Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Alan Araştırmaları Derneği Alan(A)çık Atölyesine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Sivil Alan Araştırmaları Derneği Şiddetsizlik Merkezi ile birlikte gerçekleştirdiği Alan(A)çık atölye dizisine devam ediyor. Her ay kargART’ta düzenlenen atölyelerin  ortak teması “rahatsızlık” olarak belirlenirken toplumsal yaşamımızda kullanmamıza “izin verilen” alanlar katılımcıların katılımıyla tartışmaya açılıyor.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği "Suriyeli Çocukların Eğitimi Araştırma Raporu" Tanıtım Toplantısına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

İstanbul'da çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği  hazırladığı Suriyeli Çocukların Eğitimi Araştırma Raporu'nun tanıtım toplantısını 25 Mart Pazartesi günü gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Ankara’da bulunan proje ofisinde tam zamanlı olarak görevlendirilmek üzere Lobi ve Savunuculuk Sorumlusu arıyor. 

» Haberin Devamı

Hak Temelli Habercilik Yarışmasına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 20.03.2019

Eşitlik Forumu, eşitlikçi haberciliğin önemini vurgulamak ve yaşadıkları bölgelerdeki insan hakları ihlalleri ile ayrımcılık vakalarını haber yapan yerel gazetecileri cesaretlendirebilmek adına, Hak Temelli Habercilik Yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılım için son tarih 30 Temmuz 2019.

» Haberin Devamı

Tema Vakfı Eğitim Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 19.03.2019

Tema Vakfı eğitim koordinatörü arıyor. 

» Haberin Devamı

EGED İzmir'de "Her Yerde Braille" Etkinliği Düzenledi

Güncelleme Tarihi 19.03.2019

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen BiRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED), Her Yerde Braille temalı etkinliklerinin sonuncusunu İzmir'de düzenledi.

Dernek,  İzmir'de bulunan 1453 Osmanlı kafe zincirine şubelerinde Braille menü bulundurmaları nedeniyle teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Eğitimde Görme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Gümüş, İzmir Temsilcisi Ali Köse, Engelli Yaşam Çözümleri Danışmanlığı adına Ali Aydoğmuş ve 1453 Osmanlı ailesi adına iletişim sorumlusu Dilfuruz Ceviz etkinlikte yer aldı. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Litvanya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 19.03.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından gençlik hakları alanında çalışma yürüten Pi Gençlik Derneği, Litvanya'da altı ay sürecek Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) için bir gönüllü arıyor.

Mart 2019 – Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek AGH için başvurmak isteyenler 22 Mart 2019 saat 23.00'e kadar İngilizce Europass CV (özgeçmiş)lerini ve İngilizce Motivasyon Mektuplarını e-postanızın konu kısmına “AGH-104 Litvanya”  yazarak agh@pigenclikdernegi.org adresine gönderebilirler. 

» Haberin Devamı

Kadın Dayanışma Vakfı 2018 Faaliyet Bültenini Yayınladı

Güncelleme Tarihi 19.03.2019

Bu yıl 25. yaşını kutlayan Kadın Dayanışma Vakfı 2018 yılı bültenini yayınladı.  Geçtiğimiz yıl boyunca toplumsal cinsiyet eşitsizliğine ve kadına yönelik şiddetle mücadele eden ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Kadın Dayanışma Vakfı  bülteninde "Dayanışma ile bu yıl da birlikte güçlendik." dedi. 

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi Yeni Dönem Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.03.2019

Sosyal Kuluçka Merkezi, İstanbul’da bulunan hak temelli çalışmalar yürüten zarar görebilir ve hassas gruplar* alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve tüzel kişiliğe sahip olmayan sivil oluşumlarını desteklemek için yeni  dönem başvurularını almaya başladı.

Merkez STÖ'lerin kurumsal yapılarını geliştirmeye destek olmak amacıyla genel kapasite gelişimi programı yürütecek. 

» Haberin Devamı

Tema Vakfı Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.03.2019

TEMA Vakfı yürütmekte olduğu Avrupa Birliği destekli Participatory River Basin Management (Katılımcı Nehir Havza Yönetimi) başlıklı projesinde görevlendirmek üzere proje koordinatörü arıyor.  Proje 15 ay sürecek ve İstanbul’daki Vakıf merkezinden yürütülecek.  

İlanla ilgilenen kişiler başvurularını mailin konu bölümüne ilgili pozisyonu yazarak 31 Mart 2019’a kadar insan.kaynaklari@tema.org.tr adresine yapabilirler. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.