Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

SPoD 9. Bahar Seminerine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Bu yıl dokuzuncusu düzenenecek olan Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği'nin düzenlediği SPoD Bahar Semineri  “Ana Akıma Çentik: Bedenlerimiz, Duygularımız, Başkalıklarımız ve Mücadelemiz”  başlığıyla 4-5 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Ofis Gönüllüsü Arıyor

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Uluslararası Af Örgütü, İstanbul ofisi Kampanyalar ve İletişim Departmanı’nda 6 ay boyunca yarı zamanlı görevlendirmek üzere  bir ofis gönüllüsü arıyor.

» Haberin Devamı

Özgür Yazılım ve Linux Günleri Mayıs Ayında İstanbul'da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 25.03.2019

Linux Kullanıcıları Derneği tarafından her yıl düzenlenen Özgür Yazılım ve Linux Günleri'nin 18.cisi bu yıl 11-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde  gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Özel Kotası Bulunan Alanları Yeniledi

Güncelleme Tarihi 25.03.2019

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından aktivistlere ve sivil toplum örgütlerine hızlı ve esnek destek sağlaması için tasarlanan Sivil Düşün Programı özel kotası bulunan alanları güncelledi. Sivil Düşün buna göre dijital haklar, hayvan hakları, tüketici hakları, yaşlı hakları alanları için özel kota belirledi. 

» Haberin Devamı

İzlemedeyiz Atölyeleri Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 25.03.2019

İzlemedeyiz Derneği, Veri Kaynağı ve Doğruluk Payı çalışmaları kapsamında Nisan ayında Ankara ve İstanbul'da iki ayrı başlıkta atölye düzenleyecek. Doğruluk Payı İstanbul Atölyesi 6 Nisan'da İstanbul'da ve Veri Kaynağı Atölyesi ise yine 6 Nisan'da Ankara'da düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

MLSA'dan Gazeteciler İçin Yeni Medya ve Teknoloji Kullanımı Atölyesi

Güncelleme Tarihi 25.03.2019

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği ve Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği gazeteci ve gazeteci adaylarına için  "Yeni Medya ve Teknoloji Kullanımı"  atölyesi düzenliyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları Notları Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Avrupa Birliği Delegasyonu'nun Sivil Toplum Desteği ve Medya 2018-2019 “Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar” başlıklı hibe programının bilgilendirme toplantılarında katılımcılardan gelen sorular ve yanıtlar yayınlandı. 

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi'nden Gönüllülük Atölyesi

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi  sivil toplum kuruluşları için önemli ihtiyaç alanlarından biri olan gönüllülerle çalışma başlığında bu cumartesi gönüllülük atölyesi düzenleyecek. 23 Mart 2019  Cumartesi günü 13:00 - 19:00 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsü'nde düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

STK Clinique'den STK'lar için Gönüllü Yönetimi ve Motivasyonu Eğitimi

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi(CIES) sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere STK Clinique eğitimlerine "STK'lar için Gönüllü Yönetimi ve Motivasyonu" başlıklı eğitimle devam ediyor. 

16 Nisan'da İstanbul'da düzenlenecek olan eğitime son başvuru tarihi 7 Nisan 2019. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İstanbul’daki ofisinde Telemarketing projesinde görevlendirilmek üzere Destekçi İlişkileri Çalışanı arıyor. Örgüt, sözlü iletişim becerisi ve bilgisayar kullanımı konusunda yeterliliği bu pozisyon için öncelikli kılıyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.