Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Pi Gençlik Derneği'nden Bulgaristan'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 16.07.2019

İzmir'de gençlik hakları alanında çalışma yürüten Pi Gençlik Derneği* Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Bulgaristan'ın Varna kentinde altı ay sürecek bir çalışma için gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

Etki Odaklı Tasarım Ve İletişim Programı Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

Yaşama Dair Vakıf'ın ( YADA) Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” Projesi kapsamında STK'lar için düzenlediği etki odaklı tasarım ve iletişim programı İstanbul atölyesi için başvurular başladı. 

STK’ların proje ve programlarını etki odaklı tasarlamalarını, mevcut çalışmalarını etkiyi hesaba katan bir yaklaşımla yeniden düşünmelerini, gündemleştirmek istedikleri meselelerin iletişimini etki ve işbirliği çerçevesinde kurgulamalarını ve hayata geçirmelerini kolaylaştırmak hedefiyle düzenlenecek atölyeye son başvuru tarihi 11 Temmuz 2019 saat: 17:00.

» Haberin Devamı

İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası'ndan Ayrımcılık Temalı Grafik Tasarım Yarışması

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ve Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği ortaklığında yürüttüğü  “İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası” projesi kapsamında grafik yarışması düzenliyor.

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu amatör ve profesyonel sinemacıları özgün bir kısa filmle 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması'na katılmaya çağırıyor. 

İnsan hakları  ve sorunları hakkında bilinç oluşturma ve  bu konular üzerinde düşünmeye teşvik etmek için düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 8 Kasım 2019.

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Gönüllü Stajyer Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.07.2019
Denge ve Denetleme Ağı Savunuculuk ve Üye İlişkileri Birimi, 2019 yaz döneminde Ankara’daki ofislerinde görevlendirilmek sivil toplum çalışmaları konusunda istekli gönüllü stajyer arıyor.
 

» Haberin Devamı

Sivil Sayfalar Stajyerlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.07.2019
Sivil toplum alanından duyuruların ve haberlerin yayınladığı platform olan Sivil Sayfalar, sivil toplum ve hak savunuculuğu alanında çalışmak isteyen gençlere  stajyerlik çağrısı yapıyor.
 
Sivil toplumu yakından tanımak isteyen gençler için hazırlanan programa içerik ve video içerik stajyeri olarak başvuru yapılabilecek.  Stajyerlik başvuruları için son tarih 31 Ağustos 2019.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği Almanya Gönüllülük Programı Başvurularını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

İzmir'de gençlik hakları alanında çalışma yürüten Pi Gençlik Derneği* Almanya’ daki ortaklarıyla ile iş birliği içerisinde yürütmeye başladığı gönüllülük programı için Türkiye’ den başvuru almaya başladı.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Finlandiya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 09.07.2019
İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Finlandiya'da 12 ay sürecek bir program için gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden İspanya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 09.07.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren Pi Gençlik Derneği* İspanya'da 1 Eylül 2019 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında 12 ay sürecek bir proje için gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

Akdeniz Gençlik Derneği "Hak Temelli Çalışmalar Ortaklık Ağı"na Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 08.07.2019

Akdeniz Gençlik Derneği, hak temelli çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerinin, aktivistlerin ve kamu kurumlarının bir araya gelmesi ve  deneyim paylaşımıyla birlikte yeni işbirliği alanları yaratmak üzere bir ağ çalışması başlatıyor.

Ağ üyeliği ve gönüllü üyelik olarak katılımın sağlanabileceği çalışmanın bir yıl boyunca sekretaryası ve yönetimi Akdeniz Gençlik Derneği tarafından yürütülecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.