Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Pİ Gençlik Litvanya için Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.01.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Litvanya'nın Skuodas kentinde görevlendirmek üzere iki gönüllü arıyor.

04 Mart 2019 – 30 Ağustos 2019 tarihleri arasında 6 ay sürecek gönüllü hizmetine başvurmak isteyenlerin İngilizce Europass CV (özgeçmiş)lerini ve İngilizce Motivasyon Mektuplarını en geç 13 Ocak 2019 saat 23.00'e kadar konu kısmına “AGH-50 Litvanya” yazarak agh@pigenclikdernegi.org adresine göndermeleri gerekmektedir.

» Haberin Devamı

İzmir'de Çocuk Hakları Eğitmen Eğitimi Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 07.01.2019

Yerelde çocuk çalışmalarının güçlendirilmesi ve çocuk haklarının yaygın eğitim teknikleri yolu ile yaygınlaştırılması amacıyla Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği, İzmir Çocuk Çalışmaları Ağının paydaşlığında  9-10 Şubat 2019 tarihleri arasında İzmir'de Çocuk Hakları Eğitmen Eğitimi düzenleyecek. 

Eğitime katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 25 Ocak 2019.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği Avrupa Gönüllü Hizmeti İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.01.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında İngiltere, Litvanya ve Polonya'daki 13 farklı proje için gönüllü arıyor. 

Gönüllü başvuruları için son başvuru tarihi 13 Ocak 2019, saat 23.00 olurken,ilanlara başvurmak isteyenlerin İngilizce Europass CV (özgeçmiş) lerini ve İngilizce Motivasyon Mektuplarını agh@pigenclikdernegi.org adresine göndermeleri gerekiyor. 

Sorularınız için iletisim@pigenclikdernegi.org adresinden veya 0232 483 03 14 numaralı telefondan dernekle irtibata geçebilirsiniz. 

» Haberin Devamı

Türkiye Gazeteciler Sendikası Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 03.01.2019

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) basın özgürlüğü kampanyalarına ve yeni medya eğitimlerine odaklanan yeni projesinin yönetiminden sorumlu olmak üzere Proje Yöneticisi arıyor.

İlanın detayları şöyle;

» Haberin Devamı

Mor Salkım Derneği Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 03.01.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Bursa'da faaliyet gösteren Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği gönüllü ağını genişletmek için tüm sivil toplum destekçilerine çağrıda bulundu. 

Gönüllü avukat ve çevirmen ağını genişletmek için duyuru yapan Derneğe ulaşmak isteyenler 31 Ocak 2019 23:59'a kadar CV'lerin morsalkimdernegi@hotmail.com adresine gönderebilirler. 

Duyurular için detaylar şöyle; 

» Haberin Devamı

Ayrımcılıkla Mücadelede Dayanışma Pratikleri Söyleşisine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 02.01.2019

Hak temelli faaliyetler aracılığıyla ayrımcılığa maruz bırakılmış çocuklara ve kadınlara yönelik çalışmalar yürüten Sulukule Gönüllüleri Derneği, Tarlabaşı Toplum Merkezi ve Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu Cuma günü Hrant Dink Vakfı'nda düzenlenecek olan söyleşide kendi hikâyelerini ve deneyimlerini paylaşacak.

» Haberin Devamı

Şirin Tekeli Yerel Yönetimler Akademisi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 02.01.2019

Yerel yönetimlere katılımda toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısına sahip kadın sayısını arttırmaya katkıda bulunmak amacıyla  Kadın Adayları Destekleme Derneği (Ka.Der) ve İstanbul Gedik Üniversitesi'nin birlikte düzenlediği Şirin Tekeli Yerel Yönetimler Akademisi 5 Ocak'ta başlıyor. Çarşamba günleri 17.30-21.00 ve cumartesi günleri 13.00-17.30 ve arasında, Kartal'da Gedik Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleşecek olan akademi 26 Ocak'ta sona erecek. 

 

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.01.2019

İstanbul'da faaliyet gösteren Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği (CŞMD)Koşuyolu’nda bulunan ofislerinde tam zamanlı görevlendirmek üzere Ofis Sorumlusu arıyor.

Pozisyonla ilglenen adayların Türkçe özgeçmişlerini ve bir paragraflık başvuru motivasyonlarını konu satırında “Ofis Sorumlusu Başvuru” yazarak info@cinselsiddetlemucadele.org adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir. Son başvuru tarihi 11 Ocak 2019, saat 18.00.

» Haberin Devamı

Çocuk Hakları Alanında Sorumluluk Paylaşımı İçin Ağ Kurma Toplantısına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 28.12.2018

Genç Gönüllüler Derneği çocuk hakları alanında çalışan STÖ'lerle ağ kurma toplantısı düzenleyecek. 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan ağ kurma toplantısında iyi uygulama örnekleri paylaşılacak ve ve katılımcıların farklı teknikler öğrenmelerine olanak sağlanması amacıyla bir dizi aktivite gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

Pİ Gençlik İngiltere için Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 26.12.2018

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında İngiltere için gönüllü arıyor.

Proje tarihleri süresince 1 Ekim 2019 ve 30 Ağustos 2020 tarihleri arasında İngiltere'de Londra'da 11 ay sürecek olan gönüllü hizmeti için bir kişi seçilecek. 

Son başvuru tarihi 3 Şubat 2019 saat 23:00

Bilgi paketi için lütfen tıklayınız.

Başvuru için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.