TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Zaman - 25.10.2009

Güncelleme Tarihi 07.10.2010

Türkiye'nin farklı illerinden gelen yüze yakın sivil toplum kuruluşu, bugün ve yarın İstanbul'da yapılacak Sivil Sesler Festivali'nde bir araya geliyor.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin (STGM), sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla düzenlediği festivalin mekânı Maçka Küçükçiftlik Park. 94 kuruluşun 66 stantta faaliyetlerini tanıtacağı festivalde forum ve konserler, kültür-sanat etkinlikleri, atölye çalışmaları, söyleşiler, kısa film/belgesel gösterimleri gibi etkinlikler yer alıyor. Avrupa Birliği tarafından desteklenen 'Türkiye'de Sivil Toplumun Gelişiminin ve Sivil Diyaloğun Gelişmesinin Desteklenmesi' projesi kapsamında gerçekleşecek olan festivalin teması ise "Sivil Toplum ve Değişim". Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan "Sivil Sesler Festivali", dün Dedeman Otel'de bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıda konuşan STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut, festival programında yer alan konferans ve panellerin daha çok 'Demokratikleşme süreci ve bu süreçte sivil toplum kuruluşları nasıl bir rol oynayabilir?' konusu çevresinde olacağını belirtti. Festivalde, AB ülkelerinden sivil aktivistler de 'Dünya'dan Sivil Sesler' oturumunda deneyimleri paylaşacak. Pek çok serginin de eşlik edeceği festival, yarın akşam 19.30'da Mehmet Atlı ve 20.30'da Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu grubu Gayda İstanbul konserleri ile son bulacak. (www.sivilsesler.org)

Yavuz Ulutürk
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=895895&title=mackadan-sivil-sesler-yukselecek

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.