Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Toplum Afet Platformu'nun yeni bülteni çıktı

Güncelleme Tarihi 14.10.2014

Üç ayda bir yayınlanan Sivil Toplum Afet Platformu (SİTAP) bülteninin yeni sayısı yayınlandı. Bültende haberler, çalışma grupları, etkinlikler ve yeni yayınlarla ilgili güncel gelişmeler yer alıyor.

» Haberin Devamı

Dünya Organik Kongresi, ‘nar’ın hikayesiyle başladı

Güncelleme Tarihi 14.10.2014

Buğday Derneği ev sahipliğinde düzenlenen 18. Dünya Organik Kongresi’nin (IFOAM Organic World Congress) bugün başladı. 1000 kadar uluslararası katılımcı15 Ekim’e kadar kırsal kalkınmadan, gıda topluluklarına, organik hayvancılıktan organik tarıma organik ekolojik yaşama dair pek çok konu tartışılacak.

» Haberin Devamı

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde "BEN DE VARIM" Buluşması

Güncelleme Tarihi 10.10.2014

Genç Hayat Vakfı, 2012 yılından itibaren Türkiyenin girişimiyle  ''Dünya Kız Çocukları Günü'' olarak kabul edilen ve kız çocuklarının durumlarıyla ilgili tüm dünyada bilinç oluşturacak faaliyetlerin düzenlendiği 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde; genç kızları iş, sanat ve akademi dünyasından başarılı isimlerle bir araya getiriyor.

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu - Üçüncü Dönem Sonuçları Açıklandı

Güncelleme Tarihi 09.10.2014

Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Mart 2014 – Mayıs 2015 tarihleri arasında, en az 200 kişinin Türkiye ve Ermenistan arasında seyahat etmesini hedefliyor. Vakıf, Seyahat Fonu’nu Civilitas Foundation ortaklığında, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Gümrü merkezli Youth Initiative Center (YIC) işbirliğiyle yürütüyor. 

» Haberin Devamı

Sergi: "Bir Daha Asla! Geçmişle Yüzleşme ve Özür"

Güncelleme Tarihi 08.10.2014

"Bir Daha Asla!: Geçmişle Yüzleşme ve Özür" sergisi, geçmişle yüzleşme deneyimlerini ve özür dileme eylemini, toplumların ortak demokrasi kültürünü oluşturma mücadelesi bağlamında ilişkisel olarak ele almaya çalışıyor.

» Haberin Devamı

Et Atlası'nın Türkçesi Çıkıyor

Güncelleme Tarihi 08.10.2014

Dünyadaki endüstriyel et tüketiminin çevre ve topluma etkilerini çarpıcı veriler ve grafiklerle anlatan Et Atlası Türkçeye çevrildi.

» Haberin Devamı

Bağımsız Seçim İzleme Platformu’nun Cumhurbaşkanı Seçimi Gözlem Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 08.10.2014

2011 Milletvekili Genel Seçimlerinden itibaren bütün seçimleri izleyen Bağımsız Seçim İzleme Platformu’nun 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi Gözlem Raporu yayınlandı.

Platformun bu kez de Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gözlemci statüsü talebiyle yaptığı başvuru reddedilmiş olmasına rağmen, fiili olarak demokratik gözetim hakkını kullanmak üzere sosyal medya ve web sitesi aracılığıyla yapılan çağrılar doğrultusunda izleme gerçekleştirildi.

» Haberin Devamı

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin e-bülteni yayınlandı

Güncelleme Tarihi 08.10.2014

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin düzenledi olarak yayınladığı e-bülteninin Ekim sayısı çıktı. 

» Haberin Devamı

Çalıştay: Ruh Sağlığı Alanında Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliğiyle İlgili Başvuruların Ele Alınması

Güncelleme Tarihi 08.10.2014

Sosyal Politikalar Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Çalışmaları Derneği (SPoD),  İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı İşbirliği ile ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara ve öğrencilere yönelik “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ile İlgili Başvuruların Ele Alınması”  başlıklı programın ikincisini düzenlemektedir.

» Haberin Devamı

Ankara Üniversitesi’nde toplumsal cinsiyet hukuk kliniği

Güncelleme Tarihi 08.10.2014

Kaos GL ve T-Der’in de katkılarıyla Ankara Üniversitesi’nde 10 haftalık LGBT hakları hukuk kliniği programı başlıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.