TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yeşil Gazete - 22.09.2011

Güncelleme Tarihi 05.10.2011

Türkiye’de Hak Temelli Sivil Toplum Örgütleri

“Türkiye’de Hak Temelli STÖ’ler –Sorunlar ve Çözüm Arayışları” kitabı aktif sivil toplum örgütlerinin (STÖ), kendi kurumsal kapasitelerine, işbirliklerine, kurum içi demokrasiye bakışlarını anlatmaları amacıyla hazırlandı. Kitabın birinci baskısında yer alan yedi farklı alana (toplumsal cinsiyet, çevre ve doğanın korunması, kültür/kültürel haklar ve sanat, gençlik, çocuk, engelliler, insan hakları) 5 farklı alan (HIV ile yaşayan bireylerin hakları, hayvan hakları, yaşlı hakları, mülteci hakları, kent hakkı) daha eklendi.

Kitap için on iki farklı uzman, on iki farklı alanda çalışma yapan STÖ ile görüştü. Sivil alandaki mevcut durumu, STÖ’lerdeki değişimi bizzat bu STÖ’lerin aktörleri aktardı.

Kitabın 2007 ilk baskısının seslendirilmiş versiyonunu dinlemek ve sesli kitabı bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.stgm.org.tr/tr/icerik/detay/turkiye-de-hak-temelli-sivil-toplum-orgutleri-genisletilmis-2-basim-2

http://www.yesilgazete.org/blog/2011/09/22/turkiyede-hak-temelli-sivil-toplum-orgutleri/

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.