Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Things Nisan Buluşması: Dijital Hikaye Anlatıcılığı

Güncelleme Tarihi 16.04.2014

Hikaye anlatıcılığının başlangıcı insanın varlığı kadar eski. İnsanoğlu derdini, sevincini, coşkusunu, kendi meselesini bir şekilde dışa vurmanın, paylaşmanın yollarını aramış yıllarca. Böylelikle hikayeler dilegelmiş…Masallar, türküler, fotoğraflar, filmler, şiirler…

Teknolojinin merakımızı işgal ettiği günümüzde ise araçlar arttıkça, birbirimize bağlandıkça, topluluk haline geldikçe anlattığımız hikayeler renkleniyor ve yüreğimizin çarptığı meselenin sadece bizim meselemiz olmadığını anlamamızı sağlıyor. Bazen dünyanın taaa öte ucundan insanları bir araya getiriyor ve bağlıyor.

İşte Net2Ist buluşmalarının devamı niteliğinde olan ilk ‘things’ buluşmasında konumuz ‘dijital hikaye anlatıcılığı’. Eğer toplumsal konulara ve/veya sosyal teknolojilere ilgi duyan ve/veya bu alanda çalışan biriysen ve hikayeni dijital olarak anlatmak için ilham hiç fena olmaz diyorsan bu davet sana.

» Haberin Devamı

Ankara'da Kurumsal Sosyal Medya İletişimi Eğitimi - 19 Nisan Cts - 13:00 - Hayat Sende Gençlik Akademisi

Güncelleme Tarihi 15.04.2014

19 Nisan'da saat 13'te, Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği'nde yapılacak olan Kurumsal Sosyal Medya İletişimi eğitimine başvurular başladı.

BAŞVURMADAN ÖNCE:
Bu eğitim Ankara'da Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği ofisinde gerçekleştirilecektir. Ankara dışından başvuru yaparken yolculuk, konaklama, yeme ve içme gibi masraflarınızı karşılamak durumunda olduğunuzu UNUTMAYIN.

» Haberin Devamı

6. STK Günleri Etkinliği: STK’lar Markalaşma ve Teknoloji

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliğinde kurulan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından her yıl düzenlenen, Sivil Toplum Günlerinin 6.sı bu yıl 15 Mayıs 2014 tarihinde “STK’lar Markalaşma ve Teknoloji” teması ile Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecektir.

» Haberin Devamı

Ulusal Engelliler Sağlık Çalıştayı Başvuruları Başladı. 7-10 Mayıs/Adana

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Eylem 5.1 projeleri kapsamında Talasemi Federasyonu olarak, engelli sağlık politikalarının tartışılacağı Genç Engelliler Sağlık Çalıştayı düzenlenecektir. Ulusal Genç Engelliler Sağlık Çalıştayı kapsamında engellilere yönelik sağlık politikalarının tartışıldığı atölyeler, söyleşiler ve sunumlar gerçekleştirilecektir.

» Haberin Devamı

Volumeteer.org Social Tools stajyerler arıyor

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Volumeteer.org Social Tools uzun dönemli gönüllü çalışacak stajyerler aramaktadır. Stajyerlerin ofisin günlük rutin işlerinde yardımcı olması, veri girişi yapması, yeni gönüllü gönderilecek ülkelere ilişkin araştırmalar yapması beklenmektedir.

» Haberin Devamı

"Nefret" Belgeseli Seyirciyle Buluşuyor

Güncelleme Tarihi 11.04.2014

Türkiye’de nefret suçları üzerine bir sözlü tarih çalışması olan “Nefret” belgeseli, 25 Nisan'da Kadıköy Tasarım Atölyesi'nde (TAK) gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

NHC:İÖG Politika Notu / Demokratikleşme Yolunda Önemli bir Dönüm Noktası- Cem evlerinin İbadet Yeri Statüsü

Güncelleme Tarihi 09.04.2014

Türkiye yeniden reform sürecine dönerken, Norveç Helsinki Komitesi: İnanç Özgürlüğü Girişimi olarak insan hakları bakış açısıyla toplumsal tartışmaya katkıda bulunmak amacıyla hazırladığımız politika notuna buradan ulaşabilirsiniz.

Cem evlerinin ibadet yeri olarak tanınmaması, din veya inanç özgürlüğü hakkına ve Türkiye’nin en büyük din veya inanç azınlığını oluşturan Alevi toplumunun kimliğine ciddi bir müdahale olarak devam etmektedir. İbadet yeri kurma hakkı, Türkiye’nin de korumakla yükümlü bulunduğu uluslararası hukuk tarafından korunan temel bir insan hakkıdır.

Ne var ki, cem evlerine ilişkin karar ve politikaların ilahiyat açısından meşruiyet, ulusal birlik ve güvenlik kaygılarıyla oluşturulduğu görülmektedir.

» Haberin Devamı

İzmir’de gençler için insan hakları eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.04.2014

Sosyal Değişim Derneği ve Anne Frank House işbirliği ile gençlere yönelik gerçekleştirilecek olan bu seminer, Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı mirası kullanarak, toplumda insan hakları bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 

İkinci Dünya Savaşı sırasında ırkçılığa dayalı ayrımcılığa maruz kalmış olan ve hikâyesi ölüm kampında son bulan Anne Frank’ın hayatıyla ilgili sergi, eğitimlerde bize rehberlik edecek. Soykırım, önyargı, ırkçılık, insan hakları ihlalleri konularında, 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) sergi ve eğitim salonunda gerçekleşecek olan seminerde, “Anne Frank House Uluslararası Rehberlik Eğitimi Sertifikası” alabilir ve Amsterdam’da 2014’te gerçekleşecek olan “Uluslararası Anne Frank Etkinliklerini”ne katılmaya hak kazanabilirsiniz.

» Haberin Devamı

İzmir’de öğretmenler, öğretmen adayları ve eğitimciler için insan hakları eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.04.2014

Sosyal Değişim Derneği, Anne Frank House ve ABD Holocaust Memorial Museum işbirliği ile öğretmen adayları ve eğitimciler için gerçekleştirilecek olan bu seminer, Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı mirası kullanarak, toplumda insan hakları bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Seminer hakkında: Katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları konusunda, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş yeni eğitim teknikleri tanıtılacaktır. Geçmişteki insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve önyargının oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacaktır. Aktif katılım içeren seminerde, katılımcılar karşılıklı etkileşimle çalışmalar gerçekleştirecek ve ileride kendi çalışmalarında kullanabilecekleri materyaller sağlanacaktır.

» Haberin Devamı

Anadolu Jam: “Yaşamı dönüştürenler için bir buluşma”

Güncelleme Tarihi 08.04.2014

21-28 Haziran 2014 Bayramiç, Kazdağı


Toplumsal değişim ve/veya bireysel dönüşümle ilgili niyeti olan 18-35 yaşları arasında bir genç misiniz?


O zaman davetimiz size...

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.