STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kadın Dayanışma Vakfı Buluşmaları: 19. Yüzyıl Osmanlısından Cumhuriyetin İlk Yıllarına Feminizm Tarihimiz

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

21 Ocak Cumartesi günü “19. Yüzyıl Osmanlısından Cumhuriyetin İlk Yıllarına Feminizm Tarihimiz”i konuşmak üzere Kadın Dayanışma Vakfı’nda buluşuyoruz.

» Haberin Devamı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: Bize Katılın

Güncelleme Tarihi 17.01.2017

Kadın düşmanlığına, cinsel saldırılara sessiz kalmamak ve kadın haklarını daha güçlü savunmak için bize katılın.

» Haberin Devamı

Şiddetsizlik Antrenörleri Antrenmanı 2017

Güncelleme Tarihi 12.01.2017

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Derneği, şiddetsizlik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalarda şiddetsiz yöntemleri kullanmaya ve yaygınlaştırmaya çalışır. Bu hedef doğrultusunda “Şiddetsizlik Antrenörleri Ağı” nı oluşturmaktadır. Ağa yeni antrenörlerin katılımını sağlamak için “Şiddetsizlik Antrenörleri Antrenmanı” çalışması yürütecektir. Antrenör ağına katılmaya, şiddetsizliği yaygınlaştırmaya ve şiddetsiz, barışçıl yöntemlerle grup kolaylaştırıcılığı yapma yöntemlerini öğrenmeye istekli olanlar için “Şiddetsizlik Antrenörleri Antrenmanı 2017” çalışmasını düzenliyoruz.

» Haberin Devamı

SPoD Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.01.2017

Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), Suriyeli LGBTİ’lerin güçlendirilmesi projesini yürütmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşı aramaktadır. 

» Haberin Devamı

CEİD Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.01.2017

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) olarak Ankara’daki ofisimizde “Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Geliştirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi” başlıklı projemiz kapsamında aşağıdaki pozisyonlarda bizimle birlikte 24 ay süreyle tam zamanlı aylık olarak çalışacak ekip arkadaşları arıyoruz.

» Haberin Devamı

Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Ünitesi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 10.01.2017

Girişimci, çalışan ya da gönüllü olarak iş hayatına ve sosyal hayata girmek isteyen, "bir şey yapmak istiyorum" diyen lise ve üniversite mezunu kadınlar için İŞ'e yarar ücretsiz eğitim ve destek programımız başlıyor.

» Haberin Devamı

Sivil toplum için video aktivizmi eğitimi: “Ses Sensin”

Güncelleme Tarihi 05.01.2017

STK olarak videoyu daha etkin kullanmak ister misiniz? Alternatif Bilişim Derneği, Sivil Düşün AB Programı’nın katkılarıyla sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak video aktivizmi eğitimi düzenliyor. 27-29 Ocak 2017 tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan “Ses Sensin”: STK’lar İçin Video Aktivizmi Atölyesi (Eğitimcilerin Eğitimi) başlıklı atölyede video aktivistleri ve eğitimciler, STK temsilcileriyle bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşacaklar.

» Haberin Devamı

“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı’’ Atölye Çalışması Başlıyor

Güncelleme Tarihi 05.01.2017

1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist bakış açısı/yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle ortaya koyan Vakıf, bu çerçevede Hollanda Büyükelçiliği’nin desteğiyle yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

» Haberin Devamı

"Seni̇n Hakkin Gençli̇k Hakki" Projesi̇ Yerel Bi̇lgi̇lendi̇rme Toplantilari 27-29 Ocak 2017, Antalya

Güncelleme Tarihi 04.01.2017

AB Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün Ağlar ve Platformlar Hibe Programı tarafından desteklenen GSM-Gençlik Servisleri Merkezi Derneği ve TOG-Toplum Gönüllüleri Vakfı ortaklığında yürütülen "Senin Hakkın, Gençlik Hakkı" projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan Yerel Bilgilendirme Toplantıları, 27-29 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Hafıza Merkezi Gönüllü Stajyer Arıyor

Güncelleme Tarihi 04.01.2017

Kış-ilkbahar döneminde Hafıza Merkezi’nin Hukuk Çalışmaları Programı altında gönüllü stajyer çalışma arkadaşları arıyoruz.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.