Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Bilim Kahramanları Derneği Merak Makinesi Projesi İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.10.2018

Devlet okullarında gönüllüler rehberliğinde yapılan mühendislik temalı etkinlikler düzenleyen Merak Projesi ekibi Ankara ve İzmir'de yürüteceği çalışmalar için gönüllülerini arıyor. Merak Makinesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde Ankara Yenimahalle Bilim ve Sanat Merkezi’nde ve İzmir’de belirlenen devlet okullarında gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi "Toplumsal Barış Ağı" Çalıştayına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 10.10.2018

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) yürütmekte olduğu  "Toplumsal Barış Ağı" projesini tanıtmak ve Ağ üyeleri ile Akdeniz Bölgesindeki STÖ’ler arasında diyalogu geliştirmek amacıyla 27 Ekim 2018 Cumartesi günü Antalya'da bir çalıştay düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Cinsiyet ve Hukuk Konferansı İçin Kayıtlar Başladı

Güncelleme Tarihi 10.10.2018

Kaos GL Derneği, 17-19 Ekim tarihlerinde İzmir’de Uluslararası Cinsiyet ve Hukuk Konferansı düzenleyecek. Konferans ile toplumsal cinsiyet temelli şiddet ile nefret suçları ve bunlarla mücadelede hukuki açıdan hangi durumda olunduğu tartışmaya açılacak.  

Konferansa katılmak isteyenlerin 15 Ekim Pazartesi saat 17.00’ye kadar bilgi@kaosgldernegi.org adresine kendilerini tanıtan bir mail atması gerekiyor. Konferansın adresi kayıt yaptıran katılımcılar ile paylaşılacak. Konferansta simültane tercüme de yapılacak.

» Haberin Devamı

Akdeniz Gençlik Derneği Türkiye’nin Her Yerinden Gönüllü Çalışma Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.10.2018

2017 yılında gençlik alanında çalışmalar yapmak için kurulan Akdeniz Gençlik Derneği (AGDER) hedef kitlesi olan gençlerle bir araya gelip onlarla birlikte faaliyetler ve çalışmalar yapacak gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

Mentörlük Eğitimine Katılmak İster Misiniz?

Güncelleme Tarihi 10.10.2018

STÖ'leri çeşitli araçlarla destekleyerek sivil toplumun gelişmesi için faaliyetlerini yürüten İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi (STÇM) mevcut programlarında STÖ’lere destek vermek üzere yeni mentorlar arıyor. STÇM uygulayacağı “Mentorluk Eğitimi” ile mentor havuzunun genişletilmesi, yeni mentorların ekibe dahil edilmesi hedefliyor. Programla ilgilenen adayların 19 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru formunu doldurması gerekiyor.  

» Haberin Devamı

“Birlikte Güçlüyüz” Projesi Türk ve Suriyeli Genç Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.10.2018

GIZ desteğiyle hayata geçirilen ve Ankara’da ASAM, İstanbul’da MUDEM tarafından yürütülen “Birlikte Güçlüyüz” Projesi kapsamında 12-14 Ekim 2018 tarihlerinde "Sosyal Uyumu Destekleyen Haklar, Sosyal Arabuluculuk ve Gönüllülük Çalıştayı" gerçekleştirilecek. Çalıştaya katılım için son başvuru tarihi 09 Ekim 2018.

» Haberin Devamı

Uygulamalı Yeşil Girişimcilik Eğitimi Katılımcılarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.10.2018

Türkiye’nin ilk yeşil girişimcilik merkezinin kurulması ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması amacıyla Büyükçekmece Belediyesi koordinatörlüğünde Küresel Çevre Derneği tarafından yürütülen “Uluslarararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi” 18 – 29 yaş arasındaki gençler için eğitim düzenliyor.  07-21 Kasım tarihleri arasında Atina'da düzenlenecek olan eğitime yeşil girişimcilik, yeşil istihdam, sürdürülebilirlik, girişimcilik konularıyla ilgilenen gençler başvuruda bulunabilirler. Eğitime katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 15 Ekim 2018

» Haberin Devamı

Sulukule Gönüllüleri Derneği Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.10.2018

Sulukule Gönüllüleri Derneği Ekim 2018-Haziran 2019 tarihleri arası gerçekleşecek faaliyetlerini beraber yürüteceği gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Ortak Bir Gelecek İçin Yanyana: Sempozyuma Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 05.10.2018

Rum Vakıflarını Destekleme Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Geçmişte oluşan mesafeleri aşmak, birlikte ortak bir gelecek inşa etmek”  projesinin final sempozyumuna tüm ilgilileri davet ediyor. Sempozyum, 20 Ekim'de 10:00-19:00 saatleri arasında  Galata Rum Okulu'nda gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Yerelleştirilmesinde İyi Örnekler Konferansına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 03.10.2018

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği yerel yönetimlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ndeki rolünü konuşmak için Türkiye’den ve Avrupa’dan yerel yönetimleri, sivil toplum kuruluşlarını, uygulayıcıları, uzmanları ve iyi örnekleri Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Yerleştirilmesinde İyi Örnekler Konferansı’nda bir araya getirecek.

 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.