Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Toplum Kurumları İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı başlıyor

Güncelleme Tarihi 07.09.2017

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi- SU Gender, Mor Sertifika Programı kapsamında Sivil Toplum Kurumları İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı‘nı başlatıyor. Programa son başvuru tarihi 30 Eylül 2017. SU Gender’in konuyla ilgili duyurusu ve başvuru detayları aşağıdadır:

» Haberin Devamı

3. Beyoğlu Sinema Atölyesi Başvuruları Başladı!

Güncelleme Tarihi 22.08.2017

18-25 yaş arasında sinemaya ilgi duyan ve kendi hikayesini oluşturmak isteyen tüm GENÇLER; senaryo yazımı, yönetmenlik, cast, dağıtım ve pazarlama gibi sinemaya dair farklı alanlarda kendinizi geliştirmek, mesleki bir eğitimle geleceğinize yön vermek istiyorsanız Beyoğlu Sinema Atölyeleri size göre! 

» Haberin Devamı

Vegan Şenlik 9 Eylül'de

Güncelleme Tarihi 22.08.2017

9 Eylül Cumartesi günü İstanbul Göztepe Özgürlük Parkı’nda vegan şenlik düzenleniyor. 

» Haberin Devamı

Karakutu Güz Okulu'nun Başvuruları Açıldı!

Güncelleme Tarihi 22.08.2017

30 Eylül – 7 Ekim 2017 tarihleri arasında Afacan Kültürlerarası Buluşma Merkezi’nde düzenlenecek olan Karakutu Güz Okulu, toplumsal hafıza ve geçmişle yüzleşme çalışmalarıyla ilgilenen ve bu alanda kapasitesini geliştirmek isteyen gençlerin başvurularını bekliyor! 

» Haberin Devamı

Türkiye’nin ilk kuir olimpiyat oyunları: Queer Olympix 25-26-27 Ağustos’ta!

Güncelleme Tarihi 18.08.2017

“Başka türlü bir dünya hayaliyle ve ayrımcılıktan uzak bir spor dünyası mümkün” diyen Atletik Dildao, 25-26-27 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da Heybeliada, Kalamış’ta yapacağı Türkiye’nin ilk kuir olimpiyat oyunları olan Queer Olympix’in programını açıkladı

» Haberin Devamı

Şirin Tekeli Araştırma Ödülü

Güncelleme Tarihi 16.08.2017

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi (SU Gender) olarak, Türkiye’de kadın ve toplumsal cinsiyet çalışmalarının öncülerinden olan Şirin Tekeli adına araştırma ödülleri vermeye başlayacağımızı açıklamaktan onur duyuyoruz.

» Haberin Devamı

Göçmen ve Mülteci Çocukların Eğitim Yoluyla Toplumsal Entegrasyonu için 2. Öğretmen Destek Programı / Online Eğitim Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 16.08.2017

Yurttaşlık Derneği ve DVV-International Türkiye* tarafından ortaklaşa yürütülen “Göçmen ve Mülteci Çocukların Eğitim Yoluyla Toplumsal Entegrasyonu için Öğretmen Destek Programı”, göçmen ve mülteci  çocukların öğrenim gördükleri okullarda görevli öğretmenlerle yapılacak 12 çalışmadan oluşan online (çevrim içi) bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı ile göçmen ve mülteci çocukların yeni yaşamlarına uyumunu arttırma yönünde kolaylaştırıcı bir rol oynayabilmeleri için öğretmenlerin kişisel ve mesleki becerilerinin desteklenmesi amaçlanıyor. Eğitim programına, Türkiye’de göçmen ve mülteci nüfusun yoğun yaşadığı kentlerdeki devlet okullarında görev yapan çeşitli branşlardan 100 öğretmenin katılımı hedefleniyor.

» Haberin Devamı

Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneği Genç Gönüllülerini arıyor

Güncelleme Tarihi 15.08.2017

Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneği meme sağlığı farkındalığını yaymak için genç gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Yöneticileri/Yönetici Adayları için İyi Yönetişim Eğitimi

Güncelleme Tarihi 14.08.2017

Adana Kent Konseyi'nin düzenlediği "Sivil Toplumda İyi Yönetişim Sertifika Programı" 7 Eylül’de başlıyor.

» Haberin Devamı

Açık Veri ve Veri Okuryazarlığı Eğitimleri Herkesin Erişimine Açıldı

Güncelleme Tarihi 11.08.2017

Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği'nin geçtiğimiz günlerde düzenlediği 400 kişinin katıldığı 5 modülden oluşan Açık Veri ve Veri Okuryazarlığı eğitimleri artık herkesin erişimine açık.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.