STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

GençBank Yeni Uygulama Yerlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.07.2017

2011 yılından beri Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından koordine edilen GençBank Projesi'ne yerel ev sahibi olarak dahil olmak isteyen kurumlar için yeni çağrıya çıkıldı.

» Haberin Devamı

“Kriz Zamanlarında Liderlik” Yaz Okulu

Güncelleme Tarihi 17.07.2017

Türkiye Avrupa Vakfı’nın da destekleriyle; gerçekleşecek “Kriz Zamanlarında Liderlik” konulu yaz okulu başvuruları kabul etmeye devam ediyor.

» Haberin Devamı

22 Temmuz 2017, Nefret Suçları Mağdurları İçin Eylem Günü Yerel Faaliyet Çağrısı

Güncelleme Tarihi 10.07.2017

Her yıl 22 Temmuz’da Nefret Söylemine Hayır Hareketi, nefret suçlarının kurbanlarıyla dayanışma amacıyla onları anmak için, ulusal kampanya ekipleri, aktivistleri ve ortak organizasyonların yardımıyla Nefret Suçları Mağdurları İçin Eylem Günü düzenliyor.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.07.2017

Mavi Kalem Derneği,  İstanbul/Fatih ve Zeytinburnu bölgelerinde yürüttüğü Çocuk Koruma Projesi’nde Ofis Sorumlusu olarak görevlendirilmek üzere ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği, "Yerel Savunuculuk Eğitimi" Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 07.07.2017

Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği yerel düzeyde savunuculuk olanakları ve araçlarını kullanmak isteyen, yerel yönetimleri savunuculuk süreçlerinde harekete geçirmeye hedefleyen ve yerel düzeyde dönüşüme inanan sivil toplum örgütleri ve kentliler için bir günlük ücretsiz bir eğitim programı düzenliyor.

» Haberin Devamı

Mültecilerle Çalışan Kuruluşlar İçin Üreme Sağlığı/Hakları Eğitimci Eğitimi

Güncelleme Tarihi 06.07.2017

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı, 14 – 18 Ağustos 2017 tarihlerinde Mültecilerle Çalışan Kuruluşlar İçin Üreme Sağlığı/Hakları Eğitimci Eğitimi düzenliyor.

» Haberin Devamı

Yeşil Artvin Derneği’nden Orman Bölge Müdürlüğü’ne: Madenciler suyu kirletiyor

Güncelleme Tarihi 30.06.2017

Yeşil Artvin Derneği, Cerattepe’den gelen suyun kirlenmesi üzerine bölgede yaptığı araştırmaların sonucunu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bildirdi. Madencilerin suları kirlettiğini söyleyen dernek çalışmaların bir an önce durdurulmasını istedi.

» Haberin Devamı

Çocuklar Fen ve Matematiği Dijital Oyunlarla Öğrenecek

Güncelleme Tarihi 29.06.2017

Türkiye Bilişim Vakfı, Türkiye’de ilk kez matematik ve fen bilimleri alanlarındaki eğitim oyunlarının ödüllendirileceği bir yarışma başlatıyor. 

» Haberin Devamı

"W.A.I.T (Why Am I in Turkey?) — Neden Türkiye’deyim?" Projesi

Güncelleme Tarihi 29.06.2017

Türkiye ve dünya medyası, göçmenler konusunu sayılardan ibaret bir tarzda yazmaya devam ediyor. Her gün ne kadar göçmenin nerelere göç ettiğini, hangi ülkenin ne kadar göçmen aldığını ve göçmenlere ne kadar harcama yapıldığını aktaran haberler yapılıyor. Ülkelerinden, başta siyasi olmak üzere pek çok farklı sebeple göç etmek zorunda kalan bu insanların hikayeleri ise yalnızca sivil toplum örgütlerinin çabaları sayesinde öğrenilebiliyor diye düşünen bir grup insan bir araya gelerek "Neden Türkiye'deyim" projesini hayata geçirdi. Proje ile sayıları 3 milyonu aşmış Suriyeli sığınmacıların hikayelerine odaklanılması hedefleniyor.

» Haberin Devamı

40 Tilki Kadın İnisiyatifi ile flört şiddeti üzerine bir röportaj

Güncelleme Tarihi 29.06.2017

Şiddet kelimesi akla ilk olarak fiziksel şiddeti getirse de aslında şiddet bireyin özgürlüğünü kısıtlayan her şeydir. Toplumsal normların bireylere uyguladığı baskı ikili ilişkilerde de kendini psikolojik ve sosyal açıdan gösterir. Flört şiddeti olarak adlandırılan bu şiddet türü Türkiye için kavramsal olarak çok yeni olsa da esasen sokak ortasında bile sürekli karşılaştığımız bir durum. 40 Tilki Kadın İnisiyatifi de flört şiddetini kendilerine dert edinerek hepimizin bir şekilde muzdarip olduğu bu şiddet türüne karşı insanları bilinçlendirmek amacıyla bir araya gelmiş kadınlardan oluşuyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.