TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

ODTÜ LGBT Dayanışması Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Hazır!

Güncelleme Tarihi 07.10.2013

Kaos GL muhabiri Berna Köse, ODTÜ LGBT Dayanışması’nın yeni dönemdeki tanışma toplantısından izlenimlerini paylaştı:

» Haberin Devamı

Şimdinin Tarih Yazımı Nasıl Olmalı?

Güncelleme Tarihi 07.10.2013

Tarih Vakfı’nın Gezi Parkı sürecini tarih yazımı açısından inceleyen atölyesinde şimdinin tarih yazımı ve dünya örnekleri üzerine konuşuldu.

» Haberin Devamı

Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci-Der) Proje Gönüllüleri Arıyor!

Güncelleme Tarihi 04.10.2013

Süre: 2-3 ay boyunca, haftada 8 saat (haftada en az 2 gün)
Başlangıç: 23 Ekim 2013
Son Başvuru: 13 Ekim 2013

Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci-Der) İzmir’ de bulunan ofisinde yürütülmekte olan Avrupa Birliği Projesine teknik destek verecek gönüllüler arıyor! Temel amacı, mülteci hakları hakkında farkındalığın ve işbirliğinin geliştirilmesi olan proje kapsamında çeşitli illerde alan çalışmaları ve eğitim aktiviteleri düzenlenecektir.

Bu bağlamda gönüllülerden, proje koordinatörünün yönlendirmesiyle, alan çalışmasına ilişkin mülakatların deşifrelerini yapmaları, İngilizce-Türkçe çeviriler, her iki dilde de ilgili konularda web taramaları ve güncel gelişmeler ile raporları takip etmeleri ve ofis işlerinde de gerekli durumlarda ofis çalışanlarına yardımcı olmaları beklenmektedir.

» Haberin Devamı

Nilüfer'de Son Söz Mahallelinin

Güncelleme Tarihi 03.10.2013

Nilüfer Belediye Meclisi Ekim Ayı olağan toplantısını yaptı. Toplantıda, İhsaniye Ortanca Parkı'na otopark yapılması konusundaki plan, Mahalle Komitesi'nin görüşü doğrultusunda değiştirildi.

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı Deneyim Paylaşım Toplantısı Yapıldı

Güncelleme Tarihi 02.10.2013

1 Ekim 2013 tarihinde Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Güler Sabancı’nın ev sahipliğinde, İstanbul’da Sabancı Center’da düzenlenen toplantıda,  Sabancı Vakfı Hibe Programları kapsamında desteklenen ve projelerini tamamlayan 7 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri bir araya geldi.

» Haberin Devamı

Çocuklarımız İçin Nükleer Oyunundan Vazgeçin

Güncelleme Tarihi 30.09.2013

Mersin halkı ÇED raporu askıya çıkan Akkuyu nükleer santraline karşı isyan bayrağı açtı.

» Haberin Devamı

Termik Santrale Karşı 16 Bin İmza Toplandı

Güncelleme Tarihi 27.09.2013

Muğla’da Karacahisar Köyü’ne termik santral kurulmak isteniyor. Santral açıldığı takdirde, Muğla’yı çevre kirliliğinin yanı sıra su sorunu da bekliyor. Karacahisar Platformu “Termik Santrale Hayır” kampanyasıyla 16 bin imza topladı.

» Haberin Devamı

Engellilere Meclis Üyeliği İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Güncelleme Tarihi 27.09.2013

Malatya’daki engelliler, Belediye Meclisi’nde kendilerini temsil edecek bir engellinin bulunması için imza kampanyası başlattı.

» Haberin Devamı

Termik Santral Bir İlçeyi Ayaklandırdı

Güncelleme Tarihi 26.09.2013

Amasya Suluova ve Merzifon ilçeleri sınırları içerisinde kurulmak istenen termik santrali Suluova ilçesini ayağa kaldırdı. İlçedeki bütün STK temsilcileri bir araya gelerek Yeşil Suluova Platformu oluşturarak halkı termik santral konusunda bilgilendiriyorlar.

» Haberin Devamı

Olimpos'ta HES'e Hayır Kampanyası

Güncelleme Tarihi 26.09.2013

Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içinde yüzlerce endemik bitkiye ev sahipliği yapan alanda bakanlıkların verdiği HES iznin geri çekilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.