Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kıbrıs’tan17 Mayıs Çağrısı: Ne kavgam bitti ne sevdam!

Güncelleme Tarihi 02.05.2018

Kıbrıs’ın kuzeyinde her yıl 17 Mayıs Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün dolayısıyla yürüyüş düzenleyen "17 Mayıs Organizasyon Komitesi" bu yıl da çağrı yaptı.

» Haberin Devamı

İZEV 'Hayvanlar ve Biz' Projesini Hayata Geçirdi

Güncelleme Tarihi 02.05.2018

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) zihinsel engelli bireylerin sesini sanatla duyurmak adına 'Hayvanlar ve Biz' projesini hayata geçirdi.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Programı için çalışma arkadaşı arıyor

Güncelleme Tarihi 02.05.2018

Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesine ve kapalı sınırın açılmasına yönelik, iki komşu ülke halkı arasında doğrudan temasların artırılması ve her alanda iş birliklerinin teşvik edilmesi amacıyla 2009 yılından beri Türkiye-Ermenistan programı altında çeşitli faaliyetler yürüten Hrant Dink Vakfı, 2018-2019 yılında Türkiye-Ermenistan programı kapsamındaki faaliyetlerin koordinasyon, araştırma ve iletişiminden sorumlu olacak ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Ekip Arkadaşları Arıyor!

Güncelleme Tarihi 02.05.2018

Denge ve Denetleme Ağı, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) ile birlikte yürüttüğü proje çerçevesinde Ağ Sekreteryasında görev alacak ARGE & kampanya koordinatörü, dijital iletişim koordinatörü, saha koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Kadın Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

İstanbul’da faaliyet gösteren Mavi Kalem Derneği Fatih-Zeytinburnu bölgesinde yürüttüğü Projelerinde tam zamanlı görevlendirilmek üzere üç pozisyonda kadın ekip arkadaşları arıyor.

» Haberin Devamı

SHD Yaz Okulları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

İstanbul, Soma ve Aladağ’da yaşanan travmalardan sonra orada bulunan çocuklarla bir araya gelerek çalışma yürüten Sosyal Haklar Derneği’nin düzenlediği yaz okullarına gönüllü başvuruları başladı.

» Haberin Devamı

Türkiye’de Göç Eğitimi 8 Mayıs’ta İstanbul’da

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi'nin (CIES) yürüttüğü STK Clinique sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere düzenlediği eğitimlere devam ediyor. Sivil toplum kuruluşlarının hızlı gelişen ve değişen dünyaya adapte olma süreçlerine destek olmayı amaçlayan eğitimlerde sivil topluma gönül vermiş gençlerin bilgiyle donanması, becerilerinin güçlendirilmesi ve karar alma süreçlerine daha etkin katılım sağlaması hedefleniyor.

» Haberin Devamı

Su-Gender Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim Konferansı 11-13 Mayıs'ta İstanbul'da

Güncelleme Tarihi 24.04.2018

Sabancı Üniversitesi  Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi tarafından düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim Konferansı”  11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

» Haberin Devamı

"Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” Sergisi Kadıköy’de ziyaretçileriyle buluşuyor

Güncelleme Tarihi 24.04.2018

“Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” sergisi  25 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor.

» Haberin Devamı

Microsoft Teknolojinin Kadın Liderleri Ödüllerine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 19.04.2018

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için Microsoft Türkiye’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Microsoft Teknolojinin Kadın Liderleri ’ yarışması için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.