STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kuzey Ormanları’nı, Trakya’yı, Marmara’yı savunanlar çalıştayda buluşuyor

Güncelleme Tarihi 09.06.2017

Kuzey Ormanları’nı, Trakya’yı, Marmara’yı savunanların bir araya geleceği Kuzey Ormanları Çalıştayı, 10 Haziran’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak

» Haberin Devamı

İspanya’da erkeklerin ‘yayılması’nı önlemek için toplu taşıma araçlarına ikazlar konuldu

Güncelleme Tarihi 09.06.2017

İspanya’nın başkenti Madrid’de “erkeklerin toplu taşımada yayılarak oturup başkalarının alanlarını işgal etmesi”ni engellemek için araçlara ikaz levhaları konuldu.

» Haberin Devamı

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu kadınları sokaklarda olmaya çağırdı

Güncelleme Tarihi 09.06.2017

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, Arjantin’deki Bir Kişi Daha Eksilmeyeceğiz hareketinin 3 Haziran’da erkek şiddetine karşı yaptığı çağrıya karşılık vererek kadınları Arjantinli kadınlarla eşzamanlı olarak İstanbul’da da sokaklarda olmaya çağırdı.

» Haberin Devamı

Doğa Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.06.2017

Doğa Derneği koruma faaliyetlerine destek olmak ve dernekte çalışmak üzere “Projeler Yönetmeni” ve “Uzaktan Algılama – Coğrafi Bilgi Sistemleri Danışmanı” arıyor.

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı 2.Kısa Film Yarışması Başlıyor

Güncelleme Tarihi 07.06.2017

Toplumsal gelişmenin bireylerin potansiyelinin ortaya çıkartılması ve ilham veren hikayelerin toplumla paylaşılmasıyla mümkün olacağı anlayışıyla çok sayıda projeyi destekleyen Sabancı Vakfı, 2016 yılında uzun soluklu bir kültür-sanat projesine daha imza attı.

» Haberin Devamı

Temel İnsan Hakları ve Ayrımcılıkla Mücadele Eğiticilerin Eğitimi

Güncelleme Tarihi 07.06.2017

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İnsan Hakları Eğitimi Programı LGBTİ'lere Yönelik Ayrımcılıkla Mücadele alanında eğiticilerin eğitimi programlarının üçüncüsünü 10-14 Temmuz tarihleri arasında Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nde düzenliyor. 

» Haberin Devamı

Otizmli Çocukların Eğitimi için Bozcaada Yarı Maratonu’nda Koştular

Güncelleme Tarihi 07.06.2017

Tohum Otizm Vakfı gönüllü koşucuları, otizmli çocuklara eğitim desteği için Bozcaada Yarı Maratonu’nda “İyilik Peşinde Koş”tu. Tüm koşucular, otizmli çocukların bağımsız bireyler olarak hayata katılabilmelerive otizme dikkat çekebilmek için koşarak destek oldular.

 

» Haberin Devamı

Sosyal Hizmet Uzmanları Eğitimi

Güncelleme Tarihi 07.06.2017

SPoD, sosyal hizmet alanında yaptığı çalışmaları genişletmek adına SHUDER işbirliği ile sosyal hizmet uzmanlarına yönelik bir eğitim yapmayı planlıyor.

» Haberin Devamı

Kızlar Atakta gönüllüsünü arıyor!

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

Kızlar Atakta nedir?
Ergenlik çağındaki genç kızları güçlendirme projesidir!

12-18 yaş grubundaki genç kızların spor, doğa ve takım çalışmaları ile zihinsel ve fiziki kapasitelerini arttırarak güçlenmelerini sağlama amacıyla yola çıkan bir sürdürülebilir sosyal dönüşüm projesidir. Yüksek motivasyonlu, kendine güvenen, cesaretli ve girişimci genç kızları topluma kazandırmak en önemli hedefidir.
Bu yaz döneminde 3 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında haftalik kamplar halinde, her hafta 14 katılımcı, 7 gönüllünün katılımıyla Düşler Akademisi Kaş tesislerinde gerçekleşecektir.

» Haberin Devamı

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) Proje Yöneticisi Arıyor

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) olarak Ankara’daki ofisimizde “Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Geliştirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi” başlıklı projemiz kapsamında aşağıdaki pozisyonlarda bizimle birlikte 21 ay süreyle tam zamanlı aylık olarak çalışacak bir proje yöneticisi arıyoruz.

Başvurularınız için web sayfamızdan ulaşacağınız başvuru formunu eksiksiz doldurmanızı, Türkçe ve İngilizce özgeçmişleriniz ile birlikte cinsiyetesitligiizlemedernegi@gmail.com adresine 9 Haziran 2017 saat 17.00’ye kadar iletmenizi bekliyoruz. Sadece kısa listeye kalan adaylarla iletişime geçilecektir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.