Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

"Rize'ye Değer Katan STK'lar" Ödül Töreni

Güncelleme Tarihi 08.02.2018

Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu tarafından organize edilen "Rizeye Değer katan Stk`lar" etkinliği kapsamında STK'lar, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde üç gün boyunca kendilerini tanıtma ve anlatma fırsatı buldu.

» Haberin Devamı

Filantropi Profesyonelleri Konuşuyor Toplantı Serisinin Üçüncüsü 28 Şubat'ta Gerçekleşecek

Güncelleme Tarihi 08.02.2018

TÜSEV tarafından düzenlenen, filantropi ve sivil toplum alanlarından uzmanların stratejik bağışçılık ve filantropi ile ilgili konularda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunduğu Filantropi Profesyonelleri Konuşuyor toplantı serisinin üçüncüsü 28 Şubat tarihinde gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

I. Sığınmacılarda ve Mültecilerde Psikolojik Sağlık Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 08.02.2018

I. Sığınmacılarda ve Mültecilerde Psikolojik Sağlık Sempozyumu, 3 Mart'ta Ankara'da gerçekleşiyor.

» Haberin Devamı

Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi’nden Çağrı

Güncelleme Tarihi 08.02.2018

İnsanları hayvan hakları konusunda bilinçlendirmek için mücadele eden sosyalist vegan çizgideki hayvan hakları topluluğu HAYDİ, katkıda bulunmak isteyen herkesi Haydi Gönüllüsü olmaya çağırıyor.

» Haberin Devamı

Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı Özel Eğitim Öğretmeni Arıyor

Güncelleme Tarihi 08.02.2018

“Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı almış bireylerin, bağımsız yaşam ve kaynaştırma ihtiyaçlarının dünya standartlarında karşılandığı bir sivil toplum örgütü olmak” vizyonu ile Balıkesir’de kurulan Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı'nın iş ilanı şöyle:

» Haberin Devamı

Toplumsal Barış Ağı Çalıştayı Diyarbakır'da. Şimdi Başvurun!

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) tarafından genel koordinasyonu yapılan ve bir çok ilden sivil toplum örgütünün yanı sıra gazeteci, yazar, akademisyen, kanaat önderi ve meslek örgütlerinin de içerisinde yer aldığı "TOPLUMSAL BARIŞ AĞI "bir yıldır ülke genelinde çeşitli toplantı ve çalıştaylar düzenlemektedir. 

Temel amacı ülkede kalıcı bir barışın tesis edilmesi ve demokrasi kültürünün geliştirilmesi olan bu projemizin ülke genelinde bilinilirliğini arttırmak, barışın inşasında  STÖ ve aktivistlerin rol ve katılımlarını arttırmak, farklı kesimlerin bir araya gelerek toplumsal barış konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunmaları amacıyla Diyarbakır, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Van, Batman, Hakkari, Malatya ve Şanlıurfa'da çalıştay düzenlenmiştir. 

13 Ocak 2018 tarihinde İzmir'de yapılan çalıştayda alınan karar çerçevesinde 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Diyarbakır'da ülke genelinde katılımcıların davetli olacağı geniş katılımlı bir çalıştay yapılacaktır.

» Haberin Devamı

Sosyal Hizmet Kongresi 2018: Mülteciler ve Sosyal Hizmet

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

1995 yılından bu yana geleneksel olarak Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ve üniversitelerin sosyal hizmet bölümlerinin iş birliğiyle devam eden “Sosyal Hizmet Sempozyumları” buluşmaları, 2017 yılından itibaren kongre olarak sürmüştür.

» Haberin Devamı

Küresel Erişilebilirlik Haritası: Şehirler ile Erişilebilirlik Eşleşmesi Sağlıyor

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Erişilebilirlik konusundaki bu yeni küresel harita Oxford Üniversitesi tarafından JRC’den RoadLess Forest projesi ile destek alınarak geliştirildi. Haritadaki ülke sınıflandırması Dünya Bankası’ndan olup gayri safi yurtiçi hasıla baz alınarak yapılmış. Harita şehirler ile erişebilirlik eşleşmesini görmeyi sağlıyor.

Açıklamadan bir kısım şöyle:

» Haberin Devamı

Tuvalabs: Eğitmenler ve Öğrenciler için Veri ve İstatistik Okuryazarlığı Sitesi

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Tuva labs denemek isteyen için ücretsiz eğitimler de sunan önemli bir veri ve istatistik okuryazarlığı sitesi.

» Haberin Devamı

Mülteci Kadın Bohçası İçin Bütün Kadınlara Çağrı

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği bütün kadınları kırk yamalı bohçalara hikâyelerimizi ilmek ilmek işlemeye, mektup yazmaya çağırıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.