Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Toplum Günleri Kasım'da Ankara'da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 17.10.2018

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında Ankara'da  Sivil Toplum Günleri düzenlenecek. 29-30 Kasım 2018 tarihinde Ankara ilinde düzenlenecek Sivil Toplum Günlerine Ankara, Çankırı ve Kırşehir hak temelli çalışma yapan STK'lar başvurabilecek. 

» Haberin Devamı

Trabzon'da Sivil Toplum Günleri Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 17.10.2018

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında Trabzon'da Sivil Toplum Günleri düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Genç Kadınlar için Siyaset Okulları’nda Sıradaki Şehir: Diyarbakır

Güncelleme Tarihi 17.10.2018

Genç kadınları siyasetin öznesi olmaya ve kendi siyasetlerini yapmaya çağıran Ka.Der Ankara'nın Siyaset Okulları’nda sıradaki şehri Diyarbakır olacak. 16-18 Kasım tarihleri arasında düznelenecek atölyelerde siyasette beden dili ve imaj yönetiminden, yeni medya kullanımına, etkili iletişim tekniklerinden, kamuya hitabete kadar çeşitli konular ele alınacak.  Bunların yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların yerel ve ulusal düzeyde siyasete katılımının konuşulacağı paneller de gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı'ndan Sosyal Medyada Nefret Söylemine Karşı Atölye

Güncelleme Tarihi 16.10.2018

Hrant Dink Vakfı nefret söylemiyle mücadele çalışmalarına haber tartışma atölyesiyle devam ediyor. "Sosyal medyada nefret söylemi ve mücadele yöntemleri" başlıklı atölye kapsamında sosyal medyada nefret söylemi ve ayrımcı söylemin nasıl üretildiği ve yaygınlaştırıldığının yanı sıra bu söylemlerle mücadelede alternatif bir dil için nasıl yöntemler kullanılabileceği örnekler aracılığıyla tartışılacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Aslı Tunç’un katılımıyla, 25 Ekim Perşembe günü, saat 15.00’de Hrant Dink Vakfı, Anarad Hığutyun Binası'nda gerçekleşecek. 

Atölye katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlı olacak ve başvurular 22 Ekim Pazartesi günü 18.00'de sona erecek. 

» Haberin Devamı

Özgür Renkler 'Merhaba Canım' Söyleşisine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 16.10.2018

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen Birlikte:Yerel STÖ'ler Kurumsal Destek Programı yararlanıcılarından Bursa Özgür Renkler Derneği “Merhaba Canım” söyleşi dizisinde Queer Çizer Aslı Alpar'ı ağırlayacak.

» Haberin Devamı

Meydan Bu Ay Mülteci Meselelerini Konuşmak İçin Kuruluyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2018

Sivil toplum kuruluşları olarak yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere konuşmak üzere tasarlanan 'Meydan Buluşmaları'nın ikincisi, 13 Kasım'da Ankara'da  mülteciler ve bir arada yaşamı konuşmak için kurulacak. Meydan'a katılmak için son başvuru 5 Kasım 2018.

» Haberin Devamı

Kamu Diplomasisi Araştırmaları Girişimi Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2018

Kamu diplomasisi ile kültürel diplomasi gibi kavramlara yönelik farklı yaklaşımları bir araya getirerek bu alanda akademik üretim yapmayı hedefleyen bir araştırma girişimi
topluluğu olan Kamu Diplomasisi Araştırmaları Girişimi lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Yönetmelik Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 11.10.2018

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün teşkilat ve görevleri hakkında yönetmelik yayımlandı.Yönetmelikte, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatının kuruluş, görev, yetki ve sorumluluklarının belirlenmesine ilişkin ilke, usul ve esaslar yer alıyor. 

» Haberin Devamı

Haklarla Düşünmek II Seminerleri Güz Dönemi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 11.10.2018

Türkiye İnsan Hakları Vakfı İzmir Temsilciliği'nin ilkini Haziran 2018’de gerçekleştirdiği "Haklarla Düşünmek" seminerler dizisinin ikincisini Ekim itibariyle başlatıyor. Güz dönemi seminer programında insan hakları perspektifiyle güncel sosyo-politik meseleler ele alınacak. 

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nden Futbolda Cinsel Şiddetle Mücadele Paneli

Güncelleme Tarihi 11.10.2018

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin uluslararası bir kampanya olan #FootballPeople kapsamında düzenlediği, “Futbolda Cinsel Şiddetle Mücadele: Davalar ve Güncel Gelişmeler” Paneli ve Kitap Lansmanı 16 Ekim’de Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Panelin moderatörlüğü Emir Güney tarafından yapılacak ve Av. Aysu Melis Bağlan, Hilal Esmer ve Dr. Öğr. İdil Elveriş konuşmacı olarak katılacak. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.