Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

İfade özgürlüğü mücadeleleri: Avrupa ve Türkiye deneyimleri paneli

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Hrant Dink Vakfı sizleri 14 Şubat Çarşamba günü yapılacak 'İfade özgürlüğü mücadeleleri: Avrupa ve Türkiye deneyimleri' başlıklı panele davet ediyor.

» Haberin Devamı

Gelecek Forumu Türkiye Avrupa

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Gelecek Forumu Türkiye Avrupa, Stiftung Mercator'un, AB'nin dışişleri komiseri Federica Mogherini'nin himayesinde TÜSİAD ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği bir projedir.

» Haberin Devamı

Queer Karikatür Atölyesi - İstanbul

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Kaos GL Dergi Mart-Nisan sayısını “Mizah” dosya konusu ile çıkarıyor. Bu dosya için Kaos GL, karikatürde heteroseksist mizahı sorgulamak ve queer mizahın imkânlarını aramak için bir atölye düzenliyor.

» Haberin Devamı

Mor Çatı: Alo 183 İstanbul Sözleşmesi’ne Uygun Değil

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Kadınlara karşı şiddetin önlenmesi ve şiddete maruz kalan kadınlara ihtiyaç duyduğu desteklerin sunulmasında en önemli araçlardan biri kadınlara ve beraberindeki çocuklara 7/24 destek hizmetleri sunan merkezlerin olmasıdır.

» Haberin Devamı

MorFest, kadınları dayanışma partisine çağırıyor

Güncelleme Tarihi 02.02.2018

Kadınlar, 8 Şubat'ta düzenlenecek olan "MorFest Kadın Dayanışma Partisi”nde buluşacak. 

» Haberin Devamı

Veri Kaynağı Atölye Serisinin İlki İstanbul'da Başlıyor!

Güncelleme Tarihi 01.02.2018

Veri Kaynağı Projesi Nedir?

Birçok farklı kategoride yer alan verilere kolay ulaşımın sağlaması ve renkli görsellerle verilerin daha açık ve anlaşılabilir kılınması hedefleyen bir projedir.

» Haberin Devamı

AHBAP kendini denetime açtı

Güncelleme Tarihi 01.02.2018

Haluk Levent öncülüğünde kurulan AHBAP denetime açılıyor. Dernek, uluslararası denetleme ajansı Crowe Horwath ile anlaşma imzaladı.

» Haberin Devamı

Şirin Tekeli Siyaset Okulu Başlıyor

Güncelleme Tarihi 31.01.2018

KA.DER, kurulduğu 1997 yılından bu yana kadınların seçme ve atama ile gelinen karar organlarındaki eşit temsilini sağlamak için çalışıyor. Daha fazla kadının siyasete atılmasını ve siyasetteki kadınların güçlendirilmesini sağlamak üzere hayata geçirdikleri birçok etkinlik, kampanya, eğitim ve projeye, Şirin Tekeli Siyaset Okulu ile devam ediyor.

» Haberin Devamı

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Proje Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 31.01.2018

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneğinin önümüzdeki dönemde yürüteceği çeşitli projelerde, proje içeriği doğrultusunda proje faaliyetlerinin tam ve mükemmel uygulanmasını koordine etmek, idari ve mali belgelerinin düzenli tutulmasını ve proje rapor ve denetim dönemleri için gerekli düzenlemelerden sorumlu olacak "Proje Asistanı" arıyor.

» Haberin Devamı

II. Ulusal Duyarlılık Konferansı

Güncelleme Tarihi 31.01.2018

Geçtiğimiz yıl ilk defa bir üniversite çatısı altında gerçekleşen Ulusal Duyarlılık Konferansı’nda Türkiye’nin önemli üniversiteleri, liseleri, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler bir araya gelerek “Gençlik Çalışmaları” teması etrafında deneyimlerini paylaştı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek konferansın teması “Kadın Çalışmaları” olarak belirlendi. Sabancı Vakfı desteğiyle düzenlenecek konferansta gençlerle işbirliği, kadının güçlenmesi ve istihdam konuları hakkında akademi, özel sektör ve sivil alandan iyi örnek çalışmaları katılımcılarla paylaşılacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.