Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Siber Ortamda Çocuklara Yönelik Cinsel Suçlarla Mücadele Eğitimi

Güncelleme Tarihi 22.08.2014

Çocuklara Yönelik Ticari ve Cinsel Sömürüyle Mücadele Ağı, İstanbul'da 1 Eylül tarihinde Siber Ortamda Çocuklara Yönelik Cinsel Suçlarla Mücadele Eğitimii düzenliyor. Son başvuru tarihi 25 Ağustos.

» Haberin Devamı

Doğal Olarak Genciz! Ekolojik Okuryazarlık Projesi Eğitmenlerini Arıyor!

Güncelleme Tarihi 22.08.2014

2013 yılında başlayan Doğal Olarak Genciz! Ekolojik Okuryazarlık Projesi, eğitmen eğitimi çağrısıyla karşınızda.

Doğal Olarak Genciz!, TOG Vakfı ve Yuva Derneği ortaklığında yürütülen, Türkiye’nin gençlere yönelik ilk ekolojik okuryazarlık projesidir.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Temelli Polis İzleme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 22.08.2014

Kolluk kuvvetlerinin uluslararası insan hakları standartları çerçevesinde hareket etmesi ve tüm eylemlerini bu çerçevede gerçekleştirmesi insan haklarının korunması için en önemli koşullardan biridir. Uluslararası Af Örgütü uzun yıllardır dünyada kolluk kuvvetlerinin hak temelli örgütlerce izlenmesi ve ihlallerin raporlanması sürecinde sivil toplum kuruluşlarına destek sunmaktadır. Bu çerçevede Türkiye'deki kolluk kuvvetleri kaynaklı insan hakları ihlallerini izleyen ve raporlayan örgütler ve bu alanda çalışma başlatmak isteyen örgütlere yönelik olarak bir " İnsan Hakları Temelli Polis İzleme Eğitimi" gerçekleştirilecektir.

» Haberin Devamı

12. Türkiye Eczacılık Kongresi'ne STÖ'ler Davetli

Güncelleme Tarihi 21.08.2014

Türk Eczacıları Birliği olarak, 25-27 Eylül 2014 tarihleri arasında Ankara Congresium Kongre Merkezi’nde yapacağımız 12 inci Türkiye Eczacılık Kongresi’nin sosyal sorumluluk alanında ücretsiz temin edeceğimiz alanda stand açarak katılımınız, derneğinizi ve çalışmalarınızı Kongreye tüm Türkiye’den katılacak olan yaklaşık 1.000 eczacı, akademisyen ve öğrenciye tanıtmanız bizleri son derece mutlu edecektir.

» Haberin Devamı

LGBTİ'lerle İlgili Ayrımcılık Araştırması İçin Katılımcılar Aranıyor

Güncelleme Tarihi 20.08.2014

LGBTİ’lerin uğradığı ayrımcılık ve damgalanmanın, bireylerin sosyal hayatlarına nasıl yansıdığına da ortaya çıkarmayı amaçlayan ruh sağlığı araştırması için tüm dünyadan katılımcılar aranıyor.

» Haberin Devamı

Merit Eğitim Derneği'nden Proje Hazırlama ve Döngüsü Eğitimi

Güncelleme Tarihi 19.08.2014

Merit Eğitim Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan eğitim Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği'nin Ankara'daki ofisinde gerçekleştirilecektir. Katılımcıların herhangi bir şekilde masrafları karşılanmayacaktır.
Eğitim Tarihi: 23 Ağustos 2014
Saat: 10.00-17.00
Adres: Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği Konur 2 Sok. No: 31/1 Kızılay/ANKARA

» Haberin Devamı

Senin Hakkın Gençlik Hakkı Projesi’nden Aktivist Eğitim Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.08.2014

Senin Hakkın Gençlik Hakkı projesi, Gençlik Örgütleri Forumu hakkında bilgilendirme yapmak ve yereldeki gençlik örgütlerinin kapasitelerini geliştirmek için toplantılar ve eğitimler yürütecek genç aktivistler arıyor! 12 Ağustos Birleşmiş Milletler Uluslararası Gençlik Günü’nü kutlarken, gençlerin haklarını öğrenmek, yaygınlaştırmak ve savunmak üzere gençleri davet ediyoruz!

» Haberin Devamı

Ankara Oyuncak Kütüphanesi Gönüllü Takım Arkadaşlarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 19.08.2014

Eğer sizde dezavantajlı çocukların oyun ve oyuncak kültürüne ulaşmalarına destek olmak istiyorsanız Ankara Oyuncak Kütüphanesi’ ne şimdiden hoş geldiniz.

» Haberin Devamı

Şanlıurfa Hayata Destek Evi Açılıyor

Güncelleme Tarihi 15.08.2014

Şanlıurfa Hayata Destek Derneği, Süleymaniye mahallesindeki toplum merkezi projesinin açılışı için hazırlıkları tamamladı.

Hayata Destek Derneği’nin AAR Japan ve Açık Toplum Vakfı işbirliğiyle, 1 Mayıs 2014 itibariyle yürüttüğü ve kamp dışında yaşayan Suriyeli mülteciler ile Şanlıurfa halkının faydalanacağı toplum merkezi, Hayata Destek Evi, 19 Ağustos Salı günü düzenlenecek resmi açılışla kapılarını açıyor.

» Haberin Devamı

2014 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

Güncelleme Tarihi 08.08.2014

AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 2014 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel film yapımcılarını insan hakları temasında, tercihen yarışmanın ana teması olan "İnsan Onuru ve İfade Özgürlüğü" konulu orijinal kısa filmleriyle bu yarışmaya katılmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.