Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler Programı İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 07.02.2019

Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, 20-30 yaş arası gençler için dördüncüsü gerçekleştireceği eğitim programına başvuruları kabul etmeye başladı. Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler (GYYYS) Programı gençlerin hem kendi kişisel kapasitelerini geliştirmelerini hem de politik konular üzerinde kafa yormalarını amaçlıyor. 

» Haberin Devamı

Aydınlanma, Batı Demokrasisi ve İnsan Hakları Sertifika Programı

Güncelleme Tarihi 07.02.2019

Friedrich Naumann Vakfı Türkiye temsilciliği Avukat Nazım Tural’ın moderatörlüğünde  "Aydınlanma,Batı Demokrasisi ve İnsan Hakları" başlıklı sertifika programı düzenleyecek.  19 Şubat – 30 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan programa katılım ücretsiz. 

» Haberin Devamı

Sen de Anlat Platformu Kapasite Geliştirme Eğitimi Düzenleyecek

Güncelleme Tarihi 07.02.2019

Kanada Yerel Girişimler Fonu (Canada Fund for Local Initiatives) desteğiyle Kadın Çalışmaları Derneği' nin çatısı altında çalışmalarını yürüten Sen de Anlat Platformu "Sen de Anlat Platformunu Yaygınlaştırma ve Kapasite Geliştirme Projesi" kapsamında 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara'da veri yoluyla savunuculuk konusunda Kapasite Geliştirme Eğitimi düzenleyecek.

» Haberin Devamı

İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 07.02.2019

Eşit Haklar İzleme Derneği, Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ve Karadeniz Kadın Derneği "İnsan Haklarına Eşit Erişim İçin Kampanya Projesi" kapsamında ayrımcılık konulu ödüllü kısa film yarışması düzenliyor.

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 30 Temmuz 2019.

» Haberin Devamı

Hak Temelli Habercilik Yarışmasına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 05.02.2019

Eşitlik Forumu, eşitlikçi haberciliğin önemini vurgulamak ve yaşadıkları bölgelerdeki insan hakları ihlalleri ile ayrımcılık vakalarını haber yapan yerel gazetecileri cesaretlendirebilmek adına, Hak Temelli Habercilik Yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılım için son tarih 4 Nisan 2019.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik'ten İtalya'da İşitme Engelli Hizmet Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.02.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Mart ayında İtalya’da başlayacak olan ve toplam 6 ay sürecek olan Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında işitme engelliler için çağrı yaptı. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Makedonya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 05.02.2019

Gençlik hakları alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Makedonya'nın Bitola kentinde 3 ay sürecek Avrupa Gönüllü Hizmeti için iki gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

MAD Akademi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 05.02.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından  Mekanda Adalet Derneği'nin #MADakademi programı 7 Şubat Perşembe günü Karaköy’deki ofisinde başlıyor. 

2019 yılı boyunca düzenleyeceği #MADakademi programı toplumsal temelli bilginin üretimini ve paylaşımını, disiplinler üstü ve farklı metotları kullanacak şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyor. 1 yıllık program kapsamında, çeşitli temalar üzerinden konuşmalar, film gösterimleri, seminerler, yürüyüşler, atölyeler düzenlenecek.

» Haberin Devamı

İMECE Projesi Mülteci Girişimciliği Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 05.02.2019

Habitat Derneği Mülteci Programı İmece Projesi kapsamında Girişimcilik konusunda 14- 17 Şubat 2019 tarihlerinde eğitmen eğitimi düzenleyecek. 20 kişilik kontenjan ın olduğu eğitim Ankara, Adana, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Mersin, Şanlıurfa’dan başvurulara açık. Eğitim için katılımcıların Arapça bilmesi gerekiyor. 

Eğitim için son başvuru tarihi 7 Şubat 2019.

» Haberin Devamı

Trafikte Haklarım NTV'ye Konuk oldu

Güncelleme Tarihi 04.02.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Trafikte Haklarım Derneği'nden Yasemin Usta NTV'ye konuk oldu. Trafik Kanunu'na eklenen yeni cezaların ele alındığı öğle bülteninde kazalar sonrasında verilen cezaların da caydırıcılığı konuşuldu. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.