Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Spor Medyasında Nefret Söylemi Söyleşisine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerinden oluşan BoMoVu– Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı, Beden, Spor ve Tahakküm söyleşileri "Spor Medyasında Nefret Söylemi" başlığıyla devam ediyor. Söyleşi BoMoVU'nun İstanbul'daki ofisinde 14 Ekim'de 19:30-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

SİYAMDER Ulusal Takımlarına Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Sivil Yaşam Derneği faaliyetlerinde üst düzey sorumluluk alarak,  takım çalışması kabiliyetini ve teknik yeterliliği elde etmek isteyen Ulusal Takım üyelerini arıyor.  Türkiye’nin 20’den fazla şehrindeki SİYAMDER Yerel Kurulları'yla çalışma fırsatı sunacakSİYAMDER Ulusal Takımları’na başvuru için son tarih 15 Ekim 2019. 

» Haberin Devamı

Genç gazeteciler için yeni destek aracı başlıyor

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Programı (M4D) kapsamında genç gazetecilerin mesleklerini yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortamın sağlanması için oluşturan Genç Gazeteciler için Destek Aracı 30 Eylül 2019 saat 14:00 itibariyle başvuruya açılıyor. Destek aracına başvuru alımı 31 Ekim 2019 saat 18:00’de sona erecek.

» Haberin Devamı

Roman Hakları Alanında Çalışan Kurumların İzleme Kapasitesinin Güçlendirilmesi

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

ROMAN ÇALIŞMALARI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ

Roman Hakları Alanında Çalışan Kurumların İzleme Kapasitesinin Güçlendirilmesi

19-20 Ekim 2019

Fuar Anemon Otel İzmir, Alsancak

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir’de Roman hakları alanında sivil toplum kuruluşlarının ve aktivistlerin katılımıyla “Roman Çalışmaları Kapasite Geliştirme Projesi: Roman Hakları Alanında Çalışan Kurumların İzleme Kapasitesinin Güçlendirilmesi” çalışması gerçekleştirilecektir.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Diyaloğu Altıncı Dönem Hibe Programı (CSD VI) Teklif Çağrısı Yayımlandı, Bilgilendirme Toplantıları Başladı!

Güncelleme Tarihi 02.10.2019

Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplum kuruluşları (STK) arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 2008 yılından beri AB Katılım Öncesi Yardım Aracı çerçevesinde yürütülmekte olan “Türkiye – AB Sivil Toplum Diyaloğu” hibe programının altıncı dönemi için teklif çağrısı yayımlandı.

» Haberin Devamı

"Professional Fellows Programı Amerika'da beş haftalık staj için başvurularınızı bekliyor!"

Güncelleme Tarihi 02.10.2019

American Councils for International Education Professional Fellows Programı Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’da yaşayan “Yönetişim ve Toplum Temelli Çalışmalar” alanlarında çalışan genç profesyonelleri Amerika’da beş hafta süreyle deneyim kazanmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

Konak Mülteci Meclisi’nden Gönüllü Velilik Çağrısı

Güncelleme Tarihi 02.10.2019

Konak Mülteci Meclisi başlatmış olduğu Gönüllü Velilik çalışmasına katılacak yeni gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

İED Kaynak Geliştirme Uzmanı arıyor

Güncelleme Tarihi 02.10.2019
İED alanda 15 yıldır faaliyet gösteren İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED), sağır ve işitme engelli çocukların aileleri tarafından 2004 yılında kurulmuştur. AB tarafından finanse edilen STGM tarafından yürütülen “Birlikte Yerel STÖ’ler kurumsal Destek Programı” tarafından desteklenen dernek izleme, kampanya, lobicilik gibi hak temelli faaliyetler sürdürmektedir. www.ied.org.tr

» Haberin Devamı

Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi Ekim 2019 Etkinlik Programı

Güncelleme Tarihi 02.10.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Programı (M4D) kapsamında Ankara’daki Basın Evi’nde gazetecilerle haftalık buluşmalar düzenlenmektedir.

Buluşmalar ile gazeteciler arasında dayanışmanın artırılması, ağ kurma ve deneyim paylaşımı için ortam sağlanması amaçlanmaktadır.

» Haberin Devamı

Sulukule Gönüllüleri Derneği Gönüllü Stajyerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 27.09.2019

İstanbul'da risk altındaki, dezavantajlı, ayrımcılığa maruz kalmış gruplarla hak temelli faaliyetler organize eden Sulukule Gönüllüleri Derneği, çalışmalarında kendilerine destek olabilecek gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.