TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

e-kütüphane

STGM olarak sivil toplum aktörleri ve örgütlerinin çalışmaları kapsamında hazırladıkları dökümanları, raporları, rehberleri düzenli olarak tarıyor ve sanal kütüphanemizde arşivliyoruz.

Sivil toplum örgütleri olarak, sivil toplum alanında çalışmak isteyen kişilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir kaynak olarak e-kütüphanemizde yayınlanmasını istediğiniz çalışmaları bilgi@stgm.org.tr adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Özel İhtiyaçlara Sahip Mahpuslar Üzerine El Kitabı

Güncelleme Tarihi 16.05.2013

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği, Birleşmiş Milletler'in "Özel İhtiyaçlara Sahip Mahpuslar Üzerine El Kitabı"nı Türkçeye çevirerek yayımladı.

» Haberin Devamı

Hayata Destek Derneği 2012 Faaliyet Raporu

Güncelleme Tarihi 15.05.2013

Hayata Destek Derneği 2012 faaliyet raporu yayımlandı. 

» Haberin Devamı

Göç ve İnsani Yardım Vakfı (Göç Vakfı) Faaliyet Raporu

Güncelleme Tarihi 06.05.2013

Göç ve İnsani Yardım Vakfı(Göç Vakfı) Diyarbakır\'da çocuklarla ilgili aktiviteleri sırasında iki yıl süresince gerçekleştirdiği teorik ve pratik çalışmları, çalışmalara ilişkin tüm süreci ve sonucunda ulaşılan noktayı \"Faaliyet Raporu\" başlığı altında yayımladı.

» Haberin Devamı

Göç ve İnsani Yardım Vakfı(Göç Vakfı) Çocuk Hak İhlali İzleme Raporu 2012

Güncelleme Tarihi 06.05.2013

Göç Vakfı 2012 yılı içersinde medyaya yansıyan çocuk hakları ihlallerinin izlemesini yaparak "Çocuk Hak İhlali İzleme Raporu'nu" yayımladı.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü - Türkiye: İfade Özgürlüğünün Tam Zamanı Raporu

Güncelleme Tarihi 27.03.2013

Türkiye'de ifade özgürlüğüne dair kapsamlı bir rapor hazırlayan Uluslararası Af Örgütü, yasalara ve uygulamalara ilişkin olarak kritik 11 tavsiyede bulundu.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Araştırmaları Derneği - 2012-Yılı İltica Hakkı İzleme Raporu

Güncelleme Tarihi 26.03.2013

İltica hakkı, 2012 yılında Türkiye’nin insan hakları gündemini önemli ölçüde etkileyen bir konu olarak güncelliğini korumuştur.

» Haberin Devamı

Kişisel Bilgileri Koruma Rehberi

Güncelleme Tarihi 04.03.2013

Milyarlarca insanı buluşturan İnternet ve yol açtığı değişim sayesinde her gün devasa büyüklükte veri toplanıyor, işleniyor ve saklanıyor. Önemli bir bölümünün kişisel hassas verilerimiz olduğu aşikar. Bunların özenle korunması, belki de hiç toplanmaması gerekmekte.

» Haberin Devamı

Sık Sorulan Sorular

Güncelleme Tarihi 07.02.2013

"Eşcinsellikle ilgili sıkça sorulan sorular" üniversitelerde ve gençlik buluşmalarında gençlere yönelik yaptığımız atölyelerde bize sorulan soruların hepsine yanıt veriyor.

» Haberin Devamı

Eğitim İzleme Raporu 2011

Güncelleme Tarihi 25.12.2012

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) olarak eğitimde yaşanan değişimleri her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporları aracılığıyla kamuoyuna ve ilgili tüm paydaşlara sunuyoruz. Raporlarla eğitim politikalarına ilişkin daha üretken ve katılımcı tartışmalara destek olmayı ve eğitimle ilgili eleştirel ve bütüncül değerlendirmeler sunmayı amaçlıyoruz.

» Haberin Devamı

LGBT Davaları Kitaplaştı

Güncelleme Tarihi 25.12.2012

SPOD'un hazırladığı "LGBT Davaları: AİHM, Yargıtay ve Danıştay İçtihatları" kitabı, LGBT'lerin adalete erişimi ve hukuki mücadeleleri için önemli bir kaynak oluşturuyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.