Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Suriyeli Çocukların Eğitimi Üzerine Araştırma Raporu Ankara Tanıtım Toplantısına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

İstanbul'da çocuk hakları alanında çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği, hazırladığı Suriyeli Çocukların Eğitimi Araştırma Raporu'nun Ankara tanıtım toplantısını 12 Nisan Cuma günü gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Denizli Bozkurt Belediyesi Otizm Dostu Kentler Protokolünü İmzaladı

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

Yerel seçim gündemi geride kalırken ve yeni belediye başkanları görevi devralırken, Denizli'nin Bozkurt Belediyesi'nden güzel haber geldi. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Denizli Kadın Platformu toplantısında Türkiye Otizm Meclisi’nin Otizm Dostu Kentler Bildirisini ve KADER’in Kadın Dostu Kent Taahhütnamesini imzaladı.

» Haberin Devamı

Hafıza Merkezi Proje Finans Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 08.04.2019
Hafıza Merkezi, İstanbul'da bulunan ofisinde Mayıs 2019-Ocak 2022 tarihleri arasında görevlendirmek üzere Proje Finans Sorumlusu arıyor.  İlanın detayları şöyle; 

» Haberin Devamı

Engel-Siz Yaşam Derneği Engelliler İçin İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşmalarına Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 08.04.2019

İzmir'de engelli, hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Engel-Siz Yaşam Derneği destek kapsamında organize ettiği istihdam ve insan kaynakları odaklı toplantılarına devam ediyor.

Dernek, Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü işbirliği ve İŞKUR'un desteğiyle 'Engelliler İçin İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'nı geçtiğimiz hafta  gerçekleştirdi. 

» Haberin Devamı

Denizli Otizm Derneği Başkanı: İçi Boş Farkındalık Çalışmalarından Yıldık

Güncelleme Tarihi 03.04.2019

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle Türkiye'nin pek çok ilinde farkındalık etkinlikleri düzenlenirken, Denizli'de engelli hakları alanında çalışma yürüten Denizli Otizm Derneği Dudu Karaman Dinç, çocukların hayatlarında fark yaratacak uygulamalara ihtiyaç olduğunu söyledi. 

» Haberin Devamı

Habitat Derneği'nden Çocuklara Yönelik Dijital Oyun Tasarlama Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 03.04.2019

Habitat Derneği 25 Nisan – 28 Nisan 2019 tarihleri arasında “Çocuklara Yönelik Dijital Oyun Tasarlama” Eğitmen Eğitimi gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi Programı Bilgilendirme Günleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 02.04.2019

Gazeteciler Cemiyeti Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Programı kapsamında Ankara ve İstanbul'da iki ayrı bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. Gazeteciler Cemiyeti toplantılarda program hedeflerini, faaliyetlerini, ilk defa açılacak destek araçlarını, başvuru kriterlerini paylaşmak üzere gazeteciler, medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ve medya kuruluşlarıyla bir araya gelecek. 

» Haberin Devamı

Kuzey Doğa Derneği'nin Çalışması Anadolu Ajansı'nda Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 02.04.2019

Kars'ta doğa koruma, biyolojik çeşitlilik ve yaban hayat konusunda çalışmalar yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Kuzey Doğa Derneği'nin çalışmaları Anadolu Ajansı'nda yer aldı. Haberde bölgede biyolojik çeşitliliğin korunması amacıyla yürütülen proje hakkında bilgi verilirken, proje kapsamında 5 kişilik ekibin hava sıcaklığının sıfırın altında 25 derece olduğu ve yaklaşık 1 metre karla kaplı ormanlık ve dağlık arazide kurtları araştırmak için çalışma yaptığı bilgisi paylaşıldı. 

» Haberin Devamı

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri "Mobbing ve Çalışma Acısı" Başlığıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.04.2019

Karakutu'nun Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri'nin on beşincisi 10 Nisan Çarşamba günü saat 18:30'da Plaza Eylem Platformu'ndan Mert Tokur'un katılımıyla "Mobbing ve Çalışma Acısı" başlığında düzenlenecek.

Buluşmada mobbingin kapsam ve etkileri konuşulacak ve yaşanılan veya tanık olunan/olunabilecek vakalar üzerinden buna karşı neler yapılabileceği ele alınacak. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Çocuk hakları alanında çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği Kocaeli ve Adana'da yürütmekte olduğu projeler kapsamında görevlendirmek üzere klinik psikolog, vaka ekip çalışanı ve bilgi işlem uzmanı arıyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.