TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

e-kütüphane

STGM olarak sivil toplum aktörleri ve örgütlerinin çalışmaları kapsamında hazırladıkları dökümanları, raporları, rehberleri düzenli olarak tarıyor ve sanal kütüphanemizde arşivliyoruz.

Sivil toplum örgütleri olarak, sivil toplum alanında çalışmak isteyen kişilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir kaynak olarak e-kütüphanemizde yayınlanmasını istediğiniz çalışmaları bilgi@stgm.org.tr adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Türkiye Cezasızlık Araştırması Sonuçları

Güncelleme Tarihi 23.03.2015

Uluslararası Şeffaflık Derneği olarak 9 Şubat 2015’te İsveç Konsolosluğu’nda gerçekleştirdiğimiz Cezasızlık ve Medya Atölyesi’nin uzantısı olarak, gazeteciler nezdinde “cezasızlık” kavramının bilinirliğinin ve gazetecilerin, cezasızlıkla mücadelede medyanın rolüne dair farkındalıklarının belirlenmesi amacıyla TAREM ile yürüttüğümüz Türkiye Cezasızlık Araştırması anketi çarpıcı sonuçlar  ortaya koydu.

» Haberin Devamı

O Kadınlar: Trans Kadın Seks İşçilerinin Dilinden Şiddet Hikayeleri

Güncelleme Tarihi 17.03.2015

Kemal Ördek'in Türkiye'nin 8 ilinden toplamda 18 trans kadın seks işçisi ile yaptığı röportajlardan oluşan "O Kadınlar: Trans Kadın Seks İşçilerinin Dilinden Şiddet Hikayeleri" adlı kitap yayınlandı. 

» Haberin Devamı

Ayrımcılık Yasağı Eğitimi El Kitabı

Güncelleme Tarihi 09.03.2015

“Ayrımcılık Yasağı ve Eşitlik Konularında Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Bilinç Artırma Seminerleri” (VT/2010/007) projesi çerçevesinde hazırlanmış olan bu rehberin amacı STK’ların ayrımcılık yasağı ve eşitlikle ilgili yürüttüğü çalışmalarda kapasitelerinin güçlenmesini sağlamak üzere STK’lara yönelik özel bir eğitim materyali ve faaliyetler tasarlamaktır.

» Haberin Devamı

İHD 2014 Hak İhlalleri Raporu

Güncelleme Tarihi 04.03.2015

İHD dokümantasyon biriminin hazırladığı 2014 Hak İhlalleri Raporu yayımlandı. 

» Haberin Devamı

Kaos GL Eşcinseller İçin Askerlik Broşürü Yayınladı

Güncelleme Tarihi 20.02.2015

Kaos GL Derneği, eşcinsel ve biseksüel erkeklerin çok fazla sorun yaşadığı “askerlik” alanında bir broşür hazırladı. Dernek uzun yıllardır mektup, e-mail, telefon ve yüz yüze verdiği danışmanlık faaliyetlerinden yola çıkarak eşcinsel, biseksüel ve translar için broşürler hazırlayacak.

» Haberin Devamı

İnsan Haklarını Anlamak - İnsan Hakları Eğitimi El Kitabı

Güncelleme Tarihi 28.01.2015

Wolfgang Benedek tarafından yayına hazırlanan “İnsan Haklarını Anlamak – İnsan Hakları Eğitimi El Kitabı” isimli kitap, Raoul Wallenberg İnsan Hakları ve İnsancıl Hukuk Enstitüsü ile Türkiye Adalet Akademisi’nin ortak çalışması sonucu avukat Mehveş Bingöllü Kılcı tarafından Türkçe’ye çevrildi.

» Haberin Devamı

"Ekonomi ve Sosyal Demokrasi" Türkçe'ye Çevrildi

Güncelleme Tarihi 22.01.2015

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) Sosyal Demokrasi Akademisi'nin yayımladığı Sosyal Demokrasi El Kitabı Serisi'nin ikincisi olan "Ekonomi ve Sosyal Demokrasi" kitabinin Türkçe çevirisi yayımlandı. 

» Haberin Devamı

Özgürlük için Basın Projesi Aralık Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 16.01.2015

ÖiB: "Cemaate yönelik operasyonun medya kuruluşlarına uzanması kaygı uyandırdı"

» Haberin Devamı

“Yerel Siyasette LGBT Hakları” Kitapçığı Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 13.01.2015

Yerel seçimler sürecinde yapılan çalışmaları özetleyen ve yerel yönetimlerde LGBT perspektiflerini tartışmaya açan “Yerel Siyasette LGBT Hakları” kitapçığı yayınlandı.

» Haberin Devamı

Suriyeli Sığınmacıların Türkiye'ye Etkiler Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 12.01.2015

TESEV Dış Politika Programı ve ORSAM’ın, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mersin ve Kahramanmaraş’taki saha çalışmaları neticesinde kaleme alınan ‘Suriyeli Sığınmacıların Türkiye’ye Etkileri’ raporu yayınlandı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.