STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Trafikte Haklarım Derneği Gönüllü Uzman Arıyor

Güncelleme Tarihi 27.03.2017

Trafikte Haklarım Derneği  yürütmekte oldukları "Trafikte Haklarım Platformu Projesi" kapsamında uzman videolarında yer alacak gönüllüler arıyor.

» Haberin Devamı

"Benimle Gülümse" Projesi

Güncelleme Tarihi 27.03.2017

İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 0-6 yaş grubundaki engelli bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığının koruma programına alınması konusunda önemli bir ihtiyaca cevap verecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

» Haberin Devamı

Botanik parka şehir hastanesi yapılmasına tepki

Güncelleme Tarihi 24.03.2017

Ordu’da şehir hastanesinin yer olmadığı gerekçesiyle Botanik Parka yapılmasına Ordu Çevre Derneği tepki gösterdi. 

» Haberin Devamı

LGBTİ’ler için danışma hattı açılıyor

Güncelleme Tarihi 24.03.2017

SPoD, Nisan’da LGBTİ’ler için telefonla danışma hattı açıyor. Cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaştırmayı amaçlayan hat için çalışacak gönüllüler aranıyor.

» Haberin Devamı

Uluslararası Çocuk Merkezi Danışman Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.03.2017

Uluslararası Çocuk Merkezi "Çocuk Dostu Turizm / Özel Sektörde Çocuk Hakları" konulu Avrupa Birliği Projesi için iki danışman arıyor".

» Haberin Devamı

#FiveFilms4Freedom 2017

Güncelleme Tarihi 22.03.2017

Dünyanın ilk global, dijital LGBT film festivali geri döndü!

16–26 Mart 2017 tarihleri arasında, Londralı sinemaseverler; lezbiyen, gay, biseksüel ve transgender (LGBT) film festivali BFI Flare'in tadını çıkaracak.

» Haberin Devamı

15.200 Belgeseli Gösterime Giriyor

Güncelleme Tarihi 20.03.2017

Devlet korumasından ayrılan bir grup idealist genç tarafından kurulan Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği tarafından Sivil Düşün AB Programı kapsamında desteklenen “15.200” belgeseli çekildi. Belgesel ile devlet tarafından koruma altına alınan ve koruma kararı reşit olmadan çeşitli sebeplerle kaldırılan bireylerin sorunları hakkında farkındalık oluşturulması ve yapılacak düzenlemelerle bu bireylerin haklarına erişmesi hedefleniyor.

» Haberin Devamı

AYÇEP: Aydın’da yaşam alanları talan ediliyor

Güncelleme Tarihi 20.03.2017

Aydın Çevre ve Kültür Platformu  Derneği Başkanı Mehmet Vergili, Aydın'da yaşam alanlarının JES şirketleri tarafından talan edildiğini belirtti.

» Haberin Devamı

TEMA Gönüllüleri Ankara’da buluştu

Güncelleme Tarihi 20.03.2017

TEMA Vakfı, bu yılki ilk Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nı 18 Mart Cumartesi günü Ankara'da düzenledi. Türkiye'nin 29 farklı ilinden gelen 350 TEMA gönüllüsü Yenimahalle Belediyesi, 50.Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda buluştu. Toplantıda, TEMA Vakfı’nın 2016-2017 dönemine ilişkin faaliyetleri açıklandı.

» Haberin Devamı

Ekoloji Kolektifi Derneği Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 20.03.2017

Ekoloji Kolektifi Derneği “Ekolojik Haklar Merkezi” oluşturma çalışması kapsamında, “proje koordinatörü” olarak görev alacak çalışma arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.