Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

European Citizen Action Service (ECAS) & Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Vatandaşlara Yönelik Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Hizmetleri Projesi

Vatandaşlara Yönelik Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Hizmetleri Projesi, (Triple A Project) -bilgiye erişim (acces to information), danışmanlık (advice), aktif yardım (active help), Avrupa Komisyonu'nun Sivil Toplum Örgütleri için Ortaklık Programı kapsamında uygulanmaktadır. Bu projenin uygulayıcı ortakları  European Citizen Action Service (ECAS), Belçika; National Foundation for Civil Society Development (NFCSD), Hırvatistan; Association for Democratic Initiatives (ADI), Bosna Hersek; Civil Rights Program (CRP/K), Kosovo; Lawyers’ Committee for Human Rights (YUCOM), Sırbistan; Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), Türkiye; Law Centres Network (LCN), İngiltere; National Association of Citizens Advice Bureaux (NACAB), Romanya ; National Association of Citizens Information Services (NACIS), İrlanda’dır.

 

Bilgi, Danışmanlık ve Hukuki Yardım Veren Kurumlar Haritası

Güncelleme Tarihi 31.05.2017

Türkiye'de bilgi, danışmanlık ve hukuki yardım veren kurumların haritasını inceleyerek onlara başvurabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Projenin Tanıtımı ve Belgeler

Güncelleme Tarihi 30.01.2014

Vatandaşlık Hizmetleri Projesi, STÖ'leri bilgilendirme, danışmanlık ve aktif yardım sağlamaları için cesaretlendirmeyi hedeflemektedir. Bu proje ayrıca sivil toplumun vatandaşların sesi olması ve hükümetlerin hesap verilebilir olması için üstlendikleri rollerin daha da görünür kılınması amaçlarını taşımaktadır. Vatandaşlara yönelik bilgilendirme ve hukuki danışmanlık hizmetleri yürüten STÖ'lerin kendilerine ulaşan şikâyetler ve delilleri bir araya getirerek hükümeti önemli reformlar üretmeye ve bu reformları uygulamaya koymaya yönelik olarak etkileyebilecekleri düşünülmektedir. Bu projenin hedefi Batı Balkanlar ve Türkiye'de vatandaş danışmanlığı kavramının yaygınlaşmasını sağlamaktır.

» Haberin Devamı

Web Sitemiz Yayında

Güncelleme Tarihi 11.02.2014

Vatandaşlara Yönelik Bilgilendirme, Danışmanlık ve Aktif Destek Projesi (Triple A for citizens) resmi web sitesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Web sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://tripleacitizens.eu/

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.