STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kaos GL Derneği, Ankara’daki ofisinde görevlendirilmek üzere Finans Sorumlusu arıyor

Güncelleme Tarihi 28.11.2016

Görev: Finans Sorumlusu
Sorumlu olduğu kişi: Genel Koordinatör
HAFTALIK ÇALIŞMA SAATİ: 40
Kaos GL’nin mali işlemlerinin düzgün işleyişi için İdare/Finans koordinatörüne derneğin amaçlarını destekleyecek ve geliştirecek şekilde yardımcı olmak.

» Haberin Devamı

Engelliler Konfederasyonu Proje Açılış Toplantısı Daveti

Güncelleme Tarihi 28.11.2016

Engelliler Konfederasyonu,  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından koordine edilen Dezavantajlı Grupların Toplumsal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliği Hibe Programı çerçevesinde hazırladığı Engelleri Konuşarak Aşalım – Çağrı Merkezi Projesi için başvuruda bulunmuş ve proje kabul edilmiştir.  20 Ekim 2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan Proje kapsamında Elâzığ, Batman, Mersin, Bursa, İstanbul, Kayseri ve Amasya illerinde Çağrı Merkezi Operatörlüğü eğitimi yapılacaktır. Günde beşer saatten yirmi yedi gün sürdürülecek olan eğitimde başarı gösteren engellilere sertifika verilecektir. 

» Haberin Devamı

Almanya'da Nefret Söylemi ve Antisemitizmle Mücadele Pratikleri

Güncelleme Tarihi 19.11.2016

Hrant Dink Vakfı sizleri 21 Kasım 2016, Pazartesi günü gerçekleşecek "Kesişen Söylemler, Yaratıcı Yöntemler: Almanya'da Nefret Söylemi ve Antisemitizmle Mücadele Pratikleri" başlıklı panele davet ediyor.

Antisemitizme karşı Kreuzberg Inisiyatifi (KIgA)’nden Aycan Demirel, çokkültürlü Almanya toplumunda mevcut ırkçılık ve antisemitizmle ilgili toplumsal farkındalığı arttırmak ve buna karşı mücadele alanını genişletmek için yürüttükleri projeler ve uyguladıkları pedagojik yöntemler üzerine konuşacak. Amadeu Antonio Vakfı (AAS)’ndan Johannes Baldauf ise Neo-Nazi kampanyaları ve aktiviteleriyle ilgili sosyal medyada yürüttükleri izleme çalışmalarının yanı sıra, Neo-Nazi ırkçılık ve antisemitizme karşı geliştirdikleri stratejileri ve çevrimiçi nefret söylemi ile mücadele deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

» Haberin Devamı

Anket: Sivil Toplumun Gelişimi için Elverişli Ortamın İzlenmesi

Güncelleme Tarihi 20.10.2016

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), Türkiye’deki uygulamasından sorumlu olduğu Sivil Toplumun Gelişimi için Elverişli Ortamın İzlenmesi Projesi kapsamında bir anket çalışması yürütmektedir.

» Haberin Devamı

Pozitif Yaşam Derneği ile çalışacak klinik psikolog aranıyor

Güncelleme Tarihi 18.10.2016

Pozitif Yaşam Derneği; HIV/AIDS ile yaşayan kişilerin tedaviye ulaşımlarını kolaylaştırmak, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan güçlenmelerini sağlamak ve yaşadıkları hak ihlallerinde savunuculuk görevi yapmak amacıyla 2005 yılında kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Dernek sadece HIV pozitif kişilerden değil, onların yakınları akrabaları ve bu alanda çalışan aktivistlerden oluşmaktadır.

Dernek akran danışmanlığı ve hukuksal destek hizmetlerinin yanı sıra, HIV tanısı alan bireylere psiko-sosyal destek de vermektedir. Eğer aşağıdaki özelliklere sahipseniz ve bizimle çalışmak isterseniz, niyet mektubunuz ile birlikte özgeçmişinizi info@pozitifyasam.org adresine gönderebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Ka.Der Ankara’dan Genç Kadınlar için Siyaset Okulu/ Van 4-6 Kasım

Güncelleme Tarihi 15.10.2016

Tüm çeşitliliğiyle genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağırıyoruz. Kadınları özgün siyaset yapma ve ifade etme biçimleriyle potansiyellerini Türkiye’nin siyasi arenasında görmek istiyoruz!

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvurularınızı bekliyor!

Güncelleme Tarihi 15.10.2016

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasların artırılmasını ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Hrant Dink Vakfı’nın Avrupa Birliği desteği ile hayata geçirdiği Seyahat Fonu, Temmuz 2016 – Temmuz 2017 arasında; Türkiye ve Ermenistan’dan en az 180 kişinin komşu ülkedeki faaliyet ve araştırmalarını, gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılayarak destekleyecek.

» Haberin Devamı

Yeni Film Fonu Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.10.2016

Yeni Film Fonu kendimizle, birbirimizle ve gezegeni paylaştığımız diğer canlılarla barış içinde yaşayabildiğimiz bir dünyanın hayaliyle yola çıkıyor. Değişime yol açan, en geniş tanımıyla insan haklarını, eşitlik ve özgürlüğü ilke edinen, azınlığın sesi olan dayanışmacı filmlere destek oluyor. Biçim ve içerikte dönüştürücü hikâyeleri, türler arası sınırları zorlayan anlatımları, farklı karşılaşmaları ve deneyimleri gündeme getiren projeleri katkısıyla güçlendirmeyi hedefliyor. Çok sesliliği teşvik eden bir platform yaratarak bağımsız sinema üretiminin gelişmesine olanak tanıyor.

» Haberin Devamı

Şantiye Seni Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 14.10.2016

Düzceli Kiracı Depremzedeler mahallelerini inşa etmeye başladı. 15-16 Ekim’de Düzce’ye şantiyeye gidiyoruz. 2 gün boyunca şantiyenin ihtiyaçlarına yardımcı olacak, açık şantiye binamızı kuracak, permakültür atölyesi düzenleyecek ve hayvan dostlarımıza yuva yapacağız. Sen de gel, umudu birlikte inşa edelim.

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Proje Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 14.10.2016

Denge ve Denetleme Ağı önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği çalışmalar için teknik ve uzmanlık hizmeti sunan birimde görev alacak Proje Asistanı istihdam edecektir. Pozisyon, fonun süresi ile kısıtlıdır.  Görev yeri Ankara’dır. Pozisyonla ilgilenen ve gerekli özelliklere sahip olan adayların 18 Ekim 2016, Salı günü 17.00’ye kadar dengevedenetlemeagi@birarada.org adresine özgeçmişlerini göndermeleri gerekmektedir. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.