STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sosyal Hizmet Uzmanları Eğitimi

Güncelleme Tarihi 07.06.2017

SPoD, sosyal hizmet alanında yaptığı çalışmaları genişletmek adına SHUDER işbirliği ile sosyal hizmet uzmanlarına yönelik bir eğitim yapmayı planlıyor.

» Haberin Devamı

Kızlar Atakta gönüllüsünü arıyor!

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

Kızlar Atakta nedir?
Ergenlik çağındaki genç kızları güçlendirme projesidir!

12-18 yaş grubundaki genç kızların spor, doğa ve takım çalışmaları ile zihinsel ve fiziki kapasitelerini arttırarak güçlenmelerini sağlama amacıyla yola çıkan bir sürdürülebilir sosyal dönüşüm projesidir. Yüksek motivasyonlu, kendine güvenen, cesaretli ve girişimci genç kızları topluma kazandırmak en önemli hedefidir.
Bu yaz döneminde 3 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında haftalik kamplar halinde, her hafta 14 katılımcı, 7 gönüllünün katılımıyla Düşler Akademisi Kaş tesislerinde gerçekleşecektir.

» Haberin Devamı

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) Proje Yöneticisi Arıyor

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) olarak Ankara’daki ofisimizde “Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Geliştirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi” başlıklı projemiz kapsamında aşağıdaki pozisyonlarda bizimle birlikte 21 ay süreyle tam zamanlı aylık olarak çalışacak bir proje yöneticisi arıyoruz.

Başvurularınız için web sayfamızdan ulaşacağınız başvuru formunu eksiksiz doldurmanızı, Türkçe ve İngilizce özgeçmişleriniz ile birlikte cinsiyetesitligiizlemedernegi@gmail.com adresine 9 Haziran 2017 saat 17.00’ye kadar iletmenizi bekliyoruz. Sadece kısa listeye kalan adaylarla iletişime geçilecektir.

» Haberin Devamı

BİLGİ’de İnsan Hakları Hukuku Yaz Okulu – III, 17-25 Temmuz 2017

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği “BİLGİ’de İnsan Hakları Hukuku Yaz Okulu” için başvuruları kabul etmeye başladı. 17-25 Temmuz 2017 tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsünde gerçekleştirilecek İnsan Hakları Hukuku Yaz Okulu Türkiye’deki üniversitelerin 2017-2018 güz döneminde 3. ve 4. sınıfta okuyacak olan hukuk fakültesi öğrencilerine yönelik olacak.

» Haberin Devamı

I. Çocuk Hakları Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Çocuk Hakları Komisyonu, “Ben Çocuğum Haklarım Var” teması ile 10-11 Haziran tarihlerinde Cezayir Toplantı Salonu’nda I.Çocuk Hakları Sempozyumu'nu gerçekleştiriyor.

» Haberin Devamı

AKÇA Projesi Eğitimleri

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ve Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) ortaklığı ile “Ankara’da Kayıt Dışı Çalışmanın Yoğun Olduğu İş Kollarında Bilinçlendirme, İşbirliği Ve Mesleki Niteliklerin Geliştirilmesi Projesi (AKÇA Projesi)“ kapsamında ücretsiz olarak 5 günlük eğitimler gerçekleştirilecektir.

Eğitimlerin konu başlıkları ve süreleri;

● Kurumsal Stratejik Yönetim Eğitimi (1 gün)
● PCM (Proje Döngüsü Yönetimi) (2 gün)
● PMI® Standartları İle Proje Yönetimi Eğitimi (2 gün)

» Haberin Devamı

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği Gönüllü Avukat Ağı Kuruyor

Güncelleme Tarihi 02.06.2017

CİSST/TCPS, mahpusların insan hakları ve bunların kullanımının güçlendirilmesi için 10 yılı aşkın süredir yürüttüğü çalışmalara Ceza İnfaz Sistemindeki Kişiler için Savunuculuk (APPS) isimli projesi ile devam ediyor.

» Haberin Devamı

KA Dergi'nin "Kadın YOK-sun!" Sayısı Çıktı

Güncelleme Tarihi 30.05.2017

KA Dergi, gönüllü yazarlar ve destekçilerin katkıları ile üç ayda bir yayımlanan sosyal kalkınma dergisidir. Ocak 2015’de ilk sayısı Mevsimlik Gezici Tarım İşçiliği ile merhaba diyen KA Dergi, Kalkınma Atölyesi’nin öz kaynakları ile 1.000 adet basılır ve ücretsiz olarak dağıtılır. 

» Haberin Devamı

IPUD Saha Eğitim ve Kapasite Geliştirme Uzmanı İş İlanı

Güncelleme Tarihi 30.05.2017

İyi Pamuk Uygulamaları Derneği "Saha Kapasite Geliştirme ve Eğitim Uzmanı" arıyor. Uzman, Türkiye’nin farklı yerlerindeki Üretici Birim ve çiftçilere Better Cotton Üretim Standartlarında üretim yapabilmeleri için gerekli teknik eğitim altyapısının sağlanmasından ve bu konuda kapasitelerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak. Bu sorumluluk; Üretici Birim personeli ve çiftçilere yönelik eğitim içeriği hazırlamak, bizzat bazı eğitimlerin verilmesini sağlamak ve eğitimler için farklı kurumlarla işbirlikleri kurmayı da içermektedir.

» Haberin Devamı

Ekoloji Kolektifi Derneği Yayın Çalışmaları, Kurumsal Kimlik ve İnternet Sitesi Tasarımı Hizmet Alımı İçin Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 24.05.2017

Ekoloji Kolektifi Derneği tarafından yürütülen medya ve yayın çalışmaları kapsamında; aşağıdaki işlerin yürütümüne ilişkin hizmet alınacaktır:

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.