Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Şirin Tekeli Araştırma Ödülü 2019 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

Türkiye’de toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemeyi ve teşvik etmeyi amaçlayan Şirin Tekeli Araştırma Ödülü için başvurular başladı. Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi tarafından verilecek Şirin Tekeli Araştırma Ödülü,  doktora öğrencileri ile doktora derecesini tamamlamasının üzerinden en fazla 15 yıl geçmiş tüm araştırmacılara açık olarak düzenleniyor.

Şirin Tekeli Araştırma Ödülü 2019 için  Seçici Kurulu Yeşim Arat, Fatmagül Berktay, Sibel Irzık, Deniz Kandiyoti ve Ayşe Öncü’den oluşacak. Ödüle son başvuru tarihi 11 Ekim 2019. 

» Haberin Devamı

Doğaya Dönüş Derneği'nden Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Eğitimi

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

Doğaya Dönüş Derneği ve Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) işbirliğinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Birlikte Kurumsal Hibe Programı kapsamında Kırklareli'nde Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Eğitimi düzenleyecek. Eğitime 18-25 yaş arasındaki tüm gençler başvurabilir.

» Haberin Devamı

İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.04.2019

İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı, İstanbul'da Esenler Temsilciliği'nde yürütülen Suriyeli Mültecilere Destek Programı’nda proje asistanı olarak görevlendirmek üzere ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Eğitmen Eğitimi Çağrısı

Güncelleme Tarihi 16.04.2019

Aktif vatandaşlık çalışmaları kapsamında denge ve denetleme kavramının toplumun tüm kesimleri tarafından sahiplenilmesi ve benimsenmesi için Denge ve Denetleme Ağı,  ‘denge ve denetleme eğitimi’ projesine başlıyor. 

4-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak eğitim sonrasında eğitmenlerin, kendi bölgelerinde, doğru dil ve farklı araçlarla denge ve denetlemeyi anlatabilmesi, sivil toplum ve vatandaşları katılımcı olmaları yönünde yüreklendirmesi, denge ve denetlemenin ne olduğunu ölçütlerle ortaya koyacak atölyeler düzenleyebilme becerilerini elde edecbilmesi hedefleniyor.

» Haberin Devamı

İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu 2019 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 16.04.2019

Mekanda Adalet Derneği İstanbul’un doğasını ve doğanın İstanbul’unu yürümek, düşünmek, konuşmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 5 yaşına giren İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu'nu 10–22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Mülteciler Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.04.2019

Mülteciler Derneği Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezi'nde görevlendirmek üzere çalışma arkadaşları arıyor. Dernek, Arapça tercüman, avukat, eğitim koordinatörü, fen bilgisi öğretmeni, fizyoterapist (Arapça Bilen), klinik psikolog, müzik öğretmeni, psikiyatri uzmanı, psikolog (Arapça Bilen) ve sınıf öğretmeni arıyor. 

Başvuru için İş Başvuru Formunu kullanabilir veya özgeçmişinizi ik@multeciler.org.tr adresine gönderebilirsiniz. Başvuruyu e-posta ile yapmak isteyenlerin  e- postanın konu kısmına başvurmak istenilen pozisyonu yazması gerekmektedir. CVnin link olarak değil .doc veya .pdf formatında gönderilmesi de gerekiyor. 

» Haberin Devamı

İzlemedeyiz Atölyeleri Adana'yla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 12.04.2019

İzlemedeyiz Derneği, Doğruluk Payı çalışması kapsamında Nisan ayında Adana'da atölye düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

İzmir Kadın Dayanışma Derneği Psikolog ve Avukat Ağı İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.04.2019

İzmir'de kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılıkla mücadele etmek ve ihtiyacı olan kadınlara danışmanlık desteği vermek, kadının insan hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konularda farkındalık yaratmak amacıyla çalışma yürüten İzmir Kadın Dayanışma Derneği (İKDD) gönüllü psikolog ve avukat ağı için gönüllülerini arıyor. 

Şiddete maruz bırakılan kadınlara, ulaşılabilir ve ücretsiz psikolojik ve hukuksal destek alabilmeleri için “Gönüllü psikolog ve avukat ağı” çalışmasını başlatan Dernek, gönüllü ağ da yer alacak psikolog ver avukatlara 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir Kaya Prestige Otel’de eğitim düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Trafikte Haklarım Derneği'nden Güvenli Sürüş Eğitimi

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek programı faydalanıcılarından Trafikte Haklarım Derneği İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Trafikte Saygı Semineri Projesi kapsamında 20 engelli sürücüye güvenli sürüş eğitimi düzenliyor. 

» Haberin Devamı

TOHAD Engelli Hakları Temel Savunuculuk Eğitimi Düzenledi

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Engelli hakları konusunda savunuculuk başta olmak üzere çalışmalar yürüten Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD) geçtiğimiz hafta iki günlük Engelli Hakları Temel Savunuculuk Eğitimi'nde sivil toplum örgütleriyle buluştu.  Avrupa Birliği tarafından desteklenen Birlikte: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı kapsamında düzenlenen  eğitime Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren 23 STÖ temsilcisi katıldı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.