Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Kış 2018 Eğitimi için Başvurular Açıldı

Güncelleme Tarihi 29.11.2017

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’nun Kış 2018 Eğitim Programı için başvuru süreci başlıyor.

» Haberin Devamı

SEHAK Yıl Sonu Değerlendirme ve İşbirliği Arayışı Toplantısı

Güncelleme Tarihi 29.11.2017

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK), 15 Aralık Cuma günü Yıl Sonu Değerlendirme ve İşbirliği Arayışı Toplantısı düzenliyor.

» Haberin Devamı

SPoD Avukat Eğitimi

Güncelleme Tarihi 24.11.2017

SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanının bu proje dönemi kapsamında gerçekleştireceği avukat eğitimi, önceki avukat eğitimlerinden farklı olarak; çevrimiçi (online) ve yüz yüze (face-to-face) olmak üzere karma (blended) sistem şeklinde kurgulandı.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Dava Gözlem Program Sorumlusu arıyor

Güncelleme Tarihi 23.11.2017

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi ’nin İstanbul’daki ofisinde tam zamanlı görevlendirilecek Dava Gözlem Program Sorumlusu arıyor. Tahmini işe başlama tarihi 02.01.2018 ’dir.

» Haberin Devamı

Eşik Biyografik Belgesel Film Galası

Güncelleme Tarihi 23.11.2017

Cinsel Şiddete Karşı Hukuki Yardım Derneği tarafından, Suriye’de süregiden savaştan zarar görmüş kadınların görünür olmalarını sağlamak ve toplumda farkındalık yaratmak amacı ile üretilmiş olan “EŞİK” adlı biyografik belgeselin galası 27 Kasım 2017'de Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleşiyor.

» Haberin Devamı

‘Maker Rotaları Projesi’ Eğitmen Eğitimleri

Güncelleme Tarihi 23.11.2017

Roman Hakları Derneği’nin Amerikan Konsolosluğu’nun hibe desteği ile gerçekleştirdiği ‘Maker Rotaları Projesi’  eğitmen eğitimleri İstanbul, İzmir  ve Gaziantep’te gerçekleştirilecek,  söz konusu proje kapsamında eğitmenlere kodlama, elektronik, üç boyutlu baskı ve tasarım odaklı düşünme dersleri uygulamalı olarak verilecektir.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Buluşmaları Serisi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 23.11.2017

NetSquared Istanbul tarafından TAK işbirliğiyle, Raklet sponsorluğunda düzenlenen Sivil Toplum Buluşmaları serisi tüm hızıyla devam ediyor.

» Haberin Devamı

Kent-Mekan-Cinsiyet Konuşmaları 1

Güncelleme Tarihi 23.11.2017

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği bünyesinde yer alan GEN-DER Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kolektifi'nin hazırladığı 'Kent-Mekan-Cinsiyet Konuşmaları-1' 24 Kasım 2017 Cuma günü Ankara-Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

2 Aralık Farklılıklarla Dolu Bir Sınıf Projesi Kapanış Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 21.11.2017

“Farklılıklarla Dolu Bir Sınıf Projesi”nin kapanış sempozyumu 2 Aralık 2017 tarihinde İstanbul Wyndham Grand Kalamış Marina Otel’de gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Değişim Programı başvuruları açıldı

Güncelleme Tarihi 20.11.2017

İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi ve MitOst tarafından yürütülen, Stiftung Mercator tarafından desteklenen Sivil Toplum Değişim Programı başvuruları açıldı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.