Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Mülteci Koruma Alanında Uluslararası İyi Uygulamalar Konferansı İçin Panelist Çağrısı

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Mülteci hakları alanında çalışma yürüten ve Türkiye’de mültecilerin temel hak ve ihtiyaçlarına erişimleri için insani yardım çalışmaları yürüten Hayata Destek, mülteci çalışmalarının temel hatlarından biri olan koruma alanında dünyanın dört bir yanından derlenen iyi uygulama örneklerini Eylül ayında düzenlenecek olan konferansta paylaşmaya çağırıyor. 

» Haberin Devamı

Ka.Der Ankara Genç Kadınlar için Siyaset Okulu Kars'a Geliyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağıran ve günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden kadınları eğitimlerine davet eden Ka.Der Ankara Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Mayıs ayında Kars'a geliyor. 3-5 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek olan Siyaset Okulu Kars ve çevre illerden başvurulara açık.  Siyaset Okulu'na son başvuru tarihi 25 Nisan 2019. 

» Haberin Devamı

5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongre Programı Açıklandı

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Türkiye’de sosyal sorumluluk alanında uygulanmış veya uygulanmakta olan iyi proje örnekleri buluşacak olan  5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi'nin programı açıklandı. Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği tarafından düzenlenecek olan kongre 20 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), İstanbul'da bulunan merkez ofis ekibinde Kaynak Geliştirme Departmanında görevlendirmek üzere Destekçi (Bağışçı) İlişkileri Koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği "Değişim Benimle Başlar" Eğitimlerine Başlıyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, "Değişim Benimle Başlar" başlıklı eğitim projesi için başvuruları almaya başladı. Cinsel şiddet ve istismarın azalması için toplumda yanlış bilinenleri değiştirmek, koruyucu-önleyici çalışmaları yaygınlaştırmak, cinsel şiddetle mücadelede bireylere düşen sorumlulukları hatırlatmak ve farkındalık yaratmak için hazırlanan “Değişim Benimle Başlar” eğitimleri kapsamında 2019'da toplamda 24 eğitim düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Lubunya+ Dayanışma Ağı Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 28.03.2019

Türkiye’deki LGBTİ+’ların gündelik yaşamlarında maruz kaldıkları insan hakları ihlalleri, toplumsal dışlanma, damgalanma, cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında karşılaştıkları sorunlar ile LGBTİ+ ilgilendiren tüm diğer alanlarda LGBTİ+ bilgilendirmeyi, harekete geçirmeyi, örgütlemeyi ve LGBTİ+ ihtiyaç ve taleplerine uygun şekilde kamuoyu ve yetkililer nezdinde savunuculuk çalışmaları yapmayı hedefleyen bir dayanışma ağı olan Lubunya+ Dayanışma gönüllülerini arıyor. 

Gönüllü olmak isteyenler linkteki formu doldurabilirler. 

» Haberin Devamı

Sakin Okul Derneği Doğa ve Mekân Temelli Müfredat Yazım Çalıştayına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 28.03.2019

Eskişehir'de çocuk hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Sakin Okul Derneği doğa ve mekan temelli müfredat yazım çalıştayı için herkesi katkı sunmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Günleri Nisan Ayında İstanbul'da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında İstanbul'da Sivil Toplum Günleri düzenlenecek. 29-30 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek Sivil Toplum Günlerine İstanbul'da haklara dayalı perspektifte aktif olarak faaliyet gösteren STK’lar katılım gösterebilecek. 

» Haberin Devamı

Çoğulcu Medya İçin Gazetecilere Destek Programı Başlıyor

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Programı (M4D)” kapsamında gazetecileri ve mesleki dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen Gazeteciler Cemiyeti program destek araçlarının 1 Nisan 2019’da başlayacağını duyurdu. 

» Haberin Devamı

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği Üç Ayrı Eğitimle Mersin'e Geliyor

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) iş birliğiyle Nisan ayında  üç farklı başlıkta Mersinlilerle buluşacak.

Eğitimler Nisan ayının üçüncü ve dördüncü haftasında "Öğretmenler, Öğretmen Adayları ve  Eğitimciler için Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi", "Gençler için Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi" ve "Hafıza Yürüyüşü ve Eğitimi" başlıklarında gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.