Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kadın Kadına Öykü Yarışması Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.11.2018

Kaos GL‘nin bu yıl 14.’sünü düzenlediği 'Kadın Kadına Öykü Yarışması' başvuruları başladı. Bu senenin teması “Bir Dostluktan Neler Doğar?” 

Yarışmaya son başvuru tarihi 1 Şubat 2019.

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Faydalanıcıları Dünden Bugüne Engellilik Konferansı'nda

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Engellilik Araştırmaları – Dünden Bugüne Engellilik Konferansı 15-16 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Konferansta Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği de sunumları ve posterleriyle yer alacak. 

» Haberin Devamı

TÜSES'den "Gençlik, Siyasi Katılım ve Yeni Medya" Eğitimi

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı siyasi parti üyesi gençlere yönelik dijital medya eğitimi düzenleyecek. 24 Kasım Cumartesi günü İstanbul’da TÜSES Merkezi’nde düzenlenecek olan Dijital Medya Eğitimi’nde dijital haklar ve dijital güvenlik konuları ele alınacak.

» Haberin Devamı

3. Ulusal Feminizm Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Feminizm Derneği'nin bu sene üçüncüsünü gerçekleştireceği Ulusal Feminizm Sempozyumu 8 Aralık Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında Ankara'da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Habitat Derneği'nden Bilgisayar Bilimleri Haftasına Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Habitat Derneği, herkesi “Bilgisayar Bilimleri Haftasında”, 3-9 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenleyeceği Hour of Code Kampanyasına desteğe çağırıyor. Kampanyaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi  29 Kasım 2018. Kampanya kapsamında konuyla ilgilenenler kendi şehirlerinde kodlama etkinliği düzenleyerek bu konudaki  farkındalığın arttırılmasına destek olabilirler.

 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin İstanbul’daki ofisinde görevlendirilmek üzere Kampanyalar ve İletişim Direktörü arıyor. Yöneticilik deneyiminin önemli olduğu pozisyon için son başvuru tarihi 17 Aralık 2018, saat 18.00. 

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ‘Destek Sistemi Nerede?’ Paneli Düzenleyecek

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği 1 Aralık’ta Taksim Hill Otel’de “Destek Sistemi Nerede?” Paneli gerçekleştirecek. Panelde,  cinsel şiddete maruz bırakılan kişilerin ne yapması gerektiğine, hangi kurum ve kuruluşlara nasıl başvurabileceğine,kimlerden ya da hangi kurumlardan destek veya hizmet alabileceği konularına odaklanılacak.  

Panelin yanı sıra açık mikrofon ve forum formatlarının da yer alacağı etkinlikte, cinsel şiddetle mücadelede şiddete maruz bırakılan kişilerin desteklenerek şiddeti suçlanmadan ve utandırılmadan beyan edebilmesi, mevcut mekanizmalara başvurabilmesi, hakları olan hizmet ve desteğe erişimiyle birlikte ihtiyaçlarını hak temelli bir odakta karşılayabilen sistem oluşmasının gerekliliğine de vurgu yapılacak. 

» Haberin Devamı

Hêvî LGBTİ+ Derneği Mülteci LGBTİ+’larla Bir Araya Gelecek

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

2013 yılından bu yana  İstanbul'da LGBTİ+ hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE programı yararlanıcılarından HEVİ LGBTİ+ Derneği, 17 Kasım Cumartesi günü dernek ofisinde kokteyl düzenleyecek. 'Hêvî Mülteci LGBTİ+lar Kokteyli' saat 20:00’de başlayacak.

 

» Haberin Devamı

Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği'nden Proje Yazma Eğitimi

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

İzmir'de faaliyet gösteren Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği 23- 24 Kasım tarihleri arasında kapasite geliştirme programı kapsamında proje yazma eğitimi gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği önümüzdeki yıl uygulayacağı uluslararası bir proje kapsamında; çeşitli uzmanlıklarda ekip arkadaşı arıyor. Kurumun ilanıyla ilgilenen adayların İngilizce özgeçmişlerini ve kısa niyet mektuplarını 23 Kasım 2018, Cuma günü saat 18:00’e kadar  başvuru yapmış oldukları pozisyonun kodu ile powercoders@csrturkey.org adresine göndermeleri gerekiyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.