Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Denge ve Denetleme Perspektifinden Başkanlık Sistemi Nedir?

Güncelleme Tarihi 05.11.2018

Denge ve Denetleme Ağı Anlatıyor” serisinin İstanbul’da gerçekleşecek ikinci ayağında Prof. Dr. Fuat Keyman ve  Doç. Dr. Demirhan Burak Çelik'in katılımıyla başkanlık sistemini denge denetleme bakış açısıyla ele alacak. 

» Haberin Devamı

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi "Toplumsal Barış Ağı" İzmir'e Geliyor

Güncelleme Tarihi 01.11.2018

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) yürütmekte olduğu "Toplumsal Barış Ağı" projesini tanıtmak ve Ağ üyeleri ile Ege Bölgesindeki STÖ’ler arasında diyalogu geliştirmek amacıyla 24 Kasım'da İzmir'de çalıştay düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Yerel Yönetimlere Yönelik “AB Müktesebatı” ve “Şehir Eşleştirme” Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 01.11.2018

Geçtiğimiz Nisan ayında Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından uygulanmaya başlayan Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi kapsamında 27-30 Kasım 2018 tarihleri arasında “AB Müktesebatı” ve 11-14 Aralık 2018 tarihleri arasında “Şehir Eşleştirme” konulu kapasite geliştirme eğitimleri düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Şirin Tekeli Yerel Yönetimler Akademisi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 31.10.2018

KA.DER ve Altınbaş Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOKAMER) işbirliğinde yerel yönetimlere katılımda toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısına sahip kadın siyasetçi sayısını arttırmaya katkıda bulunmak amacıyla Şirin Tekeli Yerel Yönetimler Akademisi hayata geçiriliyor. 

» Haberin Devamı

Barışa Oyna Atölyesine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 31.10.2018

BoMoVu (Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Derneği), Çukulit Yeni Hayat Derneği ev sahipliğinde düzenleyeceği Barışa Oyna Atölyesine davet ediyor. Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Çukulit’de gerçekleştirilecek atölyeye tüm öğretmenler, eğitimciler, çocuklar ile çalışanlar, pedagoglar ve ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler davet ediliyor.

» Haberin Devamı

TEMA Vakfı Sivas’ta Gönüllü İl Temsilcisi Arıyor

Güncelleme Tarihi 31.10.2018

TEMA Vakfı Sivas'ta gönüllü il temsilcisi arıyor. Gönüllülerde aranan özellikler şöyle;

» Haberin Devamı

Karakutu'dan Hafıza Yolculuğu Başlangıç Eğitimi

Güncelleme Tarihi 31.10.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Programı hibe yararlanıcılarından Karakutu Derneği Hafıza Yolculuğu programı kapsamında 15-18 Kasım 2018  tarihleri arasında İstanbul'da Hafıza Yolculuğu Başlangıç Eğitimi gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Pembe Hayat'tan Hak İhlaline Uğrayanlarla Dayanışma Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.10.2018

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, hak ihlaline uğrayan LGBTİ+’lar ile dayanışmaya devam ediyor.

» Haberin Devamı

Yüzümüz Var mı?

Güncelleme Tarihi 26.10.2018

Türkiye'de işitme implantı anlamına gelen "koklear implant/biyonik kulak"  ameliyatı ilk kez 1996 yılında gerçekleştirildi. Ancak işitme engelli yüzlerce çocuğun ameliyatı, cihazları getiren firmalar ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasındaki fiyat anlaşmazlığı yüzünden durmuş durumda. Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana üretici firmalar hastanelere işitme cihazı satışını yapılmıyor ve koklear implant ameliyatları da yapılamıyor. İşitme engelli çocukların aileleri firmaların bir an önce SGK ile anlaşmazlığın giderilmesi ve ameliyatların tekrar başlaması için çeşitli mecralarda seslerini duyurmaya çalışsa da bugüne kadar sonuca etki edemediler.

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği ise ailelerin daha fazla ses çıkarması gerektiğini söylüyor.

» Haberin Devamı

Eşpedal Derneği Üye Toplantısı Gerçekleştirecek

Güncelleme Tarihi 26.10.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE hibe programı yararlanıcılarından Eşpedal Derneği 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Kuşadası Sunday Hotel’de Birlikte Kurumsal Destek Programı açılış ve başlangıç toplantısını gerçekleştirecek. 

Proje başlangıç toplantısında STGM kurumsal destek programına başvuru sürecinden bu güne kadar geçirilen aşamalar, program dâhilinde yapılacak faaliyetler detaylı olarak anlatılacak. Toplantıya  İzmir merkezdeki  üye ve programa dahil olacak paydaşlara  ek olarak 6 ayrı ildeki temsilciliklerden de üye ve gönüllülerin katılımı gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.