TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

65+ Yaşlı Hakları Derneği Yaşlı Dostu Hastane ve Sağlık Uygulamaları Sempozyumu'nda

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

Yaşlı hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından 65+ Yaşlı Hakları Derneği, 19 Eylül'de düzenlenecek "Yaşlı Dostu Hastane ve Sağlık Uygulamaları Sempozyumu"nda yer alacak.

» Haberin Devamı

Denizli Otizm Derneği'nden Hak Temelli Habercilik ve Engelli Haberleri Eğitimi Atölyesi

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

Denizli Otizm Derneği tarafından  Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi bağlamında Hak Temelli Habercilik ve Engelli Haberleri Analizi Eğitimi Atölyesi Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirildi.

» Haberin Devamı

KEDV Projeler Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.09.2019
Dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmelerini desteklemek amacıyla Türkiye genelinde çalışmalar yürüten Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), İstanbul'da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere projeler koordinatörü arıyor.
 

» Haberin Devamı

Beraberce Yaz Okulları Eylül'de Başlıyor

Güncelleme Tarihi 02.09.2019

Kolektif hafıza, hatırlama, unutma ve yüzleşme konularında çalışmalar yürüten ve bu başlıklarda eleştirel yaklaşımla faaliyet gösteren Beraberce Derneği, yaz okulunun duyurusunu yaptı. 

» Haberin Devamı

Mülteci Koruma Alanında Uluslararası İyi Uygulamalar Konferansı İzleyici Kayıtları Başladı

Güncelleme Tarihi 02.09.2019

Mülteci hakları alanında çalışma yürüten ve Türkiye’de mültecilerin temel hak ve ihtiyaçlarına erişimleri için insani yardım çalışmaları yürüten Hayata Destek, mülteci çalışmalarının temel hatlarından biri olan koruma alanında dünyanın dört bir yanından derlenen iyi uygulama örneklerini Eylül ayında Mülteci Koruma Alanında Uluslararası İyi Uygulamalar Konferansı'nda paylaşacak. 

» Haberin Devamı

Çevreci Enerji Derneği ÇED Mevzuatını Konuşmaya Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 29.08.2019
Çevreci Enerji Derneği, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Sivil Toplum Sektörü Programı altında “Yerel STK’lar Hibe Programı” kapsamında yürüttüğü “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji” adlı projeleri çerçevesinde  "Daha iyi bir Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) mevzuatı nasıl olabilir?" başlıklı bir toplantı düzenliyor. 

» Haberin Devamı

Göç ve Toplumsal Cinsiyet Atölyesi Sertifika Programı

Güncelleme Tarihi 29.08.2019
Dom topluluklarının hakları için savunuculuk ve farkındalık faaliyetleri yürüten Kırkayak Kültür,  Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi bünyesinde yürütülen STÖ-Akademi İşbirliği Programı desteğiyle "Göç ve Toplumsal Cinsiyet Atölyesi Sertifika Programı" düzenliyor. 
 
Türkiye’de göç ve toplumsal cinsiyet alanında yürütülen yeni çalışmaları dinlemek, bunları birbirleri ile ilişkilendirip göç alanında yeni tartışmalar için bir platform sağlamak hedefiyle düzenlenecek olan program 7-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Gaziantep'te gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

SEHAK, Edirne’de Hafıza Yürüyüşü Eğitimi Düzenliyor

Güncelleme Tarihi 29.08.2019

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK), Anne Frank’ın yaşam öyküsü üzerinden temel haklar ve demokratik değerler öğretimi gerçekleştirdiği Hafıza Yürüyüşünü 27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Edirne'de düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

BizBizze Stajyer Arıyor

Güncelleme Tarihi 28.08.2019
BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği sonbahar dönemi için haftada en az 2 gün 10.00-17.00 saatleri arasında staj yapacak genç kadın stajyer arıyor. 

» Haberin Devamı

El Ele Eğitim ve Kültür Derneği'nden Yenilikçi Teknolojiler ve İnovasyon Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 28.08.2019

El Ele Eğitim ve Kültür Derneği, "Yenilikçi Teknolojiler ve İnovasyon Okuryazarlığı" eğitmen eğitimi için başvuruları almaya başladı. Eylül ayında İstanbul'da gerçekleştirilecek ve ardışık olarak dört tam gün olacak eğitimlerde Kodlama, Mobil Uygulama Yapımı, Robotik, Üç Boyutlu Modelleme ve Baskı, Tasarım Odaklı Düşünme, Sosyal Etki Odaklı Proje Tasarlama ve Yönetme dersleri uygulamalı olarak verilecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.