TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için lütfen metindeki (eğer varsa) iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Akdeniz Gençlik Derneği’nden Hak Temelli Çalışmalar Yürüten STK ve Sivil İnisiyatiflere Dijital Dönüşüm Kapasite Geliştirme Desteği

Güncelleme Tarihi 01.06.2020

Akdeniz Gençlik Derneği hak temelli çalışmalar yürüten ve dijitalleşmek isteyen sivil toplum örgütlerinin ve sivil inisiyatiflerin dijital kapasitelerini güçlendirmek adına altyapı ve danışmanlık desteği sağlamak üzere yeni bir çalışma başlattı. Program kapsamında bir yıl içinde 15 faydalanıcıya ulaşılması hedefleniyor. Başvurularla ilgili son bir başvur tarihi yokken, başvurular yıl boyu açık olacak. Değerlendirmeler ise her ay düzenli toplantılarla yapılacak. 

» Haberin Devamı

Geleceği Paylaş Perspektif Buluşmaları 'Sivil Toplum ve Gelecek' Başlığıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 01.06.2020
Geleceği Paylaş Perspektif Buluşmaları'nın yenisi "Sivil Toplum ve Gelecek" başlığıyla 04 Haziran 2020 Perşembe günü saat 14.00’te Zoom Platformunda düzelenecek. Geleceği Paylaş Kurucusu Oya Demir’in moderatörlüğünde gerçekleşecek olan buluşmaya Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan konuk olacak.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Örgütleri için Uzaktan Eğitim Atölyesi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 01.06.2020
Beraberce Derneği, eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitim ilkeleri çerçevesinde tasarlamak, çevrimiçi ortamlarda sürdürmek ve dijital araçlarla zenginleştirmek isteyen sivil toplum örgütlerini; beraberce paylaşmak, beraberce düşünmek ve beraberce gelişmek üzere Sivil Toplum Örgütleri için Uzaktan Eğitim Atölyesine davet ediyor. 
 
Başvuru için son tarih: 2 Haziran Salı, saat 19:00
 
Başvuru için https://bit.ly/2Tlu3Vk adresini ziyaret edebilirsiniz.

» Haberin Devamı

TACSO 3'ten “STÖ’lerin Çalışmalarında Dijital Araçlar ve Bilişim/İletişim Teknolojileri” Eğitimi

Güncelleme Tarihi 01.06.2020

Avrupa Birliği TACSO 3 Programı, Batı Balkanlar ve Türkiye’deki sivil toplum örgütlerinin dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımına dair kapasitelerini güçlendirmek için “STÖ’lerin Çalışmalarında Dijital Araçlar ve Bilişim/İletişim Teknolojileri” başlıklı eğitim düzenleyecek.

İki farklı kapsamda organize edilecek eğitim dizisinde dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojileri için çevrim içi oturum ve dijital araçlar ve bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımı üzerinde üç günlük ileri düzey oturum düzenlenecek. 

Farklı tarihlerde ve farklı dillerde düzenlenecek olan oturumlarda, Türkçe oturum 11-12 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Türkçe oturum için son başvuru tarihi 5 Haziran 2020. Dijital araçların bilişim/iletişim teknolojilerinin kullanımı üzerine üç günlük ileri düzey oturum 29 Haziran Pazartesi ve 1 Temmuz Çarşamba günleri arasında organize edilecek. Eğitim programına 5 Haziran Cuma gününe kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Kalkınma Atölyesi Pandeminin Mevsimlik Tarım İşçiliğine Etkilerini İzliyor

Güncelleme Tarihi 01.06.2020

Kalkınma Atölyesi, COVID-19 pandemi döneminde mevsimlik gezici tarım işçilerine ve onların çocuklarına yönelik izleme faaliyetlerini haritalamaya devam ediyor.  Dünyada ve Türkiye’deki durumu haritalayan Kalkınma Atölyesi konuya ilişkin verileri de haftalık olarak paylaşıyor.

Koronavirüs krizinin Türkiye ve dünyadaki mevsimlik gezici tarım işçilerinin aileleri ve çocukları üzerindeki etkisini göstermek ve yapılan çalışmaları izleyebilmek adına haritalama çalışması yapan Kalkınma Atölyesi, çalışmalarını Etkiniz AB Programı desteğiyle sürdürüyor. 

» Haberin Devamı

Etkiniz AB Programı'ndan 'İnsan Hakları İzlemenin Temel Bir Unsuru Olarak LGBTİ+ Hakları’ Webinarı

Güncelleme Tarihi 01.06.2020
Etkiniz AB Programı'nın düzenlediği webinar serisi LGBTİ+ Hakları başlığıyla devam ediyor. “İnsan Hakları İzlemenin Temel Bir Unsuru Olarak LGBTİ+ Hakları” başlıklı webinar 06 Haziran 2020 Cumartesi günü, saat 14:00’te Kaos GL Derneği’nden Murat Köylü'nün katılımıyla gerçekleşecek. 
 
Webinarda LGBTİ+ların haklara erişirken ne tip ayrımcı uygulamalarla karşılaştığı ve LGBTİ+ haklarını izlerken karşılaşılan zorluklar konuşulacak. Webinarda insan haklarını izlerken dezavantajlı bırakılmış grupları merkeze nasıl alırız sorusuna da yanıt aranacak. 

» Haberin Devamı

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi 'Çevrim İçi Çalışmalar için STÖ Destek Programı'nı Hayata Geçiriyor

Güncelleme Tarihi 01.06.2020
Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi, sivil toplum örgütlerini COVID-19 salgını etkisiyle gelişen ihtiyaçlara yönelik olarak desteklemeye yönelik "Çevrim İçi Çalışmalar için STÖ Destek Programı"nı hayata geçiriyor.

Programa 14 Haziran 2020 saat 18:00'e kadar başvuru yapılabilecek.

» Haberin Devamı

COVID-19'a Acil Müdahale: Sivil Toplumun Uygulamaları, Dersleri ve İhtiyaçları Hakkında Bölgesel Çevrimiçi Toplantı

Güncelleme Tarihi 01.06.2020
TACSO 3 (Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı – IPA – Ülkelerinde Sivil Toplum Kuruluşları için Teknik Destek Projesi) ilk çevrimiçi bölgesel buluşmasını 2-4 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleştirecek. Etkinlik 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşen üç yarım günlük oturumdan oluşacak.  Etkinlik Batı Balkanlar'da ve Türkiye'de pandemiye aktif olarak yanıt üreten sivil toplum örgütlerini hedefliyor. 

» Haberin Devamı

Kariyer Etkisi Projesine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 22.05.2020

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği ve Sürdürülebilir Eğitim Gelişim ve Mükemmellik Derneği’nin hayata geçirdiği Kariyer Etkisi projesi için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Herkes İçin Hukuk Online Eğitim Programı Başlıyor

Güncelleme Tarihi 22.05.2020

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, 4- 28 Haziran tarihleri arasında "Herkes İçin Hukuk" başlıklı bir online eğitim programı düzenliyor. Sivil toplum çalışanları, avukatlar ve insan hakları ile ilgilenen kişilerin başvurularına açık olacak olan ve 8 dersten oluşan program, başvurular arasından seçilen 25 katılımcı ile gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.