STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Hubert H. Humphrey Burs Programı

Güncelleme Tarihi 08.05.2017

Hubert H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerlerinin ortasında, kamuya hizmet veren bir kurumda çalışan, liderlik özelliklerine sahip ve profesyonel gelişime açık yönetici, planlamacı ya da uzmanların başvuru yapabileceği bir burs programıdır.

» Haberin Devamı

Sakat LGBTİ Günleri

Güncelleme Tarihi 08.05.2017

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) Sakat LGBTİ Çalışma Grubu Sakat LGBTİ Günleri'ni düzenliyor.

» Haberin Devamı

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Yaz 2017 Eğitimi için başvurular açıldı!

Güncelleme Tarihi 08.05.2017

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’nun Yaz 2017 Eğitim Programı için başvuru süreci başlıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek ve 20 – 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan programda Boğaziçi Üniversitesi’nden ve diğer üniversitelerden önde gelen akademisyenler ve uzmanlar ders verecek. Önceki eğitimlerde olduğu gibi, bu eğitimde de deneyimli siyasetçiler katılımcılarla buluşacak ve onlarla deneyimlerini paylaşacak.

» Haberin Devamı

Trans Kadın Seks İşçilerine Karşı Şiddetin Önlenmesi Paneli 12 Mayıs'ta Ankara'da Gerçekleşiyor

Güncelleme Tarihi 05.05.2017

Etkinlik, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’nin, Mersin LGBT 7 Renk Derneği ile ortaklık içerisinde yürüttüğü ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu DİHAA Programı tarafından finansal olarak desteklenen “Voice Up: Protecting Transgender Sex Workers from Violence in Turkey” adlı projesi kapsamında düzenlenmektedir.

» Haberin Devamı

12. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma

Güncelleme Tarihi 05.05.2017

12. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma, ‘Emeğin Queer Politikası’ temasıyla 13 Mayıs’ta başlıyor.

» Haberin Devamı

OHO 2017 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 05.05.2017

IPS İletişim Vakfı/bianet'in "Okuldan Haber Odasına 2017" programına başvurular başladı. Programa Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'tan iletişim fakülteleri radyo-televizyon ve gazetecilik bölümü üçüncü sınıf öğrencileri başvurabiliyor. Başvuru 26 Mayıs günü sona eriyor.

» Haberin Devamı

Nisanda 145 İşçi Öldü

Güncelleme Tarihi 05.05.2017

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin raporuna göre, nisan ayında en az 145, yılın ilk dört ayında ise en az 586 işçi hayatını kaybetti.

» Haberin Devamı

25. Yılını Kutlayan İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Destek Bekliyor

Güncelleme Tarihi 04.05.2017

İlk kez 1993 yılında, "Cinsel Özgürlük Haftası" adıyla düzenlenen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, bu yıl 25. yaşını kutluyor. Her yıl gönüllü bir grupla düzenlenen haftanın hem giderlerine destek olabilir, hem de etkinlik önerilerinizi yollayabilirsiniz.

» Haberin Devamı

2017 KOÇ-KAM Araştırma Ödülleri Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 04.05.2017

Başvuru ilanı şu şekilde:

» Haberin Devamı

Filantropi Profesyonelleri Konuşuyor'un İlk Toplantısı 16 Mayıs’ta Gerçekleşecek

Güncelleme Tarihi 04.05.2017

TÜSEV tarafından 2014 yılından beri düzenlenen Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı’nın mezunları ve sivil toplum alanından uzmanların stratejik bağışçılık ve filantropi ile ilgili konularda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunacağı Filantropi Profesyonelleri Konuşuyor toplantı serisinin ilki 16 Mayıs 2017 Salı günü gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.