Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Toplum Günleri Şubat Ayında Mardin ve Gaziantep'te

Güncelleme Tarihi 10.01.2019

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında Şubat ayında Mardin ve Gaziantep'te Sivil Toplum Günleri düzenlenecek. Her iki kent için son başvuru günü 18 Ocak 2019.

» Haberin Devamı

Yücel Kültür Vakfı Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.01.2019

Kültür-Sanat konularında gençleri destekleyen sivil toplum kuruluşu Yücel Kültür Vakfı “Proje Koordinatörü” arıyor.  Proje Koordinatörü, Vakıf Genel Sekreterliği’ne doğrudan bağlı olarak görev alacak. 

» Haberin Devamı

İletişim ve Kaynak Geliştirme Koordinatörü Aranıyor

Güncelleme Tarihi 10.01.2019

Özel Olimpiyatlar Türkiye, iletişim ve kurumsal kimlik faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetlenmesi, kaynak yaratma stratejisi hazırlanması ve kaynak yaratma çalışmaları yapılması için iletişim ve kaynak geliştirme koordinatörü arıyor.

İlgilenenlerin CV'lerini 20 Ocak'a kadar fgunsel@soturkiye.org.tr adresine ulaştırmaları gerekiyor. 

» Haberin Devamı

Vergi Araştırmaları Topluluğu Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.01.2019

Kısa bir süre önce dernekleşen ve Türkiye'de daha şeffaf ve adaletli bir mali sistem ve vergi için çalışmalar yürüten Vergi Araştırmaları Topluluğu gönüllülerini arıyor. Dernek Vergi101 Eğitimleri ve Bütçene İyi Bak projeleri için hem tecrübe kazanmak hem de tecrübesini paylaşmak isteyen deneyimli kişileri Dernek çalışmalarına desteğe davet ediyor. Dernek başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere bütün şehirlerden gelecek başvurulara açık.

Vergi konusundaki sorunlardan sıkılan, çözümü sivil toplum çalışmalarında aramak isteyenler başvuru formunu 20 Ocak 2019'a kadar doldurabilirler. 

» Haberin Devamı

Ekolojik Okuryazar Olmak İster Misiniz?

Güncelleme Tarihi 09.01.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Birlikte: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı yararlanıcılarından Doğaya Dönüş Derneği, Yuva Derneği'yle ortak düzenleyeceği ekolojik okuryazarlık eğitimine davet ediyor. 

Kırklareli'nde gençlik ve çevre hakları alanında çalışma yürüten Dernek 2-3 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan eğitimde doğanın döngülerini, nasıl işlediğini ve bizlerin bu sistemle daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için neler yapabileceğimizi anlatacak.

» Haberin Devamı

RUSAG Ocak Ayı Buluşmasına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 09.01.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Birlikte:Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı yararlanıcılarından İzmir'de faaliyet gösteren Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği (RUSAG) bu ay çocuk suçluluğu üzerine düzenleyeceği etkinlikte Mustafa Bülent Utku'yla biraraya gelecek. 

Çocukları suça iten sebepler ve suça itilen çocuklarla çalışma yöntem ve araçlarının konuşulacağı buluşma 13 Ocak Pazar günü, saat 13.00 - 15.00 arasında Derneğin ofisinde gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

Habitat Derneği'nden Cisco Networking Academy BTT Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 09.01.2019

Bilişimde Genç Hareket” projesini yürüten Habitat Derneği Erzurum'da Habitat Cisco Networking Akademisi kapsamında bilişim eğitmen eğitimi düzenleyecek. Ücretsiz düzenlenecek olan eğitim 30 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Eğitime başvurular için son tarih ise 24 Ocak 2019. 

Eğitime üniversite öğrencilerinin, yazılım, ağ veya donanımla ile çalışan ilgili kuruluş çalışanlarının, bilişim ve teknolojiye ilgisi olan gönüllülerin proje eğitmeni olma ve eğitimleri organize etme/eğitim verme motivasyonuna sahip olan 18 yaş ve üzeri kişilerin eğitmen eğitimine başvurması bekleniyor. 

» Haberin Devamı

Anne Frank Günümüz İçin Bir Tarih Sergisi Çanakkale'de Açılıyor

Güncelleme Tarihi 09.01.2019

Anne Frank’in hatıra defterinden yapılan alıntılar&Frank ailesinin fotoğrafları yoluyla 1930-1945 yılları arasındaki trajik dönemi aktaran “Anne Frank – Günümüz için bir Tarih”sergisi 11 Ocak Cuma günü saat 18.00’de Çanakkale Kent Müzesi & Arşivi’nde açılacak. 

» Haberin Devamı

Gazeteciler Sendikası Muhasebe ve Finans Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.01.2019

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçireceği ve dört yıl sürecek olan projesinde görevlendirmek üzere için ‘Muhasebe ve Finans Sorumlusu’ arıyor. 

İlanla ilgilenen adayların Türkçe ve İngilizce özgeçmişlerini konu satırına “Muhasebe Sorumlusu” yazarak iletisim@tgs.org.tr adresine göndermeleri gerekiyor. 

» Haberin Devamı

Pİ Gençlik Polonya için Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.01.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Polonya için gönüllü arıyor.

14 Şubat 2019 – 13 Şubat 2020 tarihleri arasında Polonya'da 12 ay sürecek olan gönüllü hizmeti için bir kişi seçilecek. 

Başvuru yapmak isteyenlerin İngilizce Europass CV (özgeçmiş) lerini ve İngilizce Motivasyon Mektuplarını en geç 13 Ocak 2019, saat 23.00’e kadar agh@pigenclikdernegi.org adresine konu kısmına “AGH-67 Polonya” yazarak göndermeleri gerekmektedir. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.