Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kolombiya Üniversitesi Tarihi Diyalog Burs Programı 2014 – 2015 Dönemi İçin Başvuruları Kabul Ediyor!

Güncelleme Tarihi 05.02.2014

Açık Toplum Vakfı’nın desteği ile 2013 – 2015 yılları arasında Türkiye’den iki bursiyer kabul edecek olan Kolombiya Üniversitesi İnsan Hakları Enstitüsü, 2014 – 2015 dönemi için başvuruları açtı. 

» Haberin Devamı

İnteraktivist'in Son Durakları Kayseri ve Ağrı !

Güncelleme Tarihi 04.02.2014

Yeşil Düşünce Derneği olarak yürüttüğümüz İnteraktivist Projesi ile 7 ilde gerçekleştirmekte olduğumuz online aktivizm atölyelerinde Diyarbakır, Trabzon ve Bursa, Mersin atölyelerini geride bıraktık; Kayseri (1-4 MART) ve Ağrı (12-15 NİSAN) için yollara düşmeye hazırız. Bu 2 şehir için başvurularımız devam ediyor.

» Haberin Devamı

Heteronormatif Olmayan Bir Sosyal Hizmet Mümkün

Güncelleme Tarihi 26.12.2013

Kaos GL Sosyal Hizmet Çalışma Grubu, sosyal hizmet alanına ilişkin ilk yayınını hazırladı.

» Haberin Devamı

Engelsiz Yaşam Koçluğu Eğitimi

Güncelleme Tarihi 26.12.2013

Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği, başta Kocaeli Kent Konseyi olmak üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı birlikteliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın da desteğini alarak  “Engelsiz Yaşam Koçluğu” eğitimi almaya başladı. Üç hafta devam edecek bu eğitimin sonunda, katılımcılara sertifika verilecek.

» Haberin Devamı

Yoldaş ve Kurban: At

Güncelleme Tarihi 17.12.2013

En eski devirlerden bu yana ar sadık bir yoldaş olduğu gibi kurban olarak da sunulmuştur. Bugün, Anadolu'da iki köyde hala at kurbanı geleneği sürdürülmektedir.

» Haberin Devamı

Heybemden Masallar

Güncelleme Tarihi 12.12.2013

Folklor Araştırmacıları Vakfı tarafından gerçekleştirilen "Heybemden Masallar" 5 gün sürecek bir etkinlik kapsamında Ankara’da masal severlerle buluşuyor. Etkinlikte, sözlü kültürün önemli unsurlarından olan masallar ve masal anlatma geleneği yeniden yaşanacak; bizleri çocukluğumuza götürecek ve çocukları günümüz teknoloji dünyasından biraz olsun uzaklaştırıp, masalların gizemli dünyasına adım atmış olacağız.

» Haberin Devamı

Erkeklerden Erkeklikler Üzerine Bir Sergi: BİRKAÇ ERKEK

Güncelleme Tarihi 12.12.2013

PASAJ
13-22 Aralık 2013

SOGEP çatısı altında Erkek Muhabbeti adıyla çalışmalar yürüten erkekler, 13- 22 Aralık tarihleri arasında erkeklikler üzerine bir sergi düzenliyor: BİRKAÇ ERKEK. Sergi Pasaj Ortak Alan işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Erkek Muhabbeti, mevcut cinsiyet rejimine karşı 'erkeklik' sorgulamalarını bu sefer sanat üzerinden yapıyor. BİRKAÇ ERKEK, erkeklerin hem özel hem kamusal alandaki suç ortaklıkları üzerine sanatsal bir 'deneme.'

» Haberin Devamı

Türkiye İçin Sürdürülebilir Dönüşüm Zamanı: Yazım Gereci ve Yapıştırıcı Toplama Birlikleri İle Türkiye’de Bir İlke İmza Atıyoruz

Güncelleme Tarihi 11.12.2013

TerraCycle ve BIC ortaklığıyla Türkiye genelinde bütün okulların katılımına açık olarak başlatılan Yazım Gereci ve Yapıştırıcı Toplama Birlikleri ile öğrenciler yaşadıkları toplumu daha temiz ve sağlıklı bir hale getirirken aynı zamanda  topladıkları her bir atık kalem  karşılığında bağış kazanacaklardır. Kazanılan bu bağışlar ile gençlerimiz bir köy okulumuzun eğitim olanaklarının iyileştirilmesine de katkı sağlamış olacaklardır. Toplanılan her bir atık ileri ve geri dönüşüm yöntemleri ile yeni ürünlere dönüştürülmektedir. Ayrıca bu birliklerin bir parçası olurken BIC Toplama Yarışması’na da otomatik olarak katılmış olacaklar ve okullarına bir LED TV kazandırmak için yarışacaklardır. Bu yarışmamıza ek olarak bir Dizayn Yarışmamız olacak, ve en güzel ve kullanışlı toplama kutusunu tasarlayan okul sınıf kullanımı için bir Notebook Bilgisayar kazanacaktır.

» Haberin Devamı

kaosGL.org Kürtçe Yayında

Güncelleme Tarihi 11.12.2013

kaosGL.org, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Kürtçe sitesini yayına soktu. LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hak ve özgürlükleriyle ilgili çalışma hayatından eğitime, sağlıktan feminizme ve ekolojiye pek çok habere Kürtçe erişilebilecek.

» Haberin Devamı

Sokak Hayvanlarına Ev Yapımı Barınak

Güncelleme Tarihi 11.12.2013

Soğuk hava ve karla birlikte sokakta yaşayan hayvanlar da zor durumda kalıyor. Evde yapılabilecek küçük barınakla birçok sokakta yaşayan hayvanın hayatı kurtulabilir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.