TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yeni Medya ve Çocuğa Karşı Şiddet Politika Belgesi

Güncelleme Tarihi 23.07.2019
Uluslararası Çocuk Merkezi ve Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı, çocuklarla ilgili şiddet içeren uygunsuz içeriklerin belirlenmesi ve kaldırılması, ulusal ve uluslararası düzenlemeler, Türkiye'deki uygulamalar gibi konuların yer aldığı "Yeni Medya ve Çocuğa Karşı Şiddet Politika Belgesi"ni online olarak yayınladı.

Politika belgesi youtube, facebook, wikipedia, reddit, twitter, twitch ve instagram gibi yeni medya araçlarında kişiler tarafından yayınlanan içeriklerin çocuğa karşı şiddet unsurları içermesi ya da çocukları şiddete yönlendiren içeriklerin kullanılması durumunda, bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerine yol gösterici olabilecek bilgi ve stratejilerin üretilmesini hedefliyor. 

Yeni Medya ve Çocuğa Karşı Şiddet Politika Belgesi'ni bilgisayarınıza indirmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. 

Politka belgesine online olarak ulaşmak için lütfen buraya bakınız. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.