TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

e-kütüphane

STGM olarak sivil toplum aktörleri ve örgütlerinin çalışmaları kapsamında hazırladıkları dökümanları, raporları, rehberleri düzenli olarak tarıyor ve sanal kütüphanemizde arşivliyoruz.

Sivil toplum örgütleri olarak, sivil toplum alanında çalışmak isteyen kişilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir kaynak olarak e-kütüphanemizde yayınlanmasını istediğiniz çalışmaları bilgi@stgm.org.tr adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları İçin Fon Rehberi 2015

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

İlk defa 2012 yılında STK’larla paylaştığımız STK’lar için Fon Rehberi, TACSO’nun
Türkiye’deki kaynak kuruluşu Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi (STGM)
desteği ile 2015’te güncellendi.

» Haberin Devamı

STK'lar icin Medya Rehberi

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Birçok kuruluş, çalışma alanlarında pek çok güzel çalışma yürütmekte. Ancak iş, mesajlarını doğru şekilde aktarmaya gelince yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle, bu medya rehberi, kuruluşlara, temel iletişim araçlarına ilişkin genel bir özet sunmayı amaçlamaktadır. Bu rehberi hazırlarken, herkesin anlayabileceği basit bir dil kullanmaya özen gösterdik. “Hedef kitlemiz, Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışanları, üyeleri ve gönüllülerinden oluşmaktadır”.

» Haberin Devamı

STK'lar ve Sivil Katılım Kitapçığı

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Rehber, TACSO programı tarafından Batı Balkanlar ve Türkiye’de faaliyet gösteren STKların bu kapasite eksikliğini gidermelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

» Haberin Devamı

Kapasite Geliştirme Alan Araştırması 2013

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

TACSO Türkiye tarafından hazırlanan bu araştırmada Sivil Toplum alanında Kapasite Geliştirme çalışmaları yapan kuruluşları ve oluşumları bulacaksınız.

» Haberin Devamı

Mağdur Hakları Kanun Tasarısı Taslağı Hakkında TİHV Değerlendirme Notu

Güncelleme Tarihi 12.10.2017

Mağdur Hakları Kanun Tasarısı Taslağı Hakkında TİHV Değerlendirme Notu şöyle:

» Haberin Devamı

Eğitimciler İçin Bir Kitap: "Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak”

Güncelleme Tarihi 12.10.2017

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” kitabı, eğitimciler ve danışmanların önyargılarını kırmayı, farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" Raporu

Güncelleme Tarihi 10.10.2017

Kırkayak Kültür- Dom Araştırmaları Atölyesi tarafından hazırlanan; Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" raporu yayınlandı.

» Haberin Devamı

Hak Savunucularına Yönelik Soruşturma & Tutuklamalar Süreci Bilgi ve Değerlendirme Raporu

Güncelleme Tarihi 10.10.2017

Hak Savunucularına Yönelik Soruşturma & Tutuklamalar Süreci Bilgi ve Değerlendirme Raporu yayınlandı.

» Haberin Devamı

"Çocuklar için Türcülük ve Hayvan Hakları Atölyeleri" Modeli

Güncelleme Tarihi 25.09.2017

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) tarafından, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı'nın (TÜSEV) düzenlediği "Destekle Değiştir" etkinliğine katılan bireysel destekçilerin katkıları ile hayata geçirilen "Çocuklar için Türcülük ve Hayvan Hakları Atölyeleri", 8-12 yaş aralığındaki çocuklar için geliştirildi, atölye modeli ilgilenen herkesin uygulayabilmesi için açık kaynak hâline getirilerek yayınlandı.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Kuruluşları'nın 2016 yılı Finansal Analizi

Güncelleme Tarihi 19.09.2017

Açık Açık Platformu'nun yayınladığı rapora göre; 2016 yılı, 2015 yılına göre Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için gelirlerinin , bağışlarının ise oranında büyüdüğü bir sene oldu.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.