Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Pi Gençlik Derneği Litvanya'da AGH İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 13.05.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında 01 Ağustos 2019 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Litvanya'da yürütülecek proje için gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 13.05.2019

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, desteklerini ve özel kotası bulunan yeni alanlar tanıtmak üzere 25 Mayıs'ta farklı şehirlerde eş zamanlı dört Bilgilendirme Toplantısı düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Doğaya Dönüş Derneği'nden Orff Eğitimi

Güncelleme Tarihi 09.05.2019

Kırklareli'nde çevre ve gençlik hakları alanında faaliyet yürüten ve  Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Birlikte: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Hibe Programı faydalanıcılarından Doğaya Dönüş Derneği, çocuklar için ücretsiz orff eğitimi düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Takım Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.05.2019

Denge ve Denetleme Ağı, önümüzdeki dönem çalışmaları için Ankara'da bulunan ofislerinde Ağın sekretaryasında görevlendirmek üzere İletişim Koordinatörü arıyor. 

Pozisyonla ilgilenen ve gerekli özelliklere sahip olan adaylar 24 Mayıs 2019 Cuma günü saat 17:00’ye kadar özgeçmişlerini e-posta konu başlığına “İletişim Koordinatörü İş Başvurusu” yazarak ik@birarada.org adresine gönderebilirler. 

» Haberin Devamı

ALİKEV Genel Koordinatör Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.05.2019

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) faaliyetleri ve idari işlerinin yürütülmesi ve faaliyet  alanları arası koordinasyon için İstanbul’da ikamet edecek, tam zamanlı bir Genel Koordinatör arıyor. 

» Haberin Devamı

Karakutu Hafıza Yürüyüşleri Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 09.05.2019

‘Hafıza Yolculuğu’ isimli projeleri kapsamında gençlerin dini, cinsiyete dayalı, etnik veya politik nedenlerle tarihsel olarak dışlanmış gruplara yapılan haksızlıkları keşfetmesini sorgulamak amacıyla hafıza yürüyüşleri düzenleyen Karakutu Derneği, 18 Mayıs'ta Beyoğlu'na 19 Mayıs'ta ise Şişli'de düzenleyeceği yürüyüşlere davet ediyor. 

» Haberin Devamı

İzlemedeyiz Atölyeleri Eskişehir'le Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 09.05.2019

İzlemedeyiz Derneği, Doğruluk Payı çalışması kapsamında 1 Haziran'da Eskişehir'e geliyor.

Son yıllarda tüm dünyada giderek popülerleşen iddia kontrolü yöntemini daha geniş kitlelere tanıtmak, metodolojisini sizlere aktarmak ve Doğruluk Payı'nın gönüllü ekibini genişletmek amacıyla farklı illerde atölye serileri yapan İzlemedeyiz ekibi, İzmir atölyesinde doğruluk kontrolü (fact-checking) metodunu katılımcılarla paylaşacak. 

» Haberin Devamı

Yeşil Belediye Karne Atölyesi Katılımcılarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.05.2019

Yeşil Gelecek Derneği yürütmekte olduğu 'Yeşil Belediye Karnesi' projesi kapsamında 22-23 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da atölye düzenleyecek. Atölyede, Yeşil Gelecek Derneği'nin yerel yönetimlerde ekolojik yaklaşımın gelişmesi amacıyla hazırladığı yeşil belediye gösterge setinin tanıtımının yapılacak.

Atölyeye kayıt için son tarih 17 Mayıs 2019 saat 17:00.

Atölyeye katılmak isteyenlerin yerel yönetim, şehir planlama, çevre ve siyasal bilimler alanında eğitim almış veya ilgili alanlarda çalışma yapmış olmaları tercih edilecek. Başvuru için lütfen tıklayınız.

» Haberin Devamı

beraberce Derneği'nden Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne Çağrı

Güncelleme Tarihi 07.05.2019

beraberce Derneği, Türkiye’de barış kültürünün inşasına katkı sunmak isteyen herkesi, 25-27 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 1. Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne çağırıyor.

» Haberin Devamı

İzmir'de Ekolojik Filmler Festivali

Güncelleme Tarihi 07.05.2019

Atölye Deneme Ekolojik Filmler Festivali, 18-19 Mayıs tarihlerinde İzmir Sanat Oditoryum Salonunda gerçekleşecek. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) 2018 yılı seçkisi belgesel filmlerin gösterileceği festivalde müzik dinletileri ve atık malzemelerle yapılacak atölyeler de yer alacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.