Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Faaliyetlerimiz

Dernekler Mevzuatı Eğitimi İzmir'deydi

Güncelleme Tarihi 19.01.2017

TACSO’nun Türkiye’deki kaynak kuruluşu STGM tarafından yürütülen Dernekler Mevzuatı Eğitimi’nin, dördüncüsü İzmir’de yapıldı. 6-7 Ocak tarihlerinde düzenlenen eğitim Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren 26 derneği bir araya getirdi. 

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitiminin Üçüncüsü Düzenlendi

Güncelleme Tarihi 11.01.2017

TACSO projesi kapsamında, TACSO'nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM tarafından düzenlenen Dernekler Mevzuatı Bilgilendirme Eğitimi’nin üçüncüsü 26-27 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. 29 STÖ temsilcinin katıldığı eğitimde mevzuat, finans ve örgütlenme özgürlüğü alanında karşılaşılan sorunlar konuşuldu ve çözüm önerileri paylaşıldı.

» Haberin Devamı

Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Toplantısında Savunuculuk ve Sosyal Medyayı Konuştuk

Güncelleme Tarihi 15.12.2016

Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile Engelsiz ODTÜ Topluluğu ortaklığında yürütülen ve Sabancı Vakfı Hibe Programları tarafından desteklenen, üniversitelerde engelli öğrencilerin yaşamış olduğu sorunlara çözüm önerileri geliştirmek ve bunların ilgili kurumlara iletilmesi noktasında karar mekanizmalarına dahil olmak için yol haritası belirleyerek bir öğrenci inisiyatifi oluşturmayı amaçlayan Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projesi, 3. yılında ilk toplantısını 3-4 Aralık tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirdi. 

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitimleri Sürüyor...

Güncelleme Tarihi 12.12.2016

STGM - TACSO işbirliğinde düzenlenen Dernekler Mevzuatı Eğitimlerinin ikincisi 9-10 Aralık’ta Ankara'da gerçekleşti. Eğitime 2016 yılında kurulan ve henüz kurulma aşamasında olan dernekler katıldı.

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitimleri Başladı

Güncelleme Tarihi 08.12.2016

STGM - TACSO işbirliğinde düzenlenen Dernekler Mevzuatı Eğitimlerinin ilki 9-10 Kasım'da Ankara'da gerçekleşti. Toplamda 386 başvurunun alındığı eğitimler Aralık - Mart dönemi boyunca Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılmaya devam edecek.

» Haberin Devamı

İyi Yönetişim İçin Dijital Araçlar Eğitimlerinin ilki tamamlandı

Güncelleme Tarihi 08.12.2016

TACSO-STGM ve TechSoup Türkiye'nin düzenlediği dijital güçlendirme eğitimleri kapsamında STÖ'lerin yönetişim kapasitelerini arttırmalarını sağlamak amacıyla dijital araçlarla tanışmalarını sağlayan eğitimlerin ilki 19-21 Aralık 2016 tarihinde tamamlandı. 200'e yakın başvuru olan eğitime farklı STÖ'lerden 18 temsilci katıldı.

» Haberin Devamı

Demokratik Katılımın Güçlendirilmesi Projesi Eğitimleri Başladı

Güncelleme Tarihi 03.12.2016

STGM’nin ECAS ortaklığı ile Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler Hibe Programı kapsamında “Demokratik Katılımın Güçlendirilmesi için Türkiye ve Avrupa’dan İyi Örneklerin Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında düzenleyeceği eğitim ve atölye toplantılarının ilki 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Ankara Neva Palas Otel’de gerçekleştirildi. 

» Haberin Devamı

STÖ’ler için AB Hibe Programlarında Yeni Uygulamalar Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Güncelleme Tarihi 03.12.2016

TACSO ve STGM, Sivil Düşün AB Programı’nın katkısı ile ve AB Türkiye Delegasyonu’nun katılımı ile 15 Şubat 2016’da  Ankara’da AB’nin STÖ’lerin yönelik desteklerinde yeni uygulamalar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. 

» Haberin Devamı

Arap Baharı ve Sosyal Medya Brüksel’de Tartışıldı

Güncelleme Tarihi 03.12.2016

19 Şubat’ta Brüksel’de gerçekleşen, Arap Baharı, sosyal medya, basın ve ifade özgürlüğü konulu panele Belçika’dan STÖ’ler ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği (STGM) katıldı.

» Haberin Devamı

Savunuculuk Kampanyası için Araçlar ve Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Yapıldı

Güncelleme Tarihi 03.12.2016

STGM’nin ECAS ortaklığı ile Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler Hibe Programı kapsamında “Demokratik Katılımın Güçlendirilmesi için Türkiye ve Avrupa’dan İyi Örneklerin Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında düzenlediği eğitim toplantılarının ikincisi 13-15 Mart tarihleri arasında Ankara Neva Palas Otel’de gerçekleştirildi. 

» Haberin Devamı

Etiketler

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.