TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Perspectives 5. Sayısı Çıktı!

Güncelleme Tarihi 12.07.2013

Perspectives - Türkiye'den Siyasi Analiz ve Yorum'un 5. sayısı çıktı. Son sayımızda özel kapak konumuz "Gezi Parkı", dosya konumuz ise "Büyüme ve Sonuçları". 

» Haberin Devamı

İklim Modelleri Ne Kadar Güvenilir?

Güncelleme Tarihi 11.07.2013

İklim değişikliği, içinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük felaketi olma özelliğini korumakla birlikte insanlar için hala belirsiz gibi görünmekte.

» Haberin Devamı

"Repair - Geleceği onarmak" Online Dergisi Yayında

Güncelleme Tarihi 11.07.2013

Türkiye'den Anadolu Kültür, Fransa ve Ermenistan'dan Yerkir sivil toplum kuruluşlarının desteklediği "Repair - Geleceği Onarmak" online dergisi yayına girdi: http://www.repairfuture.net/index.php/tr/

» Haberin Devamı

Gezi Eylemcisi Kadınların, Gözaltında Yaşadıkları Cinsel Taciz İddiaları Etkin Bir Biçimde Soruşturulmalıdır

Güncelleme Tarihi 11.07.2013

27 Mayıs tarihinde Taksim Gezi Parkı'nda başlayarak, Türkiye'nin birçok iline yayılan eylemlerde gözaltına alınan ve tutuklanan kadın eylemcilerin, gözaltı süreçlerinde kolluk güçleri tarafından cinsel tacize maruz kaldıkları iddiasına karşılık MAZLUMDER, BAŞKENT KADIN PLATFORMU DERNEĞİ, İLKDER, YERYÜZÜ ANNELERİ PLATFORMU aşağıdaki açıklamayı yapmışlardır.

» Haberin Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği'nden Basın Açıklaması

Güncelleme Tarihi 10.07.2013

9 Temmuz 2013 tarihinde, Dora adlı trans seks işçisi, Kuşadası’ndaki evinde bıçaklanarak öldürüldü.

» Haberin Devamı

Bir Kentsel Dönüşüm Filmi: Agoraphobia

Güncelleme Tarihi 10.07.2013

Eylül’de gösterime girecek olan Agoraphobia, Ankara, İstanbul ve Bursa'daki kentsel dönüşüm süreçlerini anlatan bir yol filmi.

» Haberin Devamı

Kaz Dağları'nda Buğday Gönüllüsü Olarak Çalışmak İster Misiniz?

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Buğday Derneği'nin, ekolojik yaşamla ilgili eğitim çalışmalarını gerçekleştirdiği Kaz Dağları'ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nde, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde, en az bir hafta çalışmak üzere, gönüllü arkadaşlar arıyoruz. 

» Haberin Devamı

Queer Adana Piknikte Buluştu

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Adana’nın yeni oluşumu ‘Queer Adana’ pek çok LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) ve heteroseksüelin katılımıyla ilk buluşmasını bir piknikle gerçekleştirdi. Pazar günü yapılan ve yaklaşık 30 kişinin katıldığı piknikte yenilen yemeklerin yanı sıra ‘queer’ kelimesinin anlamı, queer teorisi ve Queer Adana’nın kurulma sebepleri gibi konular konuşuldu.

» Haberin Devamı

Yeni blog: Hapiste Engelli

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Bu site, Türkiye’deki hapishanelerde özürlü, engelli, sakat gibi farklı adlarla tanımlanan mahpusların durumunu yansıtmak için kuruldu. Sitenin amacı bu mahpusların durumlarını, kendilerine özgü ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak ve konuya ilgili STK’larla engelli mahpuslar arasında bir iletişim ağı oluşturabilmektir.

» Haberin Devamı

Hapiste LGBT Olmak

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Birgün herkesin yolu hapishaneye düşebilir… peki cezaevinde hayat nasıl? LGBT bireyler hapishanede neler yaşar? Yolu hapishaneden geçen LGBT bireylerin hakları, sıkıntıları, talepleri nedir, biliyor muyuz? LGBT’ler için hapishanelerdeki düzenlemeler nasıl olmalı?

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.