Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

#HakSavunmakSuçDeğildir

Güncelleme Tarihi 22.07.2019

Çalışmalarına geçtiğimiz sene Ekim ayında başlayan Sivil Alan Araştırmaları Derneği, sivil toplum bileşenlerini, insan hakları savunucularının asılsız iddialar ve hukuk dışı uygulamalar ile itibarsızlaştırılmasına karşı durmaya davet ediyor. #HakSavunmakSuçDeğildir hashtagiyle kampanya başlatan Sivil Alan Araştırmaları Derneği, kampanyayı üç ayakta yürütecek. 

» Haberin Devamı

Gençlik Politikaları Çalıştayı Ağustos'ta Eskişehir'de Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Eskişehir Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Gençlik Meclisi,  Toy Gençlik Derneği ve Tepebaşı Gençlik Merkezleri kolaylaştırıcılığında  Ağustos ayında Gençlik Politikaları Çalıştayı düzenleyecek.  
 
2-6 Ağustos 2019 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılacak olan kişilerin yol ve konaklama giderleri organizasyon tarafından karşılanacak. 
 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Programı kapsamındaki faaliyetlerin koordinasyon, araştırma ve iletişiminden sorumlu olacak bir ekip arkadaşı arıyor.
 

» Haberin Devamı

Özürlüler Vakfı Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.07.2019

Özürlüler Vakfı bünyesinde çalıştırmak üzere avukat ve mali müşavir arıyor.

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı Uzman Havuzu Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Sivil toplum örgütlenmelerinin uluslararası insan hakları standartlarıyla uyumluluğa ilişkin izleme ve savunuculuk kapasitelerinin geliştirilmesi yoluyla insan haklarının korunması ve desteklenmesi alanındaki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan Etkiniz AB Programı insan hakları izleme, raporlama ve savunuculuk çalışmalarında sivil örgütlenmelerle birlikte çalışacak uzmanlar arıyor. 

» Haberin Devamı

Meydan Buluşmaları “Yerel yönetimler eğitimin neresinde?” Başlığıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Yaşama Dair Vakıf (YADA) ve Sivil Sayfalar’ın  sivil toplum kuruluşları arasında yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere düzenlediği Meydan buluşmalarının üçüncüsü 30 Temmuz'da  eğitim, çocuk ve yerel yönetim ilişkisini konuşmak için kurulacak. 
 
Meydan'ın üçüncü buluşmasında “Yerel yönetimler eğitimin neresinde?” sorusuna hep birlikte cevap aranacak.
 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İnsan Hakları Eğitimi Proje Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.07.2019

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, Ankara’daki proje ofisinde 1 yıl süreyle tam zamanlı olarak görevlendirmek üzere proje asistanı arıyor. 

» Haberin Devamı

Engellilik Çalışmaları Güz Okulu Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 16.07.2019

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu ve Research Worldwide Istanbul ortaklığında lisansüstü düzeyde engellilik çalışmaları alanında araştırma yürüten ya da yürütmeyi planlayan öğrencilere yönelik düzenlenecek olan Engellilik Çalışmaları Güz Okulu için başvurular başladı. 

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Ankara'da Bilgilendirme Toplantısı Düzenliyor

Güncelleme Tarihi 16.07.2019

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, 30 Temmuz 2019 tarihinde Ankara’da Bilgilendirme Toplantısı düzenleyecek.  Toplantıya “tüketici hakları” ve “yaşlı hakları” alanında çalışanlar ile Sivil Düşün’e az başvuru gelmiş illerden STÖ temsilcileri ve aktivistlerin başvuruları kabul edilecek.

Bilgilendirme toplantısına son başvuru tarihi 22 Temmuz 2019. 

» Haberin Devamı

Girişimcilik Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 16.07.2019
Girişimcilik Vakfı İstanbul'da bulunan ofislerinde görevlendirmek üzere gençlik programlarını yönetecek, gençler ile çalışmayı seven, girişimciliğe ve inovasyona inanan ekip arkadaşını arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.