STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

STK’lar Bulut Projeleriyle Yarışıyor!

Güncelleme Tarihi 25.04.2017

Microsoft, sivil toplumun bulut teknolojilerini etkin kullanmalarını sağlamak için "STK’lar Bulut Projeleriyle Yarışıyor!" yarışmasını düzenleniyor.

» Haberin Devamı

20. İnternet Haftası Bilişim STÖ'leri Bildirisi

Güncelleme Tarihi 24.04.2017

Türkiye İnternetinin 24. yaş günü nedeniyle, internet haftası bitiminde Bilişim STÖ'leri tarafından bir bildiri yayınlandı.

» Haberin Devamı

Tarlabaşı Toplum Merkezi'nden Parlayan Çocuklar'ın 23 Nisan Haberi

Güncelleme Tarihi 24.04.2017

Parlayan Çocuklar; gündemi, ihtiyaçlarını ve yaşamak istedikleri dünyayı anlattı.

» Haberin Devamı

“Otizm Eylem Planı Çalışmalarında Yolun Neresindeyiz?” Paneli Gerçekleşti

Güncelleme Tarihi 22.04.2017

Tohum Otizm Vakfı tarafından düzenlenen “Otizm Eylem Planı Çalışmalarında Yolun Neresindeyiz?”paneli Akgün İstanbul Hotel’de gerçekleşti. Otizm farkındalık ayı olan Nisan ayı çalışmaları kapsamında gerçekleşen panel Otizmliler ve ailelerine hizmetler sunan üç bakanlığın müsteşarını biraraya getirdi.

» Haberin Devamı

'' Benim de Söyleyeceklerim Var!'' Sergi ve Kokteyl Daveti

Güncelleme Tarihi 21.04.2017

Tarlabaşı Toplum Merkezi'nin Bernard Van Leer Vakfı desteği ile derlediği sergi 25-27 Nisan tarihlerinde ziyarete açık olacak.

» Haberin Devamı

Çiftçiler için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 21.04.2017

Habitat Derneği'nin, çiftçilerin finansal okuryazarlıklarının geliştirilmesi konusunda düzenlediği eğitimde gönüllü eğitmen olmak isteyenler için 04 – 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Kaos GL Medya Okulu’na başvurular başladı

Güncelleme Tarihi 18.04.2017

Geçtiğimiz yıl 7 şehri gezen Kaos GL Medya Okulu bu yıl Ankara’da yeni katılımcılarla bir araya gelecek. Okulda yer almak isteyenlerin web@kaosgl.org adresi üzerinden başvuru yapması gerekiyor.

» Haberin Devamı

Teknolojinin Kadın Liderleri Ödüllerine Başvurular Başladı!

Güncelleme Tarihi 18.04.2017

İçinde bulunduğumuz yüzyılın bilişim teknolojilerinin çığır açıcı gelişmelerinin yüzyılı olduğu kadar, cinsiyet eşitliği ve kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesinin de yüzyılı olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple, Microsoft Türkiye olarak, kadınların teknoloji alanındaki başarılarını ve liderliklerini ödüllendireceği bir yarışmayı hayata geçirdik. Kadın girişimciliğinin sembol kuruluşu KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı tarafından da desteklenen yarışma 9 ayrı kategoriden oluşuyor. Teknolojiye gönül verve tüm kadınların 21 Nisan'a kadar başvurularını bekliyoruz.

» Haberin Devamı

Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı

Güncelleme Tarihi 14.04.2017

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı başlatılacaktır.

» Haberin Devamı

Oy ve Ötesi - T3 Tutanak Gönder Uygulaması Yayında!

Güncelleme Tarihi 14.04.2017

Oy ve Ötesi Derneği 16 Nisan halk oylamasında Türkiye genelinde sandık sonuçlarının sağlamasını yapılabilmek amacıyla, her akıllı telefonda kullanılabilecek “T3 Tutanak Gönder” mobil uygulamasını tüm vatandaşların kullanımına açıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.