Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

İzmir Çocuk Çalışmaları Ağı Paydaş Katılımı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Yerelde çocuk çalışmaları ile ilgili çalışmalar yapmak üzere kurulan ve çocuk haklarına yönelik faaliyetlerde sivil toplumun izleme ve savunuculuk rolünü güçlendirmek üzere çalışma yürüten İzmir Çocuk Çalışmaları Ağı, paydaşlarıyla buluşmak üzere çağrı yayınladı.

Ağ'da yer almak ve çalışmalara katkı vermek isteyenler 20 Ekim 2019 tarihine kadar başvuru formunu doldurabilirler. 

» Haberin Devamı

Ka-Der Ankara Siyaset Okulu Kars'a Geliyor

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden kadınlarla Ka.Der Siyaset Okulu’nda biraraya gelen ve genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağıran Ka-Der Ankara, 22-24 Kasım'da Kars'a geliyor. 

» Haberin Devamı

Etkiniz AB Programı'ndan İnsan Hakları İzleme Temelli Savunuculuk Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.10.2019

Sivil toplum örgütlerinin insan hakları uygulamalarını izleme, raporlama ve savunuculuk çalışmaları için kapasite geliştirme destekleri sunan Avrupa Birliği Etkiniz Programı, 31 Ekim-1 Kasım tarihlerinde Ankara’da İnsan Hakları izleme Temelli Savunuculuk Eğitimi düzenliyor. 

» Haberin Devamı

“Mekanda Adalet için Yurttaş Davaları: Cerattepe” Kitabı Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Mekanda Adalet Derneği,  Mekânda Adalet İçin Yurttaş Davaları kitap serisi kapsamında hazırladığı ilk kitabı Cerrattepe'yi yayımladı. 

Yeşil Artvin Derneği işbirliğiyle hazırlanan ve Artvin, Cerattepe’de 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip maden karşıtı hareketin öncelikle son dönem olmak üzere kapsamlı bir tarihini sunan ve mücadelenin hukuki boyutunu odağına alan Cerattepe kitabı röportajlar, dava belgeleri, haritalar, fotoğraflar, illüstrasyonlar ve gazete haberlerinden bir seçkiyle sunuluyor. 

» Haberin Devamı

YADA Vakfı'ndan Sivil Diyalog Atölyesi

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
“Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi kapsamında hem STK’ların kendi aralarında hem de diğer paydaşlarla arasındaki diyalogu ve ilişki biçimlerini incelemeyi hedefleyen haritalama çalışması yürüten YADA Vakfı, sivil toplum profesyonellerini, akademisyen ve karar vericileri Sivil Diyalog Atölyesi'ne davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Karakutu Derneği Yetişkin Hafıza Yürüyüşü'ne Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Dini, cinsiyete dayalı, etnik veya politik nedenlerle tarihsel olarak dışlanmış gruplara yapılan hem haksızlıkların keşfedilmesini hem de sorgulamasını sağlamak amacıyla hafıza yürüyüşleri düzenleyen Karakutu Derneği*, 19 Ekim 2019 Cumartesi günü, Şişli'de düzenleyeceği yürüyüş için katılımcılarını arıyor. 

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi'nin Düzenleyeceği STK Okulu İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 08.10.2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Kuluçka Merkezi sivil toplum kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin kapasitelerini güçlendirmeye destek olmak üzere STK Okulu düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

KSS Türkiye Derneği'nden Malatya'da Kapasite Geliştirme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

"Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Yoluyla Özel Sektör Sivil Toplum İş Birliğinin Güçlendirilmesi” projesini hayata geçiren Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, 17 Ekim'de Malatya'da kapasite güçlendirme eğitimi düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı'ndan Bir Arada Yaşam için Yeni Bir Söylem Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

Türkiye’de bir arada yaşama imkanını güçlendirmek için kamu, sivil toplum ve medya sektörleri arasındaki işbirliğini arttırarak, Suriyeli mültecilere yönelik ayrımcılığı ve ayrımcı söylemleri sorgulamayı ve farklılıklara saygılı yeni bir dil ve söylemi desteklemeyi amaçlayan Yeni Bir Söylem ve Diyaloğa Doğru projesi kapsamında "Bir Arada Yaşam için Yeni Bir Söylem Eğitmen Eğitimi" düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Eşitlik Birimleri Buluşuyor!

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği, 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde kentliler ve STK’ların yerel yönetimler ile ilişki ve işbirliklerini geliştirmesini sağlamak gibi oldukça önemli görevleri olan Eşitlik Birimlerini bir araya getirmek ve deneyim alışverişi sağlamak üzere Eşitlik Birimleri Çalıştayı düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.