STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Engelsiz Sağlık Turizmi İle Yeni Hayatlar Engelsiz Yeni Hayata!

Güncelleme Tarihi 23.02.2017

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni altında Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Operasyonu için Hibe Programı uygulanmaktadır.  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü’dür.

» Haberin Devamı

Muğla Çevre Platformu, Sivil Toplum Örgütlerini Dayanışmaya Çağırıyor!

Güncelleme Tarihi 21.02.2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde, “Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelik” ve “Doğal Sit Alanlarının Değerlendirilmesine İlişkin Teknik Esaslar” çerçevesinde, dört mevsimi kapsayan “Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma” ile ülke genelinde 22 ili kapsayan, korunan doğa alanlarının koruma derecelerini düşürerek imara açmayı öngören bir koruma statüleri değişiklik önerisi hazırlandı. Bu öneri, yasalaştırılmak üzere söz konusu illerin Belediyelerine görüş almak üzere gönderiliyor; ilk olarak Muğla ve Ayvalık ile başlandı, sırada diğer bölgelerin olduğunu anlıyoruz.

Bizler; Muğla genelinde, bu planların gerçekleşmesi durumunda gelecek kuşaklara utanç duymadan bırakacak bir doğa mirasımızın kalmayacağının bilincinde olan, Muğla Merkez, Akyaka, Gökova, Marmaris, Datça, Dalyan, Fethiye, Bodrum, Milas, Ören, Köyceğiz’den sivil toplum örgütleri ve bireyler olarak bir araya gelerek Muğla Çevre Platformu’nu (MUÇEP) oluşturduk.

» Haberin Devamı

TOG’dan kadın gazetecilik öğrencileri için burs fonu

Güncelleme Tarihi 20.02.2017

Toplum Gönüllüleri Vakfı kadın gazeteci Suat Derviş adıyla bir burs fonu kurdu. Fonla gazetecilik okuyan kadın öğrenciler desteklenecek. 

» Haberin Devamı

‘Kadın Hayatlarını Yazmak’: Halide Edip’ten Sevgi Soysal’a kadın edebiyatı

Güncelleme Tarihi 19.02.2017

İstanbul Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nda 24 Mart’ta ‘Kadın Hayatlarını Yazmak’ konulu bir konferans düzenlenecek. Konferansta Halide Edip’ten Sevgi Soysal’a kadın edebiyatı ve edebiyatın kadın karakterleri konuşulacak.

» Haberin Devamı

Mühürlü Kapı: Türkiye-Ermenistan Sınırının Geleceği

Güncelleme Tarihi 19.02.2017

‘Mühürlü Kapı: Türkiye-Ermenistan Sınırının Geleceği’ konferansındaki tebliğler Hrant Dink Vakfı Yayınları tarafından kitaplaştırılarak raflardaki yerini aldı.

» Haberin Devamı

Filmmor Kadın Filmleri Festivali Mart’ta başlıyor

Güncelleme Tarihi 16.02.2017

15’inci Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Mart ayında başlıyor. Festival 7 şehirde izleyici ile buluşacak.

» Haberin Devamı

‘Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bülteni’ yayımlandı

Güncelleme Tarihi 16.02.2017

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi (SUGender), Mor Sertifika Programı kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliğini temel alan bültenin ikinci sayısını yayımladı.

» Haberin Devamı

LGBTİ+ sağlığı için web sitesi yayında

Güncelleme Tarihi 14.02.2017

LGBTİ+’lere özel cinsel sağlık bilgilerine yer veren lgbtisagligi.org internet sitesi yayın hayatına başladı.

» Haberin Devamı

Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.02.2017

Doğanın döngülerini, nasıl işlediğini ve kişilerin bu sistemle daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için neler yapabileceğinin konuşulacağı ekolojik okuryazarlık eğitimi sizleri bekliyor. 

» Haberin Devamı

Feminist Mekân’da İrlanda’nın barış deneyimi konuşulacak

Güncelleme Tarihi 10.02.2017

Feminist Mekân’da bu hafta İrlanda’da ‘barış sürecinin nasıl tesis edildiği?’ üzerine deneyim paylaşımı yapılacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.