Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

TOHAD Engelli Hakları Temel Savunuculuk Eğitimi Düzenledi

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Engelli hakları konusunda savunuculuk başta olmak üzere çalışmalar yürüten Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD) geçtiğimiz hafta iki günlük Engelli Hakları Temel Savunuculuk Eğitimi'nde sivil toplum örgütleriyle buluştu.  Avrupa Birliği tarafından desteklenen Birlikte: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı kapsamında düzenlenen  eğitime Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren 23 STÖ temsilcisi katıldı.

» Haberin Devamı

Kadın Dayanışma Vakfı Kadın Danışma Merkezi 2018 Faaliyet Raporu Açıklandı

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

İstanbul'da  kadın hakları ve kadına yönelik şiddetle mücadele için çalışma yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, 2018 yılı faaliyet raporunu yayınladı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarının bir parçası olarak şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz sosyal, psikolojik ve hukuki destek de veren Vakıf, her yıl Kadın Danışma Merkezine aldığı başvurular üzerinden bir faaliyet raporu yayınlıyor. 

» Haberin Devamı

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.04.2019
Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı İstanbul'da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere ekonomik güçlendirme program koordinatörü arıyor. 
 

» Haberin Devamı

Suriyeli Mülteci Çocuklar Gözünden Okul Ortamı Modellemesi Pilot Çalışması Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği, Uluslararası Çocuk Merkezi Mikro Fon programı kapsamında gerçekleştirilen 'Suriyeli Mülteci Çocuklar Gözünden Okul Ortamı Modellemesi' başlıklı çalışma için gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.04.2019

Kadınların toplumsal ve ekonomik yaşama katılımını desteklemeye yönelik güçlendirme çalışmaları yürüten BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği İstanbul'da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere Proje Koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Veri Görselleştirme Atölyesi İzmir'e Geliyor

Güncelleme Tarihi 10.04.2019

İzlemedeyiz Derneği'nin veri görselleştirme üzerine yürüttüğü Veri Kaynağı projesi atölyeleri devam ediyor. Atölye serisinin dokuzuncusu 4 Mayıs Cumartesi günü İzmir’de gerçekleşecek.

Eğitimde, İzlemedeyiz’in bir diğer projesi olan Doğruluk Payı’nın analizlerinde kullandığı kaynaklara erişebilme yöntemleri hem de Tableau ve The Atlas gibi veri görselleştirme programlarını uygulamalı olarak aktarılacak. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Bulgaristan'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Bulgaristan'ın Sofya kentinde bir yıl sürecek bir proje için bir gönüllü arıyor.

» Haberin Devamı

Hayat Sende Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

Devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanması ve ayrımcılığa uğramadan hayata atılması hedefiyle çalışma yürüten Hayat Sende Derneği Ankara'da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere ekip arkadaşı arıyor. 

İletişim Koordinatörü Birimi olarak tanımlanan ilanın detayları şöyle; 

» Haberin Devamı

Diyarbakır'da Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik Atölyesi Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

Cinsel şiddetle ilgili toplumdaki yanlış algı ve inanışların değişmesine ve medya dilinin dönüşmesine katkı sağlamak amacıyla “Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik” atölyeleri düzenleyen Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği 12 Nisan’da Diyarbakır'a geliyor. 

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi'nden STK’lar için Verimli İnternet Siteleri Atölyesi

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi Pınar İlkiz'in katılımıyla "STK’lar için Verimli İnternet Siteleri Atölyesi” düzenliyor. 

10 Nisan 2019 Çarşamba günü 19.00 – 21.00 saatleri arasında Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi'nde düzenlenecek atölyeye katılım ücretsiz.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.