STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Uluslararası Su Mücadeleleri Konferansı

Güncelleme Tarihi 07.10.2016

12-13 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Ayhan Şahenk Salonu’nda yapacağımız Uluslararası Su Mücadeleleri Konferansı’nda iki gün boyunca hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde su varlıklarının korunması ve tüm canlıların suyu adil olarak kullanabilmesi için mücadele veren, bu konuya dikkat çeken akademisyenlerle, aktivistlerle ve kampanyalarla birlikte olacağız.

» Haberin Devamı

2. AB Roman Entegrasyonu Ödülleri Veriliyor

Güncelleme Tarihi 04.10.2016

AB Komisyonu Komşuluk  Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü, Batı Balkanlar ve Türkiye için Roman Entegrasyonu Ödülllerinin ikincisinin gerçekleştirileceğini duyurdu. Etkinlik,genişleme bölgesindeki STK’ların özellikle Roman çocukları, gençleri ve genç yetişkinleri destekleyen projelerini ödüllendirmeyi amaçlıyor. Kazananlar mali bir ödülü almanın yanısıra 2017 yılının ilk aylarında Brüksel’e bir çalışma gezisine de katılacaklar.

» Haberin Devamı

Çocuk Vakfı'ndan "Çocuğun Cinsel İstismarı" Konusunda Duyuru

Güncelleme Tarihi 03.10.2016

Çocuk Vakfı, çocuğun cinsel istismarı ile ilgili TCK 103. maddenin yeniden ele alınması için 3 ay kaldığına, kanun tasarısının kamuoyuyla paylaşılmadığı detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olmadığına dikkat çekti.

» Haberin Devamı

9. Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali “Performans” ile Geliyor

Güncelleme Tarihi 02.10.2016

Siyah Pembe Üçgen’in organizasyonu ile her yıl olduğu gibi Şubat ayının son haftasında gerçekleşen Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali dokuzuncu yılında, yoluna “sanılır” ve “bilinmez” bir kavram olan “Performans” temasıyla devam ediyor.

» Haberin Devamı

STÖ'ler İçin env.net Online Eğitimleri

Güncelleme Tarihi 02.10.2016

env.net STÖ'ler için uzaktan eğitim programları düzenliyor. İngilizce gerçekleşecek eğitimler herkesin başvurusuna açık.

» Haberin Devamı

UGM Girişimcilik Elçileri Aranıyor

Güncelleme Tarihi 02.10.2016

Girişimcilik Elçileri Nedir?
Dünya genelinde kentler girişimciliğin gelişiminde öncü merkezler haline gelmeye başladı. Türkiye’de yenilik ekonomisinin gelişimini destekleyen Uluslararası Girişimcilik Merkezi, UGM Girişimcilik Elçileri ile kentlerin inovasyon odaklı girişimcilik ekosistemlerini güçlendirmek için harekete geçiyor. Sen de yaşadığın kentin küresel ekonomide rekabet gücünü destekleyici girişimcilik çalışmalarına imza atmasını istiyorsan UGM Girişimcilik Elçileri’ne katılabilirsin.

» Haberin Devamı

Tarlabaşı Toplum Merkezi 10.Yılını Kutluyor!

Güncelleme Tarihi 27.09.2016

2006 yılında sosyal hayattan dışlanan, her türlü yoksulluk ve yoksunlukla mücadele eden bölge sakinlerinin güçlendirilmesi ve insan hakları alanında farkındalık kazandırmak amacıyla kurulan TTM - Tarlabaşı Toplum Merkezi 10 yaşında!

10. yaşını 15.386 katılımcı, 2121 gönüllüsü ve 652 farklı atölye ile geride bırakan Tarlabaşı Toplum Merkezi sizi 28 Eylül Çarşamba günü Adahan toplantı salonunda saat 16:30’da başlayacak kutlamaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

Sulukule Gönüllüleri Yeni Dönem Gönüllü Çağrısı

Güncelleme Tarihi 26.09.2016

Sulukule Gönüllüleri yeni gönüllülerini bekliyor. Derneğin amaçlarını benimseyen herkes gönüllü olabilir.

» Haberin Devamı

Eşitlik için Erkekler Eğitimi Grup Yönlendiricilerini Arıyor!

Güncelleme Tarihi 26.09.2016

Muş Kadın Çatısı Derneği’nin HasNa Vakfı ve MenEngage işbirliğiyle düzenlediği Eşitlik için Erkekler Eğitici Eğitimi, grup yönlendiricilerini arıyor! 

» Haberin Devamı

Ka-Der Ankara Milletvekili Danışmanlarıyla Atölye Çalışmalarına Devam Ediyor!

Güncelleme Tarihi 26.09.2016

Kadın Adayları Destekleme Derneği Ankara Şubesi (Ka.Der Ankara) 26. Dönem milletvekili danışmanlarını, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Anaakımlaştırma” çalışması kapsamında 21-22-23 Ekim tarihleri arasında düzenleyecegi atölye çalışmalarına katılmaya çağırıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.