Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

EGED'den Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi

Güncelleme Tarihi 14.02.2019

Eğitimde Görme Engelliler Derneği(EGED) engelli bireylerin kariyer planlama süreçlerinde yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini konuşmak üzere "Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi" düzenleyecek. 

27-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan eğitimde Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanındaki etik ilkelerin engelli bireylerle çalışırken ihlal edildiği noktalara dikkat çekilecek, bilimsellik ile profesyonelliğin engelli bireylerin de hakkı olduğu ilkesiyle, kariyer danışması sürecinde engelli bireylerle nasıl çalışılacağı ele alınacak. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 14.02.2019

Mavi Kalem Derneği  İstanbul/ Fatih-Zeytinburnu bölgesinde yürüttüğü Çocuk Koruma Projesi’nde “Çocuk Koruma Uzmanı” olarak tam zamanlı görevlendirilmek üzere kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Hêvî LGBTİ Derneği'nden “Üniversiteli Lubunya Forumu”

Güncelleme Tarihi 14.02.2019

Hêvî LGBTİ Derneği 16 Şubat Cumartesi günü “Üniversiteli Lubunya Forumu” düzenleyecek. Derneğin İstanbul’da bulunan ofisinde gerçekleşecek olan foruma üniversitelerde eğitimini sürdüren LGBTİ+’ların katılımı bekleniyor.

 

» Haberin Devamı

Sulukule Gönüllüleri Derneği Okul Çalışmaları İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

İstanbul'da risk altındaki, dezavantajlı, ayrımcılığa maruz kalmış gruplarla hak temelli faaliyetler organize eden Sulukule Gönüllüleri Derneği, Karagümrük bölgesinde üç okulda çocuklarla gerçekleştireceği atölyeler için gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

AÇEV Eğitim Uzmanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) İstanbul Merkez ofisinde  Erken Çocukluk Eğitimi Biriminde görevlendirmek üzere eğitim uzmanı arıyor. İlana başvurmak isteyenler için son başvuru tarihi 20 Şubat 2019. 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı USC Shoah Vakfı ile Görsel Tarih Arşivi, Eğitim ve Tanıklıkta Yaratıcı Uygulamalar Etkinlikleri Düzenliyor

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

Hrant Dink Vakfı, USC Shoah Vakfı işbirliğiyle gelecek hafta iki farklı atölye düzenleyecek. 22-23 Şubat 2019 tarihleri arasında Hrant Dink Vakfı'nda gerçekleştirilecek olan etkinliklerde görsel tarih arşivinde yaratıcı yöntemler ve yenilikçi yaklaşımları; tanıklık üzerine çalışmayı ele alan panel, atölyeler ve etkileşime dayalı bir sergi ile paylaşılacak.

» Haberin Devamı

Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği'nden Ruhsal Bozukluklar Ve Sosyal Dışlanma Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından İzmir'de faaliyet yürüten Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği (RUSAG) Mart ayında Ruhsal Bozukluklar Ve Sosyal Dışlanma başlıklı çalıştay düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Ana Akım Medya Şule Çet Cinayetini Nasıl Gördü?

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

Ankara’da bir plazanın 20'nci katından atılarak öldürülen Şule Çet'in ilk duruşması 5 Şubat'ta Ankara Adliyesi'nde görüldü. Mahkeme günü sanık ve avukatlarının tutumları başta sosyal medya olmak üzere toplumun pek çok kesiminden tepki toplarken anaakım medya ise davayı cinsiyetçi dille ele aldı. 

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği (CŞMD) yaptığı açıklamada medyayı sorumlu haber anlayışına davet ederken "Medya cinsel şiddeti kendi haber diliyle yeniden ürettiği gerçeği ile artık yüzleşmeli ve bu sorumlulukla haber yapmalıdır." dedi. 

» Haberin Devamı

Genç Kadınlar için Siyaset Okulları’nda Sıradaki Şehir: İzmir

Güncelleme Tarihi 12.02.2019

Genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağıran Ka-Der'in düzenlediği 'Genç Kadınlar için Siyaset Okulları’nda sıradaki şehir İzmir. 22-24 Mart 2019 tarihleri arasında İzmir'de düzenlenecek eğitime başvurular için son tarih 10 Mart 2019.

Eğitim başvuruları İzmir ve çevre illerine açık. 

» Haberin Devamı

BizBizze ile İşe 5 Adım Programına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 12.02.2019

BizBizze Kadınlar İçin Fikir Destek Derneği’nin  “BizBizze ile İşe 5 Adım Programı”na başvuruları başladı. İş arayan kadınlara destek ve güçlendirme hizmeti vermeyi hedefleyen “BizBizze ile İşe 5 Adım Programı”nın yeni dönem başvuruları 8-22 Şubat tarihleri arasında alınacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.