Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Engelsiz Filmler Festivali 7. kez Sinemaseverlerle Buluşuyor

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

Bu yıl yedinci yaşını kutlayacak olan Engelsiz Film Festivali, Ekim ayında İstanbul, Ankara ve Eskişehir'de sinemaseverlerle buluşacak. 

EFF, 7-9 Ekim’de İstanbul SineBU, 11-13 Ekim’de Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi, 16-20 Ekim’de Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut Ankara’da olacak. 

» Haberin Devamı

Kamu Sivil Toplum Projesi Kapsamında İyi Yönetişim ve Davranış İlkeleri Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

Kamu-STK İşbirliği için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi kapsamında, İyi Yönetişim ve Davranış İlkeleri Eğitimleri düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Üreme Sağlığı Akran Eğitimleri Projesi Eğitmen Eğitimi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 06.08.2019

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) Üreme Sağlığı Akran Eğitimleri Projesi, eğitmen eğitimi için katılımcılarını bekliyor. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi ortaklığında yürütülen proje kapsamında 18-25 yaşları arasındaki kişiler eğitime katılmak için başvuru yapabilecek. 

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Okulu Akademik Özgürlük Yaz Okulu'na Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2019

İnsan Hakları Okulu (İHO), 23-27 Eylül 2019 tarihlerinde Antalya’da beş gün sürecek bir yaz okulu programı düzenleyecek. Akademik Özgürlük Yaz Okulu'na başvurular için son  tarih 19 Ağustos 2019 Pazartesi.

» Haberin Devamı

Denizli Otizm Derneği Birlikte Yaz Kulübü Sona Erdi

Güncelleme Tarihi 06.08.2019

Denizli'de engelli hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Denizli Otizm Derneği'nin tersine kaynaştırma uygulaması yaptığı "Birlikte Yaz Kulübü" geçtiğimiz hafta sona erdi. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2019

İstanbul'da faaliyet gösteren Mavi Kalem Derneği Fatih bölgesinde bulunan ofisinde görevlendirilmek üzere engelli idari işler destek personeli ve Arapça bilen vaka ekip çalışanı arıyor. 

Her iki ilan için son başvuru tarihi  20 Ağustos 2019 Salı günü saat 17:00. İlanlara başvurmak isteyenler ik@mavikalem.org mail adresine konu bölümüne başvurulan pozisyonu yazarak, Türkçe özgeçmiş ve yarım sayfalık motivasyon mektubu göndererek başvurabilirler.

» Haberin Devamı

Almanya ve Türkiye’den Gençlere Yönelik Atölye Tasarlama ve Yaygınlaştırma Eğitimi: Global Playgrounds 2019

Güncelleme Tarihi 06.08.2019

From Design to Practice Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya öncülüğünde, planpolitik ve Toy Gençlik Derneği‘nin işbirliğinde Global Playgrounds Projesi kapsamında genç sığınmacıların, yerinden edilmiş kişilerin, mültecilerin entegrasyonu için tasarlanan oyunların yaygınlaştırılmasını sağlamak için 7-12 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir’de eğitim çalışması düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Kaos GL Medya Okulu Başvurularınızı Bekliyor

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Kaos GL Derneği, KaosGL.org ve Kaos GL Dergisi'nin gönüllü muhabir ve yazar ağını güçlendirmek ve LGBTİ+’ları kendi hikayelerini yazmaya teşvik etmek üzere düzenlediği Medya Okulu’nun ikincisi için başvuruları almaya başladı.

» Haberin Devamı

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

2010 yılında kurulan ve bağımsız seçim gözlemi, ırk, etnik köken, din veya inanca dayalı ayrımcılığın önlenmesi, barışçıl toplantı ve gösteri özgürlüğü, hak savunucularının korunması ve desteklenmesi adalete eşit erişim ve adil yargılanma ve engelli hakları alanlarında izleme ve savunuculuk faaliyetleri gerçekleştiren Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Avrupa-Arap Gençlik Forumu Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

7'nci Avrupa-Arap Gençlik Forumu "Gençlik Barış ve Güvenlik için Diyalog Yürütüyor" başlığıyla 5-8 Kasım 2019 tarihlerinde Budapeşte'de düzenlenecek.  Avrupa Gençlik Forumu ile işbirliği içinde, Arap Devletleri Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Avrupa-Arap Gençlik Forumu'na başvurmak için son başvuru tarihi 26 Ağustos 2019

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.