STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sempozyum: Toplumsal Cinsiyet ve Kent - Mekan

Güncelleme Tarihi 06.12.2016

25-27 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen TMMOB Şehir Plancıları Odası Olağan Genel Kurulu`nda alınan karar gereğince; Odamız Kadın Komisyonu sekreteryasında 11-12 Mart 2017 tarihlerinde Ankara Barosu Eğitim Merkezi Toplantı Salonu`nda "Toplumsal Cinsiyet ve Kent-Mekan" başlıklı bir sempozyum gerçekleştirilecektir. 

» Haberin Devamı

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK yeni dönemine yeni şehirleri ve yeni programıyla başladı!

Güncelleme Tarihi 06.12.2016

Anadolu Kültür’ün 2012 yılında başlattığı Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK projesinin üçüncü dönemi başladı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gençleri bir araya getirerek birbirlerinin şehirlerine ve hikâyelerine bakma olanağı sağlayan proje, üçüncü döneminde yeni yapısıyla daha çok gence ulaşmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

‘Erişiyorsam Varım! İstanbul’sergisi İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde

Güncelleme Tarihi 05.12.2016

24-25 Kasım’da İstanbul ve Hacettepe Üniversitelerinin işbirliği ile düzenlenen ilk Engellilik Araştırmaları Kongresi’nin sonrasında, İsveç ve Türkiye’den 22 portre ve onların içten hayat hikâyeleriyle kurgulanan ‘Erişiyorsam Varım! İstanbul’sergisi, 5 Aralık Pazartesi günü İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde seyircileriyle buluşuyor. Sergi açılışında, İsveç Başkonsolosu Therese Hyden da bulunacak.

» Haberin Devamı

Dava İzleme: Mahkeme Salonunda Devlet, Sanık, Mağdur ve Avukatlar

Güncelleme Tarihi 03.12.2016

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi ve Şırnak Barosu, 2016 yılında yürütmeye başladıkları ortak proje faaliyetleri kapsamında, cezasızlıkla mücadelede yeni bir yöntem olarak dava izleme (trial monitoring) faaliyetlerine başladı. Bu çerçevede, zorla kaybetmelerle ilgili 6 davanın duruşmalarını, evrensel dava izleme standartları rehberliğinde sistemli bir biçimde izlemeye başladık.

» Haberin Devamı

7. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri Başlıyor!

Güncelleme Tarihi 03.12.2016

Bu yıl 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında, Fransız Kültür Merkezi sinema salonunda, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Fransız Kültür Merkezi ile ortaklaşa yedincisini gerçekleştireceğimiz “İnsan Hakları Belgesel Film Günleri” fikri, Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın (TİHV) 20. Kuruluş Yılı kutlama etkinliklerini planlarken ortaya çıktı.

» Haberin Devamı

V. Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum’un programı açıklandı

Güncelleme Tarihi 01.12.2016

Bu yıl beşincisi düzenlenen Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum'un programı belli oldu. LGBTİ’lerin hak mücadelesi ve sosyal haklar alanında ilki 2012’de düzenlenen Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum, bu yıl “Başka Bir Sosyal Hizmet Mümkün” temasıyla yola çıkıyor. 

» Haberin Devamı

Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneği Gönüllü Çağrısı

Güncelleme Tarihi 01.12.2016

Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneğinin gönüllüleri Genç Amazonlar 11 Aralık’ta İstanbul’da Beybi Giz Plaza Maslak’ta gönüllü adaylarımız ile buluşacağız. Sizlerde meme sağlığı farkındalığını yaymada bizimle birlikte çalışmak istiyorsanız. Gönüllü başvuru formumuzu doldurun ve aramıza katılın. 

» Haberin Devamı

Kırmızı Şemsiye Proje Asistanı ve Avukat Arıyor

Güncelleme Tarihi 30.11.2016

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, proje kapsamında istihdam etmek üzere proje asistanı ve avukat arıyor.  

» Haberin Devamı

Ekolojik gıdanın adresi Yüzde Yüz Ekolojik Pazarlar Web Sitesi Açıldı!

Güncelleme Tarihi 29.11.2016

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin yerel yönetimlerle işbirliği ile kurduğu 0 Ekolojik Pazarlar web sitesi www.ekolojikpazarlar.org açıldı! 

» Haberin Devamı

“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı’’ Atölye Çalışması Başlıyor

Güncelleme Tarihi 29.11.2016

1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist bakış açısı/yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle ortaya koyan Vakıf, bu çerçevede Hollanda Büyükelçiliği’nin desteği ile yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi” ile “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.