STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı

Güncelleme Tarihi 14.04.2017

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı başlatılacaktır.

» Haberin Devamı

Oy ve Ötesi - T3 Tutanak Gönder Uygulaması Yayında!

Güncelleme Tarihi 14.04.2017

Oy ve Ötesi Derneği 16 Nisan halk oylamasında Türkiye genelinde sandık sonuçlarının sağlamasını yapılabilmek amacıyla, her akıllı telefonda kullanılabilecek “T3 Tutanak Gönder” mobil uygulamasını tüm vatandaşların kullanımına açıyor.

» Haberin Devamı

Isparta’da biri anıt niteliğinde olan dev kestane ağaçları katledildi

Güncelleme Tarihi 12.04.2017

Isparta’da kestane ağaçlarıyla ünlü Ayazmana ve yakınındaki Gökçay’da içinde en az 400-500 yıllık olduğu tahmin edilen ve 1’i anıt ağaç niteliğinde 5 kestane ağacı kesilmiş halde bulundu.

 

» Haberin Devamı

Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması

Güncelleme Tarihi 12.04.2017

Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi’nin araştırmasına göre, kadınların yüzde 43’ü, erkeklerin ise yüzde 45’i “feminizm” kelimesini hayatında hiç duymamış.

» Haberin Devamı

Paramı Yönetebiliyorum Girişimciler için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.04.2017

Paramı Yönetebiliyorum Projesi “Girişimciler için Finansal Okuryazarlık” gönüllü eğitmeni olmak isteyenlere yönelik eğitimi, 03 – 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştiriliyor.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Çevirmen Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.04.2017

Uluslararası Af Örgütü, Türkiye Şubesi’nin İstanbul’daki ofisinde görevlendirilecek İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri yapabilecek ve tam zamanlı çalışacak çevirmen arıyor. Pozisyon bir senelik olmasına karşın, bir sene sonra sürekli bir pozisyona dönüştürülmesi de ihtimal dahilindedir.

» Haberin Devamı

Bizbizze'nin 200 Kadına Yönelik Eğitim Programları Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 07.04.2017

b-fit’in, kadınların ihtiyaçlarına odaklanarak JPMorgan Chase Vakfı desteğiyle kurduğu Bizbizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Ünitesi Projesi’nde; 200 kadına Girişimcilik ve İstihdam Programı çerçevesinde verilen dersler devam ediyor. Tamamı gönüllü eğitmenler tarafından verilen dersler, 17 Mayıs’ta Bedriye Hülya tarafından verilecek kapanış eğitimi “Welness-Kendine Bak” ile tamamlanacak.

» Haberin Devamı

Mart ayında 35 kadın öldürüldü

Güncelleme Tarihi 06.04.2017

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, mart ayında yaşanan cinayet, istismar ve cinsel şiddet olayları için bir rapor yayınladı. Mart ayında yaşanan kadın cinayetleri, cinsel şiddet olayları ve istismar vakaları raporda yer aldı.

» Haberin Devamı

Başak Kültür ve Sanat Vakfı Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 06.04.2017

Başak Kültür ve Sanat Vakfı'na ait ilanın ayrıntıları şöyle:

» Haberin Devamı

Kadın Dayanışma Vakfı Danışma Merkezi'nin 2016 Yılı Faaliyet Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 06.04.2017

Ayrımcılığa ve şiddete maruz kalan kadınların, yaşadıkları şiddetle mücadele ederken farklı alanlarda ihtiyaç duyabileceği desteği sağlayan ve yardım değil dayanışma esasında işleyen bir merkez olan Kadın Danışma Merkezi, 2016 yılına ait faaliyet raporunu yayınladı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.