Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Hukuk Devleti Akademisi

Güncelleme Tarihi 18.01.2018

Özgürlük Araştırmaları Derneği, “Hukuk Devleti” kavramını derinlemesine incelemek ve bu kavramın değişik manalarının demokrasi ve hukuk eğitimi yönünden ne anlam ifade ettiğini tartışmak üzere Hukuk Devleti Akademisi’ne devam ediyor.

» Haberin Devamı

Hayvana Tecavüze Ertelemesiz Hapis Cezası Verilmeli

Güncelleme Tarihi 17.01.2018

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, kuruldukları günden bugüne hayvana yönelik cinsel şiddetin münferit vakalar olmadığını, faillerin sistematik olarak yasalardaki açıklardan da faydalanarak cinsel şiddet uyguladığını ve hayvana tecavüzün suç kapsamına alınması gerektiğini söylüyor.

» Haberin Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği Program Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.01.2018

Kırmızı Şemsiye Derneği Ankara ofisinde, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı ve Hakları Alanındaki projelerin yürütülmesinde görev alacak şekilde, tam zamanlı, bir (1) program sorumlusu arıyor.

» Haberin Devamı

"Adalet Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu tasarı, hayvanları koruyamayacak"

Güncelleme Tarihi 17.01.2018

Çeşitli örgütlerden hukukçu ve hayvan hakları aktivistleri “Hayvanları Koruma Kanunu ve Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” taslağı konusundaki endişe ve görüşlerini dile getirmek üzere bir basın toplantısında bir araya geliyor.

» Haberin Devamı

“Change with Business Talks” serisi “Sosyal Finansman ve Yöntemleri” ile devam ediyor

Güncelleme Tarihi 17.01.2018

Change with Business projesi kapsamında, sosyal girişimlerin sürdürülebilirliklerini sağlayarak sosyal etkilerini artırmaları amacıyla 2018 Haziran ayı sonuna kadar her ay gerçekleştirilecek “Change with Business Talks” serisi ikinci konuşmasıyla devam ediyor.

 

» Haberin Devamı

Mülteciler ve Mülteciler ile İlgili Politika Yapma Konusunda Temel Öncelikler Anketi

Güncelleme Tarihi 12.01.2018

Mültecilerin, mültecilere ev sahipliği yapan toplulukların ve ülkelerin bakış açıları, mülteciler ile ilgili politika yapma süreçleri kapsamında gerçekleşen birçok uluslararası tartışmada belirgin bir şekilde yer almamaktadır. Bu kritik öneme sahip boşluğun farkında olan Türkiye Mülteci Konseyi, IGAM (İltica ve Göç Araştırma Merkezi) ve Oxfam, gerek Türkiye'deki gerekse Türkiye dışından diğer sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde mültecilerle ilgili konularda uluslararası bir politika istişare ve geliştirme süreci başlatmaktadır. 

» Haberin Devamı

KUSIF'ın Sosyal Etki Analizi Portalı Erişime Açıldı

Güncelleme Tarihi 11.01.2018

KUSIF’in içeriğini hazırladığı sosyal etki alanında ortak paylaşım ve kullanım alanı sosyaletkianalizi.com portalı artık erişiminize açıldı.

» Haberin Devamı

Akademik Bilişim Konferansı Öncesi Kurslara Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 11.01.2018

İnternet Teknolojileri Derneği tarafından düzenlenen Akademik Bilişim Konferansı, 20. yılında, 31 Ocak - 2 Şubat 2018 tarihlerinde Karabük Üniversitesi'nde gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

IRENEC 2018 8.Uluslararası Yüzde Yüz Yenilenebilir Enerji Konferansı

Güncelleme Tarihi 11.01.2018

Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği, EUROSOLAR Türkiye, bu yıl 07 - 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında IRENEC Konferanslarının sekizincisini yapıyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Buluşmaları #4 - Kaynak Geliştirme Sürecinde Doğru İletişim Stratejileri

Güncelleme Tarihi 04.01.2018

NetSquared Istanbul tarafından TAK işbirliğiyle, Raklet sponsorluğunda düzenlenen Sivil Toplum Buluşmaları serisi yeni yılda da tüm hızıyla devam ediyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.