STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil toplum için video aktivizmi eğitimi: “Ses Sensin”

Güncelleme Tarihi 05.01.2017

STK olarak videoyu daha etkin kullanmak ister misiniz? Alternatif Bilişim Derneği, Sivil Düşün AB Programı’nın katkılarıyla sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak video aktivizmi eğitimi düzenliyor. 27-29 Ocak 2017 tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan “Ses Sensin”: STK’lar İçin Video Aktivizmi Atölyesi (Eğitimcilerin Eğitimi) başlıklı atölyede video aktivistleri ve eğitimciler, STK temsilcileriyle bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşacaklar.

» Haberin Devamı

“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı’’ Atölye Çalışması Başlıyor

Güncelleme Tarihi 05.01.2017

1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist bakış açısı/yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle ortaya koyan Vakıf, bu çerçevede Hollanda Büyükelçiliği’nin desteğiyle yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

» Haberin Devamı

"Seni̇n Hakkin Gençli̇k Hakki" Projesi̇ Yerel Bi̇lgi̇lendi̇rme Toplantilari 27-29 Ocak 2017, Antalya

Güncelleme Tarihi 04.01.2017

AB Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün Ağlar ve Platformlar Hibe Programı tarafından desteklenen GSM-Gençlik Servisleri Merkezi Derneği ve TOG-Toplum Gönüllüleri Vakfı ortaklığında yürütülen "Senin Hakkın, Gençlik Hakkı" projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan Yerel Bilgilendirme Toplantıları, 27-29 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Hafıza Merkezi Gönüllü Stajyer Arıyor

Güncelleme Tarihi 04.01.2017

Kış-ilkbahar döneminde Hafıza Merkezi’nin Hukuk Çalışmaları Programı altında gönüllü stajyer çalışma arkadaşları arıyoruz.

» Haberin Devamı

Belgesel izler gibi kitap: Gola ile 10 yıl

Güncelleme Tarihi 03.01.2017

Yazar Ayşe Çavdar, Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği’nin çalışmalarını “Gola Gza Gola ile 10 yıl’ isimli kitapla okuyucuyla buluşturdu. Okurken adeta belgesel izlediğinizi hissedeceğiniz kitap, okura Laz kimliğini, kültürünü, hem kentlerden hem de Doğu Karadeniz’in yaylalarından bakma fırsatı sunuyor.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı sözlü tarih mülakatları yapacak gönüllüler arıyor!

Güncelleme Tarihi 02.01.2017

Hrant Dink Vakfı yürüttüğü Sözlü Tarih ve Kültürel Miras projelerinin 2017 döneminde, mülakatlara katılıp görüşmeleri takip edecek gönüllüler arıyor.

» Haberin Devamı

İletişim Sorumlusu Aranıyor - Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği (KİH-YÇ)

Güncelleme Tarihi 02.01.2017

Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği (KİH-YÇ) olarak yeni yılda İstanbul’daki ofisimizde tam zamanlı çalışmak üzere yeni bir ekip arkadaşı arıyoruz.
Başvuru için özgeçmişinizi ve en fazla bir sayfa İngilizce niyet mektubunuzu newways@wwhr.org adresinden 15 Ocak 2017 tarihine kadar bize iletebilirsiniz. Sadece kısa listeye kalan adaylarla iletişime geçilecektir.

» Haberin Devamı

Uluslararası Çocuk Merkezi Proje Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.12.2016

ICC, Şubat 2017 ‘de Ankara’da çalışmaya başlayabilecek bir Proje Sorumlusu arıyor.

» Haberin Devamı

TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı 2017 Dönemi Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 20.12.2016

TÜSEV, bağışçıları farklı sosyal yatırım araçları ile tanıştırmak, dünyadaki gelişimleri aktarmak, planlı bağışçılığa geçişi kolaylaştırmak amacıyla yürüttüğü Değişim için Bağış Projesi kapsamında STK profesyonellerine yönelik bir program yürütüyor.

» Haberin Devamı

Bi̇r Telefonla Kayıp Çocuklara Son!

Güncelleme Tarihi 17.12.2016

Çocuklarla Daha Güçlü, "Kayıp Çocuk Yardım ve Destek Hattı Kampanyası" başlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında bir protokolle ortak açılmasını talep ediliyor. İmzalayarak destek olabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.