TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yurttaşlar için ÇED Süreci Takip Rehberi

Güncelleme Tarihi 21.05.2019

Çevre avukatı Cömert Uygar Erdem tarafından hazırlanan "Yurttaşlar için ÇED Süreci Takip Rehberi" kitabı Ekoloji Kolektifi tarafından yayınlandı.

Yurttaşların Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreçlerine katılımını kolaylaştırma ve bu süreçlerin yurttaş denetimine girmesindeki güçlükleri azaltma hedefiyle hazırlanan kitapta ÇED sürecine dair temel kavramlar, ÇED sürecinin aşamaları, ÇED süreçlerine idari başvuru yöntemleri anlatılıyor. 

Rehberde hangi projelerin ÇED sürecine tabi olduğu, ÇED kapsamı dışında kalan projeler, İvedi Yargılama Usulünün ÇED süreçlerinde nasıl işletildiği, hangi projeler için hangi tarihli ÇED Yönetmeliğinin işletileceği, ÇED Başvuru dosyasının Bakanlığa sunulmasından itibaren ÇED sürecinin aşamaları, ÇED sürecine katılmak isteyen yurttaşların bilmesi gereken temel bilgiler, ÇED süreçlerine katılımda bilgi edinme hakkının nasıl kullanılabileceği örneklerle anlatılıyor. 

 Kitapçığı bilgisayarınıza indirmek için lütfen ekteki dosya linkine tıklayınız. 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.