STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Homofobi Karşıtı Buluşma’nın şehrinize gelmesini ister misiniz?

Güncelleme Tarihi 24.01.2017

Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar kapsamında 2016 yılında 35 şehirde 55 etkinlik düzenleyen Kaos GL Derneği bir kez daha yola koyuluyor.

» Haberin Devamı

Çalıştay - Veri ve Tasarım: Türkiye’de zorla kaybetmeleri yenilikçi görsel araçlarla nasıl anlatırız?

Güncelleme Tarihi 18.01.2017

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi (Hafıza Merkezi) olarak topladığımız verilerden hareketle zorla kaybetmelerin bir devlet politikası olduğunu, bu politikanın siyasi, hukuki ve toplumsal örüntüleri olduğunu söylüyoruz ve buna yönelik savunuculuk faaliyetleri yürütüyoruz. Fakat bunun da ötesinde, belgeleme odaklı çalışmamızın sonucu elde ettiğimiz verileri yeni neslin farklı ilişkilenme biçimlerini göz önünde bulunduran görsel anlatım ve iletişim biçimlerine sokmak, bu şekilde elde ettiğimiz bulguların bilinirliğini arttırmak istiyoruz.

» Haberin Devamı

Dayanışma Mimarlığı Sergisi 21 Ocakta açılıyor

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

Dayanışma Mimarlığı Sergisi, önümüzdeki dönem içerisinde belirgin bir çizgi oluşturacağı şimdiden görülebilen bir damarı temsil eden yedi farklı mimarlık grubunun çalışmalarını biraraya getiriyor. Bazılarının birkaç yıl, bazılarının ise on yıla varan geçmişleri olan bu yedi grubun her biri, kendilerinden olağan koşullarda herhangi bir müşteri, işveren ya da yatırımcı tarafından istenmemiş, tersine kendi görüşlerince oluşturdukları ya da farkederek destekledikleri bazı toplumsal ihtiyaçları, kendilerine mesleki anlamda ve gönüllü olarak iş edinmiş olan gruplar.

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği Bakanlığı STK’lara Yönelik Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Proje Hazırlama Eğitimleri Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Yerel Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin ve Kamu-STK İşbirliğinin Güçlendirilmesine Yönelik Olarak Avrupa Birliği Bakanlığına Teknik Destek Projesi” kapsamında; Avrupa Birliği Bakanlığı İzmir ve Antalya il temsilcilikleri tarafından sivil toplum kuruluşlarına yönelik “STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri” ve “Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimleri”  düzenlenecektir.

» Haberin Devamı

Kadın Dayanışma Vakfı Buluşmaları: 19. Yüzyıl Osmanlısından Cumhuriyetin İlk Yıllarına Feminizm Tarihimiz

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

21 Ocak Cumartesi günü “19. Yüzyıl Osmanlısından Cumhuriyetin İlk Yıllarına Feminizm Tarihimiz”i konuşmak üzere Kadın Dayanışma Vakfı’nda buluşuyoruz.

» Haberin Devamı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: Bize Katılın

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

Kadın düşmanlığına, cinsel saldırılara sessiz kalmamak ve kadın haklarını daha güçlü savunmak için bize katılın.

» Haberin Devamı

Şiddetsizlik Antrenörleri Antrenmanı 2017

Güncelleme Tarihi 12.01.2017

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Derneği, şiddetsizlik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalarda şiddetsiz yöntemleri kullanmaya ve yaygınlaştırmaya çalışır. Bu hedef doğrultusunda “Şiddetsizlik Antrenörleri Ağı” nı oluşturmaktadır. Ağa yeni antrenörlerin katılımını sağlamak için “Şiddetsizlik Antrenörleri Antrenmanı” çalışması yürütecektir. Antrenör ağına katılmaya, şiddetsizliği yaygınlaştırmaya ve şiddetsiz, barışçıl yöntemlerle grup kolaylaştırıcılığı yapma yöntemlerini öğrenmeye istekli olanlar için “Şiddetsizlik Antrenörleri Antrenmanı 2017” çalışmasını düzenliyoruz.

» Haberin Devamı

SPoD Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.01.2017

Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), Suriyeli LGBTİ’lerin güçlendirilmesi projesini yürütmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşı aramaktadır. 

» Haberin Devamı

CEİD Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.01.2017

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) olarak Ankara’daki ofisimizde “Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Geliştirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi” başlıklı projemiz kapsamında aşağıdaki pozisyonlarda bizimle birlikte 24 ay süreyle tam zamanlı aylık olarak çalışacak ekip arkadaşları arıyoruz.

» Haberin Devamı

Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Ünitesi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 10.01.2017

Girişimci, çalışan ya da gönüllü olarak iş hayatına ve sosyal hayata girmek isteyen, "bir şey yapmak istiyorum" diyen lise ve üniversite mezunu kadınlar için İŞ'e yarar ücretsiz eğitim ve destek programımız başlıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.