STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

School Of Data'nın Burs ve Veri Uzmanı Programlarına Şimdi Başvurun!

Güncelleme Tarihi 14.03.2017

School of Data, gazetecileri, sivil toplum savunucularını ve veri okuryazarlığına ilgi duyan herkesi Nisan ayından Aralık ayına kadar sürecek olan 2017 Burs ve Veri Uzmanı programlarına başvurmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Sosyal Çalışmacı Ağı” Atölye Çalışması Başlıyor

Güncelleme Tarihi 14.03.2017

1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezinde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle, kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini ortaya koyan Vakıf, Hollanda Büyükelçiliği’nin desteği ile yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında düzenlenen “Gönüllü Sosyal Çalışmacı Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

» Haberin Devamı

“Toplumsal Cinsiyet ve Kent-Mekan” Sempozyumu Gerçekleştirildi

Güncelleme Tarihi 13.03.2017

Şehir Plancıları Odası Kadın Komisyonu’nun düzenlediği “Toplumsal Cinsiyet ve Kent-Mekan” başlıklı sempozyumda sunum yapan Burcu Tüm, özel ve kamusal alanda yaşanan cinsiyetçiliğe değinerek, tarih boyunca kadının özel alana mahkum edildiğine dikkat çekti.

» Haberin Devamı

Hasankeyf İçin Bresser Eurasia ve Er-Bu Firmalarına Açık Mektup

Güncelleme Tarihi 13.03.2017

Hasankeyf'i Yaşatma Girişimi üyeleri Zeynel Bey Türbesi’nin taşınma projesinden çekilmesi için Bresser Euroasia ve Er-Bu firmalarına açık mektup gönderdiler.

» Haberin Devamı

"#1 Şemsiye, Kaç Çocuk Korur?" Şemsiye Hareketi Projesi

Güncelleme Tarihi 13.03.2017

Şemsiye Hareketi Projesi, koruyucu aile kavramı etrafında şekillenen ve bu konuda farkındalık yaratmaya yönelik çalışmaları hedefine koyan, odağında sosyal medya olan bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçiriliyor.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Basın Sorumlusu arıyor

Güncelleme Tarihi 13.03.2017

UAÖ Basın Sorumlusunun askere gitmesi nedeniyle, İstanbul’daki ofisimizde 1 yıl çalışacak, iyi İngilizce ve Türkçe bilen Basın Sorumlusu arıyoruz. Tahmini işe başlangıç tarihi 02.05.2017’dir.

Basın Sorumlusu, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Kampanyalar ve Aktivizm departmanında görev alarak, kampanyalar ve aktivizm faaliyetlerinin yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyuna doğru mesajlarla iletilmesinden, kurumun tanınırlığının, bilinirliğinin ve etkisinin artırılmasından, geniş anlamda vizyon ve misyonunun kamuya basın yoluyla doğru şekilde aktarılmasından ve Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Kampanyalar ve Aktivizm çalışmalarının yazılı ve görsel basınla ilişkilendirilmesinden sorumlu olacaktır.

» Haberin Devamı

Asulis Haber Tartışma Atölyeleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 13.03.2017

Bir haberin başlığı, spot cümlesi, görseli ve içeriğiyle oluşturduğu çerçeve, ayrımcılığı nasıl besler? Bir köşe yazısı ne zaman ifade özgürlüğünün sınırlarını aşıp nefret söylemi üretir? Nefret söylemi ve ayrımcı söylem arasındaki fark nedir? Yazılı basında ve gündelik dilde farkında olmadan kullanılan hangi ifadeler belirli kimliklere yönelik önyargıları pekiştirir?

Sizleri örnek haber ve köşe yazıları üzerinden yukarıdaki sorulara cevap arayacağımız ‘haber tartışma atölyeleri’nin ilkine davet ediyoruz. Bu atölyeler, Medyada Nefret Söyleminin İzlenmesi sürecinde araştırma ekibinin karşılaştığı haber ve köşe yazılarının yanı sıra, katılımcıların önerdikleri içeriklerin tartışılması için de olanak sağlayacaktır.

» Haberin Devamı

Dünya Su Günü kapsamında Belo Monte - Selden Sonra filminin Türkiye’de ilk gösterimi ve Panel

Güncelleme Tarihi 12.03.2017

22 Mart’ın Dünya Su Günü ilan edilmesi üzerinden 23 yıl geçti. Geçen yıllar içinde su sorunu azalmadığı gibi hızla kriz boyutuna doğru ilerledi. Su Hakkı Kampanyası  22 Mart’ı bir kutlama günü değil, su krizine dikkat çekeceği, insani ve ekolojik kaygılara dayanan çözümleri daha gür bir şekilde dile getireceği bir mücadele günü olarak görüyor.

» Haberin Devamı

Çocuğun Şiddet Algısı Sergisi - Tarlabaşı Toplum Merkezi

Güncelleme Tarihi 12.03.2017

Tarlabaşı’nda hak temelli sosyal hizmet yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan Tarlabaşı Toplum Merkezi (TTM)’nin “Çocuğun Şiddet Algısı” projesi dahilindeki sergisi İstiklal Caddesi’ndeki Demirören AVM’de açıldı. Sergi 12 Mart Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilir.

» Haberin Devamı

doktorlarsitesi.net'ten Sivil Topluma Destek

Güncelleme Tarihi 10.03.2017

Türkiye’nin erişim ve etkileşim gücü en yüksek platformlarından olan, sağlık kategorisinin açık ara lideri DoktorlarSitesi.Net, sosyal medyadaki varlığına bir anlam daha katmak için sağlık alanında faaliyet gösteren 3 sivil toplum kuruluşuna 2017 senesi boyunca özel bir tanıtım desteği sunma kararı aldı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.