Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Habitat Derneği Ege Bölgesi Saha Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2019
Sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan Habitat Derneği (Habitat) Ege Bölgesi saha koordinatörü arıyor. 
 

» Haberin Devamı

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği ( CİSST/TCPS ) İstanbul'da bulunan ofislerinde tam zamanlı görevlendirmek üzere  Kaynak Geliştirme ve Uluslararası İlişkiler Alan Koordinatörü arıyor. 

İlanın detayları şöyle; 

» Haberin Devamı

Çevreci Enerji Derneği'nden Çevresel Etki Değerlendirme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 16.05.2019

İzmir'de çalışma yürüten Çevreci Enerji Derneği, 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü çevresel etki değerlendirmenin teknik ve hukuki süreci ile ilgili bir etkinlik düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.05.2019

İstanbul'da faaliyet gösteren Mavi Kalem Derneği Fatih bölgesinde bulunan ofisinde İdari İşler Destek Personeli olarak görevlendirilmek üzere engelli kadın ekip arkadaşı arıyor. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden İspanya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 15.05.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında İspanya'da Haziran 2019 – Şubat 2020 tarihleri arasında yürütülecek olan projede yer almak üzere bir gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği 2018 Faaliyet Raporu'nu Yayınladı

Güncelleme Tarihi 14.05.2019

Toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve cinsel şiddet konusunda farkındalık yaratmak, toplumsal algıyı değiştirmek, şiddet dilini dönüştürmek, tecavüz kültürünü besleyen yaygınlaşmış kanaatlerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak ve onay kültürünü yaygınlaştırmak  amacıyla beş yıldır çalışma yürüten Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği* (CŞMD) 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı. 

» Haberin Devamı

TEMA Vakfı Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 14.05.2019

TEMA Vakfı Gümüşhane ve Bayburt’ta gönüllü ilçe sorumlularını ve gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Mülteci Koruma Alanında Uluslararası İyi Uygulamalar Konferansı İçin Panelist Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.05.2019

Mülteci hakları alanında çalışma yürüten ve Türkiye’de mültecilerin temel hak ve ihtiyaçlarına erişimleri için insani yardım çalışmaları yürüten Hayata Destek, mülteci çalışmalarının temel hatlarından biri olan koruma alanında dünyanın dört bir yanından derlenen iyi uygulama örneklerini Eylül ayında düzenlenecek olan konferansta paylaşmaya çağırıyor. 

» Haberin Devamı

Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi Gazeteci Buluşmaları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 13.05.2019

Gazeteciler Cemiyeti Avrupa Birliği desteğiyle yürütmekte olduğu  Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Programı (M4D) programı kapsamında Ankara’daki Basın Evi’nde gazetecilerle haftalık buluşmalar düzenleyecek. Buluşmalar ile gazeteciler arasında dayanışmanın artırılması, ağ kurma ve deneyim paylaşımı için ortam sağlanması hedefleniyor. 

» Haberin Devamı

İltica Edenlerin Demokratikleşme Yolundaki Psikososyal Gereksinimleri Eğitimi

Güncelleme Tarihi 13.05.2019

İzmir yerelinde mülteci ve sığınmacı alanında çalışan kişi ve kurumların katılımıyla kurulan İzmir Mülteci Çalışmaları Ağı yürütmekte olduğu çalışma kapsamında  19 Mayıs Pazar günü "İltica Edenlerin Demokratikleşme Yolundaki Psikososyal Gereksinimleri Eğitimi" başlıklı bir etkinlik düzenleyecek.  İzmir’de 1 gün sürecek olan eğitim 10.00- 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.