geliştirmektedir. Konuya ilgili tüm paydaşları sürece dahil ederek farkındalık yaratmak amacıyla sürdürülebilir bir model oluşturmayı hedefler.

» Haberin Devamı

Veri Okuryazarlığı Projesi Kapsamında Gerçekleştirilecek Çevrim içi Eğitime Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 21.06.2016

AVVG'nin Açık Veri, Veri Gazeteciliği eğitimlerini kapsayan veri okuryazarlığı çevrim içi eğitimine başvurular başladı. 300 kişinin eğitilmesi hedeflenen projeye katılmak isteyenler, dernek sitesi üzerinden başvuru yapabilir. 10 Temmuz- 10 Ağustos 2016 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek olan ilk 150 kişinin seçileceği birinci eğitim programı, konuya ilgi duyan ve konu hakkında bilgi sahibi olarak projeler üretmek isteyen herkesin katılımına açıktır.

» Haberin Devamı

Türkiye – Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor!

Güncelleme Tarihi 14.06.2016

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasların artırılmasını ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Hrant Dink Vakfı’nın Avrupa Birliği desteği ile hayata geçirdiği Seyahat Fonu, Temmuz 2016 – Temmuz 2017 arasında; Türkiye ve Ermenistan’dan en az 180 kişinin komşu ülkedeki faaliyet ve araştırmalarını, gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılayarak destekleyecek.

» Haberin Devamı

"Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Ağı/Platformu" Proje Tanıtım Van Toplantısı

Güncelleme Tarihi 14.06.2016

"Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Ağı/Platformu" Proje Tanıtım ve Diyalog Geliştirme toplantıları Van'da yapılacak toplantı ile devam ediyor.

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) Yöneticileri ve Proje ekibi olarak 18 Haziran 2016 Cumartesi günü Van'dayız.

» Haberin Devamı

Yoksulluk Nöbetinden Yoksulların Rekabetine!

Güncelleme Tarihi 12.06.2016

Sosyal kalkınma alanında hak temelli çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu olan Kalkınma Atölyesi, Türkiye’deki Uluslararası Mevsimlik Tarım Göçünün Mevcut Durumu, Politika Önerileri ve Avrupa Birliği Ülkeleriyle İşbirliği Projesi gerçekleştirmiştir. Proje, Türkiye’de mevsimlik gezici tarım işçileri olarak çalışan yabancı göçmenlerin her gün karşı karşıya kaldıkları yoklukları ve ayrımcılığı görünür kılmayı, bu işçilerin temel insan hakları ihlallerinin engellenmesi ve yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için kanıt temelli savunuculuğunu amaçlamıştır.

» Haberin Devamı

Kısa Film Yarışması "Sığınmacı, Misafir, Komşu"

Güncelleme Tarihi 09.06.2016

Almanya Büyükelçiliği sığınmacı temalı kısa film yarışması düzenliyor. Yarışmada büyük ödül 4000€.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.