Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Genç Kadınlar için Siyaset Okulları’nda Sıradaki Şehir: Adana

Güncelleme Tarihi 21.11.2018

Ka.Der Ankara, genç kadınları siyasetin öznesi olmaya ve kendi siyasetlerini yapmaya çağırıyor. 

» Haberin Devamı

Powercoders Projesi Kapsamında ​Kodlama Akademisi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 21.11.2018

Bilgi teknolojileri şirketlerine ve departmanlarına kalıcı olarak yerleşecek eğitimli mültecileri ve yerel gençleri yetiştirmek amacıyla İsviçre'den yola çıkan Powercoders Projesi Türkiye KSS Derneği ve LIFT Vakfı işbirliğiyle Türkiye’de. Proje kapsamında 4 Aralık Salı günü İstanbul ücretsiz bir kodlama günü etkinliği düzenlenecek.  Etkinlik sonrasında seçilen yetenekler ise 13 haftalık kodlama eğitimine katılacak. 

 

» Haberin Devamı

Kamu - Sivil Toplum Projesi Kapsamında Kapasite Güçlendirme Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 21.11.2018

Kamu - STK İşbirliği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi kapsamında sivil toplum örgütleri için kapasite geliştirme eğitimleri düzenlenecek. 10 pilot ilde her biri 3 gün sürecek 3 eğitimin düzenleneceği eğitimlerde toplamda 30 buluşma gerçekleştirilecek. Eğitimlere başvuru için son tarih 13 Kasım 2018.

Kapasite geliştirme eğitimlerinin ilki Sosyal Sektörde Nitelikli Hizmet ve Savunuculuk ve İletişim başlığında düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 20.11.2018

İstanbul'da çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği, Fatih –Zeytinburnu bölgesinde yürüttüğü proje kapsamında görevlendirilmek üzere Arapça-Türkçe Tercüman arıyor.

» Haberin Devamı

Muazzez Mucizesi Çiğdem Mahallesine Geliyor

Güncelleme Tarihi 20.11.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM tarafından yürütülen BİRLİKTE Yerel STÖ'ler Kurumsal Destek Programı yararlanıcılarından Çiğdemim Derneği, 12 Aralık'ta dünyaca ünlü sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'ın öyküsünü sinemaseverlerle buluşturacak.

Gösterim, filmin yönetmeni Nurdan Arca'nın katılımıyla gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

BM İstanbul Protokolü'nün Yıldönümünde İnsan Hakları ve Kötü Muamele Konferansı

Güncelleme Tarihi 19.11.2018

Birleşmiş Milletler İstanbul Protokolü'nün* yıldönümünde Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi ile Küyerel Düşünce Enstitüsü "21.yy'da İnsan Hakları ve Kötü Muamele" konulu bir konferans düzenleyecek. Konferans 24 Kasım’da  Taksim Divan Otel’de yapılacak. 

» Haberin Devamı

TBİD'den Mobil Cihaz Güvenliği Atölyesi

Güncelleme Tarihi 19.11.2018

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği, Dijital Güvenlik Buluşmaları kapsamında 21 Kasım 2018 Çarşamba günü “Mobil Cihaz Güvenliği” etkinliği düzenleyecek. Mobil cihazlarımızın güvenliğin nasıl sağlanacağını Akademisyen Orhan Şener ve TBİD Yönetim Kurulu Üyesi Utku Kalı anlatacak.

» Haberin Devamı

Gazeteciler için “Haber Medyasında Kadın” Eğitimi

Güncelleme Tarihi 19.11.2018

UN Women 23 Kasım’da Ankara’da gazeteciler için “Haber medyasında kadın” eğitimi düzenliyor. Prof. Dr. Erol Nezih Orhon'un yürüteceği eğitimin dili Türkçe olacak. Eğitime katılım için son başvuru tarihi 21 Kasım Çarşamba. 

» Haberin Devamı

Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Videosu Bugün Yayında

Güncelleme Tarihi 19.11.2018

20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü kapsamında trans nefret cinayetlerine dikkat çekmek için hazırlanan video bugün 18.30'da yayınlanacak. Video nefret söylemlerinde önemli bir yer tutan medya aracılığıyla, trans nefret cinayetlerine yönelik farkındalık kazandırılmayı amaçlıyor. 

Kampanyaya destek olmak isteyenler videoyu #transcinayetlerinesessizkalma #nefretcinayetlerinesessizkalma #transfobiöldürür #nefreteinatyaşasınhayat etiketleriyle sosyal medyada paylaşarak destek olabilirler.

» Haberin Devamı

Kaos GL Finans Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 16.11.2018

Ankara'da faaliyet gösteren Kaos-GL finans asistani arıyor. Pozisyon için son başvuru tarihi 26 Kasım 2018, saat 18.00

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.