STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kaynak Geliştirme Uzmanlığı Sertifika Programına burs başvuruları açıldı!

Güncelleme Tarihi 17.12.2016

Kaynak Geliştirme alanında kendinizi geliştirmek, stratejik bakış açısı kazanmak ve bu alandaki uzmanlar arasına katılmak istiyorsanız burs imkanından faydalanabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği, Güneş Festivali (GÜNFEST) düzenliyor

Güncelleme Tarihi 17.12.2016

Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği, AB Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında İtalyan Kyoto Club ortaklığında yürüttüğü ‘’Güneş Enerjisi & Enerji Verimliliği’’ adlı proje çerçevesinde 11-14 Ocak 2017 tarihlerinde 4 günlük bir festival düzenliyor.

» Haberin Devamı

6. KuirFest Hazırlıkları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 16.12.2016

12 – 19 Ocak tarihleri arasında Ankara’da, 26 – 28 Ocak tarihleri arasında ise İstanbul’da takipçileriyle buluşacak olan 6. Pembe Hayat KuirFest için hazırlıklar bütün hızıyla devam ediyor.

» Haberin Devamı

TOG Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.12.2016

Toplum Gönüllüleri Vakfı, yürütmekte olduğu projeler için Ankara, İstanbul ve Kırıkhan/Hatay’da ekip arkadaşları arıyor.

» Haberin Devamı

Mülteci Hakları Merkezi Gönüllü Başvuruları

Güncelleme Tarihi 14.12.2016

Mülteci Hakları Merkezi’nin hukuki destek ve savunuculuk faaliyetleri içinde gönüllülerin yaptığı katkılar önemli bir yer tutmaktadır. 

» Haberin Devamı

Engelliler ÖSYM'ye olan borcunu bozuk paralarla ödeyecek!

Güncelleme Tarihi 14.12.2016

Engelli adayların, 2014 yılından bu yana ÖSYM tarafından düzenlenen Elektronik Yabancı Dil Sınavı'na başvuruları kabul edilmiyor. ÖSYM tarafından hazırlanan, sınav başvuru bilgilerini ve sınav sürecini anlatan kılavuzda engelli adayların başvuru yapsalar bile sınava giremeyecekleri, çünkü kendileri için uygun ortam düzenlemesinin sağlanmadığı belirtiliyor.

» Haberin Devamı

Türkiye'deki Kayıp Çocuklar İçin Yardım Hattı Kampanyası Başlıyor

Güncelleme Tarihi 14.12.2016

Türkiye’deki Kayıp Çocuklar için bir yardım hattı kurulması amacıyla başlatacağımız kampanya açılış toplantısına Kayıp Çocuklar yani -Evden/Bakımevinden kaçan çocuklar (Şiddet, istismar, erken zorla evlendirme, vb. durumlar nedeniyle) Kaçırılan çocuklar (Yasadışı faaliyetlerde kullanılmak üzere), Ebeveynlerden biri tarafından kaçırılan çocuklar, Refakatçisiz çocuklar ve kaybolan çocukların arayabileceği bir hattın kurulması için bir araya gelmek ve görüş deneyim paylaşımında bulunmak için sizleri davet ediyoruz.

» Haberin Devamı

ÖSYM'den Eğitimde Görme Engelliler Derneği'ne İcra Baskısı

Güncelleme Tarihi 09.12.2016

ÖSYM tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen Elektronik Yabancı Dil Sınavı'na, engelli adaylar henüz kendileri için hazırlıkların tamamlanmadığı ifade edildiğinden başvuru yapamıyor. Eğitimde Görme Engelliler Derneği bu durumun hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle Danıştay'da görülmek üzere dava açtı. Ancak Danıştay davayı ÖSYM'nin hazırlıkların sürdüğünü belirten savunması üzerine reddetti. Bunun üzerine dernek davayı temyiz ederken; ÖSYM ise derneğe avukatlık ücreti olan 1.800TL'nin ödenmesini, aksi takdirde icra takibi başlatılacağını bildirdi.

» Haberin Devamı

“Suçlu Kim? Projesi” Final Toplantısı

Güncelleme Tarihi 07.12.2016

Her Kadın İçin Bir Fırsat yaratmak amacıyla yola çıktık.
Kadının İnsan Hakları için yürüttüğümüz çalışmaları Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve SIDA katkısı ile yürüttüğümüz “Suçlu Kim?” Projesi ile güçlendirdik.
Proje kapsamında 22 ilde toplamda 22.864 kadını hanesinde ziyaret ettik.
Yaşadığı şiddetten kurtulmaya çalışan 775 kadının destek almasını sağladık ve yaşadıkları sürece eşlik ettik.
Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 1000 dava dosyasını, kadınların uğradığı ayrımcılık ve hak ihlali açısından inceledik ve “Suçlu Kim?” diye sorduk.
Aile?
Devlet?
Toplum?
Yani Hepimiz?
Bu çalışma sonucunda gördüğümüz duyduğumuz her şeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

» Haberin Devamı

Violet ve Beatrice için adalet!

Güncelleme Tarihi 06.12.2016

Göçmen kadınlara yönelik erkek şiddetinin hedefi bu kez Ugandalı ikiz kız kardeşler Violet Nantaba ve Beatrice Babirye oldu.

Violet ve Beatrice, Uganda'daki yüksek işsizlik sonucu iyi bir yaşam kurmak umuduyla geçen Nisan ayında Türkiye'ye gelmişlerdi. Türkiye'de göçmen kadınlara ayrılan sınırlı sayıda cinsiyetlendirilmiş işlerde çalışarak yaşam mücadelesi veriyorlardı. Violet İstanbul, Aksaray'daki evinde 31 Ağustos 2016 gecesi sanıklar Kenan Rafiyev ve Sunay Hasanov tarafından dövülerek ve tecavüz edilerek vahşice öldürüldü. İkiz kız kardeşi Beatrice ise aynı sanıklar tarafından dövülerek hastanelik edildi.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.