Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Engellilere Meclis Üyeliği İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Güncelleme Tarihi 27.09.2013

Malatya’daki engelliler, Belediye Meclisi’nde kendilerini temsil edecek bir engellinin bulunması için imza kampanyası başlattı.

» Haberin Devamı

Termik Santral Bir İlçeyi Ayaklandırdı

Güncelleme Tarihi 26.09.2013

Amasya Suluova ve Merzifon ilçeleri sınırları içerisinde kurulmak istenen termik santrali Suluova ilçesini ayağa kaldırdı. İlçedeki bütün STK temsilcileri bir araya gelerek Yeşil Suluova Platformu oluşturarak halkı termik santral konusunda bilgilendiriyorlar.

» Haberin Devamı

Olimpos'ta HES'e Hayır Kampanyası

Güncelleme Tarihi 26.09.2013

Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içinde yüzlerce endemik bitkiye ev sahipliği yapan alanda bakanlıkların verdiği HES iznin geri çekilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

» Haberin Devamı

KA.DER Proje Koordinatörü Arıyor!

Güncelleme Tarihi 18.09.2013

Kadın Adayları Destekleme Derneği ( KA.DER)  proje koordinatörü arıyor. Kadın ve siyaset konusunda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kadın örgütlerinden biri olan KA.DER, kadın adayların desteklenmesi, eğitim yoluyla bilgilerin paylaşılması, siyasetle ilgilenen kadınlar için bir bilgi ve dayanışma platformu oluşturulması, kadına yönelik ayrımcı yasa ve düzenlemelerin ortadan kaldırılması, kadın sorunları çözecek yasa ve düzenlemelerin yapılması alanlarında bir çok faaliyet yürütmektedir.  

» Haberin Devamı

Gezi Direnişi ve Eleştirel Psikoloji çalıştayı

Güncelleme Tarihi 18.09.2013

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği’nin 21 Eylül 2013 tarihinde düzenleyeceği “Gezi Direnişi ve Eleştirel Psikoloji” başlıklı çalıştayda direnişe yönelik anaakım psikolojik söylem ve müdahaleler tartışılacak.

» Haberin Devamı

Ulusararası Eğitim Forumu

Güncelleme Tarihi 12.09.2013

"Gelecek İçin Eğitimi Yeniden Biçimlendirmek: Çokluevrensel Bir Mücadele" başlığını taşıyan Nirun Şahingiray Uluslararası Eğitim Forumu'nun amacı; sosyo-ekonomik kalkınmanın ve demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan eğitimin geleceğini tartışmaya açmak, dünya ölçeğinde meydana gelen siyasal, toplumsal, bilimsel, ekonomik ve teknolojik dönüşümlerin eğitime etkisi ile ilgili fikirleri buluşturmak ve bu fikirlerin yayılmasına aracılık etmektir.

» Haberin Devamı

Göynük Resmen Carettaların Yuvalama Alanı Olsun

Güncelleme Tarihi 15.08.2013

Antalya Isparta Burdur Denizli Kaş Platformu caretta carettaların iki senedir Göynük’te yuva yaptıklarından hareketle Göynük sahilinin üreme alanı olarak tescil edilmesi gerektiğini bildirdi.

» Haberin Devamı

Süphan Barış Tırmanışı

Güncelleme Tarihi 14.08.2013

Süphan Doğa Sporları Derneği (Suphandosd) 1 Eylül Barış Gününde barışı destekleyen herkesi Süphan Dağı'na çağırıyor.

» Haberin Devamı

Bisikletli Ölümlerine Karşı Pedal Çevirecekler

Güncelleme Tarihi 13.08.2013

Bisikletlilerin hayatlarını kaybetmelerine neden olan bisiklet yolu işgallerine, duyurulamayan şikayetlere karşı 18 Ağustos’ta İstanbul’da bisikletli protesto eylemi gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Dikkat! Çocuğunuz 'balkon çocuğu' olabilir...

Güncelleme Tarihi 13.08.2013

Türkiye Ramazan Bayramı tatilinde sahil kentlerine akın ederken Kırklareli'nde 7 gençten oluşan GoGreenCamping ekibi, İğneada Longoz Ormanlarının korunmasına dikkat çekmek amacıyla Bayram tatillerini Longoz Ormanlarında geçirdiler.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.