Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

SİTAP III. Çalışma Grupları Toplantısı Raporu

Güncelleme Tarihi 30.10.2014

Hayata Destek Derneği, Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) Vakfı ve Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve 17 Ekim 2014 tarihinde 11 farklı kurumdan toplam 18 kişinin katılımıyla gerçekleşen  "Sivil Toplum Afet Platformu: III. Çalışma Grupları Toplantısı" raporu yayımlandı.

» Haberin Devamı

Romanlarla Dayanışma Haftası Etkinliklerine Davet

Güncelleme Tarihi 30.10.2014

Sıfır Ayrımcılık Derneği öncülüğünde, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Platformu, Avrupa Irkçılık Karşıtları Hareketi (EGAM) ve Avrupa Konseyi’nin işbirliği çerçevesinde, 31 Ekim-1 Kasım 2014 tarihlerinde Romanlarla Dayanışma Haftası etkinlikleri düzenlenmekte olup program ekte sunulmaktadır. 

» Haberin Devamı

Fark yaratacak “Şey”i bul, 5.000 dolar tutarında bir hibenin sahibi ol!

Güncelleme Tarihi 30.10.2014

9 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında teknoloji aracıyla fark yaratmak isteyen kişi ve oluşumlar yourthings.org web sitesinde üzerinde fikirlerini sunabilecek.

» Haberin Devamı

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başlıyor

Güncelleme Tarihi 30.10.2014

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 7-8-9 Kasım’da İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Çanakkale, Diyarbakır, Hopa, İzmir ve Trabzon’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Panel: Zorunlu Askerliğin Sorunlu Halleri

Güncelleme Tarihi 28.10.2014

Asker Hakları Platformu gönüllülerinden Kerem Çiftçioğlu ile, Radikal gazetesi yazarı İsmail Saymaz, 30 Ekim Perşembe günü saat 18.00′de Depo’da  Zorunlu Askerliğin Sorunlu Hallerini konuşmak üzere düzenlenecek paneller serisinin ilkinde bir araya geliyor.

Yer: Tütün Deposu Lüleci Hendek Caddesi No.12 Tophane 34425 İstanbul

» Haberin Devamı

1 Aralık Dünya AIDS Günü 2014 Kampanyası

Güncelleme Tarihi 28.10.2014

1 Aralık Genç İnisiyatifi, HIV/AIDS de dâhil olmak üzere cinsel sağlık üreme sağlığı içerisinde gençleri bu kadar etkileyen konularda, gençlerin sesinin duyulmasının ne kadar anlamlı olduğunun altını çiziyor.

» Haberin Devamı

Haftalık Düşünce Özgürlüğü Bülteni Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 27.10.2014

Düşünce Suçuna Karşı Girişim'in haftalık olarak yayınladığı Haftalık Düşünce Özgürlüğü Bülteni'nin 43. sayısı yayınlandı.

» Haberin Devamı

Bağlanamam - Sağlıklı Gençlik Hareketi Projesi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 24.10.2014

Bağlanamam – Sağlıklı Gençlik Hareketi Projesi, 2013 yılında GlaxoSmithKline (GSK) ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ortaklığıyla başlayan bir sağlıklı yaşam projesidir.

» Haberin Devamı

GençBank’ın yeni yayını “Gönüllüler İçin Kaynak Geliştirme Rehberi”

Güncelleme Tarihi 24.10.2014

GençBank’ın yeni yayını “Gönüllüler İçin Kaynak Geliştirme Rehberi” Toplum Gönüllüleri Vakfı yayınlarından çıktı. İçeriği Fundraising Okulu hazırladı.

» Haberin Devamı

Uçan Süpürge Festival Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.10.2014

Uçan Süpürge Kadın ve İletişim Derneği, 1998 yılından bu yana her yıl Mayıs ayında düzenlenen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde çalışmak üzere Festival Asistanı arıyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.