TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

e-kütüphane

STGM olarak sivil toplum aktörleri ve örgütlerinin çalışmaları kapsamında hazırladıkları dökümanları, raporları, rehberleri düzenli olarak tarıyor ve sanal kütüphanemizde arşivliyoruz.

Sivil toplum örgütleri olarak, sivil toplum alanında çalışmak isteyen kişilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir kaynak olarak e-kütüphanemizde yayınlanmasını istediğiniz çalışmaları bilgi@stgm.org.tr adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Eğitim-Sen Eğitimde Cinsiyetçilik Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 15.06.2015

Eğitim-Sen Merkez Kadın Sekreterliği`nin hazırladığı "2014-2015 Eğitim-Öğretim Dönemi Eğitimde Cinsiyetçilik Raporu" yayınlandı. 

» Haberin Devamı

Çalışma Hayatında Ayrımcılık kitabı yayında

Güncelleme Tarihi 11.06.2015

Kaos GL’nin hazırladığı ve alandan akademisyen, gazeteci, avukat ve aktivistlerin katkı sunduğu “Çalışma Hayatında Ayrımcılık ve Ayrımcılıkla Mücadele” yayında.

» Haberin Devamı

Suriyeli Mültecilere Yönelik Çalışmalar Yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarına Dair Rapor Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 02.06.2015

BEKLEME ODASINDAN OTURMA ODASINA: Suriyeli Mültecilere Yönelik Çalışma Yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarına Dair Kısa bir Değerlendirme 

» Haberin Devamı

AGİT’in Nefret Suçu Kılavuzları Türkçe’de

Güncelleme Tarihi 02.06.2015

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın nefret suçlarına ilişkin iki kılavuz kitabını Kaos GL Türkçe’ye kazandırdı.

» Haberin Devamı

AGİT/ODIHR 7 Haziran Seçimi İhtiyaç Belirleme Misyonu Raporu

Güncelleme Tarihi 06.05.2015

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi’ni izlemek üzere Türkiye tarafından davet edilen AGİT/ODIHR, izleme öncesi İhtiyaç Belirleme Misyonu raporunu yayınladı.

» Haberin Devamı

Hapishanedeki Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar

Güncelleme Tarihi 06.05.2015

Psikolog Banu Bülbül ve Figen Paslı tarafından hazırlanan "Hapishanedeki Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar" başlıklı makale Güncel Hukuk Dergisinde yayımlandı.

» Haberin Devamı

2014 Yılında En Az 627 Çocuk Önlenebilir Sebeplerden Dolayı Yaşamını Kaybetti

Güncelleme Tarihi 22.04.2015

Gündem Çocuk Derneği tarafından yayınlanan "4. Çocuğun Yaşam Hakkı Raporu"na göre 2014 yılında en az 627 çocuk önlenebilir sebeplerden dolayı yaşamını kaybetti.

» Haberin Devamı

Sektörel Araştırma Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 14.04.2015

Birleşmiş Milletler Ortak Programı kapsamında Sabancı Vakfı Hibe Programı mali desteğiyle yürütülen ‘Genç Kadınlar ve İstihdam Dünyası’ projesi kapsamında işveren araştırması yapıldı.

» Haberin Devamı

Mevsimlik Tarım İşçiliği 2014 Araştırma Raporu

Güncelleme Tarihi 09.04.2015

Hayata Destek İnsani Yardım Derneği, Mevsimlik Tarım İşçiliği Yaşama, Çalışma Koşulları Araştırması’nın bulgularına dayanarak ailelerin sosyo-ekonomik yapılarını, çalışma ve yaşam koşullarını, yoksullukları ve yoksunluklarını ele alarak, çocukların iyi olma hali üzerindeki etkisini inceleyen bir rapor yayınladı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.