TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

YADA Vakfı'ndan Sivil Diyalog Atölyesi

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
“Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi kapsamında hem STK’ların kendi aralarında hem de diğer paydaşlarla arasındaki diyalogu ve ilişki biçimlerini incelemeyi hedefleyen haritalama çalışması yürüten YADA Vakfı, sivil toplum profesyonellerini, akademisyen ve karar vericileri Sivil Diyalog Atölyesi'ne davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Karakutu Derneği Yetişkin Hafıza Yürüyüşü'ne Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Dini, cinsiyete dayalı, etnik veya politik nedenlerle tarihsel olarak dışlanmış gruplara yapılan hem haksızlıkların keşfedilmesini hem de sorgulamasını sağlamak amacıyla hafıza yürüyüşleri düzenleyen Karakutu Derneği*, 19 Ekim 2019 Cumartesi günü, Şişli'de düzenleyeceği yürüyüş için katılımcılarını arıyor. 

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi'nin Düzenleyeceği STK Okulu İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 08.10.2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Kuluçka Merkezi sivil toplum kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin kapasitelerini güçlendirmeye destek olmak üzere STK Okulu düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

KSS Türkiye Derneği'nden Malatya'da Kapasite Geliştirme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

"Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Yoluyla Özel Sektör Sivil Toplum İş Birliğinin Güçlendirilmesi” projesini hayata geçiren Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, 17 Ekim'de Malatya'da kapasite güçlendirme eğitimi düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı'ndan Bir Arada Yaşam için Yeni Bir Söylem Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

Türkiye’de bir arada yaşama imkanını güçlendirmek için kamu, sivil toplum ve medya sektörleri arasındaki işbirliğini arttırarak, Suriyeli mültecilere yönelik ayrımcılığı ve ayrımcı söylemleri sorgulamayı ve farklılıklara saygılı yeni bir dil ve söylemi desteklemeyi amaçlayan Yeni Bir Söylem ve Diyaloğa Doğru projesi kapsamında "Bir Arada Yaşam için Yeni Bir Söylem Eğitmen Eğitimi" düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Eşitlik Birimleri Buluşuyor!

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği, 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde kentliler ve STK’ların yerel yönetimler ile ilişki ve işbirliklerini geliştirmesini sağlamak gibi oldukça önemli görevleri olan Eşitlik Birimlerini bir araya getirmek ve deneyim alışverişi sağlamak üzere Eşitlik Birimleri Çalıştayı düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Spor Medyasında Nefret Söylemi Söyleşisine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerinden oluşan BoMoVu– Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı, Beden, Spor ve Tahakküm söyleşileri "Spor Medyasında Nefret Söylemi" başlığıyla devam ediyor. Söyleşi BoMoVU'nun İstanbul'daki ofisinde 14 Ekim'de 19:30-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

SİYAMDER Ulusal Takımlarına Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Sivil Yaşam Derneği faaliyetlerinde üst düzey sorumluluk alarak,  takım çalışması kabiliyetini ve teknik yeterliliği elde etmek isteyen Ulusal Takım üyelerini arıyor.  Türkiye’nin 20’den fazla şehrindeki SİYAMDER Yerel Kurulları'yla çalışma fırsatı sunacakSİYAMDER Ulusal Takımları’na başvuru için son tarih 15 Ekim 2019. 

» Haberin Devamı

Konak Mülteci Meclisi’nden Gönüllü Velilik Çağrısı

Güncelleme Tarihi 02.10.2019

Konak Mülteci Meclisi başlatmış olduğu Gönüllü Velilik çalışmasına katılacak yeni gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

İED Kaynak Geliştirme Uzmanı arıyor

Güncelleme Tarihi 02.10.2019
İED alanda 15 yıldır faaliyet gösteren İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED), sağır ve işitme engelli çocukların aileleri tarafından 2004 yılında kurulmuştur. AB tarafından finanse edilen STGM tarafından yürütülen “Birlikte Yerel STÖ’ler kurumsal Destek Programı” tarafından desteklenen dernek izleme, kampanya, lobicilik gibi hak temelli faaliyetler sürdürmektedir. www.ied.org.tr

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.