TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yurttaşlara Yönelik Destek Hizmetleri Alanında Mevcut Durum: Avrupa Ülkeleri ve Türkiye Karşılaştırmalı Rapor 2015

Güncelleme Tarihi 04.01.2017
Yurttaşlara Yönelik Destek Hizmetleri Alanında Mevcut Durum: Avrupa Ülkeleri ve Türkiye Karşılaştırmalı Rapor 2015

Bu rapor, “Yurttaşların Bilgilendirilmesi, Rehberlik ve Danışmanlık ile Doğrudan Destek Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi” (Triple A for Citizens: Access to Information, Advice and Active Help) kapsamında proje lideri European Citizen Action Service (ECAS) tarafından hazırlanan Proje Sentez Raporu ve STGM tarafından gerçekleştirilen masa başı ve saha araştırma sonuçlarına dayanarak üretilmiştir. Raporun amacı ise hali hazırda yürütülmekte olan yurttaş bilgilendirme ve destek servislerinin genel bir sunuşunu yapmak, çeşitli Avrupa ülkeleri ve Türkiye’deki uygulamaları karşılaştırarak bu hizmetlerin nasıl güçlendirilebileceğine dair öneriler getirmektir.

Bu raporda en kurumsallaşmış alanlar olan hukuki destekler ve özel hedef gruplara yönelik hizmetler ağırlıklı bir alan kaplamaktadır ve rapordaki değerlendirmeler ve öneriler daha geniş bir tartışma için bir giriş niteliği taşımaktadır.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.