Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Tema Vakfı Program Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.01.2019

TEMA Vakfı, İstanbul ofisinde görev alacak program koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Yabancı Uyruklu Mahpuslar için Haklarım Kitabı 5 Dilde Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği/ Türkiye Hapishane Çalışmaları Merkezi yabancı mahpusların Türkiye hapishanelerindeki haklarını anlattığı kitabı 5 dilde yayınladı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen Ceza İnfaz Sistemindeki Kişiler için Savunuculuk Projesi kapsamında hazırlanan kitap yaklaşık bir buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü. Kitaba Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) de sığınmacıların korunmasına ilişkin bölümle destek verdi. 

» Haberin Devamı

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Karakutu'nun Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri'nin on ikincisi "Türkiye’de Sağ Siyaset ve Tarihsel Mitleri" başlığıyla 23 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 18:30'da İstanbul'da Tütün Deposu'nda yapılacak. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü İstanbul Aktivistleri Bir Araya Geliyor

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Uluslararası Af Örgütü İstanbul Aktivist Grubu insan hakları için neler yapılabileceğini konuşmak ve tanışmak için 24 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da Kadıköy’deki İkinci Yeni’ye davet ediyor.  

» Haberin Devamı

TÜSEV'den Dernekler İçin Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi

Güncelleme Tarihi 15.01.2019

TÜSEV, Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında "Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi" düzenleyecek. 

Örgütlenme özgürlüğüne ilişkin uluslararası standartların tanıtılılacağı ve dernekleri ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında bilgilendirmenin yapılacağı atölye,  7 Şubat'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Özürlüler Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

İstanbul'da çalışma yürüten Özürlüler Vakfı, Balat merkezde bulunan ofislerinde yarı zamanlı görevlendirmek üzere grafiker/grafik tasarımcı, tam zamanlı görevlendirmek üzere sosyal medya uzmanı arıyor. 

Engelli bireylerin, sosyal olarak bilinçlenmesini, paylaşım yapmalarını, bireysel ve toplumsal olarak güçlenmelerini odak noktasına alan Vakıf yeni dönemde köklü değişimlere giderek, savunuculuk tarafıyla, tüm dezavantajlı gruplarla çalışmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

Çocuk İstismarına Çocuk Kitapları Üzerinden Bakmak

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

Diyarbakır'da çocuk hakları alanında çalışma yürüten Rengarenk Umutlar Derneği Çocuklar İçin Daha İyi Bir Dünya Girişimi 'nden Hatice Kapusuz ile birlikte çocuk istismarının çocuk kitapları üzerinden ele alınacağı bir atölye düzenleyecek.

13 Ocak Pazar günü saat 13.00'de dernek binasında düzenlenecek olan atölye yetişkinlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

İstanbul'da faaliyet yürüten Mavi Kalem Derneği  İstanbul/Fatih-Balat semtinde yürüttüğü Suriyeli Çocukların Eğitime Dair Model Oluşturma Projesi’nde İletişim Sorumlusu olarak üç ay tam zamanlı görevlendirmek üzere kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi Bildiri Çağrısı Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

Sivil toplum aktörlerini ve sosyal sorumluluk çalışmaları yürütenleri bir araya getiren "Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi'nin beşincisi bu yıl 20 Nisan'da Ankara'da gerçekleştirilecek.

Kongre için yayınlanan bildiri çağrısında şu ifadeler yer aldı:

"Sosyal Sorumluluk çalışmaları mı yürütüyorsunuz? Projeniz mi var? Gönüllü müsünüz? Sivil toplumda aktif misiniz? Akademik çalışmalar, araştırmalar mı yapıyorsunuz? Deneyimlerinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Projenizin bilinirliğini arttırmak ve ağ (network) kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne Davetlisiniz!"

 

» Haberin Devamı

Kentler İçin BM İklim Zirveleri Eğitimine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

Ekolojik bir sosyal girişim olan Change for Climate (C4C) Project Kadıköy Belediyesi'nin Birleşmiş Millet İklim Zirvelerine entegrasyonunun sağlanması üzerine 1-3 Şubat 2019 tarihleri arasında "Kentler İçin BM İklim Zirveleri" başlıklı 3 günlük bir eğitim kursu düzenleyecek. 

Tasarım Atölyesi Kadıköy'de düzenlenecek olan eğitime son başvuru tarihi 26 Ocak 2019 saat 23:59. 

Üç günlük eğitimde katılımcılar Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Climate Interactive tarafından geliştirilmiş Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Zirvelerinin (COP) simüle edilmiş hali Dünya İklimi Simülasyonuna, Sistem Düşüncesi araçları ile, küresel ısınma, karbon ayak izi, iklim adaleti, düşük karbon ekonomisi ve 2100 küresel sıcaklık projeksiyonları gibi iklim değişikliği kamuoyunun önemli alt başlıkları üzerine hazırlanmış atölye çalışmalarına katılabilecek ve iklim değişikliği uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı oturumları izleyebilecek. 

Eğitim ücretsiz iken kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.

Başvuru formu için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.