TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Eşitlik Forumu "Dava İzleme ve Stratejik Davalama Çalıştayı" Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 23.10.2019

Eşit Haklar için İzleme Derneği, Sosyal ve Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ve Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği (Karkad-Der) işbirliğiyle Kasım ayında İstanbul'da sivil toplum aktivistlerine yönelik dava izleme ve stratejik davalama çalıştayı düzenleyecek.  Eğitime son başvuru tarihi 27 Ekim 2019 Pazar. 

» Haberin Devamı

Geçim Kaynaklarına Erişim ve Ekonomik Katılım Konferansına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 23.10.2019
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Save The Children International (SCI) işbirliğinde 11-12 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da "Geçici Koruma Altındaki Genç Suriyelilerin Geçim Kaynaklarına Erişimi" başlığıyla uluslararası bir konferans düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Kadın Öz Savunma Akademisi'nden "Birlikte Güçleniyoruz Buluşmaları

Güncelleme Tarihi 23.10.2019
Kadın Öz Savunma Akademisi "Birlikte Güçleniyoruz Buluşmaları "projesi kapsamında üç şehirde 18-30 yaş arasındaki kadınlarla bir araya gelerek güçlenme atölyeleri
düzenleyecek ve katılımcılarla dijital ağ çalışmaları yürütecek.

» Haberin Devamı

Çocukluk Bizde Kalsın Çalıştayı Mayıs Ayında Çanakkale'de

Güncelleme Tarihi 23.10.2019

Çocuk hakları üzerine çalışmalar yürüten Çocukluk Bizde Kalsın Derneği, 11. Çocukluk Bizde Kalsın Çalıştayı'nı  “Çocuk Haklarıyla Var” başlığıyla Mayıs ayında Çanakkale'de düzenlenecek. Bu yılki çalıştay çocuk haklarının teorik ve pratik yönlerden irdelenmesini ve pratikte karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek hedefiyle düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Eksi 25 Derneği'nden "Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Öğretmenlerle Bir Arada" Buluşması

Güncelleme Tarihi 22.10.2019

Eskişehir'de çocuk hakları alanında çalışma yürüten Eksi 25 Derneği, çocuğa karşı şiddetle mücadele için Kasım ayında Ankara'da öğretmenlere yönelik farkındalık eğitimi gerçekleştirecek. Eğitime son başvuru tarihi 25 Ekim 2019 Cuma

» Haberin Devamı

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği Editör Arıyor

Güncelleme Tarihi 22.10.2019

Gazetecilik ve ifade özgürlüğü alanlarında faaliyet gösteren Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği, haber yazma ve sivil toplum kurumlarında raporlama konularında deneyimli bir editör arıyor. 

Başvuruyla ilgilenen adaylar özgeçmişlerini en geç 1 Kasım 2019 Cuma günü saat 18:00’e kadar basvuru@mlsaturkey.com adresine gönderebilirler.

» Haberin Devamı

BoMoVu "Bir Mücadele Alanı: Ezilenlerin Tiyatrosu Söyleşisi"ne Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 17.10.2019

Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerinden oluşan BoMoVu– Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı, Beden, Spor ve Tahakküm söyleşileri "Bir Mücadele Alanı: Ezilenlerin Tiyatrosu" başlığıyla devam ediyor. Söyleşi BoMoVU'nun İstanbul'daki ofisinde 21 Ekim 2019'da 19:30-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi'nden Yerel Yönetimler ile Çalışan STK'lar için Atölyeler

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Kuluçka Merkezi, Yereliz Derneği ile birlikte yerel yönetimler ile işbirliği yapmak isteyen sivil toplum kuruluşları ve sivil inisiyatifler için "Yerel Yönetimler ile Çalışan STK'lar için Atölyeler" düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı'ndan Kayseri ve Çevresi: Toplumsal, Kültürel ve Ekonomik Tarihi Konferansı

Güncelleme Tarihi 15.10.2019

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ve STGM STÖ Kaynak Merkezi’nin desteğiyle 18-19 Ekim tarihlerinde "Kayseri ve Çevresi Toplumsal, Kültürel ve Ekonomik Tarihi” başlıklı uluslararası konferans düzenliyor. 

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı Proje Geliştirme Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Genç Hayat Vakfı, İstanbul ofisinde tam zamanlı çalışacak Proje Geliştirme Sorumlusu arıyor. 
 
İlgilenen adayların İngilizce özgeçmişleri ve İngilizce hazırlanmış niyet mektuplarını 18 Ekim 2019 Cuma gününe kadar begum@genchayat.org adresine göndermeleri gerekmektedir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.