Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.03.2019

Mavi Kalem Derneği İstanbul/ Fatih bölgesinde bulunan ana ofisinde Mali İşler Yöneticisi olarak görevlendirilmek üzere yarı zamanlı çalışacak kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi Mentorluk Eğitimi Katılımcılarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.03.2019

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi (STÇM) Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Örgütlenme Özgürlüğü ve Katılım Hakkının Daha Fazla Geliştirilmesi için STK’lar ve Sivil Ağların Kapasitesinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin gelişimine destek vermek üzere yeni mentorlar arıyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Platformu'ndan Ücretsiz Web Sitesi Desteği

Güncelleme Tarihi 18.03.2019

Sivil Toplumu Destekleme projesi kapsamında sivil toplumu geliştirme ve kapasite güçlendirme çalışmaları yürüten Sivil Toplum Platformu, STÖ’lerin dijital alanda görünürlüğünü arttırmak amacıyla STÖ'lerin ücretsiz web sitesi kurulumuna destek sağlayacak. 

» Haberin Devamı

Sivil Yaşam Derneği Ulusal Takım Üyelerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.03.2019

Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) yedinci ulusal takım çağrısını duyurdu. Dernek, faaliyetlerinde üst düzey sorumluluk alarak kendisini geleceğin yöneticileri olarak hazırlayacak, takım çalışması kabiliyetini ve teknik yeterliliği elde edecek ulusal takım üyelerini arıyor. 

» Haberin Devamı

AB Madad İnovasyon Lab III: Kadınların Güçlendirilmesi Katılımcılarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.03.2019

Türk ve Suriye halkının ve özellikle de kadınların inovasyon aracılığıyla desteklenmesini hedefleyen AB Madad İnovasyon Laboratuvarı: Kadınların Güçlendirilmesi projesi katılımcılarını arıyor.  Tasarım odaklı düşünme, yaratıcı fikir üretme, girişimcilik, iş geliştirme, etki değerlendirmesi ve çeşitli sosyal becerilerle ilgili oturumların düzenleneceği 3 aylık programa başvurular için son tarih 20 Mart 2019.

» Haberin Devamı

Türkiye Otizm Meclisi Otizm Dostu Kentler İçin Söz İstiyor

Güncelleme Tarihi 18.03.2019

Türkiye Otizm Meclisi'nde yer alan ve otizm konusunda çalışma yürüten  86 sivil toplum örgütü, 7 vakıf ve 5 federasyon yerel seçimler öncesinde başkan adaylarına seslenerek otizm dostu kentler için söz istedi. 

"Bugün ülkemizde 1 milyonu aşkın otizmli bireyin yaşadığı tahmin edilmektedir" denilen açıklamada yerel yönetimlerden kentlerin tüm unsurlarının otizm dostu olması talep edildi. 

» Haberin Devamı

Bağımsız Seçim İzleme Platformu'ndan Yerel Seçimler İçin Gözlemci Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.03.2019

Farklı alanlarda çalışan yerel STÖ’lerden oluşan Bağımsız Seçim İzleme Platformu, 2019 Yerel Seçimlerini izlemek ve gözlemek üzere seçimlerle ilgilenen kişileri davet ediyor. 

2011 Haziran Genel Seçimleri'nden beri Türkiye’de gerçekleştirilen seçimleri izleyen ve raporlayan Platform, bağımsız gözlem çalışmasını önümüzdeki yerel seçimlerde de sürdürmek istiyor. 

» Haberin Devamı

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 14.03.2019

Karakutu'nun Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri'nin on dördüncüsü 21 Mart 2019 Perşembe  günü saat 18:30'da İstanbul'da Tütün Deposu'nda yapılacak. 

» Haberin Devamı

STK Clinique'den "STK'lar için Çatışma Çözümü ve Müzakere" Eğitimi

Güncelleme Tarihi 14.03.2019

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi'nin (CIES) yürüttüğü STK Clinique sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere düzenlediği eğitimlere "STK'lar için Çatışma Çözümü ve Müzakere" başlığıyla devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Ka.Der Ankara Genç Kadınlar için Siyaset Okulları'nda Sıradaki Şehir Ordu

Güncelleme Tarihi 14.03.2019

Genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağıran ve günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden kadınları eğitimlerine davet eden Ka.Der Ankara Genç Kadınlar için Siyaset Okulları'nda sıradaki şehir Ordu.  

12-14 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenecek okula başvurular için son tarih 1 Nisan 2019.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.