Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Düşün Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.10.2018

SivilDüşün yeni dönem desteklerini, iletişim çalışmalarını, öncelikli alanlarını ve eğitimlerini tanıtmak üzere bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Ankara Bilgilendirme Toplantısı 6 Ekim'de 10.00-14.00  saatleri arasında, çevrimiçi toplantı ise  9 Ekim'de 14:30-16:30 saatleri arasında gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

Konferans Çağrısı : “Feminist Pedagoji: Müzeler, Hafıza Mekânları ve Hatırlama Pratikleri”

Güncelleme Tarihi 02.10.2018

I. Asya ve Avrupa Kadın Müzeleri Konferansı 18-20 Ekim'de İstanbul’da düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı Medya İzleme Çalışmalarına Destek Olacak Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.10.2018

Hrant Dink Vakfı Medyada Nefret Söyleminin İzlenmesi projesininde görevlendirmek üzere gönüllü ve stajyerler arıyor. 

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 01.10.2018

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından başlatılan  ve Türkiye’deki aktivistlerin ve sivil toplum örgütlerinin (STÖ) hak temelli çalışmalarını desteklemek amacıyla faaliyetlerine 2012 yılından bu yana devam eden Sivil Düşün Programı, 2018 yılı Haziran-Temmuz döneminde düzenlediği sivil toplum danışma toplantılarında ortaya çıkan ihtiyaçlara göre düzenlediği eğitimlerine başlıyor.

Eğitimlerde 2016-2018 dönemi boyunca Sivil Düşün desteklerinden sayısal ve oransal olarak daha az faydalanmış olan bölgelerin, STÖ’lerin ve çalışma alanlarının belirli kotalar dahilinde önceliklendirilmesi hedefleniyor.

» Haberin Devamı

Genç Kadınlar için Siyaset Okulları’nda Sıradaki Şehir: İstanbul

Güncelleme Tarihi 01.10.2018

Kadın Adayları Destekleme Derneği Ankara Şubesi ( Ka.Der Ankara) tarafından yürütülen Siyaset Okulları devam ediyor. 19-21 Ekim 2018'de İstanbul'da düzenlenecek olan eğitim İstanbul ve çevre illerine açık olacak. Başvurular için son tarih: 9 Ekim 2018

» Haberin Devamı

Meydan Atölye Çalışmasına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 01.10.2018

Yaşama Dair Vakıf (YADA) ve Sivil Sayfalar işbirliğinde hayata geçirilen Meydan, 3-4 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştireceği atölyeye davet ediyor.

Meydan buluşmalarının ilki, 20 Haziran 2018'de “Hepimize Ait Şehirleri Hep Birlikte Konuşmak” için diyerek gerçekleşmişti. Atölye çalışması bu buluşmanın gündemlerini daha derinlemesine konuşabilmek ve birlikte içerik üretmek, savunuculuk etkinliğimizi artırabilmek için gerçekleştirilecek. 

 

» Haberin Devamı

Uluslararası Engelli Hakları Konferansı Aralık'ta İstanbul'da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 26.09.2018

Eşit Haklar için İzleme Derneği (ESHİD) ve Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (VİED) ortaklığında yürütülen ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen “Ayrımcılıkla Mücadelede Engellilerin Adalete Eşit Erişimlerinin Desteklenmesi Projesi” kapsamında 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde, İstanbul’da, Engellilerin Adalete Erişimi temalı Uluslararası Engelli Hakları Konferansı düzenlenecek. Konferansa bildiri özeti başvuruları için son tarih 15 Ekim 2018.

 

» Haberin Devamı

SİYAMDER Ulusal Takımlarına Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 26.09.2018

Sivil Yaşam Derneği , takım çalışması kabiliyetini ve teknik yeterliliği elde edecek Ulusal Takım üyeleri arıyor. Türkiye’nin 20’den fazla şehrindeki SİYAMDER Yerel Kurulları ile birebird çalışma imkanı sunacak SİYAMDER Ulusal Takımları şöyle; 

» Haberin Devamı

Şiddetsiz Eylem Atölyesi'nde Bu Ay Queer Olympix Konuşulacak

Güncelleme Tarihi 26.09.2018

“Şiddetsiz Eylem Atölyesi”nde yürüttüğü çalışmalarda "Şiddet kullanmadan etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir? sorusuna yanıt arayan Şiddetsizlik Merkezi ve Düşünce Suçu(!?)na Karşı Girişim bu ay düzenleyeceği atölyede Queer Olympix’ten Meriç Doğan ile sporun birleştirici ve aynı zamanda da sınırları aşan gücüyle beraber, her bedenle, her kimlikle ya da kimliksizlikle var olabildiğimiz Kuir Olimpiyatları konuşacak. 

» Haberin Devamı

SEHAK İzmir'deki Atölyelerine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 25.09.2018

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) 20-28 Ekim tarihleri arasında İzmir’de insan hakları ve demokrasi konularına duyarlı kişilerle bir dizi atölyede buluşacak. Atölyeler gençlerin, insan hakları ve demokrasi konularına duyarlı kişilerin, öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve eğitimcilerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek. Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi, Gençler İçin Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi ve Hafıza Yürüyüşü ve Eğitim Atölyesi başlıklarında gerçekleşecek olan atölyelerin detayları şöyle; 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.