TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

e-kütüphane

STGM olarak sivil toplum aktörleri ve örgütlerinin çalışmaları kapsamında hazırladıkları dökümanları, raporları, rehberleri düzenli olarak tarıyor ve sanal kütüphanemizde arşivliyoruz.

Sivil toplum örgütleri olarak, sivil toplum alanında çalışmak isteyen kişilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir kaynak olarak e-kütüphanemizde yayınlanmasını istediğiniz çalışmaları bilgi@stgm.org.tr adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

AGİT’in Nefret Suçu Kılavuzları Türkçe’de

Güncelleme Tarihi 02.06.2015

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın nefret suçlarına ilişkin iki kılavuz kitabını Kaos GL Türkçe’ye kazandırdı.

» Haberin Devamı

AGİT/ODIHR 7 Haziran Seçimi İhtiyaç Belirleme Misyonu Raporu

Güncelleme Tarihi 06.05.2015

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi’ni izlemek üzere Türkiye tarafından davet edilen AGİT/ODIHR, izleme öncesi İhtiyaç Belirleme Misyonu raporunu yayınladı.

» Haberin Devamı

Hapishanedeki Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar

Güncelleme Tarihi 06.05.2015

Psikolog Banu Bülbül ve Figen Paslı tarafından hazırlanan "Hapishanedeki Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar" başlıklı makale Güncel Hukuk Dergisinde yayımlandı.

» Haberin Devamı

2014 Yılında En Az 627 Çocuk Önlenebilir Sebeplerden Dolayı Yaşamını Kaybetti

Güncelleme Tarihi 22.04.2015

Gündem Çocuk Derneği tarafından yayınlanan "4. Çocuğun Yaşam Hakkı Raporu"na göre 2014 yılında en az 627 çocuk önlenebilir sebeplerden dolayı yaşamını kaybetti.

» Haberin Devamı

Sektörel Araştırma Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 14.04.2015

Birleşmiş Milletler Ortak Programı kapsamında Sabancı Vakfı Hibe Programı mali desteğiyle yürütülen ‘Genç Kadınlar ve İstihdam Dünyası’ projesi kapsamında işveren araştırması yapıldı.

» Haberin Devamı

Mevsimlik Tarım İşçiliği 2014 Araştırma Raporu

Güncelleme Tarihi 09.04.2015

Hayata Destek İnsani Yardım Derneği, Mevsimlik Tarım İşçiliği Yaşama, Çalışma Koşulları Araştırması’nın bulgularına dayanarak ailelerin sosyo-ekonomik yapılarını, çalışma ve yaşam koşullarını, yoksullukları ve yoksunluklarını ele alarak, çocukların iyi olma hali üzerindeki etkisini inceleyen bir rapor yayınladı.

» Haberin Devamı

"Türkiye'de Okullarda Çocuk Katılımı: Durum Analizi"

Güncelleme Tarihi 09.04.2015

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk çalışmaları Birimi tarafından hazırlanan "Türkiye'de Okullarda Çocuk Katılımı: Durum Analizi" başlıklı rapor yayınlandı.

» Haberin Devamı

TMMOB Sinop Gerze Termik Santral Raporu Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 01.04.2015

TMMOB tarafından hazırlanan Sinop Gerze Termik Santral Raporu yayımlandı. 

» Haberin Devamı

Türkiye’de Site Engelleme/Kapatma ve Sivil Toplum Yaklaşımı Tarihi

Güncelleme Tarihi 24.03.2015

Bugün TBMM'den geçen yeni bir torba kanunla 5651 sayılı kısa adıyla "Site Engellemeleri" kanununa yeni ekler yapıldı[1]. Biz de Türkiye'de bugüne kadar site engellemeleri konusunda neler olduğunu gözden geçirelim istedik (1999-2015 Arası). Bugünkü bölümde, 2007 öncesindeki cehennem.org, yolsuzluk.com, ekşi sözlük, Coşkun Ak olayı, Mü-Yap engellemeleri, 2006 Çocuk Pornosu tutuklamaları, IvHP ve 5651'e giden yolu anlatıyoruz.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.