Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Friedrich Naumann Foundation for Freedom Muhasebe ve Finans Yöneticisi Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.10.2018

Friedrich Naumann Foundation (FNF) Turkey Office is currently looking for an accounting and finance administrator. The ideal candidate will have a work history on the social area and be proficient with all of Microsoft Office and MS Dynamics or a similar accounting programme. German and English skills are a must for the position. Flexibility and social competency are highly required. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.10.2018

İstanbul'da faaliyet gösteren Mavi Kalem Derneği Fatih bölgesinde yürüttüğü Çocuk Koruma Projesi Vaka Ekibi’nde görevlendirilmek üzere kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Zor Zamanlarda Barış Açısını Savunmak Toplantısına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 23.10.2018

Barış Vakfı, barış savunucularıyla bir araya geliyor.  "Barışa dair umutlarımızı büyütelim ve barışa yeni bir yol bulalım." diyerek toplantıya çağıran  Vakıf'ın buluşması 5 Ekim Perşembe günü 18.00-21.00 saatleri arasında İstanbul Tabip Odası'nda gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Çocuk ve Gençlik Çalışanı Liderlik Programı

Güncelleme Tarihi 23.10.2018

Çocuk ve gençlik alanında girişimcilik, sosyal girişimcilik, inovasyon, sosyal inovasyon, savunuculuk konularında çalışam yürüten ve BİR DÜŞÜN SEN projesini hayata geçiren Sosyal Akıl Derneği, çocuk ve gençlik alanında çalışan liderlerin/yöneticilerin düşünme becerilerini geliştirmek ve karar alma süreçlerini iyileştirmek için eğitim dizisine başlıyor. Eğitimlerin ilki 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. 

Çocuk ve Gençlik Liderlik Programı'na son başvuru tarihi 11 Kasım 2018. 

Detaylı bilgi için lütfen bakınız. 

 

» Haberin Devamı

Tatil Bitti: Sivil Toplum Sohbetleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 22.10.2018

Yaz arasından sonra tekrar 23 Ekim Salı saat 18.00 de başlayacak olan Sivil Toplum Sohbetleri'nin bu  konukları Türkiye küçük Millet Meclisi TBMM Koordinatörü Oya Özden ve Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu olacak.  Çağlar Karakış’ın hazırlayıp sunduğu Sivil Toplum Sohbetleri'nde konuklaklarla Türkiye küçük Milletler Meclisini ve Türkiye Büyük Millet Meclisini konuşulacak.  

» Haberin Devamı

Daha Güçlü İşitme Engelliler Köprüsü İçin İşitme Engelliler Güçlerini Birleştiriyor

Güncelleme Tarihi 22.10.2018

Uluslararası İşitme Engelliler Federasyonu( IFHOHYP)  genel kurulu ve işitme engelli hakları çalıştayı 31 Ekim - 4 Kasım 2018 tarihleri arasında  İstanbul'da düzenlenecek. 

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından yürütülen "BİRLİKTE" yerel STÖ’ler kurumsal destek programı kapsamında düzenlenecek olan uluslararası çalıştayda Türkiye dahil 13 ülkeden, 31 işitme engellinin ve konuşmacı yer alacak.

» Haberin Devamı

“Siyasette LGBTİ+ Görünürlüğü İçin Lobicilik Ve Kampanya Yönetimi” Eğitim Kampına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 17.10.2018

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPOD) 17-18 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da “Siyasette LGBTİ+ Görünürlüğü için Lobicilik ve Kampanya Yönetimi” eğitim kampı düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

KA.DER Yerel Yönetimler Akademisi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 17.10.2018

Kadınların seçimle ya da atama yoluyla gelinen karar alma mekanizmalarındaki görünürlüklerini artırmaya yönelik çalışmalar yürüten KA.DER, yerel seçim öncesinde belediye başkanlıklarına, meclis üyeliklerine ve muhtarlık kademelerine aday olacak kadınlara yönelik eğitim programı gerçekleştirecek. Akademi, kadın temsiliyetinin az olduğu muhtarlık ve belediye meclis üyeliklerinde sayılarının arttırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. 

» Haberin Devamı

HIV'in Doğrusu: Pozitif Akademi

Güncelleme Tarihi 17.10.2018

Toplumun farklı kesimleri için HIV bilgisi üretmeyi ve HIV konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen Kırmızı Kurdele, HIV konusunda daha aktif ve daha donanımlı bir seviyede çalışma sürdürmek isteyen bireyleri ve sivil toplumun HIV cevabının daha olgun bir hale getirilmesi fikrini desteklemek amacıyla Pozitif Akademi'yi hayata geçiriyor. 

» Haberin Devamı

TBİD'den Sosyal Medyada Güvenlik Buluşması

Güncelleme Tarihi 17.10.2018

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği, Dijital Güvenlik Buluşmaları kapsamında 24 Ekim 2018 Çarşamba günü “Sosyal Medyada Güvenlik” etkinliği düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.