STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Toplantı ve Gösteri Hakkı İle Örgütlenme Özgürlüğünün İzlenmesi Çalışması

Güncelleme Tarihi 08.06.2016

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, yürüttüğü "Toplantı ve Gösteri Hakkı İle Örgütlenme Özgürlüğünün İzlenmesi Çalışması" kapsamında bir anket yapıyor. Anket aracılığıyla iç güvenlik yasasının yürürlüğe girmesinin ardından yeni düzenlemelerin pratikteki yansımalarının değerlendirilmesini hedefleniyor.

» Haberin Devamı

Buğday'la Organik Tarıma Giriş Eğitimi

Güncelleme Tarihi 04.06.2016

Buğday Derneği, organik tarımla ilgili tohumdan sertifikasyona, üretimden pazarlamaya her konuyu ele aldığıkları, farklı sektörlerden üreticilerin tecrübelerini kendi ağızlarından dinleme imkanı sunan “Organik Tarıma Giriş” eğitimi düzenliyor.

Eğitim, 18-19 Haziran’da, Buğday Kadıköy ofisi ve Kartal 0 Ekolojik Pazar’da gerçekleşecek. Özellikle organik sertifikalı üretim, satış ve pazarlama yapmak isteyen girişimciler için uygun.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı çalışma arkadaşı arıyor

Güncelleme Tarihi 03.06.2016

Hrant Dink Vakfı olarak, Kültürel Miras projesinin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve 2018 yılı Nisan ayında kadar devam edecek yeni aşaması Hafıza Mekanlarının Yaratıcı Şekilde Yeniden Kullanımı Projesi için, hemen çalışmaya başlayabilecek içerik editörü arıyoruz.

» Haberin Devamı

WWF-Türkiye Kısa Dönemli Uzman Arıyor

Güncelleme Tarihi 03.06.2016

WWF-Türkiye’nin koordinatörü olduğu, AB tarafından desteklenen ÇED ve SÇD Süreçlerine Sivil Toplumun Katılımı Projesi kapsamında kısa dönemli danışman alınacaktır. Danışmanın, proje dahilinde yapılacak olan hibe dağıtım programına ait kılavuz ile başvuru ve değerlendirme prosedürlerini tasarlaması ve ilgili belgeleri oluşturması beklenmektedir. 

» Haberin Devamı

SGDD-ASAM Part Time Finans Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 03.06.2016

SGDD-ASAM (Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği) Ankara'da part-time çalışacak Finans Asistanı arıyor. 

» Haberin Devamı

''Teknolojiye Bağlı mı? Bağımlı mıyız?'' Atölyesi

Güncelleme Tarihi 02.06.2016

Profesyonel bir tasarım ve özgün bir yaklaşım içeren Nabız Atölyesi adından da anlaşılacağı üzere hayatı gerçekten size ait olacak şekilde tasarlamak üzere atölye haline getiriyor. Bunu butik bir anlayışla; yapıyor, bozuyor ve gerçekten size ait olacak bir yaklaşım kurgulamaya çalışıyoruz.

» Haberin Devamı

TJOD: Doğum Kontrolü Bir İnsanlık Hakkıdır!

Güncelleme Tarihi 02.06.2016

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Müslüman ülkelerde doğum kontrolünün olmayacağı haberleri üzerine bir kamu açıklaması yaptı. Derneğin açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz:

» Haberin Devamı

Denge Denetleme Ağı Dijital İletişim Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 01.06.2016

Denge ve Denetleme Ağı, önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği çalışmalar için Ağın Sekretaryasında görev alacak Dijital İletişim Koordinatörü istihdam edecektir. Pozisyon fonun süresi ile kısıtlıdır. Görev yeri Ankara’dır.

» Haberin Devamı

İnfografik: Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Temelli İnsan Hakları İzleme Raporu

Güncelleme Tarihi 26.05.2016

Kaos GL’nin basına yansıyan cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli insan hakları ihlallerini derlediği raporun infografiğini paylaşıyoruz.

» Haberin Devamı

Tarih ve Hafıza Araştırmaları Teşvik Fonu

Güncelleme Tarihi 26.05.2016

Hrant Dink Vakfı destekçilerinden Dr. Alper Öktem’in girişimi ve katkılarıyla 2010 yılında hayata geçirilen Tarih Araştırma Teşvik Fonu, 1915’teki sergilenen ve günümüzün anlayışıyla insan hakları savunuculuğu olarak değerlendirilebilecek vicdanlı davranışların araştırılmasını, teşvik etmeyi amaçlamıştı. 2013 itibariyle bu fonun kapsamı genişletilerek ismi 'Tarih ve Hafıza Araştırmaları Teşvik Fonu' olarak güncellenmiştir. 1915’te yaşananların insani boyutlarının günümüze yansımaları, sonraki nesillerde bıraktığı izler ve farklı hatırlanma biçimleri de fon tarafından desteklenecek araştırmaların kapsamına alınmıştır.

2016 yılında fon almaya hak kazanan çalışmalar, 11-12 Kasım 2016’da düzenlenecek konferans esnasında duyurulacaktır.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.