Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

#dikkatlipazartesi Hareketi Büyüyor!

Güncelleme Tarihi 08.07.2014

Slow Food Türkiye / Fikir Sahibi Damaklar ve takipçilerinin, "haftada en az bir kez hiçbir şey satın almadan yaşayalım" diyerek, pazartesi gününü "hiçbir şey satın almama" günü ilan etmeleriyle başlayan hareket büyüyor. 

» Haberin Devamı

Dünya Organik Kongresi İstanbul’a geliyor

Güncelleme Tarihi 08.07.2014

Üç yılda bir dünyanın farklı ülkelerinde, IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) tarafından düzenlenen Dünya Organik Kongresi, 13-15 Ekim 2014 tarihlerinde, Buğday Derneği organizasyonuyla, İstanbul’da gerçekleşiyor.

» Haberin Devamı

SGDD Program Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD), International Medical Corps ile ortaklaşa ve UNICEF’in desteği ile İstanbul, Gaziantep ve İzmir’de Suriyeli sığınmacılara yönelik gerçekleştireceği 9 aylık projede yürütülecek çalışmalar için aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşları aranmaktadır.

Pozisyon: Program Koordinatörü
Süre: 12 ay
Pozisyon türü: Tam zamanlı
Şehir: Ankara (1 kişi)
Son başvuru: 15 Temmuz
İşe başlama Tarihi: Temmuz

» Haberin Devamı

Yaşam Okulu bu seneki ilk katılımcılarını ağırladı

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

2010 yılından beri Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Çamtepe Eğitim Merkezi‘nde düzenlenen Yaşam Okulu bu sene dört ayrı haftadan oluşuyor. 29.06-04.07 tarihleri arasında ilki gerçekleşen bu deneyim haftaları; katılımcılara dinlenme, çalışma ve öğrenmenin bir arada olduğu, hayatın olması gereken bütünsel halini yaşatıyor.

» Haberin Devamı

Alakır'daki canlılar desteğinizi bekliyor!

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Senelerdir hep birlikte dayanışma içinde verdiğimiz yaşam mücadelesinin hukuksal ayağında elde ettiğimiz, Alakır Vadisi'nin "1. Dereceden Doğal SİT Alanı" kapsamında koruma altına alınma kararının yürürlülüğe girebilmesi için, ilgili yürütme organı olan 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü' tarafından tescillenerek ilan edilmesi gerekiyor.

» Haberin Devamı

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Kuruldu

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz adına Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) kuruldu. Vakfın amaçlarından biri de,’toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması’ olacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda kurucular olarak Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şehap Korkmaz, ağabeyi Gürkan Korkmaz ile kız kardeşleri Aylin Taktuk ve Melike Çakırkaya’nın isimleri yer aldı.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 44

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Türkiye küçük Millet Meclisleri’ni ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni takip ettiğimiz SÖZ MİLLETİN, 44. bölümüyle karşınızda! Bu hafta havalar mı sıcak yoksa gündem mi bilemedik? Kararı siz verin!

» Haberin Devamı

Başkent Kadın Platformu'nun Adresi Değişti

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

1995'ten bu yana faaliyetlerini sürdüren Başkent Kadın Platformu'nun adresi aşağıdaki gibi değişti:

GMK Bulvarı No:106/4 Maltepe/ANKARA
Telefon: 0(312)231 99 21
Fax: 0(312) 232 12 50
E-Posta : info@baskentkadin.org - bilgi@baskentkadin.org

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Ankara Bilgilendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi 04.07.2014

Hrant Dink Vakfı’nın iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla oluşturduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında hayata geçen Türkiye-Ermenistan Burs Programı ve Ermenistan’da programa ev sahipliği yapacak 25 Ev Sahibi Kuruluş ve önerdikleri programlar ile ilgili Ankara’da yapacağımız bilgilendirme toplantısında sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

» Haberin Devamı

SGDD Arapça Tercümanlar Arıyor

Güncelleme Tarihi 04.07.2014

Sığanmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği 22 şehirde Arapça tercümanlar arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.