Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

TEMA Vakfı ‘Orman ve Kırsal Kalkınma Proje Sorumlusu’ Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

TEMA Vakfı İstanbul Şişli'de bulunan ofisinde görevlendirilmek üzere ‘Orman ve Kırsal Kalkınma Proje Sorumlusu’ arıyor.

» Haberin Devamı

TEMA Vakfı Bilgi Sistemi ve Raporlama Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

TEMA Vakfı İstanbul'da bulunan ofisinde görevlendirilmek üzere Bilgi Sistemi ve Raporlama Koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

KA.DER Proje Uzmanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Genel Yönetim Kurulu’na bağlı olarak İstanbul’daki Genel Merkez ofisinde görevlendirmek üzere proje uzmanı arıyor.

» Haberin Devamı

Avaz Derneği'nden Mülteci Kadınlara Çağrı: Maker Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 12.12.2018

Şanlıurfa'da mülteci hakları alanında çalışma yürüten Avaz Derneği, maker* eğitmen eğitimi verecek.  16 yaşından büyük 20 Suriyeli kadına verilecek olan “Giriş Seviyesi Maker Eğitmen Eğitimi” için başvurular 11 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecek. 

"Kendi Hayatlarının 'Maker'ları Kadınlar" başlığıyla 21-30 Ocak 209 tarihleri arasında Şanlıurfa'da düzenlenecek olan eğitime başvurmak için başvuru formunu doldurmak yeterli. 

» Haberin Devamı

Mülteci Destek Derneği Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.12.2018

Mülteci Destek Derneği (MUDEM) çeşitli kentlerde tam zamanlı görevlendirilmek üzere farklı branşlarda çalışma arkadaşları arıyor. 

Farsça ve Arapça tercüman, saha çalışanı, raporlama sorumlusu, avukat ve merkez yöneticisi alanlarında açılan ilanların detaylarına va başvuru sürecine ilişkin bilgilere http://mudem.org/ilanlar/ adresinden erişebilirsiniz. 

» Haberin Devamı

Adana'dan Sığınaksız Bir Dünya İçin Kadın Dayanışması

Güncelleme Tarihi 12.12.2018

Kadına yönelik şiddet günden güne artarak devam ederken, yaygın medya araçları cinsiyetçi haber diliyle ataerkil toplum yapısını yeniden üretirken kadınlar güçlerini yine birbirlerinden alıyorlar. Yan yana duran, birbirleriyle güçlenen ve ataerkiyle bıkmadan mücadele eden kadınlar bugüne kadar pek çok kazanım elde etti. Bunlardan biri de kadın hareketinin desteklediği ve büyüttüğü sığınma evleri...

Kadınların şiddet sonrasında güçlenmesi, sağalması ve sağaltması için çok önemli bir yerde duran sığınmaevleri için kadın hakları alanında mücadele eden STÖ'ler çeşitli başlıklarda çalışmaları sürdürüyor. Bunun bir örneği de Adana'dan.. 

Adana Kadın Da(ya)nışma Merkezi ve Sığınma Evi Derneği (AKDAM), 20 yıldır inatla kent ve çevresindeki kadınlarla dayanışmaya ve onları güçlendirmeye devam ediyor. 1998 yılında bir avuç kadın tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele etmek, farkındalık yaratmak gibi düşüncelerle kurulan Dernek, yaşamın her alanında kadın politikaları geliştirmede, kadına yönelik ayrımcılığın önlenmesinde, bu ayrımcılığın sorgulanması için faaliyet yürütüyor. 

» Haberin Devamı

Kodluyoruz Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.12.2018

İstanbul'da teknoloji okuryazarlığını yaygınlaştırmak ve bilişim sektöründeki istihdam açığını kapatmak hedefiyle faaliyet yürüten Kodluyoruz Derneği, yeni başlayacak olan projede tam zamanlı görevlendirmek üzere proje yöneticisi ve asistanı arıyor. 

Proje için açılan ilanlar için son başvuru tarihi 22 Aralık 2018

» Haberin Devamı

Orkidelerin Koruyucusu: Antalya Orkidelerini ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği

Güncelleme Tarihi 12.12.2018

Orkide ismi zihinlerde yaygın olarak tropik çağrışımlar yapsa da Anadolu'da 140'a yakın orkide var ve bu orkidelerin yaklaşık 40 kadarı Türkiye'ye özgü endemik türlerden. Anadolu topraklarında yerel dilde orkide bitkisine tavşan topuğu, kelebek, arı çiçeği, kedi gözü, kedi kulağı gibi isimler verilse de yaygın olarak salep deniliyor. 

Doğal yayılımlı orkide alanları ise salep hammaddesinin temini için özellikle gıda ve ilaç sektörü tarafından tahrip ediliyor. 2010 yılında kurulan Antalya Orkidelerini ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği (ANTOK) ise başta doğal orkide alanlarının korunması olmak üzere biyolojik çeşitliliğin korunması için çalışan Türkiye'deki nadir yapılanmalardan. 

» Haberin Devamı

65 + Yaşlı Hakları Derneği: Yaştan Bağımsız Yaşlanmak Mümkün

Güncelleme Tarihi 12.12.2018

Uzun yılların birikimi ve deneyimin ürünü olarak STGM tarafından yerel STÖ’lerin kurumsal kapasitesini geliştirmek amacıyla geliştirilen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE programının açılışını Ekim ayında gerçekleştirmiş program faydalanıcısı 42 hibe yararlanıcısıyla birlikte tüm Türkiye'den sivil toplum aktörleriyle biraraya gelmiştik. 

Açılışta program yararlanıcısı örgütler için hazırladığımız tanıtım animasyonlarının da gösterimini gerçekleştirmiştik.  Ancak biz bu animasyonları ve örgütlerin hikayelerini sizlerle de paylaşmak istiyoruz.  Bugünden itibaren bir buçuk ay boyunca Birlikte yararlanıcısı örgütlerin hikayesini sizlere anlatacağız.

Hazırsanız başlıyoruz...

İlk öykümüz 2014 yılının Haziran ayında İstanbul'dan yola çıkan Yaşlı Hakları Derneği...  

» Haberin Devamı

İstanbul’daki Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Bilgilendirme Programı

Güncelleme Tarihi 11.12.2018

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı İstanbul Temsilciliği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri Müdürlüğü’nün işbirliğinde “İstanbul’daki Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Bilgilendirme Programı: AB Hibe Programları, İSTKA Destekleri ve Zemin İstanbul Fırsatları” etkinliği düzenlenecek. 

Etkinlik, Zemin İstanbul’da (Şişhane Metro İstasyonu-Beyoğlu Vergi Dairesi Girişi) 19 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bir (1) gün sürecek olan etkinlik İstanbul’da yerleşik ulusal ve yerel düzeyde çalışmalar yürüten tüm sivil toplum kuruluşlarının başvurusuna açıktır.

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu etkinliğe son başvuru tarihi 13 Aralık 2018 saat 17.00.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.