TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Faaliyetlerimiz

BİRLİKTE Destek Programı Buluşmaları Çevrimiçi Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 14.04.2020
STGM BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Ekibi, COVID-19 sürecinde 41 yararlanıcı örgütüyle STÖ buluşmasını dijital ortamda 8-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdi.
 
Buluşmalarda örgütlerin COVID-19 dönemini nasıl geçirdikleri, karşılaştıkları sorunlar ve ürettikleri çözümler, hedef kitlelerinin değişen ihtiyaçlarının ne olduğu ve bu ihtiyaçlara nasıl cevap verdikleri toplantılarda konuşuldu. 

» Haberin Devamı

Veri Görselleştirme Eğitimiyle STÖ'lerle Buluştuk

Güncelleme Tarihi 03.03.2020

STÖ'lerin dijital kapasitelerinin ve becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle Veri Görselleştirme Eğitimi'nde geçtiğimiz hafta farklı kentlerden gelen STÖ'lerle buluştuk.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi dijital kapasite güçlendirme çalışmaları kapsamında düzenlediğimiz eğitime farklı illerde çalışma yürüten 38 STÖ katıldı. 

» Haberin Devamı

Antalya'da STÖ Yönetimi Eğitimi Düzenledik

Güncelleme Tarihi 03.03.2020
Yürütücüsü olduğumuz ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz STÖ Yönetimi Eğitimleri'ne geçtiğimiz hafta Antalya'da devam ettik. 

» Haberin Devamı

Ankara'da STÖ Yönetimi Eğitimiyle Farklı Kentlerden STÖ'lerle Buluştuk

Güncelleme Tarihi 03.03.2020
STÖ'lerin yönetim ve kaynak geliştirme kapasitelerinin gelişimine katkıda bulunmak ve örgütsel gelişimleri için gerekli temel analiz araçlarını tanıtmak hedefiyle geçtiğimiz hafta Ankara'da STÖ Yönetimi eğitimi düzenledik.

» Haberin Devamı

Yurtdışından Konuklarımızla Erasmus + Yetişkin Eğitimi Kapsamında Buluştuk

Güncelleme Tarihi 26.02.2020

Sivil toplumun dijital kapasitesini güçlendirmeyi amaçlayan TechSoup Yazılım Bağış Programı’nın Türkiye ayağının yürütücüsü olarak geçtiğimiz hafta beş ülkeden gelen konuklarımızla Erasmus + Yetişkin Eğitim programı kapsamında buluştuk.

» Haberin Devamı

Sivil Sesler'de Sivil Toplumu Birlikte Konuştuk: Geleceğe Bakışımızı Umutla Bezememiz Gerekiyor

Güncelleme Tarihi 26.02.2020

Türkiye’nin dört bir yanında çalışma yürüten sivil toplum örgütleriyle geçtiğimiz Eylül ayında, iki gün boyunca “Sivil Sesler Festivali”nde bir araya geldik ve sivil toplumu, neler yapabileceğimizi hep birlikte konuştuk. 

Sivil toplum tüm renklerinin ve çeşitliliğinin buluştuğu festivalin açılış konuşmaları ise STGM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Levent Korkut, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür Vekili Bülent Özcan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Operasyon Bölüm Başkanı, Elçi Müsteşar Andre Lys tarafından yapıldı. 

» Haberin Devamı

Araştırma, Savunuculuk ve Katılım Eğitimi Düzenledik

Güncelleme Tarihi 25.02.2020
STGM olarak yürütücüsü olduğumuz Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi kapsamında kapasite güçlendirme faaliyetleri kapsamında hazırlanan eğitimler devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Katılım Hakkı Eğitim Dizisinin İlk Eğitimi Ankara'da Düzenlendi

Güncelleme Tarihi 10.02.2020

Yürütücüsü olduğumuz Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi kapasite güçlendirme faaliyetleri kapsamında katılım hakkını çeşitli boyutlarıyla ele alan ve bu alanda kapasite geliştirmeyi hedefleyen 3 set eğitimden oluşan Katılım Hakkı Eğitim Dizisinin ilk eğitimini geçtiğimiz hafta Ankara'da gerçekleştirdik. 

» Haberin Devamı

Katılım Hakkı Projesi Kapsamında Fransa'ya Çalışma Ziyareti Yapıldı

Güncelleme Tarihi 10.02.2020

Avrıpa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz "Katılım Hakkı" Projesi kapsamında Avrupa Birliği ülkelerindeki iyi örnekleri yerinde izlemek amacıyla planlanan çalışma ziyaretlerinin ilki 20-23 Ocak 2020 tarihlerinde Fransa'ya gerçekleştirildi. 

» Haberin Devamı

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi İçin İzmir'deydik

Güncelleme Tarihi 10.02.2020

STGM olarak kurulduğumuz günden bugüne kapasite güçlendirme eğitimlerimizin başında gelen proje döngüsü eğitimi için geçtiğimiz hafta İzmir ve çevre illerde hak temelli çalışma yürüten örgütlerle buluştuk.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.