Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

IRENEC 2018 8.Uluslararası Yüzde Yüz Yenilenebilir Enerji Konferansı

Güncelleme Tarihi 11.01.2018

Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği, EUROSOLAR Türkiye, bu yıl 07 - 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında IRENEC Konferanslarının sekizincisini yapıyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Buluşmaları #4 - Kaynak Geliştirme Sürecinde Doğru İletişim Stratejileri

Güncelleme Tarihi 04.01.2018

NetSquared Istanbul tarafından TAK işbirliğiyle, Raklet sponsorluğunda düzenlenen Sivil Toplum Buluşmaları serisi yeni yılda da tüm hızıyla devam ediyor.

» Haberin Devamı

Change with Business Talks

Güncelleme Tarihi 28.12.2017

Change with Business projesi kapsamında, sosyal girişimlerin sürdürülebilirliklerini sağlayarak sosyal etkilerini artırmaları amacıyla 2018 Haziran ayı sonuna kadar her ay gerçekleştirilecek “Change with Business Talks” ocak ayı itibari ile başlıyor.

» Haberin Devamı

"Let's Do It!" Türkiye Ulusal Takım Çağrısı

Güncelleme Tarihi 28.12.2017

Let’s Do It! (Haydi Yapalım!) fikri 2008 yılında küçük bir Baltık ülkesi olan Estonya’da bir grup genç tarafından filizlendi. 3 Mart tarihinde 50.000 kişi bir araya gelerek, ülkenin her yerindeki 10.000 ton çöpü 5 saat içinde temizledi. Eylemin görüntüleri bir anda yayıldı ve sonrasında da ‘tek günde temizlik modeli’ 15 ülke tarafından şok edici sonuçlarla tekrar edildi. Toplam katılımcı sayısı 2,5 milyonu buldu.
Let’s Do It! projesi günümüzde dünyanın en büyük sivil çevre temizlik hareketi olarak 113 ülkede 16.5 milyon gönüllü ile büyük bir aile haline gelmiştir.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Finans Sorumlusu/Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 28.12.2017

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İstanbul’daki ofisinde tam zamanlı olarak görevlendirilmek üzere Finans Sorumlusu/Koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Kadın Eserleri Kütüphanesi'nden 2018 Ajandası: Kadın Tarihini Yazmak

Güncelleme Tarihi 28.12.2017

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nın 2018 ajandası kadın tarihi yazımı ve kadınların tarihsel dönemlerdeki çeşitli yapılar içindeki durumlarını inceleyen 100 kitap çalışmasını içeriyor.

» Haberin Devamı

Elim Sende Projesi

Güncelleme Tarihi 28.12.2017

Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği (RUSAG)  kronik hastalığı olan çocukların ailelerine, sağlık çalışanlarına ve bu alanda çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olmak için yola çıktı.

» Haberin Devamı

İsmail Beşikçi Vakfı Kütüphane ve Arşiv- Dokümantasyon Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 26.12.2017

İsmail Beşikçi Vakfı bünyesindeki İsmail Beşikci Araştırma Kütüphanesi’nde Ocak 2018 tarihinden itibaren başlamak üzere “Kütüphane ve Arşiv- Dokümantasyon Sorumlusu” olacak çalışma arkadaşı aranıyor.

» Haberin Devamı

Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı 2017 Dönemi Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 19.12.2017

TÜSEV, bağışçıları farklı sosyal yatırım araçları ile tanıştırmak, dünyadaki gelişimleri aktarmak, planlı bağışçılığa geçişi kolaylaştırmak amacıyla yürüttüğü Değişim için Bağış Projesi kapsamında STK profesyonellerine yönelik bir program yürütüyor.

» Haberin Devamı

Şiddetsiz Eylem Veri Tabanı yayında

Güncelleme Tarihi 19.12.2017

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen “Türkiye’de Şiddetsiz Eylemlilik Tarihi”ne ilişkin veri tabanı çalışması yayında.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.