Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

STÖ'lerde Gönüllü Çalışmak İster Misiniz?

Güncelleme Tarihi 19.06.2018

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES) tarafından yürütülen "İyi Yönetişimi Yakalamak" projesi kapsamında gençlerin sivil toplum ile ilişkisine katkı sağlamak; gençlerin STK’ların işleyişi hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bu kuruluşlarda deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla, gönüllü çalışma/ staj imkanı sunulacak.  

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi'nden Yeni Dönem Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.06.2018

Sosyal Kuluçka Merkezi, doğrudan gençlik alanında çalışan ya da çalışma alanından bağımsız olarak hedef kitlesi gençler olan sivil toplum kuruluşları ve yurttaş girişimlerini desteklemek için yeni  dönem başvurularını almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Mülteciler Derneği Çalışma Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 19.06.2018

Mülteciler Derneği Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezi'nde görev alacak çalışma arkadaşları  arıyor. Başvurmak isteyenler İş Başvuru Formunu kullanabilir veya özgeçmişlerini ik@multeciler.org.tr adresine gönderebilirler. Başvurularda e-postanın konu kısmına başvurmak istediğiniz pozisyonu yazılması gerekmektedir. CV'nin ise link olarak değil .doc veya .pdf formatında gönderilmesi gerekiyor.

» Haberin Devamı

Özgür Yazılım Yaz Kampı Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 18.06.2018

Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı'nın dokuzuncusu Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve TÜBİTAK Ulakbim işbirliğiyle  20 Temmuz - 4 Ağustos 2018 tarihlerinde düzenlenecek. Kamp başvuruları için son gün 30 Haziran 2018. 

» Haberin Devamı

SPoD Ofis Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.06.2018

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) İstanbul’daki ofisinde görevlendirilmek üzere Ofis Sorumlusu arıyor. Son başvuru tarihi 25 Haziran 2018, saat 18.00’e kadar.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Psikolog Arıyor

Güncelleme Tarihi 18.06.2018

Mavi Kalem Derneği İstanbul/ Fatih –Zeytinburnu bölgesinde yürüttüğü Çocuk Koruma Projesi’nde yarı zamanlı Psikolog olarak görevlendirilmek üzere yarı zamanlı kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

STÖ'nüzün Hikayesini Anlatmak İster Misiniz?

Güncelleme Tarihi 18.06.2018

Yerel Izleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği yerel savunuculuk yapan sivil toplum örgütlerinin iletişim kapasitelerini geliştirme hedefiyle Civil Society Exchance programı işbirliğinde Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi düzenliyor. 

» Haberin Devamı

Sınır Tanımayan Doktorlar'dan Haritalama Etkinliği

Güncelleme Tarihi 18.06.2018

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), Humanitarian OpenStreetMap Team (HOT) ve Yer Çizenler Herkes İçin Haritacılık Derneği 20 Haziran  Dünya Mülteciler Günü kapsamında haritalama etkinliği düzenliyor. Etkinlikte insani yardım kuruluşlarının hassas durumdaki topluluklara acil yardım ulaştırdığı bölgeler haritalanacak. Bu haritalama çalışması sayesinde MSF ve diğer insani yardım kuruluşlarının, silahlı çatışma, salgın hastalık ve doğal afet kaynaklı insani krizlerden etkilenen bölgelerdeki mültecilere ve yerinden edilmiş topluluklara daha hızlı ve etkin bir şekilde yardım ulaştırmalarına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

» Haberin Devamı

Öyle Değil Böyle Projesi Görsel Üretim Atölyesi'ne Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 18.06.2018

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Öyle Değil Böyle Projesi kapsamında dört oturumluk görsel üretim atölyesi düzenliyor. Atölyede cinsel şiddet üzerine yapılan haberlerde kullanılan cinsel şiddete maruz bırakılanları kurbanlaştıran, hedef gösteren veya yargılayan/suçlayan içerikleri dönüştürmek amacıyla haberlerde kullanılabilecek, hayatta kalanlara olumlu mesaj verecek, güçlendirici ve dayanışmacı görseller üretilecek. 

» Haberin Devamı

Mor Staj Programı Başlıyor

Güncelleme Tarihi 11.06.2018

Bursa'da bulunan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği, staj programı için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.