Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

6. STK Günleri Etkinliği: STK’lar Markalaşma ve Teknoloji

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliğinde kurulan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından her yıl düzenlenen, Sivil Toplum Günlerinin 6.sı bu yıl 15 Mayıs 2014 tarihinde “STK’lar Markalaşma ve Teknoloji” teması ile Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecektir.

» Haberin Devamı

Ulusal Engelliler Sağlık Çalıştayı Başvuruları Başladı. 7-10 Mayıs/Adana

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Eylem 5.1 projeleri kapsamında Talasemi Federasyonu olarak, engelli sağlık politikalarının tartışılacağı Genç Engelliler Sağlık Çalıştayı düzenlenecektir. Ulusal Genç Engelliler Sağlık Çalıştayı kapsamında engellilere yönelik sağlık politikalarının tartışıldığı atölyeler, söyleşiler ve sunumlar gerçekleştirilecektir.

» Haberin Devamı

Volumeteer.org Social Tools stajyerler arıyor

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Volumeteer.org Social Tools uzun dönemli gönüllü çalışacak stajyerler aramaktadır. Stajyerlerin ofisin günlük rutin işlerinde yardımcı olması, veri girişi yapması, yeni gönüllü gönderilecek ülkelere ilişkin araştırmalar yapması beklenmektedir.

» Haberin Devamı

"Nefret" Belgeseli Seyirciyle Buluşuyor

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Türkiye’de nefret suçları üzerine bir sözlü tarih çalışması olan “Nefret” belgeseli, 25 Nisan'da Kadıköy Tasarım Atölyesi'nde (TAK) gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

NHC:İÖG Politika Notu / Demokratikleşme Yolunda Önemli bir Dönüm Noktası- Cem evlerinin İbadet Yeri Statüsü

Güncelleme Tarihi 09.04.2014

Türkiye yeniden reform sürecine dönerken, Norveç Helsinki Komitesi: İnanç Özgürlüğü Girişimi olarak insan hakları bakış açısıyla toplumsal tartışmaya katkıda bulunmak amacıyla hazırladığımız politika notuna buradan ulaşabilirsiniz.

Cem evlerinin ibadet yeri olarak tanınmaması, din veya inanç özgürlüğü hakkına ve Türkiye’nin en büyük din veya inanç azınlığını oluşturan Alevi toplumunun kimliğine ciddi bir müdahale olarak devam etmektedir. İbadet yeri kurma hakkı, Türkiye’nin de korumakla yükümlü bulunduğu uluslararası hukuk tarafından korunan temel bir insan hakkıdır.

Ne var ki, cem evlerine ilişkin karar ve politikaların ilahiyat açısından meşruiyet, ulusal birlik ve güvenlik kaygılarıyla oluşturulduğu görülmektedir.

» Haberin Devamı

İzmir’de gençler için insan hakları eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.04.2014

Sosyal Değişim Derneği ve Anne Frank House işbirliği ile gençlere yönelik gerçekleştirilecek olan bu seminer, Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı mirası kullanarak, toplumda insan hakları bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 

İkinci Dünya Savaşı sırasında ırkçılığa dayalı ayrımcılığa maruz kalmış olan ve hikâyesi ölüm kampında son bulan Anne Frank’ın hayatıyla ilgili sergi, eğitimlerde bize rehberlik edecek. Soykırım, önyargı, ırkçılık, insan hakları ihlalleri konularında, 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) sergi ve eğitim salonunda gerçekleşecek olan seminerde, “Anne Frank House Uluslararası Rehberlik Eğitimi Sertifikası” alabilir ve Amsterdam’da 2014’te gerçekleşecek olan “Uluslararası Anne Frank Etkinliklerini”ne katılmaya hak kazanabilirsiniz.

» Haberin Devamı

İzmir’de öğretmenler, öğretmen adayları ve eğitimciler için insan hakları eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.04.2014

Sosyal Değişim Derneği, Anne Frank House ve ABD Holocaust Memorial Museum işbirliği ile öğretmen adayları ve eğitimciler için gerçekleştirilecek olan bu seminer, Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı mirası kullanarak, toplumda insan hakları bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Seminer hakkında: Katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları konusunda, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş yeni eğitim teknikleri tanıtılacaktır. Geçmişteki insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve önyargının oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacaktır. Aktif katılım içeren seminerde, katılımcılar karşılıklı etkileşimle çalışmalar gerçekleştirecek ve ileride kendi çalışmalarında kullanabilecekleri materyaller sağlanacaktır.

» Haberin Devamı

Anadolu Jam: “Yaşamı dönüştürenler için bir buluşma”

Güncelleme Tarihi 08.04.2014

21-28 Haziran 2014 Bayramiç, Kazdağı


Toplumsal değişim ve/veya bireysel dönüşümle ilgili niyeti olan 18-35 yaşları arasında bir genç misiniz?


O zaman davetimiz size...

» Haberin Devamı

Tepeli Pelikan'ı Koruyoruz Projesi Başladı

Güncelleme Tarihi 04.04.2014

WWF-Türkiye’nin, biyolojik çeşitliliği korumayı amaçlayan yerel sivil toplum kuruluşlarının projelerini desteklemek için başlattığı Türkiye’nin Canı Programı kapsamında desteklenen projelerin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

» Haberin Devamı

Meandros Platformu, Latmos Civarındaki Köyleri Gezdi

Güncelleme Tarihi 04.04.2014

Beşparmak Dağları (LATMOS)’nın, Milli Park olması için kurulan Maiandros Platformuna üye sivil toplum örgütleri maden sorunlarının yaşandığı 3 köyde incelemelerde bulundu.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.