Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

e-kütüphane

Proje süresince uzmanlarımız tarafından hazırlanan dokümanlarla oluşturduğumuz sanal kütüphaneyi kullanımınıza sunuyoruz. Ayrıca bu sayfada STK'ları yakından ilgilendiren konularda başka kuruluşlar tarafından da hazırlanan dokümanlara da ulaşabilirisiniz.

Bunun yanı sıra son yıllarda üzerine en çok yazılıp çizilen konulardan biri olan Sivil Toplum hakkında ulusal basından, internet sitelerinden derlediğimiz makalelere de ulaşabilirsiniz. Bu sayfada yer almasını istediğiniz makeleniz veya ilginizi çeken yayımlanmış makeleler varsa bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz. Yayımlanmış metinlerde makelenin kaynağını belirtmeniz yararlı olacaktır.

STK Yönetimi Kılavuzu - Örgütsel Gelişim Analizi İçin Uygulama Araçları

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Sivil Toplum Kuruluşu Yönetimi - Örgütsel Gelişim Analizi İçin Uygulama Araçları başlıklı mevcut kılavuzun amacı daha etkin bir eylem için STK'ların iç kapasitelerini artırmaktır.

» Haberin Devamı

Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları İçin Fon Rehberi 2015

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

İlk defa 2012 yılında STK’larla paylaştığımız STK’lar için Fon Rehberi, TACSO’nun
Türkiye’deki kaynak kuruluşu Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi (STGM)
desteği ile 2015’te güncellendi.

» Haberin Devamı

STK'lar icin Medya Rehberi

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Birçok kuruluş, çalışma alanlarında pek çok güzel çalışma yürütmekte. Ancak iş, mesajlarını doğru şekilde aktarmaya gelince yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle, bu medya rehberi, kuruluşlara, temel iletişim araçlarına ilişkin genel bir özet sunmayı amaçlamaktadır. Bu rehberi hazırlarken, herkesin anlayabileceği basit bir dil kullanmaya özen gösterdik. “Hedef kitlemiz, Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışanları, üyeleri ve gönüllülerinden oluşmaktadır”.

» Haberin Devamı

STK'lar ve Sivil Katılım Kitapçığı

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Rehber, TACSO programı tarafından Batı Balkanlar ve Türkiye’de faaliyet gösteren STKların bu kapasite eksikliğini gidermelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

» Haberin Devamı

Kapasite Geliştirme Alan Araştırması 2013

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

TACSO Türkiye tarafından hazırlanan bu araştırmada Sivil Toplum alanında Kapasite Geliştirme çalışmaları yapan kuruluşları ve oluşumları bulacaksınız.

» Haberin Devamı

Mağdur Hakları Kanun Tasarısı Taslağı Hakkında TİHV Değerlendirme Notu

Güncelleme Tarihi 12.10.2017

Mağdur Hakları Kanun Tasarısı Taslağı Hakkında TİHV Değerlendirme Notu şöyle:

» Haberin Devamı

Eğitimciler İçin Bir Kitap: "Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak”

Güncelleme Tarihi 12.10.2017

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” kitabı, eğitimciler ve danışmanların önyargılarını kırmayı, farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" Raporu

Güncelleme Tarihi 10.10.2017

Kırkayak Kültür- Dom Araştırmaları Atölyesi tarafından hazırlanan; Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" raporu yayınlandı.

» Haberin Devamı

Hak Savunucularına Yönelik Soruşturma & Tutuklamalar Süreci Bilgi ve Değerlendirme Raporu

Güncelleme Tarihi 10.10.2017

Hak Savunucularına Yönelik Soruşturma & Tutuklamalar Süreci Bilgi ve Değerlendirme Raporu yayınlandı.

» Haberin Devamı

"Çocuklar için Türcülük ve Hayvan Hakları Atölyeleri" Modeli

Güncelleme Tarihi 25.09.2017

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) tarafından, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı'nın (TÜSEV) düzenlediği "Destekle Değiştir" etkinliğine katılan bireysel destekçilerin katkıları ile hayata geçirilen "Çocuklar için Türcülük ve Hayvan Hakları Atölyeleri", 8-12 yaş aralığındaki çocuklar için geliştirildi, atölye modeli ilgilenen herkesin uygulayabilmesi için açık kaynak hâline getirilerek yayınlandı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.