STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Concern 2017 Yerel STK'lara Yönelik Kapasite Geliştirme Desteği İlgi Beyanı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.03.2017

Concern Worldwide, Türkiye'de yerel STKlar için bir kapasite geliştirme programı uygulamaktadır. Programın ikinci aşamasında, Türkiye’deki mülteci nüfusuna destek ve insani yardım sağlayan kuruluşlar için 2017 yılı İlgi Beyanı Çağrısını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

» Haberin Devamı

Kırmızı Şemsiye’den Sağlık Bakanlığı’na yönelik el kitabı

Güncelleme Tarihi 02.03.2017

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Sağlık Bakanlığı’na yönelik seks işçiliği konulu bir el kitabı yayımladı.

» Haberin Devamı

Hiç Kimse Yasadışı Değildir: Mülteci Hakları Paneli

Güncelleme Tarihi 02.03.2017

AFS Gönüllüleri tarafından düzenlenen panelde sığınmacı-mülteci kavramları, mülteci hakları, Suriye krizi boyunca Türkiye’nin attığı adımlar ve Türkiye-AB geri kabul anlaşması çerçevesinde yaşanan gelişmeler konuşulacak.

» Haberin Devamı

Ka.Der Ankara Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 02.03.2017

24 – 25 – 26 Mart 2017'de İstanbul'da gerçekleşecek eğitim İstanbul ve çevre illerden başvurulara açık. Ka.Der Ankara tarafından düzenlenen eğitim çağrısı aşağıda yer almaktadır.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.03.2017

Mavi Kalem Derneği İstanbul/Fatih-Balat semtinde yürüttüğü Suriyeli Kız Çocuklarının Eğitime Kazandırılması ve Savunuculuk Projesi’nde Saha Çalışanı olarak görevlendirilmek üzere kadın ekip arkadaşları arıyor.

Çalışma şekli ve aranan nitelikler aşağıdaki gibidir: 

» Haberin Devamı

İlle De Bir İş Olsun! Projesi ''Sosyal İçerme'nin Roman Halleri'' Semineri-28 Şubat 2017-İzmir

Güncelleme Tarihi 23.02.2017

İzmir Romanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Operasyonu Hibe Programı kapsamında İzmir'in farklı bölgelerindeki 100 roman vatandaşımızın iş makinesi operatörlüğü eğitimi verilerek istihdam edilmesi ile ilgili olarak ''İLLE DE BİR İŞ OLSUN!'' isimli projeyi yürütmektedir. Proje kapsamındaki yapılacak 2.seminer olan ''SOSYAL İÇERME'NİN ROMAN HALLERİ'' seminerine tüm sivil toplum dinamiklerinin katılması beklenmektedir.

» Haberin Devamı

UNESCO’ya açık mektup: Suskunluğu bırakın, Sur’a ses verin

Güncelleme Tarihi 23.02.2017

TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi, ‘Dünya Kültür Mirası’ olarak tescillenen Sur ilçesinde devam eden yıkıma karşı ‘kayıtsızlıklarına son vermeleri’ için UNESCO’ya Kürtçe, Türkçe ve İngilizce mektup gönderdi.

» Haberin Devamı

Engelsiz Sağlık Turizmi İle Yeni Hayatlar Engelsiz Yeni Hayata!

Güncelleme Tarihi 23.02.2017

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni altında Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Operasyonu için Hibe Programı uygulanmaktadır.  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü’dür.

» Haberin Devamı

Muğla Çevre Platformu, Sivil Toplum Örgütlerini Dayanışmaya Çağırıyor!

Güncelleme Tarihi 21.02.2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde, “Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelik” ve “Doğal Sit Alanlarının Değerlendirilmesine İlişkin Teknik Esaslar” çerçevesinde, dört mevsimi kapsayan “Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma” ile ülke genelinde 22 ili kapsayan, korunan doğa alanlarının koruma derecelerini düşürerek imara açmayı öngören bir koruma statüleri değişiklik önerisi hazırlandı. Bu öneri, yasalaştırılmak üzere söz konusu illerin Belediyelerine görüş almak üzere gönderiliyor; ilk olarak Muğla ve Ayvalık ile başlandı, sırada diğer bölgelerin olduğunu anlıyoruz.

Bizler; Muğla genelinde, bu planların gerçekleşmesi durumunda gelecek kuşaklara utanç duymadan bırakacak bir doğa mirasımızın kalmayacağının bilincinde olan, Muğla Merkez, Akyaka, Gökova, Marmaris, Datça, Dalyan, Fethiye, Bodrum, Milas, Ören, Köyceğiz’den sivil toplum örgütleri ve bireyler olarak bir araya gelerek Muğla Çevre Platformu’nu (MUÇEP) oluşturduk.

» Haberin Devamı

TOG’dan kadın gazetecilik öğrencileri için burs fonu

Güncelleme Tarihi 20.02.2017

Toplum Gönüllüleri Vakfı kadın gazeteci Suat Derviş adıyla bir burs fonu kurdu. Fonla gazetecilik okuyan kadın öğrenciler desteklenecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.