Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Türkiye Sinemasında Spor Söyleşisine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerinden oluşan BoMoVu– Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı, Beden, Spor ve Tahakküm söyleşilerine sinema başlığıyla devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Eşpedal Derneği Sürdürülebilir Bir Ulaşım İçin Pedallamaya Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

İzmir'de engelli hakları alanında faaliyet yürüten Eşpedal Derneği, Avrupa Hareketlilik Haftasında sürdürülebilir ulaşım politikalarını desteklemek üzere İzmir'lileri birlikte pedallamaya davet ediyor. 

Avrıpa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal destek programı faydalanıcılarından olan Eşpedal Derneği  herkes için erişilebilir kent ve doğa, engelli ve engelsiz bireylerin “yol arkadaşlığı” için tandem bisiklet etkinlikleri düzenliyor. Dernek, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında da  15 Eylül 2019 Pazar günü saat 16:30’da İzmir Konak Meydanı’nda bir bisiklet sürüş ve farkındalık etkinliği düzenleyecek. 

Tandem etkinliğinde Avrupa Birliği Delegasyonu Basın ve Enformasyon Birim Başkanı Maria Kanellopoulou, STGM YK Başkanı Levent Korkut ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de yer alacak. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Portekiz Avrupa Gönüllü Hizmeti Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.09.2019
İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Portekiz'de yürütülecek proje için bir gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

Hafıza Merkezi'nden İnsan Hakları İletişiminin Geleceği Paneli

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

Hafıza Merkezi yürüttüğü “İnsan Hakları ve Yaratıcı İletişim” adlı projemizin kapanış etkinliğini "İnsan Hakları İletişiminin Geleceği" başlıklı panelle gerçekleştirecek.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

Hrant Dink Vakfı Türkiye-Ermenistan Programında faaliyetlerin koordinasyon, araştırma ve iletişiminden sorumlu olarak görevlendirmek üzere çalışma arkadaşı arıyor. 

» Haberin Devamı

65+ Yaşlı Hakları Derneği Yaşlı Dostu Hastane ve Sağlık Uygulamaları Sempozyumu'nda

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

Yaşlı hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından 65+ Yaşlı Hakları Derneği, 19 Eylül'de düzenlenecek "Yaşlı Dostu Hastane ve Sağlık Uygulamaları Sempozyumu"nda yer alacak.

» Haberin Devamı

Denizli Otizm Derneği'nden Hak Temelli Habercilik ve Engelli Haberleri Eğitimi Atölyesi

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

Denizli Otizm Derneği tarafından  Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi bağlamında Hak Temelli Habercilik ve Engelli Haberleri Analizi Eğitimi Atölyesi Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirildi.

» Haberin Devamı

KEDV Projeler Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.09.2019
Dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmelerini desteklemek amacıyla Türkiye genelinde çalışmalar yürüten Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), İstanbul'da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere projeler koordinatörü arıyor.
 

» Haberin Devamı

Beraberce Yaz Okulları Eylül'de Başlıyor

Güncelleme Tarihi 02.09.2019

Kolektif hafıza, hatırlama, unutma ve yüzleşme konularında çalışmalar yürüten ve bu başlıklarda eleştirel yaklaşımla faaliyet gösteren Beraberce Derneği, yaz okulunun duyurusunu yaptı. 

» Haberin Devamı

Mülteci Koruma Alanında Uluslararası İyi Uygulamalar Konferansı İzleyici Kayıtları Başladı

Güncelleme Tarihi 02.09.2019

Mülteci hakları alanında çalışma yürüten ve Türkiye’de mültecilerin temel hak ve ihtiyaçlarına erişimleri için insani yardım çalışmaları yürüten Hayata Destek, mülteci çalışmalarının temel hatlarından biri olan koruma alanında dünyanın dört bir yanından derlenen iyi uygulama örneklerini Eylül ayında Mülteci Koruma Alanında Uluslararası İyi Uygulamalar Konferansı'nda paylaşacak. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.