Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu amatör ve profesyonel sinemacıları özgün bir kısa filmle 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması'na katılmaya çağırıyor. 

İnsan hakları  ve sorunları hakkında bilinç oluşturma ve  bu konular üzerinde düşünmeye teşvik etmek için düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 8 Kasım 2019.

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Gönüllü Stajyer Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.07.2019
Denge ve Denetleme Ağı Savunuculuk ve Üye İlişkileri Birimi, 2019 yaz döneminde Ankara’daki ofislerinde görevlendirilmek sivil toplum çalışmaları konusunda istekli gönüllü stajyer arıyor.
 

» Haberin Devamı

Sivil Sayfalar Stajyerlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.07.2019
Sivil toplum alanından duyuruların ve haberlerin yayınladığı platform olan Sivil Sayfalar, sivil toplum ve hak savunuculuğu alanında çalışmak isteyen gençlere  stajyerlik çağrısı yapıyor.
 
Sivil toplumu yakından tanımak isteyen gençler için hazırlanan programa içerik ve video içerik stajyeri olarak başvuru yapılabilecek.  Stajyerlik başvuruları için son tarih 31 Ağustos 2019.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği Almanya Gönüllülük Programı Başvurularını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

İzmir'de gençlik hakları alanında çalışma yürüten Pi Gençlik Derneği* Almanya’ daki ortaklarıyla ile iş birliği içerisinde yürütmeye başladığı gönüllülük programı için Türkiye’ den başvuru almaya başladı.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Finlandiya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 09.07.2019
İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Finlandiya'da 12 ay sürecek bir program için gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden İspanya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 09.07.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren Pi Gençlik Derneği* İspanya'da 1 Eylül 2019 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında 12 ay sürecek bir proje için gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

Akdeniz Gençlik Derneği "Hak Temelli Çalışmalar Ortaklık Ağı"na Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 08.07.2019

Akdeniz Gençlik Derneği, hak temelli çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerinin, aktivistlerin ve kamu kurumlarının bir araya gelmesi ve  deneyim paylaşımıyla birlikte yeni işbirliği alanları yaratmak üzere bir ağ çalışması başlatıyor.

Ağ üyeliği ve gönüllü üyelik olarak katılımın sağlanabileceği çalışmanın bir yıl boyunca sekretaryası ve yönetimi Akdeniz Gençlik Derneği tarafından yürütülecek. 

» Haberin Devamı

AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 08.07.2019
Avrupa Birliği desteğiyle Balkan Araştırmacı Gazeteciler Ağı (BIRN) ve Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenledikleri, araştırmacı gazetecilerin başarılarını tanıma, teşvik etme ve Batı Balkanlar ile Türkiye’de nitelikli araştırmacı gazeteciliğin görünürlüğünü artırmayı amaçlayan “AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri” için başvurular başladı.
 
Başvurular  17 Temmuz Çarşamba günü sona erecek.  
 

» Haberin Devamı

Özgür Renkler'den Queer Kısa Film Atölyesi

Güncelleme Tarihi 04.07.2019

Bursa'da çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Özgür Renkler Derneği 6-7 Temmuz'da iki günlük queer kısa film atölyesi düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

İbrahim Bodur 2019 Sosyal Girişimcilik Ödülü Başvuruları Bekliyor

Güncelleme Tarihi 04.07.2019
Yeni nesil sosyal girişimcileri teşvik etmek amacıyla kale Grubunun Ashoka Türkiye ortaklığında düzenlediği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü'ne başvurular alınmaya başladı.
 
Ödül programına 29 Temmuz 2019’a kadar www.ibrahimbodurodulleri.com adresinden başvuru yapılabilecek.
 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.