TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sokak Hayvanlarına Ev Yapımı Barınak

Güncelleme Tarihi 11.12.2013

Soğuk hava ve karla birlikte sokakta yaşayan hayvanlar da zor durumda kalıyor. Evde yapılabilecek küçük barınakla birçok sokakta yaşayan hayvanın hayatı kurtulabilir.

» Haberin Devamı

Çocuk Alanında Çalışan Aktivistlere LGBTİ Odaklı İnsan Hakları Eğitimi

Güncelleme Tarihi 06.12.2013

Kaos GL’nin sivil toplum örgütleriyle birlikte gerçekleştirdiği çalıştayda, LGBTİ alanında çalışan aktivistlere çocuk hakları eğitimi, çocuklar üzerine çalışan aktivistlere de LGBTİ odaklı insan hakları eğitimi verilmesine karar verildi.

» Haberin Devamı

Özel Hayata "Avuç İçi" Müdahale

Güncelleme Tarihi 06.12.2013

SGK'nın özel hastanelerde başlattığı "Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi"ne TTB ve Engelli Bireyler ve Aileleri Çalışmaları Grubu kişilik haklarının gaspı nedeniyle tepki gösterdi.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 14

Güncelleme Tarihi 06.12.2013

Söz Milletin programında bu hafta ana konumuz, “Eğitim Sistemi ve Dershaneler”. Dünyada ve Türkiye’de gündemdeki konulara da yer verdik. TBMM’nde bu hafta olanları takip ettik. Meclis’in çayı çok güzelmiş diye duyduk, çay ocağına da girdik. 

» Haberin Devamı

Diyarbakırlı ve Muğlalı Gençler Anlatıyor

Güncelleme Tarihi 06.12.2013

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Leyla Neyzi yönetiminde disiplinlerarası bir ekip tarafından hazırlanan “Tahayyül ve Karşılaşmalar Arasında: Diyarbakırlı ve Muğlalı Gençler Anlatıyor” websitesi şimdi İngilizce’de ve Kürtçe’de de izlenebiliyor.

» Haberin Devamı

Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler Programı

Güncelleme Tarihi 05.12.2013

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) 40'ın üzerinde ülkede sadece gençlere yönelik eğitim programları yürütmekte. Birbirlerinden haberdar olarak ve bir iletişim ağını koruyarak yürütülen bu programların bir benzerini FES Türkiye Temsilciliği olarak açıyoruz. Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler (GYYYS) Programı'yla, gençlerin hem kendi kişisel kapasitelerini geliştirmelerini hem de politik konular üzerinde kafa yorup, birlikte aktif tartışmalar yürütmelerini hedefliyoruz.

» Haberin Devamı

Hayata Destek Derneği Finans Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 05.12.2013

Hayata Destek Derneği aşağıda belirtilen niteliklere sahip finans uzmanı arıyor. Son başvuru tarihi tarihi 27.12.2013.

» Haberin Devamı

Hayata Destek Derneği Kampanya Yöneticisi Arıyor

Güncelleme Tarihi 05.12.2013

Hayata Destek Derneği aşağıda belirtilen niteliklere sahip kampanya yöneticisi arıyor. Son başvuru tarihi tarihi 22.12.2013.

» Haberin Devamı

YADA, STK’ları sivil toplumun itibarını tartışmaya çağırıyor

Güncelleme Tarihi 28.11.2013

Bir STK’nın toplum, diğer STK’lar ve kamu kuruluşları gözündeki itibarı nasıl oluşuyor? Paydaşlar nezdinde STK itibarını etkileyen faktörler ve toplumsal dinamikler neler? Türkiye toplumu STK’lara ne kadar itibar ediyor? STK’ların itibarını güçlendirebilecek araçlar ve itibarı olumsuz etkileyen faktörler neler? İtibar STK’lara üye ve gönüllü katılımını nasıl etkiliyor? İtibar STK’ların karar süreçlerine etkisinde bir faktör mü?

Yaşama Dair Vakıf, bu sorulara yanıt aramak için Sivil Toplum İtibar Atölyeleri düzenliyor. Atölyeler, STGM ve TÜSEV ile birlikte yürütülen “Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişimi ve Sivil Toplum Kamu İşbirliğinin Güçlendirilmesi” isimli, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından finanse edilen hibe projesi kapsamında gerçekleşiyor.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 12

Güncelleme Tarihi 22.11.2013

Söz Milletin programında bu hafta iki ana konumuz var: “Dershanelerin kapatılması” ve “Diyarbakır buluşması”! TBMM’de Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun çalışmalarına ara vermesi ve Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Binali Yıldırım’ın Ankara-İstanbul hattında çalışmaları devam eden yüksek hızlı trenle ilgili müjdesi de gözümüzden kaçmadı. TBMM’ni tanıdığımız bölümümüzde de bu hafta Meclis Kütüphanesi’ni ele aldık. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.