STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kadın Sanatçılar Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin “İki Soluk Arası Dayanışma” Sergisi’nde Buluşuyor

Güncelleme Tarihi 09.02.2017

Mor Çatı 27 yıldır şiddete maruz kalan kadınlara, hukuksal, psikolojik ve sosyal destek vererek, kadına yönelik şiddetle bağımsız bir vakıf olarak mücadele ediyor ve bunu kurduğu dayanışma ağlarından aldığı destek ve güçle gerçekleştiriyor.

» Haberin Devamı

Narphotos, hikayelerle fotoğraf anlatıyor

Güncelleme Tarihi 09.02.2017

Narphotos Fotoğraf Ajansı 2003 yılından bu yana sürdürdüğü atölye çalışmalarına “Hikaye Anlatımı” atölyesi ile devam ediyor.  

» Haberin Devamı

KA.DER Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 08.02.2017

KA.DER Genel Yönetim Kurulu’na bağlı olarak İstanbul’daki Genel Merkez ofisinde çalışacak olan Proje Koordinatörü’nün öncelikli çalışma alanı ve sorumlulukları aşağıdaki gibidir:

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı Araştırma Sorumlusu ve İletişim Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 08.02.2017

Genç Hayat Vakfı Araştırma Sorumlusu ve İletişim Sorumlusu arıyor. Görev tanımları ve aranan özellikleri duyuru detayında görebilirsiniz.

» Haberin Devamı

İzmir'de İnsan Hakları Akademisi kuruluyor

Güncelleme Tarihi 08.02.2017

İnsan Hakları Derneği (İHD) bünyesinde kurulan İnsan Hakları Akademisi, İzmir'de de başlıyor. 25 Şubat Cumartesi günü açılacak olan akademin ilk dersi ise, İnsan Hakları Felsefesi, Hukuku ve Ayrımcılık. Akademinin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. 

» Haberin Devamı

Çocuk hakları seksek oyunu Karadeniz’i dolaşmaya devam ediyor

Güncelleme Tarihi 07.02.2017

Genç Gönüllüler Derneği #SivilDüşün desteğiyle sürdürdüğü “Çocuk Hakları Seksek Oyunu” çalışmasına devam ediyor. Derneğin şimdiki durağı, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Tokat şehirleri.

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Bilgilendirme Toplantıları katılımcılarını bekliyor

Güncelleme Tarihi 03.02.2017

Sivil Düşün Bilgilendirme Toplantıları başlıyor. Bu ay içerisinde düzenlenecek toplantılarda Sivil Düşün ekibi, Aktivist Programı’nın yenilenen yapısını, uygulama sürecini, başvuru kategori ve kriterlerini paylaşmak üzere sivil toplum örgütleri ve aktivistlerle bir araya geliyor. 

» Haberin Devamı

Anadolu Sanat Jam 2017, 3 – 7 Nisan tarihlerinde Antalya’da

Güncelleme Tarihi 02.02.2017

Anadolu’da sanatçı olmayı ve sanatçı rolüyle toplumsal dönüşümü beraber keşfederken iş birlikleri ve dostluklar ile Anadolu’da daha güçlü bir ağ oluşmasını sağlayacak yaratıcı bir buluşma olarak tarif edilen Anadolu Sanat Jam 2017 için başvurular açıldı.

» Haberin Devamı

Ekoloji Kolektifi Derneği Proje Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.02.2017

Derneğimizin “Ekolojik Haklar Merkezi” oluşturma çalışması kapsamında, Ekoloji Kolektifi Derneği’nde 18 ay süreli “proje asistanı” olarak görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz.

» Haberin Devamı

Sosyal Hak Gözlemciliği Eğitimi

Güncelleme Tarihi 31.01.2017

Sosyal Haklar Derneği(SHD) tarafından aylık ve yıllık olarak yayınlanacak sosyal hak ihlalleri raporları için gönüllü "sosyal hak gözlemcileri" aranıyor!

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.