Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Zicev' e kaynak geliştirme eğitimi

Güncelleme Tarihi 03.01.2013
Etiketler: ZİCEV, STGM İzmir
Zicev' e kaynak geliştirme eğitimi

8 -9 Kasım 2012 tarihlerinde Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği İzmir Yerel Destek Merkezi ofisinde ZİCEV’ e kaynak geliştirme eğitimi verildi.

Proje hazırlama ve kaynak geliştirme kapasitelerinin geliştirilmesinin hedeflendiği çalışmaya ZİCEV merkez ofisi ZİCEV’ in Ankara, İstanbul, Bolu, Adana, Samsun, Tarsus, Antalya, Elazığ, Manisa, Kayseri, Niksar şubeleri çalışanları katıldı.

Söz konusu eğitimde Proje Döngüsü ve aşamaları, mantıksal çerçeve yaklaşımı, sorun – paydaş ve hedef analizinin yanı sıra, bütçenin genel esasları, sivil toplum örgütleri için kaynak geliştirme stratejileri, AB Kaynakları, mevcut ve açılacak fon kaynakları, hibe mekanizmaları, diğer uluslar arası, ulusal ve bölgesel donör kuruluşlar ve hibe imkanları ile ilgili bilgiler aktarıldı.

İnteraktif uygulamalara da yer verilen eğitimde, grup çalışmaları ve proje metinleri üzerinden örnek simulasyonlar gerçekleştirildi.

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.