Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kuzey Doğa Derneği'nin Çalışması Anadolu Ajansı'nda Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 02.04.2019

Kars'ta doğa koruma, biyolojik çeşitlilik ve yaban hayat konusunda çalışmalar yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Kuzey Doğa Derneği'nin çalışmaları Anadolu Ajansı'nda yer aldı. Haberde bölgede biyolojik çeşitliliğin korunması amacıyla yürütülen proje hakkında bilgi verilirken, proje kapsamında 5 kişilik ekibin hava sıcaklığının sıfırın altında 25 derece olduğu ve yaklaşık 1 metre karla kaplı ormanlık ve dağlık arazide kurtları araştırmak için çalışma yaptığı bilgisi paylaşıldı. 

» Haberin Devamı

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri "Mobbing ve Çalışma Acısı" Başlığıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.04.2019

Karakutu'nun Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri'nin on beşincisi 10 Nisan Çarşamba günü saat 18:30'da Plaza Eylem Platformu'ndan Mert Tokur'un katılımıyla "Mobbing ve Çalışma Acısı" başlığında düzenlenecek.

Buluşmada mobbingin kapsam ve etkileri konuşulacak ve yaşanılan veya tanık olunan/olunabilecek vakalar üzerinden buna karşı neler yapılabileceği ele alınacak. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Çocuk hakları alanında çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği Kocaeli ve Adana'da yürütmekte olduğu projeler kapsamında görevlendirmek üzere klinik psikolog, vaka ekip çalışanı ve bilgi işlem uzmanı arıyor. 

» Haberin Devamı

Ka.Der Ankara Genç Kadınlar için Siyaset Okulu Kars'a Geliyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağıran ve günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden kadınları eğitimlerine davet eden Ka.Der Ankara Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Mayıs ayında Kars'a geliyor. 3-5 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek olan Siyaset Okulu Kars ve çevre illerden başvurulara açık.  Siyaset Okulu'na son başvuru tarihi 25 Nisan 2019. 

» Haberin Devamı

5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongre Programı Açıklandı

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Türkiye’de sosyal sorumluluk alanında uygulanmış veya uygulanmakta olan iyi proje örnekleri buluşacak olan  5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi'nin programı açıklandı. Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği tarafından düzenlenecek olan kongre 20 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), İstanbul'da bulunan merkez ofis ekibinde Kaynak Geliştirme Departmanında görevlendirmek üzere Destekçi (Bağışçı) İlişkileri Koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği "Değişim Benimle Başlar" Eğitimlerine Başlıyor

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, "Değişim Benimle Başlar" başlıklı eğitim projesi için başvuruları almaya başladı. Cinsel şiddet ve istismarın azalması için toplumda yanlış bilinenleri değiştirmek, koruyucu-önleyici çalışmaları yaygınlaştırmak, cinsel şiddetle mücadelede bireylere düşen sorumlulukları hatırlatmak ve farkındalık yaratmak için hazırlanan “Değişim Benimle Başlar” eğitimleri kapsamında 2019'da toplamda 24 eğitim düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Lubunya+ Dayanışma Ağı Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 28.03.2019

Türkiye’deki LGBTİ+’ların gündelik yaşamlarında maruz kaldıkları insan hakları ihlalleri, toplumsal dışlanma, damgalanma, cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında karşılaştıkları sorunlar ile LGBTİ+ ilgilendiren tüm diğer alanlarda LGBTİ+ bilgilendirmeyi, harekete geçirmeyi, örgütlemeyi ve LGBTİ+ ihtiyaç ve taleplerine uygun şekilde kamuoyu ve yetkililer nezdinde savunuculuk çalışmaları yapmayı hedefleyen bir dayanışma ağı olan Lubunya+ Dayanışma gönüllülerini arıyor. 

Gönüllü olmak isteyenler linkteki formu doldurabilirler. 

» Haberin Devamı

Sakin Okul Derneği Doğa ve Mekân Temelli Müfredat Yazım Çalıştayına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 28.03.2019

Eskişehir'de çocuk hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Sakin Okul Derneği doğa ve mekan temelli müfredat yazım çalıştayı için herkesi katkı sunmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Günleri Nisan Ayında İstanbul'da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında İstanbul'da Sivil Toplum Günleri düzenlenecek. 29-30 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek Sivil Toplum Günlerine İstanbul'da haklara dayalı perspektifte aktif olarak faaliyet gösteren STK’lar katılım gösterebilecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.