Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Eşittir Kod Projesi Katılımcılarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 20.06.2019

Genç Hayat Vakfı, Kodluyoruz Derneği'yle birlikte ortaklaşa ve EMpower Vakfı desteğiyle İstanbul'da yürüttüğü Eşittir Kod projesi için 6.7. ve 8. sınıf öğrencisi katılımcılarını arıyor.

» Haberin Devamı

Kaz Dağları Sakinleri'nden "Eybek Dağı'nda RES'e Hayır"

Güncelleme Tarihi 20.06.2019
Balıkesir Havran ilçesi Eybek Dağına yapılmak istenen 75 adet RES tribününe yönelik yöre halkının tepkileri sürüyor.  
 
Kaz Dağlarına yapılmak istenen rüzgar enerjisi santrallerine karşı mücadele eden Kazdağları’nda RES’e Hayır Dayanışması, geçtiğimiz hafta basın açıklaması yaparak "Bizler yenilenebilir enerji yalanlarıyla Eybek Dağı’nın da talan edilmesini istemiyoruz." dedi.  
 
Açıklama Dayanışma adına Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği* tarafından yapıldı.

» Haberin Devamı

Vergi Araştırmaları Topluluğu Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 20.06.2019
Vergi Araştırmaları Topluluğu, gençlerin vergi ve kamu harcamaları konusunda bilgilenmeleri için Vergi101 adlı eğitimlere başlıyor. İlk eğitim 20 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul'da olacak.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Diyaloğu DiploHack'e Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 20.06.2019

Türkiye’den ve AB’den sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek, karşılıklı etkileşimin artırılmasını ve sivil toplum kuruluşları arasında sürdürülebilir bir diyaloğun geliştirilmesini sağlamak hedefiyle çalışma yürüten Sivil Toplum Diyaloğu Programı 4-5 Temmuz tarihleri arasında diplomatları ve sivil toplum alanındaki kilit paydaşları DiploHack'te bir araya getirecek. 

» Haberin Devamı

EGED ve Doğaya Dönüş Derneği'nden Görme Engelliler için Limitleri Kaldır Doğa Kampı

Güncelleme Tarihi 17.06.2019

Doğaya Dönüş Derneği ve Eğitimde Görme Engelliler Derneği iş birliğinde 2-5 Temmuz tarihleri arasında doğa kampı düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

17. Uluslararası Gençlik Konferansı İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 14.06.2019
Bu yıl 17.si düzenlenecek olan Uluslararası Gençlik Konferansı (International Youth Conference) "Güneydoğu Avrupa Ülkelerinin Geleceği için Avrupa Değerleri" temasıyla 26 Eylül- 30 Eylül 2019 tarihleri ​​arasında Makedonya'da düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Yereliz'den Stratejik Plan ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Eğitimi

Güncelleme Tarihi 13.06.2019

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği (YERELİZ) yerel yönetimlere stratejik plan sürecinde destek olmak, daha katılımcı ve kapsayıcı planlar hazırlanmasını sağlamak hedefiyle 11-12 Temmuz 2019 tarihleri barasında iki günlük Stratejik Plan ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Eğitimi düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Diyaloğu ve Sivil Toplum Sektörü Programları Algı Anketi

Güncelleme Tarihi 13.06.2019
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı,  AB desteğiyle yürütmekte olduğu "Sivil Toplum Diyaloğu ve Sivil Toplum Sektörü" programlarının kamuoyundaki algısını ölçerek  gelecekteki çalışmalarını yönlendirmek üzere online bir anket yayınladı. 

» Haberin Devamı

Eşitlik Forumu'nun Yeni Kurul Üyesi İED Oldu

Güncelleme Tarihi 13.06.2019

Engelli hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği ayrımcılıkla mücadele etmek üzere çalışma yürüten Eşitlik Forumu'nun kurul üyesi oldu. 

» Haberin Devamı

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği'nden Nafaka Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 11.06.2019

Geçtiğimiz ay Meclis gündemine gelen nafaka yasa tasarısı kadın örgütleri başta olmak üzere kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Mor Salkım Kadın Derneği de 28 Haziran Cuma günü kadın hakları savunucusu ve Avukat Hülya Gülbahar'ın katılımıyla Bursa'da “Nafaka Çalıştayı” düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.