TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Şebeke Projesi: Murat Belge İle Sivil Toplum Söyleşisi

Güncelleme Tarihi 29.01.2013

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Kuruluşları Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından, İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Biriminin ortaklığı ile yürütülen 'Şebeke: Gençleirn Katılımı Projesi' genç yurttaşların politika yapma ve karar alma süreçlerine katılımlarını her düzeyde desteklemeyi amaçlar.

» Haberin Devamı

Amagi Feminizm Tartışmaları 2012 kitabı çıktı!

Güncelleme Tarihi 22.01.2013

Amargi Feminizm Tartışmaları 2012  kitabımız nihayet çıktı. Kitabı Amargi Kadın Dayanışma Derneği'nin aşağıdaki adresinden edinebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Gençlik Otobüsü 4 Projesi için başvurular başladı!

Güncelleme Tarihi 14.11.2012

Gençlik Otobüsü 4 Projesi bu yıl 15.07.2013 – 15.09.2013 tarihleri arasında Avrupa’nın 28 ülkesinde gerçekleştirilecektir. Gençlik Otobüsü 4” projesine katılabilmek için bu yıl 2 ayrı format düzenlenmiştir. Gençlik Otobüsü 4” projesinde çalışan en aktif 40 asistan ve 40 gençlik lideri “Gençlik Otobüsü"ne katılma hakkı kazanacaktır.

» Haberin Devamı

Öz-Ge Der/Gençlik Destek Hattı

Güncelleme Tarihi 15.08.2012

Öz-Ge Der, 1993’ten bu yana özellikle açık ve kapalı ceza infaz kurumlarında bulunan, Denetimli Serbestlik gözetimi altında olan ve risk altındaki çocuk ve gençler olmak üzere tüm çocuklara ve gençlere her türlü, destek ve rehberlik hizmeti sağlamaya çalışan üyeleri tarafından 1999’da kurulmuş bir Sivil Toplum Örgütüdür. Geçen yıllar boyunca yürütülen çalışmalar göstermiştir ki çocuk ve gençlere onlara özel bireysel ve uzun süreli destek sağlandığında çocuk ve gençlerin kendi kararlarını vermeleri ve bu kararları uygulayabilmeleri konusunda olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. Öz-Ge Der, Gençlik Destek Hattı Projesi ile çocuklar ve gençler için onlar istediği takdirde kendi kararlarını vermeleri ve bu kararların sorumluluğunu almaları konusunda onların yanında olabileceği, destek verebileceği inancını taşımaktadır.

» Haberin Devamı

Kaos GL ücretsiz danışmanlık hizmeti başlatıyor

Güncelleme Tarihi 23.03.2012

Kaos GL Derneği, her Çarşamba 10.00 – 14.00 saatleri arasında, Psikolog Sedat Yağcıoğlu ile ücretsiz danışmanlık hizmeti sunacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.