Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Girişimcilik Vakfı Fellow2018 Programına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 15.05.2018

Türkiye’de girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, girişimcilik kültürünü yaymak ve gençlere girişimciliğin bir kariyer alternatifi olduğunu aşılamak isteyen Türkiye Girişimcilik Vakfı, 23 Haziran’a kadar üniversite öğrencilerinin başvurularını bekliyor.

» Haberin Devamı

Bilgi’de STK’lar için Kamu Harcamalarını İzleme Eğitimi ve Kampı

Güncelleme Tarihi 10.05.2018

Hak temelli yurttaş girişimi niteliğinde ve yerel yönetimleri izleme amacına sahip STK'lara yönelik olarak düzenlenen Kamu Harcamalarını İzleme Eğitimi ve Kampı, 27 Mayıs Pazar günü İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum İhtiyaç Analizi Çalıştayı'na Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 10.05.2018

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES) tarafından sivil toplum ve araştırma merkezlerindeki kilit aktörlerin katılımıyla, sivil toplum kuruluşlarında değişen ihtiyaçları tespit etmek, öncelikli eğitim ve kapasite geliştirme alanlarını belirlemek ve yapıcı diyaloğu teşvik edebilmek amacıyla 5 Haziran 2018 tarihinde İhtiyaç Analizi Çalıştayı düzenlenecek.

» Haberin Devamı

AÇEV Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.05.2018

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) İzmir’de  annelerle bir araya gelerek, çocukların gelişimlerine destek olmak için çalışma yürütecek gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

“Feminist Forum 18" 11 Mayıs'ta Ankara'da başlıyor

Güncelleme Tarihi 09.05.2018

Kadın Dayanışma Vakfı, Ayizi Yayıncılık, Kader Ankara, GEN-DER Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kolektifi ve Engelli Kadın Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen Feminist Forum’18 bu yıl cinselliğin serencamına odaklanacak. 11-13 Mayıs'ta Ankara'da düzenlenecek olan Forumda, cinsellik hakkındaki ikili düşünce sistemlerinin pek çoğunu karakterize eden tek bir ideal cinsellik olduğunu var sayan kimi özcü yaklaşımlar tartışmaya açılacak.

» Haberin Devamı

Uluslararası Ayrımcılık Konferansı 26-27 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 09.05.2018

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği ve Kocaeli Dayanışma Akademisi ortaklığında düzenlenecek olan "Uluslararası Ayrımcılık Konferansı: Irk, Etnik Köken, Din veya İnanç Ayrımcılığı Temelinde" konferansı 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Kaos Medya Okulu Kocaeli Yolcusu

Güncelleme Tarihi 09.05.2018

Kaos GL'nin LGBTİ+’ları kendi hikayelerini yazmaya teşvik etmek ve hak temelli haberciliği yaygınlaştırmak için düzenlediği Medya Okulu, Kocaeli’ye gidiyor.

» Haberin Devamı

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Konferansına Çağrı

Güncelleme Tarihi 08.05.2018

IPS İletişim Vakfı/bianet’in yürüttüğü  ve  KAOS GL’nin destekleyici olarak içinde yer aldığı projenin son adımı “Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik” konferansı 14 Mayıs Pazartesi günü  17:30-21:30 saatleri arasında Cezayir Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

STK Clinique'den "STK Yönetişimi" Eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.05.2018

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi'nin (CIES) yürüttüğü STK Clinique sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere düzenlediği eğitimlere devam ediyor.

» Haberin Devamı

"Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı" 12 Mayıs'ta İstanbul'da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 08.05.2018

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı- AFAD’ın, AB Türkiye Delegasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti desteğiyle yürüttüğü “Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Afet Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi için Teknik Destek Projesi” kapsamında 12 Mayıs 2018 günü İstanbul’da “Ulusal Sivil Toplum Kuruluşlarının AB Düzeyinde ve Ulusal Düzeyde İşbirliğinin Güçlendirilmesi Çalıştayı” düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.