TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Engelsiz Yaşam Koçluğu Eğitimi

Güncelleme Tarihi 26.12.2013

Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği, başta Kocaeli Kent Konseyi olmak üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı birlikteliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın da desteğini alarak  “Engelsiz Yaşam Koçluğu” eğitimi almaya başladı. Üç hafta devam edecek bu eğitimin sonunda, katılımcılara sertifika verilecek.

» Haberin Devamı

Yoldaş ve Kurban: At

Güncelleme Tarihi 17.12.2013

En eski devirlerden bu yana ar sadık bir yoldaş olduğu gibi kurban olarak da sunulmuştur. Bugün, Anadolu'da iki köyde hala at kurbanı geleneği sürdürülmektedir.

» Haberin Devamı

Heybemden Masallar

Güncelleme Tarihi 12.12.2013

Folklor Araştırmacıları Vakfı tarafından gerçekleştirilen "Heybemden Masallar" 5 gün sürecek bir etkinlik kapsamında Ankara’da masal severlerle buluşuyor. Etkinlikte, sözlü kültürün önemli unsurlarından olan masallar ve masal anlatma geleneği yeniden yaşanacak; bizleri çocukluğumuza götürecek ve çocukları günümüz teknoloji dünyasından biraz olsun uzaklaştırıp, masalların gizemli dünyasına adım atmış olacağız.

» Haberin Devamı

Erkeklerden Erkeklikler Üzerine Bir Sergi: BİRKAÇ ERKEK

Güncelleme Tarihi 12.12.2013

PASAJ
13-22 Aralık 2013

SOGEP çatısı altında Erkek Muhabbeti adıyla çalışmalar yürüten erkekler, 13- 22 Aralık tarihleri arasında erkeklikler üzerine bir sergi düzenliyor: BİRKAÇ ERKEK. Sergi Pasaj Ortak Alan işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Erkek Muhabbeti, mevcut cinsiyet rejimine karşı 'erkeklik' sorgulamalarını bu sefer sanat üzerinden yapıyor. BİRKAÇ ERKEK, erkeklerin hem özel hem kamusal alandaki suç ortaklıkları üzerine sanatsal bir 'deneme.'

» Haberin Devamı

Türkiye İçin Sürdürülebilir Dönüşüm Zamanı: Yazım Gereci ve Yapıştırıcı Toplama Birlikleri İle Türkiye’de Bir İlke İmza Atıyoruz

Güncelleme Tarihi 11.12.2013

TerraCycle ve BIC ortaklığıyla Türkiye genelinde bütün okulların katılımına açık olarak başlatılan Yazım Gereci ve Yapıştırıcı Toplama Birlikleri ile öğrenciler yaşadıkları toplumu daha temiz ve sağlıklı bir hale getirirken aynı zamanda  topladıkları her bir atık kalem  karşılığında bağış kazanacaklardır. Kazanılan bu bağışlar ile gençlerimiz bir köy okulumuzun eğitim olanaklarının iyileştirilmesine de katkı sağlamış olacaklardır. Toplanılan her bir atık ileri ve geri dönüşüm yöntemleri ile yeni ürünlere dönüştürülmektedir. Ayrıca bu birliklerin bir parçası olurken BIC Toplama Yarışması’na da otomatik olarak katılmış olacaklar ve okullarına bir LED TV kazandırmak için yarışacaklardır. Bu yarışmamıza ek olarak bir Dizayn Yarışmamız olacak, ve en güzel ve kullanışlı toplama kutusunu tasarlayan okul sınıf kullanımı için bir Notebook Bilgisayar kazanacaktır.

» Haberin Devamı

kaosGL.org Kürtçe Yayında

Güncelleme Tarihi 11.12.2013

kaosGL.org, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Kürtçe sitesini yayına soktu. LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hak ve özgürlükleriyle ilgili çalışma hayatından eğitime, sağlıktan feminizme ve ekolojiye pek çok habere Kürtçe erişilebilecek.

» Haberin Devamı

Sokak Hayvanlarına Ev Yapımı Barınak

Güncelleme Tarihi 11.12.2013

Soğuk hava ve karla birlikte sokakta yaşayan hayvanlar da zor durumda kalıyor. Evde yapılabilecek küçük barınakla birçok sokakta yaşayan hayvanın hayatı kurtulabilir.

» Haberin Devamı

Çocuk Alanında Çalışan Aktivistlere LGBTİ Odaklı İnsan Hakları Eğitimi

Güncelleme Tarihi 06.12.2013

Kaos GL’nin sivil toplum örgütleriyle birlikte gerçekleştirdiği çalıştayda, LGBTİ alanında çalışan aktivistlere çocuk hakları eğitimi, çocuklar üzerine çalışan aktivistlere de LGBTİ odaklı insan hakları eğitimi verilmesine karar verildi.

» Haberin Devamı

Özel Hayata "Avuç İçi" Müdahale

Güncelleme Tarihi 06.12.2013

SGK'nın özel hastanelerde başlattığı "Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi"ne TTB ve Engelli Bireyler ve Aileleri Çalışmaları Grubu kişilik haklarının gaspı nedeniyle tepki gösterdi.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 14

Güncelleme Tarihi 06.12.2013

Söz Milletin programında bu hafta ana konumuz, “Eğitim Sistemi ve Dershaneler”. Dünyada ve Türkiye’de gündemdeki konulara da yer verdik. TBMM’nde bu hafta olanları takip ettik. Meclis’in çayı çok güzelmiş diye duyduk, çay ocağına da girdik. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.