Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Yeşil Gazete – 21.10.2010

Güncelleme Tarihi 29.05.2012

Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan başkalarına da öyle davran, çocuklar dahil!

Siviliz; Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM tarafından yürütülen “Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi” Projesi bültenidir. İki ayda bir yayımlanır. Bültenin 25. sayısından derlenen konular şöyle:

Afyonkarahisar, Diyarbakır ve İstanbul’dan çocuk hakları alanında faaliyet gösteren kişi ve örgütlerle söyleşiler yapılmış. “taş atan çocuklar”dan biriyle, Nevzat’la, Adana’da söyleşilmiş. Editoryal yazıyı da Uluslararası Çocuk Merkezi’nden Adem Arkadaş yazmış.

Mevzuat bölümünde Türkiye’nin çocuk hakları alanında geldiği noktayı, yapılmakta olan çalışmaları Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nden Şahin Antakyalıoğlu anlatmış. Sivil Aktivistler bölümünde ise Gündem Çocuk Derneği’nden Emrah Kırımsoy’la yapılan sohbet var.

Bültenin, renkli ve resimli tam versiyonuna erişebilmek için, http://panel.stgm.org.tr/vera/app/var/files/s/i/siviliz-ekim2010.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz. İndirerek çocuklarınız ya da aileleriniz ile paylaşabilirsiniz.

 

 http://www.yesilgazete.org/?p=13556

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.