Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kadınlar 6284 Sayılı Kanunu Anlatmak İçin Sokaklardaydı

Güncelleme Tarihi 28.11.2018

Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı bileşeni kadın örgütleri  "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında geçtiğimiz Cumartesi günü 14 ilde sokağa çıktı.

6284 sayılı "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun"un kadınlar tarafından bilinirliğini artırmak ve Kanun’un kadınlar için yaşamsal önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla, Urfa ve Van’da kadına yönelik şiddete karşı çalışmalar yürüten kadın örgütleri kadınlara broşür dağıttı.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik'ten Gençler İçin Güvenilir Gazetecilik Eğitimi

Güncelleme Tarihi 27.11.2018

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı yararlanıcılarından Pi Gençlik Derneği, ortağı olduğu ve 10-16 Şubat 2019 tarihleri arasında Gürcistan'ın Tiflis kentinde düzenlenecek olan uluslararası eğitim için başvuruları almaya başladı.  

Genç gazetecilerin medyaya dair farkındalığını artırmak için düzenlenecek olan eğitimde genç gazetecilerin mesleki becerilerini geliştirme, nefret söylemine karşı durmak, etik standartlar gibi başlıklar yer alıyor. 

Eğtiim için son başvuru 30 Kasım 2018. 

 

» Haberin Devamı

Engelli Örgütlerinin Israrı Sonuç Verdi: Biyonik Kulak İhalesi Yapıldı

Güncelleme Tarihi 27.11.2018

Geçtiğimiz aylarda biyonik kulak cihazının satışını yapan firmalarla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında döviz artışından kaynaklı  fiyat anlaşmazlığı ortaya çıkmış ve yüzlerce çocuğun ameliyatı bu nedenle ertelenmişti. 

Geçtiğimiz günlerde söz konusu alım Sağlık Bakanlığı ile Devlet Malzeme Ofisi (DMO) işbirliğiyle hayata geçirilen Sağlık Market (e-ihale sistemi) üzerinden yapıldı. İhaleyle birlikte 320 cihaz için anlaşma yapıldı. İhaleye söz konusu olan biyonik kulak sayısı şu anda yetersizken, aileler ihalenin devamı için ısrarcı. 

» Haberin Devamı

Engelsiz Bir Kampüs Öğrencilerle Mümkün

Güncelleme Tarihi 26.11.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı yararlanıcılarından Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) "Engelsiz bir üniversite mümkün" diyen  üniversite öğrencilerine çağrı yaptı. Son başvuru 5 Aralık Çarşamba

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından, K-3 Yapılandırılmış Diyalog Politika Reformuna Katkı kapsamında desteklenen “Benimle Birlikte Engelsiz Üniversite” projesi  kapsamında yapılan çağrı kendi sorunlarının çözümünde inisiyatif alıp bir politika reformu hazırlanmasına doğrudan katkı vermek isteyen bütün üniversite öğrencilerine açık.  

» Haberin Devamı

Çocukluk Bizde Kalsın Derneği'nden "Çocuk ve Felsefe" Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 26.11.2018

Çanakkale'de çocuk hakları üzerine çalışmalar yürüten Çocukluk Bizde Kalsın Derneği'nin Mayıs ayında düzenleyeceği çalıştayda "Çocuk ve Felsefe" konuşulacak. Bu yıl onuncu yaşını kutlayacak olan çalıştay 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul'da BeReZe Gösteri Merkezi'nde düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Akdeniz Koruma Derneği Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 23.11.2018

Akdeniz Koruma Derneği, Gökova Körfezi ve Antalya Yedi Adalar arasındaki tehdit altındaki türler ve hassas denizel alanlar için yürüteceği proje için ekip arkadaşı arıyor. Proje kapsamında Türkiye’de beş yüz kilometreden fazla kıyı şeridinde iyileştirme ve iklim değişikliğine karşı koruma önlemleri alınacak.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Makedonya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 23.11.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE hibe programı yararlanıcılarından Pi Gençlik Derneği Avrupa'da gönüllü hizmeti için başvuruya çıktı. Proje kapsamında bir kişi, 1 Mart-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Makedonya'da gönüllü hizmetinde bulunacak. 

Makedonya'da gönüllü olmak isteyenler 30 Kasım Cuma günü saat 23.00'e kadar başvurularını yapabilirler.

» Haberin Devamı

Mardin Lider kadın Derneği'nden Çağrı: Kadına Değil Şiddete El Kaldıralım

Güncelleme Tarihi 23.11.2018

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde faaliyet yürüten Lider Kadın Derneği, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası kapsamında "Kadına değil şiddete el kaldıralım" sloganıyla hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Atölye, söyleşi, bilinçlendirme oturumları ve film gösterimlerinden oluşan bir programın detayları şöyle;

» Haberin Devamı

Bilim Kahramanları Derneği Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 22.11.2018

Devlet okullarında gönüllüler rehberliğinde yapılan mühendislik temalı etkinlikler düzenleyen Bilim Kahramanları Derneği yürütmekte olduğu Merak Makinesi projesi için Ankara, İzmir, Eskişehir ve İstanbul’da ikamet eden gönüllülerini arıyor

» Haberin Devamı

"Adil Bağımsız Erişebilir Hayat İçin" Birlikte Pedallayalım

Güncelleme Tarihi 22.11.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE hibe programı yararlanıcılarından Eşpedal Derneği, 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında erişilebilir ulaşıma dikkat çekmek amacıyla bu Pazar günü Üçkuyular Vapur İskelesi’nden Gündoğdu meydanına pedallayacak.  

Adil Bağımsız Erişebilir Hayat! sloganıyla bisikletseverlere seslenen Dernek, herkesi bu buluşmaya ve seslerini duyurmak için desteğe çağırıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.