TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dijital Girişimcilik Ödülleri ve Mobil Uygulama Fuarı

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

İstanbul Kalkınma Ajansı destek programı kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitenin düzenleyeceği Dijital Girişimcilik Ödülleri ve Mobil Uygulama Fuarı 25 Nisan 2014'te İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü'nde.

» Haberin Devamı

Genç Avrupalılar Çalışma Arkadaşlarını Arıyor!

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Genç Avrupalılar Kimdir?

Genç Avrupalılar Derneği, Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da görenleri birleştirmek için kurulan bir gençlik hareketidir! Türkiye’nin Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerinin daha iyi anlaşılmasına destek olmayı amaçlayan, Türkiye’de Avrupa değerlerinin benimsenmesini savunan, insan haklarını, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş bir oluşumdur.

» Haberin Devamı

İNTERAKTİVİST'in Son Durağı Ağrı!

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Yeşil Düşünce Derneği olarak yürüttüğümüz İnteraktivist Projesi ile hak ihlallerinin interaktif sözcüleriyle bir araya geliyoruz. İnternet aktivizmindeki deneyimlerimizi paylaşıyor, güçleniyor, hak ihlallerine karşı sesimizi yükseltiyoruz.

4 gün boyunca videoeylem nasıl yapılır, internet kampanyası nasıl kurgulanır, hak haberciliği nedir, yurttaş gazeteci diye kime denir öğrenmek için 7 farklı şehirde buluşuyoruz.
7 ilde gerçekleştirmekte olduğumuz online aktivizm atölyelerinde Diyarbakır, Trabzon ve Bursa, Mersin, İzmir ve Kayseri atölyelerini geride bıraktık; Son Durağımız Ağrı (17- 20 NİSAN) için yollara düşmeye hazırız. Ağrı için başvurularımız devam ediyor.

» Haberin Devamı

Çiğdemim Derneği'nde "Su ve Enerji" Sunumu

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

23 Mart Pazar akşamı saat 19:00 da Çiğdemim (Derneği) Kültürevi'nde (Çiğdem Mahallesi 1551. Cadde No: 14 - A) Dünya Su Günü kapsamında "Su ve Enerji" konusunda Sayın Hasan AKYAR'ın konuşmacı olacağı bir sunum ve söyleşi gerçekleşecektir.

» Haberin Devamı

Seçimlerde Demokratik Gözetim Hakkımızı Kullanmak İstiyoruz

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Sivil Toplum Örgütleri’nin seçim gözlemi yapması dünyanın birçok ülkesinde yasalarla güvence altına bir haktır. Bağımsız Seçim İzleme Platformu 2011 Genel Seçimleri öncesinde farklı tematik alanlarda çalışan 46 STÖ tarafından oluşturulmuştur. Eşit Haklar İçin İzleme Derneği (ESHİD) platformunun kordinasyonunu yapmaktadır. Platformun herhangi bir siyasi parti ile doğrudan veya dolaylı herhangi bir bağı yoktur. 

» Haberin Devamı

Söz Milletin -28

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Söz Milletin programına bu hafta Berkin Elvan’ın ölümünü ve ardından yaşananlar damgasını vurdu. Bu hafta ‘nereye gidiyoruz’u sorguladık!

» Haberin Devamı

Sualtı Araştırmaları Derneği

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) son iki yıl içerisinde Kaş- Kekova ‘da  “Sorumlu Amatör Balıkçılığa Geçiş” ve  Datça-Bozburun Yarımadası’nda “Sorumlu Balıkçılık Uygulamalarına Geçiş”  projelerini yürüttü. Proje çalışmaları 2014 yılının ilk çeyreğinde sonlanıyor.

» Haberin Devamı

İş İlanı - Eğitim Koordinatörü

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Genç Hayat Vakfı eğitim koordinatörü arıyor. Ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

» Haberin Devamı

5. Kentsel ve Bölgesel Araştırmalar Ağı Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 14.03.2014

Toplumsal Çeşitlilik: Yeni Söylem, Politikalar, Mekânsal Planlama ve Uygulamalar Paneli 16 – 18 Ekim 2014 tar,hlerinde Çankaya Üniversitesi'nde düzenlenecek.  Bildiri özetlerinin gönderilmesi için son tarih 30 Mart 2014

» Haberin Devamı

9. İnsan Hakları Okulu Başlıyor!

Güncelleme Tarihi 07.03.2014

Mazlumder İstanbul Şubesinin düzenlediği 9. insan hakları okulu başlıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.