TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Etiket: Kitap

Irkçı değilim ama…

Güncelleme Tarihi 17.02.2011

İnsan Hakları Ortak Platformu’nun (İHOP) yürüttüğü “Ayrımcılığın Önlenmesi” çalışmaları çerçevesinde, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Eser Köker ve Doç. Dr. Ülkü Doğanay tarafından yazılan “Irkçı Değilim Ama…Yazılı Basında Irkçı – Ayrımcı Söylemler” başlıklı kitap yayımlandı.

» Haberin Devamı

Doğa Dostu Tarım Kitabı

Güncelleme Tarihi 17.11.2011

Geliştirilmesi” projesi başarıyla tamamlandı. Peoje süresince pilot bölgelere yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgi ve deneyimler sonucunda hazırlanan “Türkiye için Doğa Dostu Tarım” kitabı, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı tarım uygulamalarının yaygınlaşmasını ve bu konuda bir standart oluşturulmasını amaçlıyor.

» Haberin Devamı

Toplum Yararına Okullar: Avrupa'da Demokrasiyi Öğrenmek

Güncelleme Tarihi 17.02.2011

Demokrasi, göç, küreselleşme gibi etkenlerden kaynaklanan toplumsal değişimlerin beraberinde getirdiği güçlüklerin aşılmasında okullar nasıl bir rol oynayabilir? Vakıflar ve diğer sivil toplum kuruluşları, okulların bu rolüne nasıl destek verebilir? 

» Haberin Devamı

Tohum Sever’in El Kitabı

Güncelleme Tarihi 17.11.2011

Bir tohum yaşamın sonduzluğunu temsil eder. Onun ürettiği bir sürü meyve, bitki ve sayısız tohumun öoğu tükense, yenip yutulsa ve sadece bir adet sağlıklı tohum kalsa bu yeni bir yaşamı başlatmak için yeterlidir.

» Haberin Devamı

Doğa Koruma Bilim Ders Kitabı

Güncelleme Tarihi 27.01.2011

Oxford Üniversitesi, dünyanın ilk ücretsiz doğa koruma bilim ders kitabını internete koydu.  

» Haberin Devamı

Türkiye ve Ermenistan'da Kişisel Bellek Anlatıları

Güncelleme Tarihi 17.02.2011

“Ermenistan-Türkiye Uzlaşım Sürecine Katkı Olarak Yetişkin Eğitimi ve Sözlü Tarih Çalışması” başlıklı, Ağustos 2009 ile Şubat 2010 arasında Ermenistan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yürütülen araştırma projesinin kitabı çıktı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.