TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Müşterek Proje Kapsamında Kapasite Güçlendirme Eğitimi Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Mültecilerle çalışan STK'ların insan kaynağı kapasitelerini, iletişim ve savunuculuk becerilerini güçlendirmek amacıyla Bir İZ Derneği, MüşterekProje kapsamında Hak Temelli Çalışmalar ve Savunuculuk Eğitimi düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

YADA ‘Sivil Diyaloğun Güçlenmesi’ Atölyesine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2019

YADA Vakfı, sivil toplumun etkililiği ve etkinliğini üzerine konuşmak, STK-Kamu-Özel Sektör ilişkilerindeki imkanlar ve imkansızlıkları, sınırları ve fırsatları, etkin diyalogun imkanlarını irdelemek üzere Sivil Diyalog Atölyesi’ne davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Çevreci Enerji Derneği'nden ÇED Davaları Atölyesi

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Çevreci Enerji Derneği, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Sivil Toplum Sektörü Programı altında “Yerel STK’lar Hibe Programı” kapsamında yürüttüğü “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji” adlı projeleri çerçevesinde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) davaları konusunda bir atölye çalışması düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Beraberce Güz Okulları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Kolektif hafıza, hatırlama, unutma ve yüzleşme konularında çalışmalar yürüten ve bu başlıklarda eleştirel yaklaşımla faaliyet gösteren Beraberce Derneği, güz okulunun duyurusunu yaptı. 

» Haberin Devamı

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri Yeni Konularla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 14.10.2019
Karakutu'nun Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri yeni konu ve konuklarla 2019-2020 sezonuna merhaba diyor.
 
Seminerlerin yeni dönemi "En Doğru Bildiğimizden Kuşkulanmak" başlığıyla açılıyor. 16 Ekim Çarşamba günü saat 18:30'da, Tarih Vakfı başkanı ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan'ın katılımıyla  "En Doğru Bildiğimizden Kuşkulanmak" başlığıyla düzenlenecek olan seminerde tarih disiplini ve tarih yazımı üzerine söyleşilecek. 

» Haberin Devamı

TBİD’den “Cinsiyetçi Dijital Şiddetle Mücadele Çalıştayı”

Güncelleme Tarihi 14.10.2019
Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği ( TBİD)  toplumsal cinsiyet alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarına yönelik İnternet’te cinsiyetçilikle mücadele çalıştayı düzenliyor.

» Haberin Devamı

İzmir Çocuk Çalışmaları Ağı Paydaş Katılımı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Yerelde çocuk çalışmaları ile ilgili çalışmalar yapmak üzere kurulan ve çocuk haklarına yönelik faaliyetlerde sivil toplumun izleme ve savunuculuk rolünü güçlendirmek üzere çalışma yürüten İzmir Çocuk Çalışmaları Ağı, paydaşlarıyla buluşmak üzere çağrı yayınladı.

Ağ'da yer almak ve çalışmalara katkı vermek isteyenler 20 Ekim 2019 tarihine kadar başvuru formunu doldurabilirler. 

» Haberin Devamı

Ka-Der Ankara Siyaset Okulu Kars'a Geliyor

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden kadınlarla Ka.Der Siyaset Okulu’nda biraraya gelen ve genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağıran Ka-Der Ankara, 22-24 Kasım'da Kars'a geliyor. 

» Haberin Devamı

Etkiniz AB Programı'ndan İnsan Hakları İzleme Temelli Savunuculuk Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.10.2019

Sivil toplum örgütlerinin insan hakları uygulamalarını izleme, raporlama ve savunuculuk çalışmaları için kapasite geliştirme destekleri sunan Avrupa Birliği Etkiniz Programı, 31 Ekim-1 Kasım tarihlerinde Ankara’da İnsan Hakları izleme Temelli Savunuculuk Eğitimi düzenliyor. 

» Haberin Devamı

“Mekanda Adalet için Yurttaş Davaları: Cerattepe” Kitabı Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Mekanda Adalet Derneği,  Mekânda Adalet İçin Yurttaş Davaları kitap serisi kapsamında hazırladığı ilk kitabı Cerrattepe'yi yayımladı. 

Yeşil Artvin Derneği işbirliğiyle hazırlanan ve Artvin, Cerattepe’de 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip maden karşıtı hareketin öncelikle son dönem olmak üzere kapsamlı bir tarihini sunan ve mücadelenin hukuki boyutunu odağına alan Cerattepe kitabı röportajlar, dava belgeleri, haritalar, fotoğraflar, illüstrasyonlar ve gazete haberlerinden bir seçkiyle sunuluyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.