TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yeni Şafak - 16.09.2008

Güncelleme Tarihi 08.10.2010

400 aşkın STK temsilcisi iftarda buluştu

Geleneksel hale gelmeye başlayan ve bu sene 3. sü düzenlenen ESYO iftar Yemeği sonrasında Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, İl Dernekler Müdürü Adem Kahraman ve ESYO Kolaylaştırıcılar Kurulu Üyesi Süreyya Ballıdağ birer konuşma yaptılar...

Geleneksel hale gelmeye başlayan ve bu sene 3. sü düzenlenen ESYO iftar Yemeği sonrasında Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, İl Dernekler Müdürü Adem Kahraman ve ESYO Kolaylaştırıcılar Kurulu Üyesi Süreyya Ballıdağ birer konuşma yaptılar. Ardından ESYO ve STGM Eskişehir Yerel Destek Merkezi Koordinatörü Banu Gültekin Kocaman ESYO`nun ilk 6 ayda faaliyetleri ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan faaliyetleri katılımcı STK`lar ile paylaştı.

STK temsilcilerine yönelik bir konuşma yapan Başkan Burhan Sakallı ESYO`nun her geçen gün büyüdüğünü görmenin kendisine büyük bir mutluluk verdiğini belirterek, bu başarının kurumsal olarak da ilham verdiğini kaydetti. 3 yıl önce STK`lar ile başlayan SWOT analizi çalışmalarının yakın zamanda düzenecek olan katılımcı demokrasi konulu bir arama toplantısı ile ikinci adımın atılacağını belirten Sakallı, `Bu çalışmada neler yapacağımıza birlikte karar vereceğiz, hep birlikte bir Eskişehir hayali kuracağız ve Eskişehir`in geleceğinin hep birlikte planlayacağız` diye konuştu. Sivil Toplum Kuruluşlarının önerilerinin ve görüşlerinin aldındığı bölümden sonra, dilek ve temenniler ile yemek son buldu. Çalışma sonucunda değerlendirme yapan ESYO Kolaylaştırıcılar Kurulu Üyeleri, ESYO iftar yemeğine katılımcı sayısının 2007 yılına göre yüzde 84 artırdığını ve bu artışın ESYO`nun tarafsız, bilimsel, tutarlı duruşundan kaynaklandığını belirttiler.

KAYA YEŞİLKAYA/ ESKİŞEHİR
http://yenisafak.com.tr/YurtHaberler/default.aspx?t=16.09.2008&c=30&i=140305

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.