Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

Mülteci hakları alanında çalışma yürüten Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği(SGDD&ASAM) Ankara ofisinde tam zamanlı görevlendirmek üzere Koruma Birimi Koordinatörü ve Kıdemli Koruma Sorumlusu arıyor. 

» Haberin Devamı

Genç Bağış Elçileri Ankara Toplantısına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

Kentsel Gelişim Derneği tarafından yürütülen ve organ bağışı konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen Genç Bağış Elçileri Projesi Nisan ayında Ankara'da toplantı düzenleyecek.  05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek eğitime başvurular için son tarih 20 Mart 2019. 

Toplantı katılımcılarının konaklama ve ulaşım giderleri prroje kapsamında karşılanıyor. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Hrant Dink Ödülü 2019 Yılı İçin Aday Önerilerini Bekliyor

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

Bu yıl Eylül ayında 11. kez sahiplerini bulacak olan Uluslararası Hrant Dink Ödülü için aday önerileri için süreç devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Fransa'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Fransa'da 10 ay sürecek bir proje için gönüllü arıyor. Başvurular için son tarih 14 Mart 2019 saat 23.00.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden İtalya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında İtalya'da 9 ay sürecek iki farklı proje için gönüllü arıyor. Başvurular için son tarih 24 Mart 2019 saat 23.00.

» Haberin Devamı

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği'nden "Yasalarımız Var" Semineri

Güncelleme Tarihi 06.03.2019

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ve Bursa Barosu iş birliğiyle 8 Mart etkinlikleri kapsamında  "Yasalarımız Var" başlığıyla seminer düzenleyecek. Kadına yönelik şiddetle mücadele için temel kaynaklardan biri olan Avrupa Konseyi Sözleşmesi'ne (İstanbul Sözleşmesi), 6284 sayılı yasaya ve Grevio sürecine dair bilgilendirme ile yasal uygulamalara dair vaka örnekleri aktarılacağı seminer  23 Mart 2019 Cumartesi günü saat 12.30'da Almira Hotel / Şehrazat Salonu'nda gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Geleceğe Koşanlar Gelişimsel Mentorluk Projesi Uzman Havuzu Çağrısı

Güncelleme Tarihi 06.03.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından ve Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı üyelerinden Hayat Sende Derneği yürütmekte olduğu Geleceğe Koşanlar Gelişimsel Mentorluk Projesi'ne uzman olarak destek vermek isteyenler için başvuruları almaya başladı. 

Proje kapsamında oluşturulacak olan uzman havuzunda bulunan kişiler ihtiyaç duyulduğunda bilgi ve görüş için talepte bulunan programdaki diğer mentilerle, bellirli konularda bilgi, deneyim ve uzmanlığını belli bir format dahilinde telefon/ e-mail, Skype vasıtasıyla paylaşabilecek. 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı "Başka Bir Gelecek için Hafıza Mekânları Hafıza Yolları Konferansı"na Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 06.03.2019

Hrant Dink Vakfı 22- 23 Mart 2019 tarihlerinde DVV International ve Friedrich-Ebert Stiftung ile işbirliğiyle “Başka bir Gelecek için Hafıza Mekânları, Hafıza Yolları” başlıklı uluslararası konferans düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Projesi’nde Mart Ayı Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 05.03.2019

Çevreci Enerji Derneği (ÇED) tarafından yürütülen Sürdürülebilir Çevre ve Enerji projesi Mart ayında üç farklı başlıkta kapasite güçlendirme eğitimi düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Bilim Kahramanları Derneği'nden Yılın Bilim İnsanı - Genç Bilim İnsanı Ödülleri

Güncelleme Tarihi 05.03.2019

Her yıl üç farklı üniversite rektörünün işbirliğiyle Yılın Bilim İnsanı - Genç Bilim İnsanı Ödülleri programını gerçekleştiren Bilim Kahramanları Derneği yılın bilim insanını seçmek için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.