Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Bozcaada'da Uluslararası Ekolojik Filmler Festivali düzenleniyor!

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali , 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleşecek. Festivale çektiğiniz bir belgeselle katılmak istiyorsanız, son başvuru tarihi 15 Ağustos.
Festivalin daimi teması "Ekoloji"

» Haberin Devamı

Sığınmaevlerindeki kadınların gizlilik kuralı bozulmadan oy kullanması mümkün kılınsın

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi, gelecek yıl da genel seçimler duruyor. Üzgünüz, görülüyor ki sığınmaevinde yaşayan kadınların en doğal seçme hakkını kimlikleri ifşa edilmeden güvenlik içerisinde kullanabilmelerini sağlayacak, yasal düzenlemelerin yapılmasına ilişkin herhangi bir adım atılması yine söz konusu değil.

Biz Kadın Çalışmaları Derneği olarak toplumun en büyük sorunlarından birisi olan şiddetin doğurduğu sonuçlardan kurtulmak için geldikleri sığınakta “kadınların yok sayılarak ötekileştirilmesine” karşı duruyor ve tüm duyarlı kurum ve kişileri kampanyamızı desteklemeye davet ediyoruz.

» Haberin Devamı

Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları Projesi Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

“Genç Sağlık Savunucuları, Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları” Projesi kapsamında Ankara, İstanbul, Muş ve Mardin’de 100 kişiye sağlık ve kanser okuryazarlığı eğitimi verildi.

» Haberin Devamı

TEMA Vakfı Gönüllü İl Temsilcileri Arıyor!

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

TEMA Vakfı Bayburt, Batman, Düzce, Elazığ, Isparta, Kars ve Şanlıurfa’da Gönüllü İl Temsilcileri Arıyor!

» Haberin Devamı

Geleceğin Kadın Liderleri Projesine Başvurular Başlıyor

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

KAGİDER’in Sanofi’nin desteği ile hayata geçirdiği; genç kadınların yeteneklerini geliştirerek geleceğin liderleri olmalarını amaçlayan Geleceğin Kadın Liderleri projesine başvurular başlıyor.

Genç kadınların iş arama süreçlerini kolaylaştırarak, toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmek amacıyla 2010 yılında başlatılan proje, beşinci yılında da genç kadınların iş arama süreçlerini kolaylaştırarak, toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmeyi ve profesyonel iletişim ağlarını genişletmeyi amaçlıyor.

» Haberin Devamı

Roman Bütünleşme Ödülü, 2014

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

Roman Bütünleşme Ödülü ile Avrupa Komisyonu, Batı Balkanlar ve Türkiye'de Roman toplulukların sosyal entegrasyonunu destekleyen sivil toplum örgütlerinin kararlılıklarını onore etmeyi ve iyi uygulamalar ve fikirlere görünürlük kazandırmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası harcamalarının şeffaflığı

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

“Cumhurbaşkanı Devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eder; Anayasanın uygulanmasını, Devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir.” Anayasa Madde 104

Cumhurbaşkanını seçmek için Ağustos ayında ilk defa sandık başına gideceğiz. Bu seçimlerle birlikte siyaset alanında yeni bir dönemi başlatmış olacağız. Yeni dönemde vatandaşlar olarak bizlerin de demokrasimizin güçlenmesi için önerilerimizi ortaya koymamızın önemli bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz.

  • Farklı paydaşların uzlaştıkları noktaları vurgulayacak şekilde yeni dönem için önerilerin geliştirilmesi
  • Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası harcamalarının şeffaflığının sağlanması için

Yeni Denge / Yeni Denetleme Kampanyamızı Denge ve Denetleme Ağı olarak Haziran ayında başlatıyoruz.

» Haberin Devamı

Söz milletin - 43

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

Türkiye küçük Millet Meclisleri’ni ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni takip ettiğimiz SÖZ MİLLETİN, 43. bölümüyle karşınızda! TBMM’de torbalar birbirini izlerken küçük Meclislerde Haziran Ortak Payda Raporu tamamlandı. 

» Haberin Devamı

Çocuğa Karşı Cinsel Şiddeti Durdurmak İçin Beş'te Bir Kampanyası

Güncelleme Tarihi 27.06.2014

Çocuklara cinsel istismar bütün dünyada önemli bir sorun. Avrupa Konseyi’nin rakamlarına göre Avrupa’da her 5 çocuktan birinin cinsel istismar ya da sömürü riski altında olduğu biliniyor. Avrupa Konseyi’nin 5te1 kampanyası bu acı gerçeği ortadan kaldırmaya yöneliktir.

» Haberin Devamı

“iklimi değil, sistemi değiştireceğiz”

Güncelleme Tarihi 26.06.2014

Su Hakkı Kampanyası’nın bileşenlerinden olan Küresel Eylem Grubu (KEG) 28 Haziran tarihinde iklim aktivistlerini toplantıya çağırıyor.  “Dünya liderleri” olarak adlandırılan ama iklim lideri olamayanların zirvesi bu sene  20-21 Eylül tarihlerinde yapılacak. Zirvenin gerçekleştiği tarihlerde, yüzlerce şehirde karşı zirveler de yapılacak.  Karşı zirvenin örtülenmesi için ilk toplantı 28 Hairan’da. KEG’in toplantı çağırısı aşağıda.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.