Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Göç Araştırmaları Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 25.04.2019

Göç Araştırmaları Vakfı (GAV) yayın editörü, ve akademi ve eğitim koordinatörleri arıyor. 

» Haberin Devamı

Bianet'ten Dijital Güvenlik Atölyesi'ne Çağrı

Güncelleme Tarihi 25.04.2019

IPS İletişim Vakfı Atölye BİA başlığı altında düzenlediği eğitim serisine Dijital Güvenlik Atölyesi'yle devam ediyor. 4-5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan atölyeye son başvuru tarihi 29 Nisan 2019.

» Haberin Devamı

Çevreci Enerji Derneği'nden Savunuculuk Eğitimi

Güncelleme Tarihi 25.04.2019

Çevreci Enerji Derneği, yürütmekte olduğu “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji” adlı projeleri çerçevesinde Yerel Savunuculuk Atölye Çalışmalarına savunuculuk eğitimiyle devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Kamu Araştırmaları Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.04.2019

Ankara'da faaliyet yürüten Kamu Araştırmaları Vakfı, proje bazlı çalışacak ve yürütülecek ilgili projenin koordinasyonundan sorumlu olacak proje koordinatörü ve proje asistanı arıyor.

İlana başvurmak isteyenler 15 Mayıs 2019 tarihine kadar onuraltinkuplu@gmail.com adresine e-posta bölümüne başvurulan pozisyonu yazarak CV iletebilirler. 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği Fransa'da AGH İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.04.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Fransa'da yürütülecek projeler için gönüllü arıyor. 

» Haberin Devamı

Yerel Demokrasi, Katılım ve Kent Konseyleri Eğitimi Katılımcılarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.04.2019

Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği (YERELIZ) “Yerel Demokrasi, Katılım ve Kent Konseyleri Eğitimi” için katılımcılarını arıyor. 

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi'nden STÖ'ler İçin Kapasite Geliştirme Programı

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi (STÇM) Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Örgütlenme Özgürlüğü ve Katılım Hakkının Daha Fazla Geliştirilmesi için STK’lar ve Sivil Ağların Kapasitesinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında, sivil toplum kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin kapasitelerinin gelişimine destek vermek üzere  “genel kapasite gelişimi” programına başlıyor.

» Haberin Devamı

Karakutu Gençler için Hafıza Yürüyüşü'ne Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

‘Hafıza Yolculuğu’ isimli projeleri kapsamında gençlerin dini, cinsiyete dayalı, etnik veya politik nedenlerle tarihsel olarak dışlanmış gruplara yapılan haksızlıkları keşfetmesini sorgulamak amacıyla hafıza yürüyüşleri* düzenleyen Karakutu Derneği,  28 Nisan Pazar günü Beyoğlu'nda gerçekleştirilecek olan Hafıza Yürüyüşü için  katılımcılarını arıyor.

Yürüyüşe katılmak isteyenler 22 Nisan Pazartesi saat 18.00'e kadar  bit.ly/2UAtf1w adresindeki formu doldurarak başvurularını yapabilirler. 

» Haberin Devamı

Şirin Tekeli Araştırma Ödülü 2019 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

Türkiye’de toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemeyi ve teşvik etmeyi amaçlayan Şirin Tekeli Araştırma Ödülü için başvurular başladı. Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi tarafından verilecek Şirin Tekeli Araştırma Ödülü,  doktora öğrencileri ile doktora derecesini tamamlamasının üzerinden en fazla 15 yıl geçmiş tüm araştırmacılara açık olarak düzenleniyor.

Şirin Tekeli Araştırma Ödülü 2019 için  Seçici Kurulu Yeşim Arat, Fatmagül Berktay, Sibel Irzık, Deniz Kandiyoti ve Ayşe Öncü’den oluşacak. Ödüle son başvuru tarihi 11 Ekim 2019. 

» Haberin Devamı

Doğaya Dönüş Derneği'nden Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Eğitimi

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

Doğaya Dönüş Derneği ve Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) işbirliğinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Birlikte Kurumsal Hibe Programı kapsamında Kırklareli'nde Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Eğitimi düzenleyecek. Eğitime 18-25 yaş arasındaki tüm gençler başvurabilir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.