TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yerel örgütlerin kapasitesinin güçlendirilmesi programı hibe çağrısı açıldı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Kaos GL Derneği’nin yerel örgütlerin kapasitesinin güçlendirilmesi programı için başvurular başladı.

 
Kaos GL Derneği’nin 2014 yılında SİDA fonunun destekleriyle başlattığı “Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı” LGBT örgütlerin kapasitesinin güçlendirilmesine destek olmaya devam ediyor.
 
2015 döneminde öncelikli çalışma alanları arasında “homofobi ve transfobi hareketin yerelde güçlenmesi”, “yerel LGBT örgütlerin kapasitelerinin arttırılması için idari destek”, “ayrımcılıkla mücadele”, “nefret suçları ve nefret söylemiyle mücadele” temaları yer alacak. Hibe programı kapsamında, insan hakları alanında faaliyet gösteren dernekleri, kâr amacı gütmeyen projeler gerçekleştirmek isteyen fakat herhangi bir kurumla organik bağı olmayan LGBT oluşumları desteklenecek.
 
Hibe programı detaylarıyla ilgili Kaos GL’nin yaptığı açıklamayı yayınlıyoruz:
 
“2015 döneminde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projelerin yukarıda belirtilen öncelikli çalışma alanlarıyla örtüştüğünü düşünüyorsanız Kaos GL Derneği “Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı” fonuna başvuruda bulunabilirsiniz.
 
“Kaos GL Derneği en fazla 7500 TL değerinde hibe verebilecektir. Lütfen başvurunuzu hazırlarken bu bilgiyi dikkate alınız. Hibe tahsisine ya da bunun ne düzeyde olacağına Kaos GL Derneği Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı Danışma Kurulu karar verecektir.
 
“Daha fazla bilgi için dernek@kaosgldernegi.org adresine mail atabilirsiniz.”  
 
Kaos GL
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.