Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Edirne’de Öğretmenler, Öğretmen Adayları ve Eğitimciler için Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi

Güncelleme Tarihi 14.03.2019

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) işbirliğiyle Edirne'de Mart ayında “Anne Frank’ın Yaşam Öyküsü Üzerinden Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” semineri düzenleyecek.

» Haberin Devamı

TOHAD'dan Engelli Hakları Temel Savunuculuk Eğitimine Katılım Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.03.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD) engelliler konusunda faaliyet gösteren ya da engelliler konusunda çalışma yapmak isteyen STÖ’lerin dahil olacağı 2 günlük bir  savunuculuk eğitimi düzenliyor.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden İspanya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 13.03.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından gençlik hakları alanında çalışma yürüten Pi Gençlik Derneği, İspanya'da bir yıl sürecek Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) için duyuru yaptı. Haziran 2019 – Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek AGH için başvurmak isteyenlerin 20 Mart 2019, saat 23.00'e kadar *Çevrimiçi Başvuru Formu'nu doldurması gerekiyor. 

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 13.03.2019

Denge ve Denetleme Ağı (DDA), ağın Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Stratejisi ve Eylem Planlarını oluşturmak, gerekli analizleri yapmak, toplumsal cinsiyet eşitliği eğitim modülünü hazırlamak, Ağ aktörleri ile toplantılar gerçekleştirmek, raporlamaları yapmak üzere aşağıda belirtilen iş tanımı doğrultusunda Ağustos 2019 sonuna kadar Ankara'da kısmi zamanlı olarak çalışacak toplumsal cinsiyet eşitliği uzmanı arıyor. 

» Haberin Devamı

Mülteci Destek Derneği "Hikayelerle Gelenler: Anılar ve Göç" Buluşmasına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 13.03.2019

Mülteci Destek Derneği BM Nüfus Fonu ortaklığında yürütmekte olduğu ''Kadın ve Kız Çocukları İçin Güvenli Alanlar'' Projesi kapsamında 27 Mart'ta "Hikayelerle Gelenler: Anılar ve Göç" başlığıyla etkinlik düzenleyecek.

Buluşmada 'Mülteci Kadınların Objektifinden Göç’ başlıklı serginin açılışı yapılacak ve ardından Andaç Haznedaroğu'un yönetmenliğini yaptığı "Misafir" filmi izlenecek. Film gösteriminin ardından oyuncu Şebnem Dönmez’in katılımıyla bir söyleşi de düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

65 Yaşlı Hakları Derneği Şubat Ayını Dolu Dolu Geçirdi

Güncelleme Tarihi 13.03.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından 65 + Yaşlı Hakları Derneği Şubat ayını dolu dolu geçirdi.  Türkiye'de ilk kez düzenlenen Yaşlılık Şurası'na katılan Dernek üyeleri, Yaşlılık Hukuku başlığında seminer düzenledi, yaşlı engelli bireyler için mekan yönetimi çalıştayına katıldı. 

» Haberin Devamı

Hevi LGBTİ+ Derneği 3. Olağan Genel Kuruluna Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 12.03.2019

İstanbul'da LGBTİ+ hakları alanında faaliyet yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Hêvî LGBTİ Derneği Nisan ayında gerçekleştireceği üçüncü Olağan Genel Kurulu'na kayıtlı üyelerini ve bağımsız gözlemcileri davet ediyor.

Derneğin çağrısı şöyle; 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Yunanistan'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 12.03.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Yunanistan'da yürütülecek kısa dönemli bir proje için iki gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

STK Clinique'den ‘STK’lar için Kampanya Tasarımı’ Eğitimi

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi'nin (CIES) yürüttüğü STK Clinique sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere düzenlediği eğitimlere devam ediyor. 20 Mart'ta ‘STK’lar için Kampanya Tasarımı’ eğitimi düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi Nisan'da Antalya’da Gerçekleşecek

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

TÜSEV Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlediği Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyelerinin üçüncüsünü 4 Nisan Perşembe günü, 09:00-18.00 saatleri arasında Antalya’da düzenliyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.