TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Faaliyetlerimiz

Sivil Sesler Danışma Toplantımıza Ev Sahipliği Yaptı

Güncelleme Tarihi 16.10.2019
Eylül ayında istanbul'da bir araya geldiğimiz Sivil Sesler Festivali'nde üç yüze yakın sivil toplum örgütüyle birlikte altı yüze yakın sivil toplum aktivisti ve gönüllüsüyle buluştuk.
 
Festivalde iki ana başlıkta sivil toplumun etkisini ve dijitalde yaşanan dönüşümün sivil toplum örgütlerine yansımalarını ele alırken, festivalin kapanışını ise Derneğimizin 13'ncü Danışma Kurulu ile gerçekleştirdik.

» Haberin Devamı

Akademi-STK İşbirliği Çalıştayına Katıldık

Güncelleme Tarihi 14.10.2019
Van Akademisyenler Derneği tarafından akademi ile sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla Akademi-STK İşbirliği Çalıştayı düzenlendi. 
 
Sivil Toplum Sektörü - Yerel STK’lar Hibe Programı tarafından desteklenen “Akademisyenler ile STK’ların Buluşması" Projesi kapsamında 22-23 Haziran tarihlerinde düzenlenen çalıştaya STGM'yi temsilen Sivil Toplum Politikalar Koordinatörümüz Zafer Çeler katıldı. 

» Haberin Devamı

Örgüt İçi Eğitimlerle Kapasitemizi Güçlendirmeye Devam Ediyoruz

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Öörgütlerin kurumsal, finansal, yönetimsel kapasitesini geliştirmek başta olmak üzere çeşitli başlıklarda çalışma yürütürken, STGM olarak da derneğimize yönelik kapasite güçlendirme çalışmaları düzenliyoruz. 

» Haberin Devamı

STGM'de Dolu Dolu Üç Hafta: Yüzlerce Örgütle Buluştuk

Güncelleme Tarihi 08.06.2018

STGM’de Mayıs ayında örgütlerle eğitimlerde bir araya geldiğimiz ve ürettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. 

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile "AB ve Sivil Toplum" Panelinde Buluştuk

Güncelleme Tarihi 23.05.2018

STÖ Kaynak Merkezi’nin düzenlediği “Sivil Toplumda Temek Kavramlar ve Yaklaşımlar” başlıklı eğitimin son gününde “Avrupa Birliği ve Sivil Toplum” başlıklı oturumda Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi Stefano Calabretta ve STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut sunum yaptı.

» Haberin Devamı

STÖ Kaynak Merkezi Hacettepe Üniversitesi Proje Seminerlerine Katıldı

Güncelleme Tarihi 18.05.2018

Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nün düzenlediği seminere STÖ Kaynak Merkezi olarak katıldık. 

» Haberin Devamı

Sosyal Medya ve Savunuculuk Eğitimleri Tamamlandı

Güncelleme Tarihi 21.01.2017

TACSO'nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM tarafından düzenlenen Sosyal Medya ve Savunuculuk Eğitimi 6-8 Ocak'ta İstanbul'da, 13-15 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirildi. Üç günlük eğitime Türkiye'nin farklı kentlerinden 50'ye yakın STÖ temsilcisi katıldı.

» Haberin Devamı

Roman Kamu – STK Diyalog Grubu Oluşturulması Kamu 2. İştirakçi Toplantısı

Güncelleme Tarihi 11.10.2012
Roman  Kamu – STK Diyalog Grubu Oluşturulması Kamu 2. İştirakçi Toplantısı

Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından yürütülen 11 kentten Roman sivil toplum örgütü ve kamu kurumlarının yer aldığı ''Romanlar için Kamu-STK Diyalog Grubu Oluşturulması'' projesi devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.