TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Faaliyetlerimiz

Örgütlenme Özgürlüğü Eğitimi Düzenledik

Güncelleme Tarihi 21.10.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi kapsamında 17-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara'da Örgütlenme Özgürlüğü Eğitimi düzenledik. 

» Haberin Devamı

Sivil Sesler'de Oyunlarla Öğrendik

Güncelleme Tarihi 16.10.2019

Geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye’nin dört bir yanında çalışma yürüten sivil toplum örgütleriyle  “Sivil Sesler Festivali”nde buluşurken, festivalin en ilgi çeken ve katılımcıların keyifle katıldıkları bölümlerden birisi ise oyun alanında oynatılan kutu oyunları oldu. 

» Haberin Devamı

Sivil Sesler'de Atölyeler Aracılığıyla Sesimizi Çoğalttık

Güncelleme Tarihi 16.10.2019

Sivil Sesler Festivali'nin dördüncüsünde 65 kentten üç yüze yakın sivil toplum örgütü konuğumuz oldu. Kadın haklarından çocuk haklarına, hayvan haklarından çevre hakkına, engelli haklarından eğitim hakkına kadar pek çok farklı başlıkta çalışma yürüten örgütler festivalde düzenledikleri atölyelerle hem çalışmalarını tanıtılar hem de yeni ortaklıkların ilk adımlarını attılar. 

» Haberin Devamı

Sivil Sesler'de Dijitalleşmeyi Konuştuk: Her STÖ Dijitali Çare Olarak Görmeli

Güncelleme Tarihi 16.10.2019

20-21 Eylül'de İstanbul'da düzenlediğimiz Sivil Sesler Festivali'nin iki ana başlığından biri "Sivil Toplum için Teknoloji"ydi.

Günümüzün en güçlü dönüştürücü güçlerinden biri olan ve hızla gelişen dijital teknolojiyi, veri araştırmacısı Pınar Dağ, İhtiyaç Haritası’ndan Mert Fırat, İrlanda'da sivil toplum alanında önemli çalışmalar yürüten Enclude'un Genel Müdürü Eamon Stack ve Dijital Topuklar’dan Elif Doğan'la birlikte konuştuk.

» Haberin Devamı

Sivil Sesler'de Sivil Toplumun Geleceğini Konuştuk: Sivil Toplum Olmadan Geleceği İnşa Edemeyiz

Güncelleme Tarihi 16.10.2019
Sivil Toplum Sensin: katılım, iyilik, güzellik #Seninsesinde! diyerek yola çıktığımız ve geçtiğimiz ay İstanbul'da biraraya geldiğimiz Sivil Sesler Festivali'nde iki ana oturumla sivil toplumu tartışmaya açtık.
 
Festivalin ilk günü "Sivil Toplum Sayesinde" başlıklı panelde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Operasyon Bölüm Başkanı Andre Lys,  İsveç Büyükelçiliği Katılım Öncesi ve İnsani Yardım Bölüm Başkanı Malin Stawe, Yunanistan Ülke Direktörü Gerasimos Kouvaras, Action Aid, STGM Kurucu Üyesi, Doğa Koruma Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Sunay Demircan'ın katılımıyla günümüzü ve geleceğimizi konuştuk. 

» Haberin Devamı

Sivil Sesler'de Sivil Toplumu Birlikte Konuştuk: Geleceğe Bakışımızı Umutla Bezememiz Gerekiyor

Güncelleme Tarihi 16.10.2019

Türkiye’nin dört bir yanında çalışma yürüten sivil toplum örgütleriyle geçtiğimiz Eylül ayında, iki gün boyunca “Sivil Sesler Festivali”nde bir araya geldik ve siivl toplumu, neler yapabileceğimizi hep birlikte konuştuk. 

Sivil toplum tüm renklerinin ve çeşitliliğinin buluştuğu festivalin açılış konuşmaları ise STGM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Levent Korkut, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür Vekili Bülent Özcan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Operasyon Bölüm Başkanı, Elçi Müsteşar Andre Lys tarafından yapıldı. 

» Haberin Devamı

Sivil Sesler Danışma Toplantımıza Ev Sahipliği Yaptı

Güncelleme Tarihi 16.10.2019
Eylül ayında istanbul'da bir araya geldiğimiz Sivil Sesler Festivali'nde üç yüze yakın sivil toplum örgütüyle birlikte altı yüze yakın sivil toplum aktivisti ve gönüllüsüyle buluştuk.
 
Festivalde iki ana başlıkta sivil toplumun etkisini ve dijitalde yaşanan dönüşümün sivil toplum örgütlerine yansımalarını ele alırken, festivalin kapanışını ise Derneğimizin 13'ncü Danışma Kurulu ile gerçekleştirdik.

» Haberin Devamı

Akademi-STK İşbirliği Çalıştayına Katıldık

Güncelleme Tarihi 14.10.2019
Van Akademisyenler Derneği tarafından akademi ile sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla Akademi-STK İşbirliği Çalıştayı düzenlendi. 
 
Sivil Toplum Sektörü - Yerel STK’lar Hibe Programı tarafından desteklenen “Akademisyenler ile STK’ların Buluşması" Projesi kapsamında 22-23 Haziran tarihlerinde düzenlenen çalıştaya STGM'yi temsilen Sivil Toplum Politikalar Koordinatörümüz Zafer Çeler katıldı. 

» Haberin Devamı

Örgüt İçi Eğitimlerle Kapasitemizi Güçlendirmeye Devam Ediyoruz

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Öörgütlerin kurumsal, finansal, yönetimsel kapasitesini geliştirmek başta olmak üzere çeşitli başlıklarda çalışma yürütürken, STGM olarak da derneğimize yönelik kapasite güçlendirme çalışmaları düzenliyoruz. 

» Haberin Devamı

STGM'de Dolu Dolu Üç Hafta: Yüzlerce Örgütle Buluştuk

Güncelleme Tarihi 08.06.2018

STGM’de Mayıs ayında örgütlerle eğitimlerde bir araya geldiğimiz ve ürettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.