TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için lütfen metindeki (eğer varsa) iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Erkek Şiddeti ile Koronavirüs Arasında Kalmayacağız!

Güncelleme Tarihi 04.04.2020

Kadın Dayanışma Vakfı, koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaparak, salgınla mücadelede alınacak tüm kararlarda kadına yönelik erkek şiddetinin ve toplumsal cinsiyet rollerinin dikkate alınmasını gerektiğini söylerek, bunun kadınlar ve çocuklar açısından hayati önemde olduğunu belirtti.  Kadın Dayanışma Vakfı açıklamasında salgın dönemine ilişkin yapılması gerekenler ve kadınların istekleri de sıraladı.

» Haberin Devamı

Denizli Otizm Derneği: Dayanışma Yaşatır

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

Denizli Otizm Derneği, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Koronavirüs salgının bütün dünyada hızla yayıldığı olağanüstü günlerden geçiyoruz. Bu zor günler otizmli çocuk aileleri için de hiç kolay geçmiyor. Dayanışma yaşatır" dendi.

» Haberin Devamı

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği BM Özel Raportörü'nün Koronavirüsle ilgili Demecini Türkçeye Çevirdi

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, BM Özel Raportörü T. Achiume'nin koronavirüs ile mücadelede ırk ayrımcılığı üzerine demecini Türkçeye çevirdi. Achiume'nin açıklamasında “Hükümetler COVİD-19 pandemisiyle mücadele ederken, yabancı düşmanlığı ve ırk ayrımcılığına alan açmamalı." denildi. 

» Haberin Devamı

İşitme Engelliler: Ulusa Seslenişi Anlamak İstiyoruz

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
Koronavirüs hastalığı salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sıklıkla ulusa sesleniş gerçekleştirirken, engelli alanında çalışan yirmi dernek "Ulusa seslenişi anlamak istiyoruz" diyerek bir açıklama paylaştı. 
 
Cumhurbaşkanının koronavirüs salgını döneminde yaptığı ulusa sesleniş konuşmalarında işaret dili yer almıyor.

» Haberin Devamı

TBİD: İnternet Kotaları Kaldırılmalı!

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği, koronavirüs salgınından kaynaklı sosyal mesafeyi azaltmak için ülke genelindeki eğitim ve çalışma hayatının eve taşınmasına dikkat çekerek hiçbir gelişmiş ülkede bulunmayan kotalı, limitli ve sınırlı internet hizmetini kabul etmediklerini belirtti.

» Haberin Devamı

Türkiye Otizm Meclisi Koronavirüsle İlgili Talep Listesi Yayınladı

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
Türkiye Otizm Meclisi, koronavirüs gündemi ile ilgili olarak otizmli bireylerin yaşam koşullarını iyileştirmek adına talep listesi yayımladı. 

» Haberin Devamı

Etkiniz AB Programı’ndan “Koronavirüs Gündeminde İnsan Hakları İzleme ve Etkiniz Destekleri” Webinarı

Güncelleme Tarihi 31.03.2020

Etkiniz AB Programı, 04 Nisan’da “Koronavirüs Gündeminde İnsan Hakları İzleme ve Etkiniz Destekleri” konulu webinar düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Bir Dünya Çocuk'tan Arapça EBA Destek Dökümanı

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
Bir Dünya Çocuk,  Eğitim Bilişim Ağı (EBA) için başta Suriyeli olmak üzere Arapça konuşan çocuklar için teknik destek dökümanı hazırladı. Arapça hazırlanan dökümanda EBA'nın ne olduğu, nasıl kullanılacağı, uydu ayarlarının nasıl yapılabileceği gibi bilgiler yer alıyor. 

» Haberin Devamı

Gençlik Örgütleri Forumu İdari Asistan Arıyor

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
Türkiye’de gençlik politikasının hak temelli bir yaklaşımla ele alınması konusunda çalışan Gençlik Örgütleri Forumu, Ankara ofisinde görevlendirmek üzere idari asistan arıyor. İlan için son başvuru tarihi 15 Nisan 2020. 

» Haberin Devamı

Vergi Araştırmaları Topluluğu Gönüllülerini Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
Bir grup genç tarafından vergi farkındalığını yükseltmek ve daha şeffaf, adaletli ve hesap verilebilir bir mali sistemin önünü açmak için kurulan Vergi Araştırmaları Topluluğu gönüllülerini çağırıyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.