Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Karacahisar Termik Santral İstemiyor!

Güncelleme Tarihi 31.07.2013

Muğla İlinde dördüncü, Milas İlçesinde üçüncü olacak yeni bir termik santralin yapımına karşı çıkan Karacahisar yöre halkı, 18 Temmuz günü, TEMA ve Greenpeace temsilcileriyle birlikte üçüncü kez toplandı.

» Haberin Devamı

Yaşamdaki Engelleri Kaldırmak İçin TSÇV'den Davet Var

Güncelleme Tarihi 17.07.2013

Geçtiğimiz Yıl Büyük İlgi Gören “WORLD CP DAY” (Dünya Cerebral Palsy Günü) Kampanyasının Bu Yıl Da Türkiye’deki Öncüsü Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı… TSÇV, Türkiye’deki Cerebral Palsy’li Bireyleri ve Ailelerini; Yaşamdaki Engelleri Kaldırmak Üzere Düşünmeye ve Projelerini Kampanyanın Web Sitesinde Paylaşmaya Davet Ediyor.

» Haberin Devamı

Erkekler Erkekliklerini Sorguluyor

Güncelleme Tarihi 16.07.2013

Sosyal Kalkınma ve Cinsiyet Eşitliği Politikaları Merkezi (SOGEP), Erkek Muhabbeti: Erkekler Erkekliklerini Sorguluyor atölyelerinin beşincisini 28 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecektir.

» Haberin Devamı

Yedikule Bostanlarını Koruma Girişimi: “Tarihi Bostan ve Rekreasyon Projesi İç İçe Yaşatılabilir”

Güncelleme Tarihi 15.07.2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yedikule Kapı ile Belgrad Kapı Arasında Kara Surları İç Koruma Rekreasyon Projesi projesi nedeniyle yıkılma tehdidi ile karşı karşıya bulunan Yedikule Bostanları ile ilgili Yedikule Bostanlarını Koruma Girişimi bir basın açıklaması yayınladı.

» Haberin Devamı

Hava Kirliliği Öldürüyor

Güncelleme Tarihi 12.07.2013

Hava kirliliğinin ulaştığı boyut endişe verici boyutta. Yapılan bir araştırmaya göre, her yıl 2 milyondan fazla kişi hava kirliliği nedeniyle hayatını kaybediyor.

» Haberin Devamı

Perspectives 5. Sayısı Çıktı!

Güncelleme Tarihi 12.07.2013

Perspectives - Türkiye'den Siyasi Analiz ve Yorum'un 5. sayısı çıktı. Son sayımızda özel kapak konumuz "Gezi Parkı", dosya konumuz ise "Büyüme ve Sonuçları". 

» Haberin Devamı

İklim Modelleri Ne Kadar Güvenilir?

Güncelleme Tarihi 11.07.2013

İklim değişikliği, içinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük felaketi olma özelliğini korumakla birlikte insanlar için hala belirsiz gibi görünmekte.

» Haberin Devamı

"Repair - Geleceği onarmak" Online Dergisi Yayında

Güncelleme Tarihi 11.07.2013

Türkiye'den Anadolu Kültür, Fransa ve Ermenistan'dan Yerkir sivil toplum kuruluşlarının desteklediği "Repair - Geleceği Onarmak" online dergisi yayına girdi: http://www.repairfuture.net/index.php/tr/

» Haberin Devamı

Gezi Eylemcisi Kadınların, Gözaltında Yaşadıkları Cinsel Taciz İddiaları Etkin Bir Biçimde Soruşturulmalıdır

Güncelleme Tarihi 11.07.2013

27 Mayıs tarihinde Taksim Gezi Parkı'nda başlayarak, Türkiye'nin birçok iline yayılan eylemlerde gözaltına alınan ve tutuklanan kadın eylemcilerin, gözaltı süreçlerinde kolluk güçleri tarafından cinsel tacize maruz kaldıkları iddiasına karşılık MAZLUMDER, BAŞKENT KADIN PLATFORMU DERNEĞİ, İLKDER, YERYÜZÜ ANNELERİ PLATFORMU aşağıdaki açıklamayı yapmışlardır.

» Haberin Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği'nden Basın Açıklaması

Güncelleme Tarihi 10.07.2013

9 Temmuz 2013 tarihinde, Dora adlı trans seks işçisi, Kuşadası’ndaki evinde bıçaklanarak öldürüldü.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.