Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Tüketici Sorunları Derneği'nden Biyonik Kulak Açıklaması

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

Tüketici Sorunları Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE programı yararlanıcılarından İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği'nin sunduğu bilgilerle biyonik kulak ameliyatlarında yaşanan sorunlarla ilgili bir rapor hazırladı. Raporda, döviz artışından kaynaklı sorunlar nedeniyle yapılamayan koklear implant ( biyonik kulak) ameliyatlarının sağlık hakkında kaybına neden olduğu belirtildi. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 08.11.2018

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İstanbul’da bulunan ofisilerinde tam zamanlı olarak görevlendirilmek üzere Yönetici Asistanı arıyor. İlgili poziyon için son başvuru tarihi 29 Kasım 2018, saat 18:00.

» Haberin Devamı

Ankara Sivil Toplum Günleri İçin Başvurular Uzatıldı

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında 29-30 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek olan Sivil Toplum Günleri için başvurular 13 Kasım 2018 tarihine kadar uzatıldı.

Sivil Toplum Günlerine Ankara, Çankırı ve Kırşehir hak temelli çalışma yapan STK'lar başvurabilecek.

» Haberin Devamı

AFS Gönüllüleri Derneği'nden Toplumsal Cinsiyet Atölyesi

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

AFS Gönüllüleri Derneği kapasite geliştirme atölyeleri kapsamında 18 Kasım'da cinsiyet ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair temel kavramları masaya yatıracağı bir buluşma gerçekleştirecek. 

Cinsiyet aslında ne demek ve nasıl oluşuyor? Cinsel kimlik tüm bunların neresinde? Toplumsal cinsiyet rolleri ne anlama geliyor? Cinsiyet ve kültür ilişkisi nedir? sorularına yanıt arıyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli...

» Haberin Devamı

Atık İlaç Çöp Değildir!

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

Ankara'da faaliyet gösteren ve Türkiye'deki mahalle örgütlenmeleri içinde önemli bir yere sahip olan Çiğdemim Eğitim, Çevre ve Dayanışma Derneği, Çevreci Eczacılar Kooperatifi’nin (ÇEKOOP) 17-25 Kasım Avrupa Atık Azaltma Haftası kapsamında düzenlediği “Atık İlaç Detoksu” projesine destek olmak için kolları sıvadı. Proje kapsamında Dernek, evlerde kullanılmayan ve kullanım süresi geçmiş ilaçları kontrollü imha için toplayacak. 

» Haberin Devamı

Eşpedal Derneği Velotürk Granfondo'dan Birincilikle Ayrıldı

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Hibe Programı yararlanıcılarından Eşpedal Derneği, geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen Velotürk Granfondo yarışmasından birincilikle ayrıldı. Eşpedal Derneği, yarışa  Paralimpik-B katagorisinde 9 tandem bisiklet (pilot-kopilot dahil) ve 18 yarışçıyla katılım gösterdi.

» Haberin Devamı

TÜSEV İletişim Uzmanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), Genel Sekreter Yardımcısına bağlı olarak, İletişim Koordinatörü ile birlikte çalışacak bir İletişim Uzmanı arıyor.

İlgili pozisyon için  öncelikli çalışma alanları ve sorumlulukları şöyle; 

» Haberin Devamı

Cerebral Palsy Türkiye Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

Cerebral Palsy Türkiye – TSÇV, Kaynak Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürüne bağlı olarak çalışacak ekip arkadaşı arıyor. Son başvuru tarihi 01 Aralık 2018.

» Haberin Devamı

TÜSEV Proje Uzmanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), Sosyal Yatırım programı altında yürüttüğü Değişim için Bağış projesinde tam zamanlı çalışmak üzere Proje Uzmanı arıyor. Pozisyon için son başvuru tarihi 13 Kasım 2018 Salı  saat 18.00.

» Haberin Devamı

SEHAK'tan İzmir’de Hafıza Yürüyüşü ve Eğitimi

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) 7-9 Aralık 2018 tarihleri arasında İzmir'de Hafıza Yürüyüşü eğitimi gerçekleştirecek. Çalışma, eğitim odaklı yaratıcı bir video atölyesi olup, özellikle genç katılımcıların yaşam alanları ve bu alanların hafızası üzerine eleştirel bir bakış açısı kazanmalarını amaçlıyor. Atölye çalışması ve hafıza yürüyüşü eğitiminde 16 kişinin,  üç gün boyunca konunun uzmanlarından eğitim alması planlanıyor. 

Eğitime katılmak isteyenlerin eğitimin üç gününe de katılması zorunlu.
 
 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.