STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

TİHV İstanbul Temsilciliği Bilgi ve Deneyim Paylaşımı Programı 2017 Başlıyor!

Güncelleme Tarihi 31.01.2017

Tüm katılımcıların birlikte olabileceği ortak bir çalışma alanı sağlayan temel modülde; çeşitli (tıp, sosyal bilimler ve ruhsallık) alanlardan gelen meslektaşlarımızla, TİHV’in kuruluşu, misyonu, ilkeleri, işkencenin tıbbi, ruhsal ve sosyal etkileri, adalet ve onarım mekanizmaları, işkencenin belgelenmesi ve İstanbul Protokolü gibi konuları ele alacağız. 

» Haberin Devamı

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) Gönüllülerini Arıyor!

Güncelleme Tarihi 30.01.2017

Y-PEER (Youth Peer Education Network); 2000'li yılların başından bu yana 52 ülkede; aktif yurttaşlık, insan hakları, cinsel sağlık üreme sağlığı, toplumsal cinsiyet ve benzer alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşları ile gençlerden oluşan uluslararası bir ağdır. Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği ise bu uluslararası ağın Türkiye bileşeni olan Y-PEER Türkiye'nin tüzel kişilik kazanmasıyla kurulmuş bir gençlik sivil toplum kuruluşudur.

Y-PEER Türkiye mevcut çalışmaları çerçevesinde yeni dönemde gençlerin katılımını desteklemek amacıyla gönüllü ağını genişletmeyi hedeflemektedir.

» Haberin Devamı

İnsan Kaynaklı Yıkım/Afetlerde Hak İhlallerinin Önlenmesi İçin Kriz Rehberi Görüşlerinizi Bekliyor

Güncelleme Tarihi 30.01.2017

On Ekim Dayanışması, hazırladıkları "İnsan Kaynaklı Afetler İçin Kriz Rehberi" taslağını paylaştı. Taslağa dair katkıları 25 Şubat'a kadar gönderebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Üniversite Toplum Derneği “Gençlik Mutfakta Etkinliği” ile Sizleri Sivil Toplum için Mutfağa Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 30.01.2017

Gönüllülük ve sivil toplum konularında tartışmak, fikirlerini sunmak, projeler üretmek ister misin? O halde seni Mutfağa davet ediyoruz.

» Haberin Devamı

İHD İnsan Hakkı İhlalleri Başvurularını İnternetten Alıyor

Güncelleme Tarihi 26.01.2017

İnsan Hakları Derneği (İHD), internet sitesindeki form aracılığıyla hak ihlali başvurularını almaya başladı. http://www.ihd.org.tr/basvuru-formu/ adresinden başvuru yapabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Kadın Odaklı Kuruluşlarla Haber Atölyesi - Ankara

Güncelleme Tarihi 26.01.2017

Sivil Sayfalar, Reçel Blog, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA.DER) ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ortaklığında 9 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilecek 

» Haberin Devamı

Homofobi Karşıtı Buluşma’nın şehrinize gelmesini ister misiniz?

Güncelleme Tarihi 24.01.2017

Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar kapsamında 2016 yılında 35 şehirde 55 etkinlik düzenleyen Kaos GL Derneği bir kez daha yola koyuluyor.

» Haberin Devamı

Çalıştay - Veri ve Tasarım: Türkiye’de zorla kaybetmeleri yenilikçi görsel araçlarla nasıl anlatırız?

Güncelleme Tarihi 18.01.2017

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi (Hafıza Merkezi) olarak topladığımız verilerden hareketle zorla kaybetmelerin bir devlet politikası olduğunu, bu politikanın siyasi, hukuki ve toplumsal örüntüleri olduğunu söylüyoruz ve buna yönelik savunuculuk faaliyetleri yürütüyoruz. Fakat bunun da ötesinde, belgeleme odaklı çalışmamızın sonucu elde ettiğimiz verileri yeni neslin farklı ilişkilenme biçimlerini göz önünde bulunduran görsel anlatım ve iletişim biçimlerine sokmak, bu şekilde elde ettiğimiz bulguların bilinirliğini arttırmak istiyoruz.

» Haberin Devamı

Dayanışma Mimarlığı Sergisi 21 Ocakta açılıyor

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

Dayanışma Mimarlığı Sergisi, önümüzdeki dönem içerisinde belirgin bir çizgi oluşturacağı şimdiden görülebilen bir damarı temsil eden yedi farklı mimarlık grubunun çalışmalarını biraraya getiriyor. Bazılarının birkaç yıl, bazılarının ise on yıla varan geçmişleri olan bu yedi grubun her biri, kendilerinden olağan koşullarda herhangi bir müşteri, işveren ya da yatırımcı tarafından istenmemiş, tersine kendi görüşlerince oluşturdukları ya da farkederek destekledikleri bazı toplumsal ihtiyaçları, kendilerine mesleki anlamda ve gönüllü olarak iş edinmiş olan gruplar.

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği Bakanlığı STK’lara Yönelik Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Proje Hazırlama Eğitimleri Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Yerel Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin ve Kamu-STK İşbirliğinin Güçlendirilmesine Yönelik Olarak Avrupa Birliği Bakanlığına Teknik Destek Projesi” kapsamında; Avrupa Birliği Bakanlığı İzmir ve Antalya il temsilcilikleri tarafından sivil toplum kuruluşlarına yönelik “STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri” ve “Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimleri”  düzenlenecektir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.