Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

17. Uluslararası Gençlik Konferansı İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 14.06.2019
Bu yıl 17.si düzenlenecek olan Uluslararası Gençlik Konferansı (International Youth Conference) "Güneydoğu Avrupa Ülkelerinin Geleceği için Avrupa Değerleri" temasıyla 26 Eylül- 30 Eylül 2019 tarihleri ​​arasında Makedonya'da düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Yereliz'den Stratejik Plan ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Eğitimi

Güncelleme Tarihi 13.06.2019

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği (YERELİZ) yerel yönetimlere stratejik plan sürecinde destek olmak, daha katılımcı ve kapsayıcı planlar hazırlanmasını sağlamak hedefiyle 11-12 Temmuz 2019 tarihleri barasında iki günlük Stratejik Plan ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Eğitimi düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Diyaloğu ve Sivil Toplum Sektörü Programları Algı Anketi

Güncelleme Tarihi 13.06.2019
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı,  AB desteğiyle yürütmekte olduğu "Sivil Toplum Diyaloğu ve Sivil Toplum Sektörü" programlarının kamuoyundaki algısını ölçerek  gelecekteki çalışmalarını yönlendirmek üzere online bir anket yayınladı. 

» Haberin Devamı

Eşitlik Forumu'nun Yeni Kurul Üyesi İED Oldu

Güncelleme Tarihi 13.06.2019

Engelli hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği ayrımcılıkla mücadele etmek üzere çalışma yürüten Eşitlik Forumu'nun kurul üyesi oldu. 

» Haberin Devamı

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği'nden Nafaka Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 11.06.2019

Geçtiğimiz ay Meclis gündemine gelen nafaka yasa tasarısı kadın örgütleri başta olmak üzere kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Mor Salkım Kadın Derneği de 28 Haziran Cuma günü kadın hakları savunucusu ve Avukat Hülya Gülbahar'ın katılımıyla Bursa'da “Nafaka Çalıştayı” düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Sosyal Haklar Derneği Yaz Okulları Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.06.2019

Soma ve Aladağ'da yaşanan acıların ardından burada yaşayan çocuklarla biraraya gelen Sosyal Haklar Derneği bu yıl da Aladağ ve Soma'da düzenleyeceği yaz okulları için gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Sivil Toplum Diyaloğu Projesi Açılış Toplantısına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Çevreci Enerji Derneği, İzmir Karşıyaka Belediyesi'yle birlikte yürütmekte olduğu "Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Sivil Toplum Diyaloğu" Projesinin açılış toplantısına davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.06.2019
İstanbul'da faaliyet gösteren Mavi Kalem Derneği Fatih bölgesinde bulunan ofisinde “İyi derecede Arapça Bilen (okuma-yazma-konuşma) Vaka Ekip Çalışanı” olarak görevlendirilmek üzere kadın ekip arkadaşı arıyor.  Başvurular için son tarih 14 Haziran 2019 Cuma
 

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı 2019 Yaz Okulu Gönüllü Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Mevsimlik gezici tarım işçiliğinde çocuk işçiliği sorununa dikkat çekmek için "Çocuk İşçiliğini Önleme Programı” kapsamında projeler yürüten Genç Hayat Vakfı, her yıl düzenlediği yaz okulu için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Direktör Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, İstanbul’da bulunan ofisinde görevlendirilmek üzere, şubenin genel yönetiminden sorumlu olacak bir direktör arıyor.

Pozisyon için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2019, saat 18.00. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.