TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Toplum Afet Platformu: Soma için Bilgi Paylaşımı Toplantısı

Güncelleme Tarihi 20.05.2014

Değerli STK Temsilcileri,

Soma'daki maden faciasının acı sonuçlarını hepimiz yakından takip ediyoruz.
Resmi kaynaklara göre can kaybının 301 olarak belirtildiği, arama kurtarma çalışmalarının sonlandırıldığı Soma maden faciası nedeniyle bölgeye yardım ve sosyal koruma amaçlı birçok sivil toplum kuruluşunun gittiğini ya da gitmek için hazırlanmakta olduğunu biliyoruz. SİTAP Kurucu Yürütme Kurulu Üyesi Hayata Destek Derneği'nin hazırladığı Soma Haftalık Durum Raporu'nu ekte bulabilirsiniz.

İhtiyaca yönelik ve etkin bir toparlanma ve iyileştirme süreci için bilgi paylaşımı ortamının sağlanması amacıyla Sivil Toplum Afet Platformu olarak, 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 13.30'da Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Toplantı Odası'nda bir toplantı düzenliyoruz.

» Haberin Devamı

STK’ların Deneyimleri Açısından Türkiye’deki Suriyelilerin İnsan Hakları: Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması

Güncelleme Tarihi 12.05.2014

STK’ların Deneyimleri Açısından Türkiye’deki Suriyelilerin İnsan Hakları: Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması 22-23 Mayıs’ta Ankara’da düzenleniyor. Etkinliğin amacı, bu alanda çalışan STK’lar açısından sivil toplum ortamını ele almak, fırsatları ve engelleri  ortaya çıkararak, işbirliği alanlarını keşfetmek.

» Haberin Devamı

LGBTİ Bireylerin Ruh Sağlığına Erişimi Kolaylaşıyor

Güncelleme Tarihi 09.05.2014

SPoD, LGBTi bireylerin gündelik hayatta, aile, okul, arkadaş, iş çevresinde karşılaştıkları baskı, ayrımcılık ve şiddet gibi sorunlarla baş etmelerini sağlamada gönüllü ruh sağlığı uzmanları aracılığı ile psikolojik destek ve danışmanlık alabilmelerini kolaylaştırıyor.

» Haberin Devamı

AB’ye Uyum Özel Vurgusu ile Politika Analizi Bölgesel Eğitimi

Güncelleme Tarihi 07.05.2014

ETNAR-“Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Enerji ve Doğal Kaynakların Sürdürülebilir Kullanımı için Savunuculuk STK Ağları” Projesi kapsamında AB’ye Uyum Özel Vurgusu ile Politika Analizi Bölgesel Eğitimi düzenleniyor

» Haberin Devamı

16. Türkiye Kuş Konferansı İstanbul’da

Güncelleme Tarihi 30.04.2014

3. Havalimanı, 3. Köprü, Kanal İstanbul gibi yapılaşma projelerinin tehdidi altındaki İstanbul, Mayıs ayında “16. Türkiye Kuş Konferansı”na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

» Haberin Devamı

Things Nisan Buluşması: Dijital Hikaye Anlatıcılığı

Güncelleme Tarihi 16.04.2014

Hikaye anlatıcılığının başlangıcı insanın varlığı kadar eski. İnsanoğlu derdini, sevincini, coşkusunu, kendi meselesini bir şekilde dışa vurmanın, paylaşmanın yollarını aramış yıllarca. Böylelikle hikayeler dilegelmiş…Masallar, türküler, fotoğraflar, filmler, şiirler…

Teknolojinin merakımızı işgal ettiği günümüzde ise araçlar arttıkça, birbirimize bağlandıkça, topluluk haline geldikçe anlattığımız hikayeler renkleniyor ve yüreğimizin çarptığı meselenin sadece bizim meselemiz olmadığını anlamamızı sağlıyor. Bazen dünyanın taaa öte ucundan insanları bir araya getiriyor ve bağlıyor.

İşte Net2Ist buluşmalarının devamı niteliğinde olan ilk ‘things’ buluşmasında konumuz ‘dijital hikaye anlatıcılığı’. Eğer toplumsal konulara ve/veya sosyal teknolojilere ilgi duyan ve/veya bu alanda çalışan biriysen ve hikayeni dijital olarak anlatmak için ilham hiç fena olmaz diyorsan bu davet sana.

» Haberin Devamı

Ankara'da Kurumsal Sosyal Medya İletişimi Eğitimi - 19 Nisan Cts - 13:00 - Hayat Sende Gençlik Akademisi

Güncelleme Tarihi 15.04.2014

19 Nisan'da saat 13'te, Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği'nde yapılacak olan Kurumsal Sosyal Medya İletişimi eğitimine başvurular başladı.

BAŞVURMADAN ÖNCE:
Bu eğitim Ankara'da Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği ofisinde gerçekleştirilecektir. Ankara dışından başvuru yaparken yolculuk, konaklama, yeme ve içme gibi masraflarınızı karşılamak durumunda olduğunuzu UNUTMAYIN.

» Haberin Devamı

6. STK Günleri Etkinliği: STK’lar Markalaşma ve Teknoloji

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliğinde kurulan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından her yıl düzenlenen, Sivil Toplum Günlerinin 6.sı bu yıl 15 Mayıs 2014 tarihinde “STK’lar Markalaşma ve Teknoloji” teması ile Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecektir.

» Haberin Devamı

Ulusal Engelliler Sağlık Çalıştayı Başvuruları Başladı. 7-10 Mayıs/Adana

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Eylem 5.1 projeleri kapsamında Talasemi Federasyonu olarak, engelli sağlık politikalarının tartışılacağı Genç Engelliler Sağlık Çalıştayı düzenlenecektir. Ulusal Genç Engelliler Sağlık Çalıştayı kapsamında engellilere yönelik sağlık politikalarının tartışıldığı atölyeler, söyleşiler ve sunumlar gerçekleştirilecektir.

» Haberin Devamı

Volumeteer.org Social Tools stajyerler arıyor

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Volumeteer.org Social Tools uzun dönemli gönüllü çalışacak stajyerler aramaktadır. Stajyerlerin ofisin günlük rutin işlerinde yardımcı olması, veri girişi yapması, yeni gönüllü gönderilecek ülkelere ilişkin araştırmalar yapması beklenmektedir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.