Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kampüs Cadıları 25 Kasım için sesini yükseltiyor: ‘İtaat yok isyan var'

Güncelleme Tarihi 03.11.2017

Kampüs Cadıları, “İtaat yok isyan var” sloganıyla ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü’ne ilişkin düzenleyeceği etkinlikler ile kadınların sesini sokaklara taşıyacak.

» Haberin Devamı

Dahil Et, Dönüştür, Gerçekleştir-2: Engelli Gençlerle Çalışma Deneyimi Olmayan Gençlik Çalışanlarına Yönelik Erasmus+ Gençlik Programı ve Engelli Hakları Konulu Eğitim Kursu

Güncelleme Tarihi 02.11.2017

Eğitimle engelli gençlerle çalışmak isteyen ancak bu konuda tecrübesi olmayan gençlik çalışanlarının engelli hakları, Erasmus+ Gençlik Programı’nın sosyal içerme boyutu, özellikle engelli gençlere sunduğu olanaklar hakkında bilgi düzeyini artırmak hedeflenmektedir.

» Haberin Devamı

Sivil Düşün 16 Kasım’da Karadeniz Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı düzenliyor

Güncelleme Tarihi 02.11.2017

Sivil Düşün AB Programı, 16 Kasım 2017 Perşembe günü Ordu’da düzenleyeceği Karadeniz Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı’nda bölgesel sivil toplum örgütlerinin kapasitelerinin ve ağlarının güçlendirilmesini, sivil toplum alanında ihtiyaçların tespit edilmesini amaçlıyor. Bunun yanında toplantıda Sivil Düşün ve diğer AB desteklerinin tanıtılması, iyi uygulama örneklerinin paylaşılması planlanıyor.

» Haberin Devamı

Atalık Tohumlar İçin Mücadeleye Devam!

Güncelleme Tarihi 02.11.2017

Buğday Derneği tarafından yayımlanan "Atalık Tohumlar İçin Mücadeleye Devam!" başlıklı yazı şöyle:

» Haberin Devamı

NetSquared Istanbul Sivil Toplum Buluşmaları #2 Çorbada Tuzun Olsun Derneği

Güncelleme Tarihi 01.11.2017

NetSquared Istanbul tarafından TAK işbirliğiyle Raklet sponsorluğunda düzenlenen "Sivil Toplum Buluşmaları" serisi, her ay düzenli olarak sivil toplum alanında çalışan profesyonelleri, gönüllüleri ve aktivistleri bir araya getirmeyi; düzenlediği konuşmalar ve eğitimler ile Türkiye'de sivil toplum bilincini geliştirmeyi hedefliyor.

» Haberin Devamı

Naturel Festivali 9 Kasım'da Başlıyor

Güncelleme Tarihi 31.10.2017

Buğday Derneği  9-12 Kasım 2017 tarihleri arasında Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali’nde.

» Haberin Devamı

Karşıyaka Sosyal Sorumluluk ve Bilim Derneği Home Office Gönüllü Arıyor

Güncelleme Tarihi 31.10.2017

Karşıyaka Sosyal Sorumluluk ve Bilim Derneği Proje yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere part time, home office gönüllü arıyor.

» Haberin Devamı

Vegan Beslenme Tablosu

Güncelleme Tarihi 31.10.2017

Vegan beslenme tablosu, mutfakları süslemeye ve önyargıları deşmeye devam ediyor.

» Haberin Devamı

"Engel" Olma, "Engel"siz Ol Ulusal Gençlik Toplantısı

Güncelleme Tarihi 27.10.2017

''Engel' Olma, 'Engel'siz Ol' Erasmus+ KA3 Yapılandırılmış Diyalog kapsamında gerçekleştirilecek olan bir Ulusal Gençlik Toplantısıdır. Projemiz 13-17 Mart 2018 tarihlerinde İzmir'de gerçekleşecek bir Ulusal Gençlik Zirvesini ve  ortaklarımızın ev sahipliği yapacağı üç farklı şehirde hak temelli eğitimleri içermektedir. Zirvemize her bölgeden 10 kişi olmak kaydıyla 70 katılımcı ve her bölgeden 2 kişi olacak şekilde 14 temsilci katılacaktır.  Projemiz 17 ay boyunca devam edecek olup, politika belgesi oluşturma, iş planı  geliştirme, çalıştay, online anketler ve değerlendirme raporları ve basın toplantısı bir çok aktiviteyi kapsamaktadır. Projemizde Türkiye'nin yedi farklı coğrafi bölgesinden katılımcı yer alacak olması, katılımcıların kültürler arası iletişim, değer çeşitliliği, ön yargılardan arınma ve uzlaşma kültürünü benimsemeleri için yardımcı bir unsur olacaktır.

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı İlk Fırsat kapsamında çalışma arkadaşı arıyor

Güncelleme Tarihi 27.10.2017

Genç Hayat Vakfı olarak Esas Sosyal ile İlk Fırsat Programı çerçevesinde yaptığımız işbirliği kapsamında bir yıl boyunca (Ocak – Aralık 2018) tam zamanlı olarak çalışacak ve İlk Fırsat’ın eğitim faaliyetlerine katılacak genç takım arkadaşları arıyoruz.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.