STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Düşün Bilgilendirme Toplantıları katılımcılarını bekliyor

Güncelleme Tarihi 03.02.2017

Sivil Düşün Bilgilendirme Toplantıları başlıyor. Bu ay içerisinde düzenlenecek toplantılarda Sivil Düşün ekibi, Aktivist Programı’nın yenilenen yapısını, uygulama sürecini, başvuru kategori ve kriterlerini paylaşmak üzere sivil toplum örgütleri ve aktivistlerle bir araya geliyor. 

» Haberin Devamı

Anadolu Sanat Jam 2017, 3 – 7 Nisan tarihlerinde Antalya’da

Güncelleme Tarihi 02.02.2017

Anadolu’da sanatçı olmayı ve sanatçı rolüyle toplumsal dönüşümü beraber keşfederken iş birlikleri ve dostluklar ile Anadolu’da daha güçlü bir ağ oluşmasını sağlayacak yaratıcı bir buluşma olarak tarif edilen Anadolu Sanat Jam 2017 için başvurular açıldı.

» Haberin Devamı

Ekoloji Kolektifi Derneği Proje Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.02.2017

Derneğimizin “Ekolojik Haklar Merkezi” oluşturma çalışması kapsamında, Ekoloji Kolektifi Derneği’nde 18 ay süreli “proje asistanı” olarak görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz.

» Haberin Devamı

Sosyal Hak Gözlemciliği Eğitimi

Güncelleme Tarihi 31.01.2017

Sosyal Haklar Derneği(SHD) tarafından aylık ve yıllık olarak yayınlanacak sosyal hak ihlalleri raporları için gönüllü "sosyal hak gözlemcileri" aranıyor!

» Haberin Devamı

TİHV İstanbul Temsilciliği Bilgi ve Deneyim Paylaşımı Programı 2017 Başlıyor!

Güncelleme Tarihi 31.01.2017

Tüm katılımcıların birlikte olabileceği ortak bir çalışma alanı sağlayan temel modülde; çeşitli (tıp, sosyal bilimler ve ruhsallık) alanlardan gelen meslektaşlarımızla, TİHV’in kuruluşu, misyonu, ilkeleri, işkencenin tıbbi, ruhsal ve sosyal etkileri, adalet ve onarım mekanizmaları, işkencenin belgelenmesi ve İstanbul Protokolü gibi konuları ele alacağız. 

» Haberin Devamı

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) Gönüllülerini Arıyor!

Güncelleme Tarihi 30.01.2017

Y-PEER (Youth Peer Education Network); 2000'li yılların başından bu yana 52 ülkede; aktif yurttaşlık, insan hakları, cinsel sağlık üreme sağlığı, toplumsal cinsiyet ve benzer alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşları ile gençlerden oluşan uluslararası bir ağdır. Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği ise bu uluslararası ağın Türkiye bileşeni olan Y-PEER Türkiye'nin tüzel kişilik kazanmasıyla kurulmuş bir gençlik sivil toplum kuruluşudur.

Y-PEER Türkiye mevcut çalışmaları çerçevesinde yeni dönemde gençlerin katılımını desteklemek amacıyla gönüllü ağını genişletmeyi hedeflemektedir.

» Haberin Devamı

İnsan Kaynaklı Yıkım/Afetlerde Hak İhlallerinin Önlenmesi İçin Kriz Rehberi Görüşlerinizi Bekliyor

Güncelleme Tarihi 30.01.2017

On Ekim Dayanışması, hazırladıkları "İnsan Kaynaklı Afetler İçin Kriz Rehberi" taslağını paylaştı. Taslağa dair katkıları 25 Şubat'a kadar gönderebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Üniversite Toplum Derneği “Gençlik Mutfakta Etkinliği” ile Sizleri Sivil Toplum için Mutfağa Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 30.01.2017

Gönüllülük ve sivil toplum konularında tartışmak, fikirlerini sunmak, projeler üretmek ister misin? O halde seni Mutfağa davet ediyoruz.

» Haberin Devamı

İHD İnsan Hakkı İhlalleri Başvurularını İnternetten Alıyor

Güncelleme Tarihi 26.01.2017

İnsan Hakları Derneği (İHD), internet sitesindeki form aracılığıyla hak ihlali başvurularını almaya başladı. http://www.ihd.org.tr/basvuru-formu/ adresinden başvuru yapabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Kadın Odaklı Kuruluşlarla Haber Atölyesi - Ankara

Güncelleme Tarihi 26.01.2017

Sivil Sayfalar, Reçel Blog, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA.DER) ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ortaklığında 9 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilecek 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.