STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

'' Benim de Söyleyeceklerim Var!'' Sergi ve Kokteyl Daveti

Güncelleme Tarihi 21.04.2017

Tarlabaşı Toplum Merkezi'nin Bernard Van Leer Vakfı desteği ile derlediği sergi 25-27 Nisan tarihlerinde ziyarete açık olacak.

» Haberin Devamı

Çiftçiler için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 21.04.2017

Habitat Derneği'nin, çiftçilerin finansal okuryazarlıklarının geliştirilmesi konusunda düzenlediği eğitimde gönüllü eğitmen olmak isteyenler için 04 – 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Kaos GL Medya Okulu’na başvurular başladı

Güncelleme Tarihi 18.04.2017

Geçtiğimiz yıl 7 şehri gezen Kaos GL Medya Okulu bu yıl Ankara’da yeni katılımcılarla bir araya gelecek. Okulda yer almak isteyenlerin web@kaosgl.org adresi üzerinden başvuru yapması gerekiyor.

» Haberin Devamı

Teknolojinin Kadın Liderleri Ödüllerine Başvurular Başladı!

Güncelleme Tarihi 18.04.2017

İçinde bulunduğumuz yüzyılın bilişim teknolojilerinin çığır açıcı gelişmelerinin yüzyılı olduğu kadar, cinsiyet eşitliği ve kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesinin de yüzyılı olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple, Microsoft Türkiye olarak, kadınların teknoloji alanındaki başarılarını ve liderliklerini ödüllendireceği bir yarışmayı hayata geçirdik. Kadın girişimciliğinin sembol kuruluşu KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı tarafından da desteklenen yarışma 9 ayrı kategoriden oluşuyor. Teknolojiye gönül verve tüm kadınların 21 Nisan'a kadar başvurularını bekliyoruz.

» Haberin Devamı

Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı

Güncelleme Tarihi 14.04.2017

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı başlatılacaktır.

» Haberin Devamı

Oy ve Ötesi - T3 Tutanak Gönder Uygulaması Yayında!

Güncelleme Tarihi 14.04.2017

Oy ve Ötesi Derneği 16 Nisan halk oylamasında Türkiye genelinde sandık sonuçlarının sağlamasını yapılabilmek amacıyla, her akıllı telefonda kullanılabilecek “T3 Tutanak Gönder” mobil uygulamasını tüm vatandaşların kullanımına açıyor.

» Haberin Devamı

Isparta’da biri anıt niteliğinde olan dev kestane ağaçları katledildi

Güncelleme Tarihi 12.04.2017

Isparta’da kestane ağaçlarıyla ünlü Ayazmana ve yakınındaki Gökçay’da içinde en az 400-500 yıllık olduğu tahmin edilen ve 1’i anıt ağaç niteliğinde 5 kestane ağacı kesilmiş halde bulundu.

 

» Haberin Devamı

Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması

Güncelleme Tarihi 12.04.2017

Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi’nin araştırmasına göre, kadınların yüzde 43’ü, erkeklerin ise yüzde 45’i “feminizm” kelimesini hayatında hiç duymamış.

» Haberin Devamı

Paramı Yönetebiliyorum Girişimciler için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.04.2017

Paramı Yönetebiliyorum Projesi “Girişimciler için Finansal Okuryazarlık” gönüllü eğitmeni olmak isteyenlere yönelik eğitimi, 03 – 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştiriliyor.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Çevirmen Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.04.2017

Uluslararası Af Örgütü, Türkiye Şubesi’nin İstanbul’daki ofisinde görevlendirilecek İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri yapabilecek ve tam zamanlı çalışacak çevirmen arıyor. Pozisyon bir senelik olmasına karşın, bir sene sonra sürekli bir pozisyona dönüştürülmesi de ihtimal dahilindedir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.