Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kaos GL, yaşlılığı tartışmaya açıyor

Güncelleme Tarihi 20.03.2018

Kaos GL dergisi yeni sayısında “Yaşlılık” dosya konusuyla çıkacak. Yazı göndermek için son tarih 10 Nisan.

» Haberin Devamı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sergisi

Güncelleme Tarihi 16.03.2018

Swedish Institute ve İsveç Büyükelçiliği’nin düzenlediği  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sergisi Alti + 1 Gallery’de 23 Mart saat 19:00 da açılıyor.

» Haberin Devamı

Genç Kadınlar için Siyaset Okulları 2018 Yılında da Devam Ediyor ! Sıradaki Şehir: Van (30/31 Mart – 1 Nisan 2018)

Güncelleme Tarihi 14.03.2018

Ka.Der Ankara, genç kadınları siyasetin öznesi olmaya ve kendi siyasetlerini yapmaya çağırıyor!

Tüm çeşitliliğiyle genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağırıyoruz. Kadınları özgün siyaset yapma ve ifade etme biçimleriyle potansiyellerini Türkiye’nin siyasi arenasında görmek istiyoruz!

Politik partiler ve seçimler kadar sokağın ve sosyal medyanın da siyasetin ve katılımın mekanı ve aracı olduğu günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden genç kadınlarla Ka-der Siyaset Okulu’nda bir araya gelmeyi planlıyoruz.

Siyaset Okulu, geleneksel siyaset yöntemlerinin yanı sıra alternatif siyaset yapma kanallarını ve yöntemlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Siyaset Okulu’nda bu konular teorik aktarım, grup çalışmaları, atölyeler ve deneyim aktarımlarından oluşan bir program dahilinde katılımcılarla birlikte ele alınacak.

Atölyelerde siyasette beden dili ve imaj yönetiminden, yeni medya kullanımına, etkili iletişim tekniklerinden ve kamuya hitabete kadar çeşitli konular yer alıyor. Bunun yanı sıra Siyaset Okulu’nda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların yerel ve ulusal düzeyde siyasete katılımının konuşulacağı paneller gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Kaos GL Medya Okulu Antalya’da kapılarını açıyor

Güncelleme Tarihi 14.03.2018

Kaos GL Derneği’nin, internet gazetesi KaosGL.org ve Kaos GL Dergisi gönüllü muhabir ve yazar ağını güçlendirmek, LGBTİ+’ları kendi hikayelerini yazmaya teşvik etmek, hak temelli haberciliği yaygınlaştırmak için düzenlediği Medya Okulu, 2018 için kapılarını Antalya’da açıyor.

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik Eğitimi Mersin'de

Güncelleme Tarihi 14.03.2018

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, 31 Mart'ta Mersin'de "Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik" eğitimi düzenliyor.

» Haberin Devamı

Nefret Suçları ve Nefret Söylemi İzleme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 12.03.2018

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) tarafından gerçekleştirilecek olan “Anne Frank’ın yaşam öyküsü üzerinden temel haklar ve demokratik değerler öğretimi” projesi, Türkiye’nin yakın tarihi üzerine farkındalığı artırmak ve konuya ilişkin tartışmaları teşvik etmeyi hedeflemektedir.

» Haberin Devamı

"İnternet Cinsiyet Eşitliğine De Katkı Sağlıyor"

Güncelleme Tarihi 12.03.2018

ISOC Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Güner:"Projemiz (Coding Sisters), internetin sadece eğitime değil aynı zamanda cinsiyet eşitliğine de katkı sağlayan bir araç olduğunu kanıtladı"

» Haberin Devamı

Suistimalci Bir Partneri Terk Etmemenin Elli Yolu

Güncelleme Tarihi 12.03.2018

Kadın Sağlığı Hareketinden Sesler, beden politikalarının somut görünümlerine ilişkin son derece ilham verici bir derleme. Nisan'da kitapçılarda.

» Haberin Devamı

#8M18: Kent kent ve gün gün 8 Mart 2018 eylem ve etkinlik programı haritası

Güncelleme Tarihi 08.03.2018

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, hafta boyunca ülke çapında birçok eylem ve etkinlikle kutlanacak. Haritadan il adlarına tıklayarak 8 Mart eylem ve etkinliklerine bakabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Türkiye’de ‘kadın’ olmak

Güncelleme Tarihi 08.03.2018

Sosyal Haklar Derneği bünyesinde kadınların sosyal ve ekonomik haklarına dair hak ihlalleri üzerine çalışma yapan Kadın Hakları Gözlemci Grubu; “Bu 8 Mart’ta kendi kişisel hayatlarımızdan yola çıkarak hikayelerimizi diğer kız kardeşlerimizle paylaşalım… Çünkü birbirini dinlemek, anlamak, birbirine dokunmak çok kıymetli bir şey… Ve kadınlar birbirlerini dinlediklerinde, anladıklarında, birbirlerinin hayatlarına dokunduklarında, el ele verip yola çıktıklarında aşamayacakları zorluk yoktur…” diyerek tüm kadınlara çağrıda bulunuyorlar.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.