Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

"Arhavi Arkabi'dir, Pazar Atina"

Güncelleme Tarihi 22.11.2013

Laz Kültür Derneği'den Kuyumcu, Lazca isimleri değiştirilen yerleşim alanlarının gerçek isimlerinin iadesi için başvuruda bulundu. Düzlük alanı olmamasına rağmen adı Çayırdüzü yapılan Ğvandi de bunlardan biri.

» Haberin Devamı

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2013 başlıyor!

Güncelleme Tarihi 22.11.2013

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2013, 22-23 Kasım'da İstanbul Yeditepe Üniversitesi'nde. Etkinliği, Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu beraber düzenliyor.

» Haberin Devamı

Türkiye'de İnternet Konferansı 2013

Güncelleme Tarihi 20.11.2013

1995'den beri her yıl düzenlenen "Türkiye'de İnternet Konferansı" bu sene İnternet Teknolojileri Derneği (INETD), İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü ile Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUYAMER) işbirliği ile İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Türkiye'de Internet ile ilgili grupları bir araya getirerek İnternet'i tüm boyutlarıyla tanıtmak, geliştirmek, tartışmak, İnternet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek gibi birçok amaçla düzenlenen konferansa sizi davet etmekten onur duyarız. 

» Haberin Devamı

STGM'den Nilüfer Belediye'sine Çalışma Ziyareti

Güncelleme Tarihi 18.11.2013

Projesi kapsamında Bursa’ya gelen Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

» Haberin Devamı

Etnofotografi Atölyesi

Güncelleme Tarihi 11.11.2013

Folklor Araştırmacıları Vakfı 8 hafta sürecek etnofotografi eğitimi düzenliyor.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 10

Güncelleme Tarihi 08.11.2013

Söz Milletin programının bu haftaki konusu “Yerel Seçimler ve Yerinden Yönetim”. Ayrıca bu 10. Programımızda Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nu da ele aldık.

» Haberin Devamı

Türkiye'de ve Dünyada Seçim Sistemleri

Güncelleme Tarihi 05.11.2013

Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı (TOHAV) ve Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMER) tarafından İstanbul'da “Türkiye’de ve Dünyada Seçim Sistemleri” konulu bir panel düzenlenmektedir.

» Haberin Devamı

Gençler Nasıl bir Belediye Başkanı İstiyor?

Güncelleme Tarihi 31.10.2013

Gençlik ve Değişim Derneği Diyarbakır'daki 18-30 yaş arasındaki gençlerin toplumsal hayata katılımı ve yerel seçimlerdeki eğilimlerini ölçmek amacıyla bir anket hazırladı.

Anket, "Diyarbakır'da gençler nasıl bir belediye başkanı istiyor?" sorusuna cevap bulabilmeyi umuyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplumda Yeni Yaklaşımlar Konferansı - 21-22 Kasım 2013

Güncelleme Tarihi 31.10.2013

TÜSEV, Sabancı Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı desteğiyle 21-22 Kasım 2013 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi ev sahipliğinde iki günlük “Sivil Toplumda Yeni Yaklaşımlar Konferansı”nı düzenleyecektir.

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Çok Yakında Açılıyor!

Güncelleme Tarihi 25.10.2013

Kadın, Genç ve Engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, bu hedef kitlelere yönelik çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının projelerini desteklemek için 2014 Toplumsal Gelişme Hibe Programı’nı başlatıyor. Hibe Programı 3 Ocak 2014 itibariyle Sabancı Vakfı web sayfası üzerinden (www.sabancivakfi.org) başvurulara açılacak, 21 Şubat 2014 tarihinde ise başvurulara kapatılacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.