TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yılın Çocuk Kitapları Seçilecek

Güncelleme Tarihi 18.06.2014

Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği 10 yıldır sürdürdüğü, çocuk edebiyatına nitelikli eserler kazandırılmasını desteklemeyi amaçlayan “yılın çocuk kitapları seçimi” için bu yılki çağrısını yaptı.

Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği2013’ün kitapları üzerinden yapılacak seçim bu yılda bir yarışmadan çok onurlandırma niteliği taşıyor.

Çocuk ve gençlik edebiyatı alanında ürün veren yayınevlerinin uzmanlaşmasını ve genç sanatçı adaylarının dikkatini bu alana çekmeyi hedefleyen Yılın Çocuk Kitapları Seçimi bu yıl altı dalda yapılacak: çocuk öyküleri kitabı, çocuk romanı, gençlik öyküleri kitabı, gençlik romanı, resimli öykü kitabı ve çocuk kitabı tasarımı.

Bu kategorilerde aday gösterilebilecek eserlerde 2013’te yayınlanmış olması, edebiyat yapıtı olması gibi şartlar aranıyor.

Yılın Çocuk Kitapları Seçimi'ne sadece yayınevleri aday gösterebiliyor.

Başvuru bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.