Birlikte
STÖ Yardım Masası
Film Köşesi
Facebook Twitter

e-kütüphane

Proje süresince uzmanlarımız tarafından hazırlanan dokümanlarla oluşturduğumuz sanal kütüphaneyi kullanımınıza sunuyoruz. Ayrıca bu sayfada STK'ları yakından ilgilendiren konularda başka kuruluşlar tarafından da hazırlanan dokümanlara da ulaşabilirisiniz.

Bunun yanı sıra son yıllarda üzerine en çok yazılıp çizilen konulardan biri olan Sivil Toplum hakkında ulusal basından, internet sitelerinden derlediğimiz makalelere de ulaşabilirsiniz. Bu sayfada yer almasını istediğiniz makeleniz veya ilginizi çeken yayımlanmış makeleler varsa bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz. Yayımlanmış metinlerde makelenin kaynağını belirtmeniz yararlı olacaktır.

STK'lar ve Sivil Katılım Kitapçığı

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Rehber, TACSO programı tarafından Batı Balkanlar ve Türkiye’de faaliyet gösteren STKların bu kapasite eksikliğini gidermelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

» Haberin Devamı

Kapasite Geliştirme Alan Araştırması 2013

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

TACSO Türkiye tarafından hazırlanan bu araştırmada Sivil Toplum alanında Kapasite Geliştirme çalışmaları yapan kuruluşları ve oluşumları bulacaksınız.

» Haberin Devamı

Mağdur Hakları Kanun Tasarısı Taslağı Hakkında TİHV Değerlendirme Notu

Güncelleme Tarihi 12.10.2017

Mağdur Hakları Kanun Tasarısı Taslağı Hakkında TİHV Değerlendirme Notu şöyle:

» Haberin Devamı

Eğitimciler İçin Bir Kitap: "Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak”

Güncelleme Tarihi 12.10.2017

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” kitabı, eğitimciler ve danışmanların önyargılarını kırmayı, farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" Raporu

Güncelleme Tarihi 10.10.2017

Kırkayak Kültür- Dom Araştırmaları Atölyesi tarafından hazırlanan; Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" raporu yayınlandı.

» Haberin Devamı

Hak Savunucularına Yönelik Soruşturma & Tutuklamalar Süreci Bilgi ve Değerlendirme Raporu

Güncelleme Tarihi 10.10.2017

Hak Savunucularına Yönelik Soruşturma & Tutuklamalar Süreci Bilgi ve Değerlendirme Raporu yayınlandı.

» Haberin Devamı

"Çocuklar için Türcülük ve Hayvan Hakları Atölyeleri" Modeli

Güncelleme Tarihi 25.09.2017

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) tarafından, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı'nın (TÜSEV) düzenlediği "Destekle Değiştir" etkinliğine katılan bireysel destekçilerin katkıları ile hayata geçirilen "Çocuklar için Türcülük ve Hayvan Hakları Atölyeleri", 8-12 yaş aralığındaki çocuklar için geliştirildi, atölye modeli ilgilenen herkesin uygulayabilmesi için açık kaynak hâline getirilerek yayınlandı.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Kuruluşları'nın 2016 yılı Finansal Analizi

Güncelleme Tarihi 19.09.2017

Açık Açık Platformu'nun yayınladığı rapora göre; 2016 yılı, 2015 yılına göre Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için gelirlerinin , bağışlarının ise oranında büyüdüğü bir sene oldu.

» Haberin Devamı

Türk İş Dünyası Liderlerinin İklim Değişikliğine Yanıtı: CEO Algı Araştırması Sonuç Raporu

Güncelleme Tarihi 12.09.2017

Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye tarafından, Almanya Büyükelçiliği’nin finansal desteğiyle yürütülen Türk İş Dünyası Liderlerinin İklim Değişikliğine Yanıtı Projesi kapsamında yürütülen CEO Algı Araştırması tamamlandı.

» Haberin Devamı

2017 Küresel İnsani Yardım Raporu

Güncelleme Tarihi 12.09.2017

2017 Küresel İnsani Yardım Raporu’na göre Türkiye insani yardım alanında yaptığı yardımlarla en cömert ülke oldu.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.