Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Faaliyetlerimiz

STGM-Techsoup Türkiye, Microsoft STK Bulut Çözümleri Etkinliği'ndeydi

Güncelleme Tarihi 25.04.2017

Microsoft, 7 Nisan'da bulut bilişimi ve sivil topluma Microsoft Bulut Bilişim bağışlarını tanıtmak için 100'ün üzerinde STÖ temcilsinin katıldığı bir "NGO Day" düzenledi.

» Haberin Devamı

TechSoup Avrupa Eğitimlerindeydik

Güncelleme Tarihi 07.03.2017

STGM ekibi, 27 Şubat - 3 Mart 2017 tarihlerinde Techsoup Avrupa'nın Varşova'da düzenlediği Webinar ve Online Öğrenme Eğitimlerine katıldı. Techsoup Avrupa üyesi 10 ülkeden 20 katılımcının olduğu eğitimde uygulamalı oturumlar ve deneyim paylaşımları yapıldı.

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitimi Ankara’daydı

Güncelleme Tarihi 31.01.2017

TACSO`nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM tarafından yürütülen Dernekler Mevzuatı Eğitimi`nin beşincisi Ankara`da düzenlendi. İki gün süren eğitime 31 STÖ temsilcisi katıldı.

» Haberin Devamı

Sosyal Medya ve Savunuculuk Eğitimleri Tamamlandı

Güncelleme Tarihi 21.01.2017

TACSO'nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM tarafından düzenlenen Sosyal Medya ve Savunuculuk Eğitimi 6-8 Ocak'ta İstanbul'da, 13-15 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirildi. Üç günlük eğitime Türkiye'nin farklı kentlerinden 50'ye yakın STÖ temsilcisi katıldı.

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitimi İzmir'deydi

Güncelleme Tarihi 19.01.2017

TACSO’nun Türkiye’deki kaynak kuruluşu STGM tarafından yürütülen Dernekler Mevzuatı Eğitimi’nin, dördüncüsü İzmir’de yapıldı. 6-7 Ocak tarihlerinde düzenlenen eğitim Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren 26 derneği bir araya getirdi. 

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitiminin Üçüncüsü Düzenlendi

Güncelleme Tarihi 11.01.2017

TACSO projesi kapsamında, TACSO'nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM tarafından düzenlenen Dernekler Mevzuatı Bilgilendirme Eğitimi’nin üçüncüsü 26-27 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. 29 STÖ temsilcinin katıldığı eğitimde mevzuat, finans ve örgütlenme özgürlüğü alanında karşılaşılan sorunlar konuşuldu ve çözüm önerileri paylaşıldı.

» Haberin Devamı

Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Toplantısında Savunuculuk ve Sosyal Medyayı Konuştuk

Güncelleme Tarihi 15.12.2016

Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile Engelsiz ODTÜ Topluluğu ortaklığında yürütülen ve Sabancı Vakfı Hibe Programları tarafından desteklenen, üniversitelerde engelli öğrencilerin yaşamış olduğu sorunlara çözüm önerileri geliştirmek ve bunların ilgili kurumlara iletilmesi noktasında karar mekanizmalarına dahil olmak için yol haritası belirleyerek bir öğrenci inisiyatifi oluşturmayı amaçlayan Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projesi, 3. yılında ilk toplantısını 3-4 Aralık tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirdi. 

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitimleri Sürüyor...

Güncelleme Tarihi 12.12.2016

STGM - TACSO işbirliğinde düzenlenen Dernekler Mevzuatı Eğitimlerinin ikincisi 9-10 Aralık’ta Ankara'da gerçekleşti. Eğitime 2016 yılında kurulan ve henüz kurulma aşamasında olan dernekler katıldı.

» Haberin Devamı

Dernekler Mevzuatı Eğitimleri Başladı

Güncelleme Tarihi 08.12.2016

STGM - TACSO işbirliğinde düzenlenen Dernekler Mevzuatı Eğitimlerinin ilki 9-10 Kasım'da Ankara'da gerçekleşti. Toplamda 386 başvurunun alındığı eğitimler Aralık - Mart dönemi boyunca Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılmaya devam edecek.

» Haberin Devamı

İyi Yönetişim İçin Dijital Araçlar Eğitimlerinin ilki tamamlandı

Güncelleme Tarihi 08.12.2016

TACSO-STGM ve TechSoup Türkiye'nin düzenlediği dijital güçlendirme eğitimleri kapsamında STÖ'lerin yönetişim kapasitelerini arttırmalarını sağlamak amacıyla dijital araçlarla tanışmalarını sağlayan eğitimlerin ilki 19-21 Aralık 2016 tarihinde tamamlandı. 200'e yakın başvuru olan eğitime farklı STÖ'lerden 18 temsilci katıldı.

» Haberin Devamı

Etiketler

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.