Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

İnsan Hakları Okulu'ndan Araştırmacılara Çağrı

Güncelleme Tarihi 05.03.2019

OHAL KHK'leriyle işinden edilen bir grup akademisyen ve insan hakları savunucusunun yan yana gelerek organize ettiği İnsan Hakları Okulu (İHO) bir çağrı yayınlayarak akademisyen ve araştırmacıları İnsan Hakları Okulu Çalışma Metinlerine katkı sunmaya davet etti.

Çağrıda çalışma metinleri aracılığıyla insan hakları alanındaki sorunları konu edinen bilimsel çalışmaların, nitelikli akademik tartışmaların hakların özneleri ve savunucularıyla buluşmasına olanak sağlamayı hedeflenildiği belirtildi. 

» Haberin Devamı

Bize Her Yer Çocuk Hakları Sivil Toplum Buluşması

Güncelleme Tarihi 05.03.2019

Trabzon/Arsin’de çocuk ve gençlik çalışmalarını sürdüren Genç Arsinliler Derneği Trabzon ve ilçelerinden kamu ve sivil toplum insanının çocuk hakları alanında işbirliği yapması ve bu alanda çalışan kişilerin güncel çalışmalar hakkında bilgilendirilmesi amacıyla Nisan ayında bir atölye düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Rengarenk Umutlar Derneği ve Hayata Destek Derneği'nden "Tarımda Mevsimlik Gezici/Geçici İşçilik ve Çocuk Çalıştayı"

Güncelleme Tarihi 05.03.2019

Rengarenk Umutlar Derneği ve Hayata Destek Derneği, "Tarımda Mevsimlik Gezici/Geçici İşçilik ve Çocuk Çalıştayı" düzenledi. Eğitim Sen Diyarbakır 2 Nolu Şube'de yapılan çalıştaya Diyarbakır Barosu ve Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) temsilcileri katıldı. 

» Haberin Devamı

Su Gender'dan 8 Mart Etkinlikleri: Toplumsal Cinsiyet, Kent, Mekân

Güncelleme Tarihi 04.03.2019

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi (SU Gender) her sene bir tema etrafında şekillendirdiği 8 Mart Etkinlik Serisinin bu seneki başlığını Toplumsal Cinsiyet, Kent, Mekân olarak belirledi. Su Gender Mart ayı boyunca çeşitli atölye ve panellerle mekanın cinsiyetle ilişkisini masaya yatıracak. 

» Haberin Devamı

Toplumsal Cinsiyet Perspektifinden Türkiye’de Göç Araştırmaları Atölyesi

Güncelleme Tarihi 04.03.2019

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi (SU Gender) ve Göç Araştırmaları Derneği (GAR) Türkiye’de göç ve toplumsal cinsiyet alanında yapılan araştırmaları dinlemek, birbirleriyle ilişkilendirmek ve bu alanın hem bir araştırma gündemi olarak hem de kamusal duyarlılığa etkilerinin geliştirilmesi için ihtiyaç ve önceliklerin tartışılacağı bir platform sağlamak amacıyla "Toplumsal Cinsiyet Perspektifinden Türkiye’de Göç Araştırmaları" başlığıyla Mayıs ayında atölye düzenleyecek. Atölye 3 Mayıs 2019'da İstanbul'da gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

SİYAMDER Üst Düzey Uluslararası İlişkiler Takımı İçin Takım Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 04.03.2019

Sivil Yaşam Derneği, uluslararası düzlemde kurum-kuruluşlarla olan ilişkileri geliştiren ve proje ve organizasyon süreçlerini yürüten 'Üst Düzey Uluslararası İlişkiler Takımı' için ekip arkadaşı arıyor.  

 

» Haberin Devamı

Lider Kadın Derneği 8 Mart'a Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 04.03.2019

Mardin'de çalışma yürüten Lider Kadın Derneği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü bir dizi etkinlikle kutlayacak. 

Program şöyle;

» Haberin Devamı

INTERREG IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı İçin Proje Yöneticisi Yardımcısı Aranıyor

Güncelleme Tarihi 04.03.2019

INTERREG IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Edirne’de tesis edilen Ortak Sekretarya Destek Ofisinde görevlendirmek üzere Proje Yöneticisi Yardımcısı aranıyor.

 

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği Ekseninde Toplumsal Cinsiyet Tartışmaları II Çalıştay Çağrısı

Güncelleme Tarihi 04.03.2019
İstanbul Ticaret Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sosyoloji Bölümü Nisan ayında Avrupa Komisyonu'nun Jean Monnet Programı çerçevesinde Avrupa Birliği  Ekseninde Toplumsal Cinsiyet Tartışmaları Çalıştayı düzenleyecek. 
 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Kadın Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 28.02.2019

Mavi Kalem Derneği İstanbul ofisinde “İdari İşler Birimi Ekip Çalışanı” olarak görevlendirilmek üzere  engelli istihdamı gerçekleştirecek.  

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.