Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

SGDD Çalışma Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 03.04.2014

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD), International Medical Corps işbirliği ile yürüttüğü proje kapsamında Suriyeli sığınmacılara yönelik Gaziantep’te bir destek merkezi kurmaktadır.

10 ay sürecek proje çerçevesinde Psikososyal Destek, Danışmanlık ve Eğitim alanlarına yönelik çalışmaların yürütüleceği destek merkezinde aşağıdaki pozisyonlarda görev alabilecek çalışma arkadaşları aranmaktadır.

» Haberin Devamı

"30 Mart Seçimlerinde Bağımsız Gözlem Hakkımızı Kullanıyoruz"

Güncelleme Tarihi 25.03.2014

Dünyanın bir çok ülkesinde seçimler, devletlerarası örgütler, uluslararası sivil toplum örgütleri ve seçimlerin yapıldığı ülkedeki sivil toplum örgütleri tarafından izlenmekte ve raporlanmaktadır. Bağımsız seçim gözlemi faaliyetinin yapılıyor olması seçimlerin ulusal ve uluslararası kamuoyunda meşruiyetini belirleyen temel kriterler arasındadır.

Türkiye’de farklı tematik alanlarda çalışan sivil toplum örgütleri tarafından 2011 yılında Bağımsız Seçim İzleme Platformu oluşturulmuştur. Platformumuzun hiçbir siyasi parti ile doğrudan veya dolaylı herhangi bir ilişkisi yoktur. Platformumuz Türkiye’deki seçimleri kadın, engelli, farklı etnik köken ya da dini inanç sahibi, LGBTİ, okuma yazma bilmeyen ve Türkçe bilmeyen seçmenlerin çeşitli insan hakları sözleşmelerinde güvence altına alınan seçme ve seçilme hakkına erişimini uluslararası standartlar çerçevesinde izlemektedir. Platformumuz adına Yüksek Seçim Kurulu’na hem 2011 seçimleri öncesinde hem de 30 Mart seçimleri için bağımsız gözlemcilik yapma izni başvurusunda bulunulmuş ancak başvurularımız reddedilmiştir.

» Haberin Devamı

TÜSEV İletişim Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Adayların başvurularını 31 Mart 2014, saat 18.00'e kadar rusen@tusev.org.tr adresine göndermelerini rica ederiz. Lütfen e-mail konu başlığına “Communications Coordinator” yazınız. Başvuru koşulları ve adaylardan beklenen dokümanlara buradan ulaşabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Dijital Girişimcilik Ödülleri ve Mobil Uygulama Fuarı

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

İstanbul Kalkınma Ajansı destek programı kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitenin düzenleyeceği Dijital Girişimcilik Ödülleri ve Mobil Uygulama Fuarı 25 Nisan 2014'te İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü'nde.

» Haberin Devamı

Genç Avrupalılar Çalışma Arkadaşlarını Arıyor!

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Genç Avrupalılar Kimdir?

Genç Avrupalılar Derneği, Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da görenleri birleştirmek için kurulan bir gençlik hareketidir! Türkiye’nin Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerinin daha iyi anlaşılmasına destek olmayı amaçlayan, Türkiye’de Avrupa değerlerinin benimsenmesini savunan, insan haklarını, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş bir oluşumdur.

» Haberin Devamı

İNTERAKTİVİST'in Son Durağı Ağrı!

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Yeşil Düşünce Derneği olarak yürüttüğümüz İnteraktivist Projesi ile hak ihlallerinin interaktif sözcüleriyle bir araya geliyoruz. İnternet aktivizmindeki deneyimlerimizi paylaşıyor, güçleniyor, hak ihlallerine karşı sesimizi yükseltiyoruz.

4 gün boyunca videoeylem nasıl yapılır, internet kampanyası nasıl kurgulanır, hak haberciliği nedir, yurttaş gazeteci diye kime denir öğrenmek için 7 farklı şehirde buluşuyoruz.
7 ilde gerçekleştirmekte olduğumuz online aktivizm atölyelerinde Diyarbakır, Trabzon ve Bursa, Mersin, İzmir ve Kayseri atölyelerini geride bıraktık; Son Durağımız Ağrı (17- 20 NİSAN) için yollara düşmeye hazırız. Ağrı için başvurularımız devam ediyor.

» Haberin Devamı

Çiğdemim Derneği'nde "Su ve Enerji" Sunumu

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

23 Mart Pazar akşamı saat 19:00 da Çiğdemim (Derneği) Kültürevi'nde (Çiğdem Mahallesi 1551. Cadde No: 14 - A) Dünya Su Günü kapsamında "Su ve Enerji" konusunda Sayın Hasan AKYAR'ın konuşmacı olacağı bir sunum ve söyleşi gerçekleşecektir.

» Haberin Devamı

Seçimlerde Demokratik Gözetim Hakkımızı Kullanmak İstiyoruz

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Sivil Toplum Örgütleri’nin seçim gözlemi yapması dünyanın birçok ülkesinde yasalarla güvence altına bir haktır. Bağımsız Seçim İzleme Platformu 2011 Genel Seçimleri öncesinde farklı tematik alanlarda çalışan 46 STÖ tarafından oluşturulmuştur. Eşit Haklar İçin İzleme Derneği (ESHİD) platformunun kordinasyonunu yapmaktadır. Platformun herhangi bir siyasi parti ile doğrudan veya dolaylı herhangi bir bağı yoktur. 

» Haberin Devamı

Söz Milletin -28

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Söz Milletin programına bu hafta Berkin Elvan’ın ölümünü ve ardından yaşananlar damgasını vurdu. Bu hafta ‘nereye gidiyoruz’u sorguladık!

» Haberin Devamı

Sualtı Araştırmaları Derneği

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) son iki yıl içerisinde Kaş- Kekova ‘da  “Sorumlu Amatör Balıkçılığa Geçiş” ve  Datça-Bozburun Yarımadası’nda “Sorumlu Balıkçılık Uygulamalarına Geçiş”  projelerini yürüttü. Proje çalışmaları 2014 yılının ilk çeyreğinde sonlanıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.